myCalendar     myBudget     myGuestlist     myFriends     myGroups     myPhotos     myVideos     myBlog     downloads     Chat
Rss Facebook Google+ Twitter Youtube

Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Μείνετε ενημερωμένοι
με Rss Feed. Τι είναι Rss;

Τώρα είναι Τρί Ιούλ 29, 2014 3:03 pm
Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 234 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση Πρ.  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Επόμ.
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Δεκ 11, 2008 1:43 pm 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
STAYROYLA

asimina έγραψε:
τελικα κρεββατοκαμαρα κλεισαμε απο τους 45 κατασκευαστες στην αλιμου!
κρεββατοκαμαρες και τραπεζαριες μπουφεδς κλπ εχει πολυ ωραιες
σαλονια δεν μου αρεσαν πολυ την πρωτη φορα που πηγαμε αλλα τωρα εχει φερει καλυτερα σχεδια
και το βασικοτερο εχει πολυ καλες τιμες!!!

Ασημίνα μου και εμείς παρόλο που μένουμε σχεδόν ένα χρόνο στο σπιτάκι μας την κρεβατοκάμαρα μας θα την παρουμε τώρα , λιγο πριν τον γάμο. Σκεφτόμασταν λοιπόν να επισκεφτούμε τους 45 κατασκευαστές επίπλου. Θα μπορούσες να με ενημερώσεις σχετικά με τιμές.Ευχαριστώ

Κορυφή
  Προφίλ Αποστολή προσωπικού μηνύματος  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Δεκ 12, 2008 12:51 am 
Χωρίς σύνδεση
Goddess
Goddess
NIKI78

Σταυρούλα μου εγώ επειδή είχα πάει πέρυσι το καλοκαίρι στους 45Κ οι τίμες που είδα για πλήρες σετ κρεββατοκάμαρας κυμαίνονταν γύρω στα 1800 με 2500 απ'οτι θυμαμαι και με το στρώμα. λεπτομέρειες δεν θυμάμαι και πολύ γιατί εγώ ξαχνόμουν και τελικά πήρα απο εκεί καναπέ και τραπέζι μέσης σαλονιού για τα οποία είμαι πολύ ευχαριστημένη ..!!! αν και το τραπεζάκι το πήρα λίγο ακριβά αλλά τουλάχιστον αξίζει για τα λεφτά του με το crash test των ποδιών που συνηθίζουμε να ακουμπάμε πάνω... :lol:

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Δεκ 12, 2008 11:23 am 
Χωρίς σύνδεση
Wedding Angels 2010
Wedding Angels 2010
asimina

ναι καλα τα ειπε η φιλη πιο πανω...οι τιμες ειναι απο 1800 μεχρι 2800<η ακριβοτερη που ειδαμε εμεις...<ειναι ολες με στρωμα και σε καποιες μεσα στην τιμη ειναι και ο αποθηκευτικος χωρος κατω απο το στρωμα<πολυ βολικο να το βαλεις οπωσδηποτε εχει μηχανισμο και σηκωνεται ολο το στρωμα προς τα πανω !!>
τις βρηκα πολυ λογικες ειχαμε προετοιμαστει για 3000 στην καλυτερη περιπτωση...και απο σχεδια για ολα τα γουστα!!!καντε μια βολτα!!!<εμεις την πηραμε απο το περιπτερο επιπλο GEM αν την εχει ακομα ειναι αυτη μπροστα με τον κρυφο φωτισμο στο κεφαλαρι και τα κομοδινακια!!>

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Δεκ 29, 2008 8:56 pm 
Χωρίς σύνδεση
Princess
Princess
natasa27

Εχω προβλημα!Μετα απο αρκετο ψαξιμο και πολλες ιδεες κατεληξα σε επιπλα σε ενα μαγαζι της περιοχης που εχει πολυ καλα επιπλα ποιτικα εννοω και το βλεπεις και ειναι δοκιμασμενο γιατι εκανε η αδερφη μου καποια εκει και ηταν καλο και με συνεπεια στη παραδοση τους. Ολα ειναι οπως τα ονειρευομουν γιατι δυσκολευτηκα να βρω σε ενα μαγαζι να μ'αρεσουν ολα.Ξερετε ποσο βγαινουν?10500!!! :shock: :shock: Και με την εκπτωση 1000? περιπου.
Μονο η κρεβατοκαμαρα βγαινει 3000!χωρις στρωμα και χωρις ντουλαπα που στανταρ θα χει κανα 2000?!Και δεν ειναι πια καμμια πολυ extreme κρεβατοκαμαρα!Νορμαλοτατη απλα θα κανω extra μια συρταριερα ψηλη!Που να το πω στα πεθερικα μου λετε?Βεβαια δεν θα τους πολυλυπηθω γιατι το σπιτι δικο μου ειναι ,καινουργιο και ολα τα αλλα επιπλα εγω με τους γονεις!Με τον Γ.θα μοιραστουμε τωρα αυτα τα επιπλα αλλα κρεβατοκαμαρα οι δικοι του.
Πως φαινονται ρε κοριτσια οι τιμες?Τα υπολοιπα ειναι συνθεση τραπεζαρια και γωνια σαλονι μαζι με μεγαλο σκαμπο ,και τραπεζακι.Ολα με τα καλυτερα υφασματα!
Σε αλλα μαγαζια που πηγαν καναν καλυτερες προσφορες αλλα δεν ξερω την ποιοτητα τους και την κατασκευη!
Τι να κανω?Εσας ποσο περιπου σας βγηκαν τα επιπλα σας?
Sorry για το μεγαλο post :oops:

