myCalendar     myBudget     myGuestlist     myFriends     myGroups     myPhotos     myVideos     myBlog     downloads     Chat
Rss Facebook Google+ Twitter Youtube

Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Μείνετε ενημερωμένοι
με Rss Feed. Τι είναι Rss;

Τώρα είναι Πέμ Απρ 24, 2014 8:13 pm
Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 150 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση Πρ.  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Επόμ.
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΟΥΡΟΛΟΙΜΩΞΗ...help!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 11, 2010 7:35 pm 
Χωρίς σύνδεση
Goddess
Goddess
elsir

cancer μου σβήσε το e-mail σου που είναι φάτσα φόρα το ονοματεπώνυμό σου... είναι δημόσιο foroum και είναι πολύ επικίνδυνο αυτό... αν το δουν κάποιοι επιτήδειοι θα σε ζαλίσουν με διάφορα και πολλές φορές όχι αθώα... για το καλό σου στο λέω...

Εικόνα

Ούτε εγώ έκοψα το τσιγάρο ακόμη!
http://www.facebook.com/pages/wwwteleiosgamosgr/26602391148

Κορυφή
  Προφίλ Αποστολή προσωπικού μηνύματος  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μαρ 12, 2010 9:28 am 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
skorpio

Cancer μου, σε ευχαριστώ πολύ που βοηθάς στην κατάσταση. Δε ξέρω αν θα σε ενθαρρύνω αλλά επειδή όπως ξαναείπα έχω μεγάλο φόβο με το αν θα καταφέρω να μείνω έγκυος όταν το αποφασίσουμε, ρώτησα τη γυναικολόγο μου αν πειράζει αν μείνω έγκυος από κάποια επαφή και εγώ σε αυτή την επαφή έχω πάρει furolin. Μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα και κάπως με καθησύχασε. Βέβαια ως συνήθως ο καθένας λέει τα δικά του, ο ουρολόγος σου είπε άλλα εσένα. Αλλά ελπίζω μια γυναικολόγος να ξέρει καλύτερα επί του θέματος. Σίγουρα αν μείνει κάποια κοπέλα έγκυος και μετά πάθει ουρολοίμωξη και πάρει αντιβίωση δε θα είναι και το καλύτερο δυνατό αλλά 1-2 furolin πριν ή μετά την επαφή από ότι κατάλαβα δεν δημιουργούν πρόβλημα. Άλλωστε υπάρχουν 2 λύσεις ή παίρνουμε furolin και κατά πάσα πιθανότητα γλιτώνουμε την ουρολοίμωξη και κατ'επέκταση την αντιβίωση ή δεν παίρνουμε και στατιστικώς σχεδόν σίγουρα παθαίνουμε ουρολοίμωξη και παίρνουμε βαριά αντιβίωση για καμία 15αριά μέρες. Προτιμάω το 1ο! Τι λές κ εσύ? Επιπλέον επειδη και εγώ το έχω ψάξει στο internet δεν έχω βρει καμία λύση αλλά αυτό που έχω διαβάσει είναι ότι πολλές έγκυες γυναίκες παθαίνουν ουρολοίμωξη, όχι κατ'ανάγκη για το λόγο που παθαίνουμε εμείς, και παίρνουν μεν αντιβίωση αλλά πολύ πιο ήπια.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μαρ 12, 2010 12:45 pm 
Χωρίς σύνδεση
Goddess
Goddess
agap

δεν έχω διαβάσει τι σου έχουν γράψει η άλλες κοπέλες αλλά απο γιατρό ξέρω ότι η κατανάλωση ροκφόρ βοηθάει πολύ κατά των ουρολοιμώξεων(ο μύκητας που έχει για να κάνει την μούχλα σε βοηθάει)...επίσης και τα πολλά νερά...
είναι μια φυσική λύση που ξέρω ότι πιάνει σε πολλές γυναίκες...αν τρώς κάθε 2-3 μέρες ροκφόρ καιπίνεις πολλά νερά ίσως να δεις μια σχετική βελτίωση :wink:
δεν έχεις να χάσεις και κάτι αν το δοκιμάσεις :wink:
φιλιά :D :D :D

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μαρ 29, 2010 1:27 pm 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
skorpio

Κορίτσια από γνωστή γνωστής που είχε παρόμοια συμπτώματα έμαθα κάτι σχετικά με το πρόβλημα μας και είπα να το μοιραστώ μαζί σας. Είπε ότι πρέπει να ρυθμίσουμε το ph της περιοχής μας και ο μόνος τρόπος είναι κάνοντας κολπικές πλύσεις με χαμομήλι με το που τελειώνει η περίοδος και παίρνοντας πολύ βιταμίνη C (τρώγωντας τροφές πλούσιες στη βιταμίνη όπως μαιντανό, πορτοκάλια και ακτινίδια πολύ όμως!). Είχε το ίδιο πρόβλημα λέει και κάνοντας αυτά για κάποιο χρονικό διάστημα μέχρι να ρυθμιστεί το ph ησύχασε σχεδόν. Και αν καμιά φορά έχει ενοχλήσεις μετά την επαφή κάνει κολπική πλύση με χαμομήλι και την ανακουφίζει πολύ! Λέω να τα δοκιμάσω και βλέπουμε...

ΦΙλιά

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 20, 2010 1:39 am 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
nastazy_19

καλησπερα κοριτσια! :)
ειμαι κ εγω αλλη μια απο τις σπανιες περιπτωσεις, που παθαινουν ουρολοιμωξη συνεχως. :roll: Η διαφορα με εμενα ειναι οτι το παθαινω καθε μηνα εδω κ 1μιση χρονο, αμεσως μολις τελειωσει η εμμηνος ρυση ή κατα τη διαρκεια... Σε εμενα απ'οτι εχω καταλαβει δεν σχετιζεται με την επαφη, (ειτε με ειτε χωρις προφυλαξη). Αν και παντα μετα την επαφη ουρω και πλενομαι. καθε φορα που με πιανει κανω γενικη, καλλιεργεια κ αντιβιογραμμα(αφου παντα ειναι θετικα τα αποτελεσματα), βρισκουν E.coli και υστερα ο γιατρος μου δινει αντιβιωση. τα συμπτωματα υποχωρουν τελειως μεχρι και τη επομενη εμμηνο ρυση,που ξαναεμφανιζονται. εχω παρει γυρω στις 12 φορες αντιβιωση(με τη συσταση γιατρων παντα)αλλη καθε φορα.Δεν ξερω τι μπορει να εχω παθει απο αυτη τη συνεχη ληψη φαρμακων.εχω παρει για 2 μηνες uro-vaxom, εχω επισκευθει ομοιοπαθητικο κ εκανα 1 μηνα θεραπεια, τηρω ολες τισ τυπικες διαδικασιες(π.χ. καθαριοτητα,τροπος σκουπισματος, χυμους, νερα, φρουτα, κλπ) και δεν εχω δει κανενα αποτελεσμα. ερχονται οι μερες της περιοδου και τρεμω. απο εξετασεις εχω κανει και υπερηχους κ ενδοφλεβια πυελογραφια κ ειναι καθαρες.ειναι απλα ουρολοιμωξη χωρις να σχετιζεται με πετρα στα νεφρα. οπως καταλαβαινετε ειμαι κ εγω σε πολυ ασχημη ψυχολογικη κατασταση και δεν εχω ορεξη για ΤΙΠΟΤΑ.
αυτος ο πονος με καταβαλλει ολοκληρωτικα. Ξεχασα να αναφερω οτι μερικες φορες ειχα και αιματουρια αρα προκειται μαλλον για κυστιτιδα). Τωρα παιρνω urinal(απο βατομουρα) και flagyl(για κατι αλλο που βρηκα τυχαια στο τεστ παπ και μεχρι σημερα δεν με εχει ενοχλησει: gardnerella vaginalis). Ωστοσο περιμενω να αδιθετισω και τρεμω στην ιδεα οτι θα με ξαναπιασει. οποιαδηποτε νεα πληροφορια θα με κανει να νιωσω καλυτερα, καθως και η επικοινωνια μου μαζι σας, γιατι νιωθω τελειως μονη σε ολο αυτο. οποιος δεν το εχει ζησει απλα σε "λυπαται" που υποφερεις.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 20, 2010 1:53 am 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
nastazy_19