Εικόνα

Εικόνα

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Δεκ 30, 2008 9:21 am 
Χωρίς σύνδεση
Fairy
Fairy
nano

natasa27 ειμαι της αποψης οτι σε κρεβατι και καναπε πρεπει να αγοραζεις τα καλυτερα ποιοτικα!!! ειναι αυτα τα οποια κανεις χρηση πολυ περισσοτερο. επισης δες το σαν επενδυση. εχεις τη δυνατοτητα να αλλαζεις συχνα επιπλα? εμεις ετσια σκεφτηκαμε και πηγαμε οπως και εσυ σε συνοικιακο μαγαζι οπου η ποιοτητα του ειναι δοκιμασμενη (εχει κανει εκει ολα της τα επιπλα η αδελφη του καλου μου). και επειδη οικονομικα δεν βγαιναμε, περσυ πηραμε κρεβατοκαμαρα (κρεβατι+στρωμα+μηχανισμο+συρταριερα+ορθιο καθρεφτη+ντουλαπα με συρρομενες πορτες) και μας κοστισε κοντα στα 4000€. φετος θα παρουμε το σαλονι και μετα το γαμο τη τραπεζαρια...
στο μαγαζι δεν εχει τεραστια ποικιλια, θα δεις αυτα που εχει και αρκετους καταλογους αλλα αν βρεις κατι να σου αρεσει, στο προσαρμοζει οπως το θελεις εσυ. πχ. το συνθετο που φανταζομουν δεν το ειχε, αλλα ειχε ενα οπου του εμοιαζε. οποτε του εβγαλα ενα σχεδιο και θα μου κανει αυτο....
αν θελεις να σου στειλω τα στοιχεια.

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Δεκ 30, 2008 11:42 am 
Χωρίς σύνδεση
Princess
Princess
natasa27

Καλα σου βγηκε η κρεβατοκαμαρα!Εγω ντουλαπα θα κανω απο αλλου απο τον κουζινα γιατι χρησιμοποιει πιο καλους μηχαμισμους αλλα υπολογιζω κανα 1900€
Και μενα συνθετο θα φτιαξει ακριβως αυτο που ηθελα γιατι μονο σε 1 μαγαζι το βρηκα .Γενικα σε ολα βαζω το προσωπικο μου στοιχειο και αυτο νευριαζει πολυ τους γονεις μου που θεωρουν οτι πρεπει να παρω κατι οπως το βλεπω....τα νευρα μου...Στειλε μου pm με τον δικο σου!Τα πηρες τα επιπλα?Αν ναι με γεια!

Εικόνα

Εικόνα

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Δεκ 30, 2008 2:20 pm 
Χωρίς σύνδεση
Wedding Angels 2010
Wedding Angels 2010
asimina

η δικη μου κρεβατοκαμαρα απο τους 45 κατασκευαστες στοιχισε 2800 με στρωμα με αποθηκευτικο χωρο κατω απο το στρωμα με 2 κομοδινα με κρυφο φωτισμο στα κομοδινα και στο κεφαλαρι του κρεββατιου και με τουαλετα-συρταριερα με μεγαλο καθρεφτη.....
οσο για τα υπολοιπα επιπλα καναπεδες 2 και 3 θεσιος τραπεζακι σαλονιου 1 πολυθρονιτσα τραπεζαρια ανοιγομενη με 6 καρεκλες και μπουφες μαζι με μαγαλο καθρεφτη μας πηγαν 10000..επειδη ηταν γνωστος ο καταστηματαρχης μας εκοψε 3000!!!!!!!!

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Δεκ 30, 2008 3:05 pm 
Χωρίς σύνδεση
Goddess
Goddess
NIKI78

και τα δικά μου...
κρεββατοκάμαρα με στρώμα αποθηκευτικό χώρο και 2 κομοδίνα στα 2000. συρταριέρα δεν πήρα γιατί μου έφτιαξε ο κουζινάς-ντουλαπάς μια συρταριέρα που φτάνει στο ταβάνι ,πέρα της συρόμενης ντουλάπας...
καναπές γωνιακός + ένα σκαμπό 2200 και τραπεζάκι άλλα 550..
τραπεζαρία ανοιγόμενη με 6 καρέκλες 900 ,και σύνθετο 700 πάλι απο επιπλοποιό..