κατι που δεν εχω διαβασει εδω στις δημοσιευσεις σας και ο γιατρος μου μου απαγορευει δια ροπαλου, ειναι τα string, και το κολυμβητηριο. ασχολουμαι με το πολο και μου κοστιζει πολυ γιατι το εχω σταματησει αναγκαστικα εδω κ 1μιση χρονο... τα στρινγκ λεει μεταφερουν τα βακτηριδια απο πισω μπροστα λογω της τριβης. Η αληθεια ειναι οτι απ'οταν σταματησα να φοραω ( ΤΕΛΕΙΩΣ) μειωθηκε η ενταση των συμπτωματων...αν και η συχνοτητα εμεινε σταθερη... καθε μηνα! επισης δεν χρησιμοποιω κρεμες στα ποδια γιατι με εκαναν χειροτερα και δεν σκουπιζομαι ποτε με πετσετα,αλλα παντα με χαρτι.και μαλιστα καποιο απο τα επωνυμα,γιατι σε ενα φτηνο ειχα βρει πατημασια απο παπουτσι και τρελαθηκα. τελος...σημαντικο ρολο παιζει και η σερβιετα(να ΜΗΝ εχει αρωμα, να ειναι απο βαμβακι και απαλη). ελπιζω να βοηθησω καπως με αυτα.. :)

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 20, 2010 11:02 am 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
skorpio

Nastazy μου καλημέρα. Διάβασα το πρόβλημα σου και ειλικρινά ήρθαν στο μυαλό μου οι εφιαλτικές στιγμές που έχω ζήσει τα τελευταία 3 χρόνια. Αυτό το πράγμα να παθαίνεις ουρολοίμωξη, να αρχίζεις αντιβίωση και με το που σου περνάει, να παθαίνεις καπάκι κ άλλη ουρολοίμωξη είναι το χειρότερο πράγμα! Το έχω ζήσει και σε καταλαβαίνω απόλυτα. Εγώ μόνο τον τελευταίο χρόνο έχω κάπως ηρεμήσει και αυτό γιατί έχω ελαχιστοποιήσει τις επαφές με το σύντροφο (πώς με αντέχει δεν ξέρω!). Μου κάνει εντύπωση που εσένα δεν έχει σχέση με την επαφή. Είσαι σίγουρη? Το έχεις παρατηρήσει? Γιατί εγώ βέβαια δεν το είχα καταλάβει εξαρχής, δε το είχα συνδέσει με την επαφή. Όπως μας έγραψες στο φόρουμ στην ουσία το παθαίνεις κατά τη διάρκεια της περιόδου σου ή μόλις τελειώσει. Μήπως έρχεσαι σε επαφή λίγο πριν την περίοδο σου ή αμέσως μόλις τελειώσεις και σε πιάνει 1-2 μέρες μετά? Γιατί αν συμβαίνει αυτό, φαντάζομαι δεν έρχεσαι σε επαφή μέχρι να θεραπευτεί κάθε φορά η ουρολοίμωξη με το σύντροφο σου...η οποία θεραπεύεται σχεδόν λίγο πριν τον επόμενο κύκλο σου. Αν δεν συμβαίνει αυτό, επειδή κατά τη διάρκεια της περιόδου εκρίνονται διάφορες "ακαθαρσίες" θέλει ιδιαίτερη καθαριότητα στην περιοχή και αν λάβουμε υπόψιν μας ότι μπορεί να έχεις και ευαισθησία μπορεί πολύ εύκολα να υποτροπιάζεις κάθε φορά. Επιπλέον οι περισσότεροι γιατροί με ρώτησαν αν κατά τη διάρκεια της περιόδου φοράω σερβιέτα ή ταμπόν και όλοι μου είπαν να φοράω ταμπόν γιατί η σερβιέτα όσο και υφασμάτινη να είναι μαζεύει μικρόβια. Εσύ τι χρησιμοποιείς? Αλήθεια πόσο χρονόν είσαι? Πότε ξεκίνησες επαφές? Είναι ερωτήσεις που βέβαια δε τις κάνω από περιέργεια αλλά επειδή μόνο έτσι μπορώ ίσως να καταλάβω την αιτία του κακού μιας και από ότι φαίνεται δεν είναι οργανικό το πρόβλημα σου. Σίγουρα από τρόπους αντιμετώπισης έχω καταγράψει στο θέμα ότι έχω δοκιμάσει μέχρι σήμερα καθώς και οι υπόλοιπες κοπέλες. Προσπάθησε να τις διαβάσεις και να τις δοκιμάσεις, ίσως εσένα και στο εύχομαι να σε βοηθήσουν. Αυτό που θα ήθελα να σου προτείνω (το έχω ξαναγράψει) είναι ένα χάπι το Furolin το οποίο είναι στην ουσία αντισηπτικό από το στόμα. Είναι σαν αντιβιωτικό αλλά όχι ακριβώς. Εγώ το παίρνω μετά την επαφή εσύ μπορείς να το πάρεις όταν αρχίσεις να νιώθεις τα πρώτα συμπτώματα. Βοηθάει πολύ και πολλές φορές έχω αποφύγει την ουρολοίμωξη και κατ'επέκταση την αντιβίωση παίρνωντας για 2-3 μέρες (αν συνεχίζονται τα συμπτώματα) το συγκεκριμένο χάπι. Προσοχή μόνο να είσαι καλά φαγωμένη όταν το παίρνεις. Και τέλος, μην ξεχνάς να συμβουλεύεσαι το γυναικολόγο σου για τις κολπίτιδες που ίσως έπονται της όλης διαδικασίας ουρολοίιμωξη-αντιβίωση-κολπίτιδα και τούμπαλιν.
Έγραψες ότι πήρες Urovaxom για 2 μήνες, εγώ θυμάμαι ότι η θεραπεία κρατάει 3 μήνες και είναι 3 κουτιά αντίστοιχα, τα οποία αν δε δεις βελτίωση επαναλαμβάνεις. Δε μου αρέσει που μιλάω σαν γιατρός γιατί ειλικρινά έχω τσαντιστεί πολύ μαζί τους...το μόνο που ξέρουν να κάνουν είναι να δίνουν αντιβιώσεις και να παίρνουν 50άρικα. Μου είναι ειλικρινά αδύνατο να πιστέψω ότι δεν υπάρχει λύση για ένα τέτοιο πρόβλημα το 2010! Γι αυτό κουράγιο Nastazy, πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα βρεθεί ο κατάλληλος γιατρός και αν και εμείς ενωθούμε και μοιράσουμε τις γνώσεις μας μπορούμε ίσως να βοηθήσουμε καλύτερα η μία την άλλη από ότι ένας γιατρός που βλέπει καλλιέργεια, και λέει ουρολοίμωξη -> αντιβίωση ->τιμή επίσκεψης!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 20, 2010 10:45 pm 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
nastazy_19

scorpio m, (εχουμε κ ιδιο ζωδιο!) χαιρομαι που αν μη τι αλλο εχουμε και την ιδια ιδεα για τους γιατρους. οπως λες σε παραπεμπουν ο ενας στον αλλο και σου πασαρουν αντιβιωση ελαφρα την καρδια....
τους εξηγω οτι εχω παρει τοσες φορεσ και δεν πτοουνται.... μου ξαναδινουν... και η αληθεια ειναι οτι η αντιβιωση δεν τα σκοτωνει. απλα σταματα την αναπαραγωγη και την εκκριση τοξινων τους.με αποτελεσμα απλα να μην ποναμε ενω αυτα ακομα υπαρχουν μεσα μας... αυτο που πραγματικα με βοηθαει καπως ειναι τα πολλα νερα και η ληψη panadol extra 1τη μερα για 3μερες.οποτε και υποχωρουν αρκετα τα συμπτωματα. ειμαι 21 χρονων κ εχω επαφη απο τα 18 μου και μεχρι σημερα με 2 σταθερες σχεσεις στο ιστορικο μου.οπως ανεφερα και πιο πανω χρησιμοποιω σερβιετες κ οχι ταμπον γιατι μου ειπαν οι γιατροι οτι με τα ταμπον το αιμα δεν κατεβαινει,λυμναζει μεσα μας και αναπαραγονται μικροβια... το κακο ειναι οτι ο καθενας λεει αλλα και δεν υπαρχουν ομοφωνες απαντησεις.... αλλοι λενε οτι οι κολπικες λυσεις ειναι καλες αλλοι οχι, αλλοι να πλενομαστε με ειδικα κρεμοσαποθνα,αλλοι οχι...σε ολα διαφωνουν....
οσο για την επαφη..πραγματικα δεν σχετιζεται γιατι την 10η-15η μερα του κυκλου μου οπου και συνηθως ολοκληρωνω τη θεραπεια μου, μετα για 15 μερες (ωσπου να ξανααδιαθετισω και να με ξαναπιασει), εχω κανονικα επαφη και για ολο το διαστημα αυτο δεν εχω συμπτωματα.....
οταν το παθαινω καμια φορα ξυπναω στον υπνο μ με σφοδρο πονο κ με πιανουν κλαματα... ολο αυτο με καταβαλλει και ως γυναικα..εχω δημιουργησει φοβια στο αγορι μου γυρω απο αυτο το θεμα και νιωθω χαλια.... σκεφτομαι ειναι μαζι μου και τον περιοριζω,του λεω συνεχεια ποναω, κλεω...με αλλη δεν θα τα περναγε αυτα...κ νιωθω οτι του ειμαι βαρος....στο τελος θα φυγει ο ερωτας στη σχεση μας και θα ειναι μαζι μου απο συνηθεια και λυπηση. ισως υπερβαλλω αλλα αυτα μου ερχονατι καθε φορα.....

κατι που δεν εχω κανει ακομα και ισως ωφελησει(αν και πλεον εχω παραδοσει τις ελπιδες μου...) ειναι να παω και σε λοιμοξιολογους...αν καποια απο εσας εχει παει ας μου πει αν ωφελησε καπως...

τελος,εχω ακουσει οτι μια συγκεκριμενη ομαδα αιματος εμφανιζει τοοοσο επαναλαμβανομενες ουρολοιμωξεις και κυστιτιδες...(νομιζω ΑΒ0)
δεν ξερω ωστοσο ποια εχω. εσεις?μηπως εχετε μερικες απο εσας οντως την ιδια??

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 21, 2010 1:25 pm 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
skorpio

Nastazy μου, καταρχάς θέλω να σου πω ότι πρέπει να μη το αφήσεις να σε πάρει από κάτω. Αν εσύ σκέφτεσαι έτσι για το αγόρι σου, σκέψου πώς πρέπει να νιώθω εγώ και οι άλλες κοπέλες που έχουν το ίδιο πρόβλημα με εμένα, που δε μπορώ να έρθω σε επαφή με το αγόρι μου όπως κάθε φυσιολογική γυναίκα, που δε μπορώ να του προσφέρω αυτό που μπορούν να του προσφέρουν όλες σχεδόν οι υπόλοιπες γυναίκες γιατί κάθε φορά την επόμενη μέρα παθαίνω ουρολοίμωξη ή τουλάχιστον κλαίω από τους πόνους! Και αν βάλεις σε αυτό τη μεγάλη μας επιθυμία για παιδάκια και το φόβο μου μήπως όταν αρχίσουμε να προσπαθούμε δε τα καταφέρω εξαιτίας αυτού...τότε θα αρχίσεις πιστεύω να νιώθεις καλύτερα και να λες υπάρχουν χειρότερα. Ξέρεις πόσες φορές, είπα δε θα ξανακάνω έρωτα με το αγόρι μου, πόσες είπα μήπως να χωρίσω γιατί δε μου φταίει σε τίποτα να τον καταδικάσω και αυτόν σε ένα τέτοιο συνεχές πρόβλημα, πόσες φορές έκλαψα γιατί φοβάμαι μήπως δε μπορέσω να του προσφέρω ένα παιδάκι? Γι αυτό σου λέω ηρέμησε και συνέχισε να το ψάχνεις. Το ξέρω ότι έχεις κουραστεί όπως κ εγώ άλλωστε. Αλλά και για σένα θα υπάρχει η αυτία της ουρολοίμωξης και ίσως αν τη βρεις να μπορέσεις να την αντιμετωπίσεις. Εγώ τη βρήκα αλλά δυστυχώς κανείς μέχρι σήμερα δε μου έχει βρει λύση γι αυτό.
Θα ήθελα να σε ρωτήσω...έχεις κάνει εξετάσεις αίματος τελευταία? Μήπως έχεις ζάχαρο? Καμπύλη ζαχάρου έχεις κάνει? Στα ρωτάω αυτά γιατί είσαι αρκετά μικρή κοπέλα για να έχεις τέτοια προβλήματα. Ξέρω άτομα που έχουν ζάχαρο και τα οποία ταλαιπωρούνται από υποτροπιάζουσες συνεχείς ουρολοιμώξεις γιατί το ζάχαρο αποσυντονίζει το ανοσοποιητικό και ευδοκιμεί την ανάπτυξη μικροβίων.
Μια άλλη ερώτηση, έχεις δοκιμάσει σε κάποιο από τα 15μερα που έχεις μόλις τελειώσει τη θεραπεία, να μην έρθεις σε επαφή με το αγόρι σου και να αφήσεις να σου ξαναέρθει περίοδος κανονικά? Είχες και τότε συμπτώματα ουρολοίμωξης? Αν δε το έχεις δοκιμάσει ποτέ αυτό θα σε συμβούλευα να το τσεκάρεις γιατί ποτέ δε ξέρεις.
Επιπλέον, η ιδέα του λοιμωξιολόγου είναι πολύ καλή! Δεν τον είχα σκεφτεί. Αν πας και σου πει κάτι please ενημέρωσε μας και μας.
Εμένα η ομάδα αίματος μου είναι 0 ρέζους αρνητικό (η σπάνια ως σπάνια περίπτωση που είμαι :D )
Προσωπικά δεν πιστεύω να έχει καμία σχέση.
Τέλος, όσον αφορά τις σερβιέτες μας έχουν πει αν κατάλαβα καλά 2 τελείως αντίθετα πράγματα, καθότι όπως έχω ξαναπεί οι γιατροί σήμερα (εξαιρουμένων ελαχίστων) είναι το χειρότερο είδος επαγγελματία!
Πάντως σκεπτόμενη λογικά, νομίζω ότι αυτό που μου είπαν εμένα έχει πιο πολύ βάση. Κοίτα η ουρολοίμωξη είναι μόλυνση της ουρήθρας-κύστης και όχι του κόλπου. Η σερβιέτα όπως και το στρινγκ (που είχες πει) με την τριβή μεταφέρει μικρόβια είτε από πίσω προς τα μπρος, είτε μικρόβια που ούτως ή άλλως υπάρχουν στο αίμα της περιόδου και πολλαπλασιάζονται πάνω στη σερβιέτα στην ουρήθρα. Επιπλέον με την τριβή ερεθίζεται έτσι κ αλλιώς η ουρήθρα οπότε δημιουργείται φλεγμονή, άλλη μια εστία μικροβίων. Μετά η διαδικασία είναι απλή, από την ουρήθρα στην κύστη κλπ κλπ. Τώρα το ταμπόν έχεις δίκιο ότι ίσως μαζεύει μικρόβια λόγω του ότι λιμνάζει το αίμα, αλλά αυτό ίσως συμβαίνει στον κόλπο μιας και εκεί μπαίνει το ταμπόν. Αυτό δεν έρχεται σε επαφή με την ουρήθρα.
Κουράγιο κοριτσάκι μου και ότι χρειαστείς αν μπορώ να βοηθήσω, εγώ εδώ θα είμαι.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Μάιος 08, 2010 12:25 am 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
demi_23

Κορίτσια καλησπέρα!Είμαι κι εγώ νέα στη παρέα σας και υπέφερα κι εγώ από συχνές ουρολοιμώξεις.Σε αντίθεση όμως με όσα διαβάζω στο συγκεκριμένο θέμα , εμένα με βοήθησε (αν και ήτανε η δεύτερη που δοκίμασα) η uro-vaxom σε συνδυασμό με "φυσικούς" χυμούς.Ως αναφορά τους λοιμωξιολόγους να σου πώ ότι κι εγώ απο λοιμωξιολόγο βρήκα λύση και όχι από άλλους γιατρούς οπότε προσωπική μου άποψη είναι να πάς σε λοιμωξιολόγο nastazy μου.
Όσο αναφορά το αγόρι σου αν δεν μπορεί να σε "αντέξει" στα δύσκολα σου δεν αξίζει τα καλύτερα σου οπότε μην νιώθεις άσχημα γιατί απλά πιέζεις επιπλέον τον εαυτό σου χωρίς να υπάρχει λόγος ,ενώ κάπου στο κόσμο υπάρχει κάποιος που θα πέθαινε για σενα(πράγμα που συνέβη σε μένα).
Οπότε μην πτοείσαι, κάνε μια επίσκεψη στον λοιμωξιολόγο και ότι σε επιβαρρύνει ... απλά ξεφορτώσου το.:)
Ελπίζω το θέμα σου να βελτιωθεί σύντομα

Πάντα φιλικά
Δήμητρα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 11, 2010 12:47 pm 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
mbikou

Kαλησπέρα κορίτσια,
γιατί έχουμε τόσες καινούργιες απαντήσεις στο τοπικ και εγώ δεν εχω πάρει κανένα μαιλ? Ξέρει καμία?
Τελοσπάντων θέλω να πω στην nastazy να μην αγχώνεται και τόσο πολύ για το αγόρι της, το θέμα είσαι εσύ, ο ευατός σου και το πως θα λύσεις το πρόβλημα σου και μας.Όπως είπε και η skorpio όλες είπαμε θα χωρίσω, δεν ξανακάνω σεξ και πολλά άλλα, αλλά το παλεύουμε και προσπαθούμε να βοηθήσουμε τον εαυτό μας. Μην απογοητεύεσαι και μην τα παρατάς όλες τα έχουμε περασει και τα περναμε ακόμη. Για να μην σου πω ότι τελικά έχουμε βρει έναν άνθρωπο που κατανοεί και συμπαραστέκεται στο πρόβλημα.
demi_23 θέλω να σε ρωτήσω κάτι, αφού τελείωσες το τώρα δεν παίρνεις τίποτα μετά την επαφή?
Εγώ επειδή εχω επαφή μια φορα το μήνα παίρνω μισό χάπι των 250, δηλαδη 125 g περίπου και από την πρωτοχρονιά έχω να ξαναπάθω ουρολοίμωξη, βεβαια μετα από 3 μήνες θεραπεία με το που μόνο αυτό μου έκανε δουλεια νομίζω. Δεν ξέρω αν το δοκίμασε καμία άλλη κοπέλα για να μας πει.
Κορίτσια να ρωτήσω κάτι ακόμα, το δεν ειναι αντιβίωση? Εμένα ετσι μου είπε ο γιατρός και μου είπε καλύτερα μισο παρά .
Ακόμη έχω να σας πω ότι ξεμπέρδεψα με τους μύκητες που με ταλαιπωρουν χρόνια τώρα. Ανακατεύω σε ένα ποτήρι 1 μέρος ξύδι και 2 μέρη νερό και αφού πήρα μια σύριγγα τροφής κάνω κολπικές πλύσεις.Πλένομαι και λίγο εξωτερικα με αυτό. Όταν έχω πολλους μυκητες τσουζει η αλήθεια είναι αλλά μετα ούτε φαγουρα τίποτα και ενναλακτικα μετα την περιοδο κάνω το ίδιο με την συριγγα αλλά με χαμομήλι.
Επίσης αυτόν το μήνα βρήκα και κατι βιταμίνες με graberry λέγονται, της παίρνω και αυτές για να ενισχύσω τον οργανισμό μου.
Αυτα τα νέα κορίτσια, καλό μεσημέρι!

Τελευταία επεξεργασία από mbikou και Τετ Μάιος 12, 2010 2:22 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 11, 2010 1:43 pm 
Χωρίς σύνδεση
Goddess
Goddess
agap

mbikou μην γράφουμε φάρμακα και βιταμίνες φάτσα φόρα....
μπορεί σε εσένα να κάνουν καλο αλλά άλλη κοπελα να την βλάψει, μην έχουμε και άλλα :? ...σβήσε σε παρακαλώ το όνομα των βιταμινών (κάνοντας επεξεργασία στο πόστ σου)
Ευχαριστώ :D

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 12, 2010 1:30 pm 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
mbikou

agap αν δεις όλες τις συζητήσεις που έχουμε κάνει όλες γράφουμε φάρμακα, δεν καταλαβαίνω γιατί σε πείραξα εγώ συγκεκριμένα????? Ο μόνος λόγος που γράφω εδώ είναι γιατί έχω βρεί και άλλες κοπέλες να μοιράζομαι το πρόβλημα μου. Επίσης έχω προτείνει να αλλάξουμε τηλεφωνα και έχω δώσει και το mail μου σε άλλο post. Οπότε δεν καταλαβαίνω το πρόβλημα σου και τέλοσπάντων τα φάρμακα δεν είπαμε να τα παίρνουμε μόνες μας αλλά να τα λέμε σε κανέναν γιατρό μήπως του ανοίξουμε τα μάτια και τα προσαρμόσει στην περίπτωση μας. Πραγματικά πιστεύω ότι αν έπασχες από το πρόβλημα μας (που δεν στο εύχομαι) δεν θα ήσουν έτσι εριστική.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 12, 2010 1:39 pm 
Χωρίς σύνδεση
Goddess
Goddess
agap

Εριστική μάλλον είσαι εσύ...ΔΕΝ έχω παρακολουθήσει το θέμα τόσο προσεκτικά απλά τώρα είδα ότι έβαλες ένα φάρμακο και σου ΕΞΗΓΗΣΑ γιατι πρέπει να το σβησεις, ΕΥΓΕΝΙΚΑ ... ΑΝ το έχει κάνει και άλλη κοπέλα τότε ΚΑΛΟ θα ήταν να το σβήσει.... :wink:
ΕΓΩ το ζήτησα ευγενικά και είπα και ευχαριστώ στο τέλος.... ΠΩΣ εξελαβες ΕΣΥ το εριστική ΔΕΝ μπορω να το καταλάβω.... :? ....
απορώ γιατι καποιες κοπέλες ΑΡΠΑΖΟΝΤΑΙ με το παραμικρό...κρίμα...ΣΥΝΝΕΝΟΗΣΗ ΜΗΔΕΝ .-

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 12, 2010 1:41 pm 
Χωρίς σύνδεση
Goddess
Goddess
agap

ααααααα και ΚΑΚΩΣ έχεις βάλει το mail σου σε άλλο ποστ...

Κορυφή

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 150 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση Πρ.  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Επόμ.

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: annalig, Bing [Bot], felicia87, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Gorgonitsa, kasia, Kolkyriaki, Mary30300, marymarymary, mayam, Millie, MSNbot Media, natasaliako, nena13, Vickoni, zoulou

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Παρακαλούμε πολύ να μην διαφημίζετε υπηρεσίες και προϊόντα στα post του Forum.
Όποιο post εμπεριέχει διαφήμιση θα διαγράφεται αμέσως.
Εάν θέλετε να διαφημιστείτε στο teleiosgamos.gr παρακαλούμε επικοινωνήστε στο : sales@qwerty.gr ή τηλεφωνήστε στο 2106180171
Έδρα εταιρείας: Επταλόφου 1, Μαρούσι 151 24