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 31, 2008 12:51 pm 
Χωρίς σύνδεση
Fairy
Fairy
nano

χθες και εμεις κλεισαμε το σαλονακι μας. καναπες γωνιακος με κρεβατι+τραπεζακι με 2 σκαμπο+συνθεση οπως τη σχεδιασαμε: 4800
τα υφασματα αρκετα καλα και πλενομενα και ολα δρυς. πολυ μου αρεσαν! υπομονη μεχρι το πασχα ομως....

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Φεβ 10, 2009 3:40 pm 
Χωρίς σύνδεση
Fairy
Fairy
nano

natasa27 τελικα τι εκανες με τα επιπλα? τα εκλεισες?

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Φεβ 11, 2009 9:17 am 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
Manina

Κορίτσια γεια σας! Είμαι και εγώ στην φάση αναζήτησης επίπλων και έχω αγχωθεί αρκετά αν και περίμενα αυτή τη στιγμή εδώ και πολύ καιρό. Anyway, βρήκα καναπέ 2θεσιο & 3θέσιο στο ΝΕΟΚΑΤΟΙΚΕΙΝ, που έχει και καλές εκπτώσεισ αυτή την εποχή. Εχετε ιδέα για την ποιότητα του συγκεκριμένου καταστήματος;

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Φεβ 11, 2009 9:20 am 
Χωρίς σύνδεση
Fairy
Fairy
nano

απο ποιοτητα δεν ξερω (ανηκει νομιζω στον ομιλο νεοσετ) αλλα απο σχεδια και στυλ εχει αψογα πραγματα!!!!!

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Φεβ 11, 2009 10:07 am 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
Manina

Όντως εχει ωραίο στυλ. Εχω ψάξει αρκετα αλλά αυτον τον καναπέ δεν τον εχω βρει αλλού.

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Φεβ 11, 2009 10:57 pm 
Χωρίς σύνδεση
Fairy
Fairy
aristavr

κοριτσια,

εχετε σκεφτει το ενδεχομενο να βρειτε πρωτον το στυλ που σας αρεσει, ειτε μεσα απο περιοδικα ειτε μεσα απο το Internet, και να τα πατε σε ενα συνοικιακο μαγαζι με επιπλα και να σας κανει μια προσφορα, φτιαχνοντας σας κατι παρομοιο?

η αληθεια ειναι οτι και εγω πηγα στα entos-neoset, ikea (πιο πολυ να μου φυγει η καψα, γιατι δεν μου αρεσε τιποτα και η ποιοτητα ηταν φθηνη) στα eurohouse, στο casa di patsi, bo concept, επιπεδο, κλπ.

Και που λετε, ολα τα παραπανω μαγαζια εχουν τελειε συνθεσεις, τραπεζαριες, κρεβατοκαμαρες κλπ. παρα πολυ μοντερνες κλπ.

Αλλα δυστυχως ειναι παρα πολυ ακριβα κοριτσια. Εγωτ ουλαχιστον τα βρηκα παρα πολυ ακριβα, απλησιαστα, ενας καναπες 5000 ευρω? μια συνθεση 6000? και μιλαμε για minimal καταστασεις, ο, τι πιο απλο υπαρχει.

Δυστυχως πληρωνεις το ονομα....

Πηγαινοντας ομως σε συνοικιακα μαγαζια επιπλων απο την αλλη, οι επιλογες και οι ιδεες που σου δινουν ειναι περιορισμένες. Ετσι λοιπον πηγα και γω με τα φυλλαδια μου, το υλικο μου απο internet, και μαζι με τον υπευθυνο του μαγαζιου καναμε σχεδια, σκεφθηκαμε το στυλ, προσαρμοσαμε ιδεες στο σπιτι μου κλπ...

Μου βγηκε παρα πολυ οικονομικα κοριτσια,

σκεφθειτε το....

φιλακια

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Φεβ 11, 2009 11:04 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
spirtoula

Δυστυχως πληρωνεις το ονομα....

Πηγαινοντας ομως σε συνοικιακα μαγαζια επιπλων απο την αλλη, οι επιλογες και οι ιδεες που σου δινουν ειναι περιορισμένες. Ετσι λοιπον πηγα και γω με τα φυλλαδια μου, το υλικο μου απο internet, και μαζι με τον υπευθυνο του μαγαζιου καναμε σχεδια, σκεφθηκαμε το στυλ, προσαρμοσαμε ιδεες στο σπιτι μου κλπ...

Μου βγηκε παρα πολυ οικονομικα κοριτσια,

Συμφωνώ κι εγω με τα παραπάνω....
Επειδή το θέμα των επίπλων το έψαξα παρα πολύ (μιλάμε για πανω απο 8 μήνες τρέξιμο) πήρα τα επιλάκια μου απο συνοικιακό κατάστημα, σε πολύ καλές τιμές. Είναι αλήθεια πως συνήθως πληρώνεις το όνομα στα μεγάλα καταστήματα και η ποιότητα είναι πολλές φορές πανω κάτω ίδια... Βέβαια υπάρχουν και εξαιρέσεις...Αλλά θέλει πολύ τρέξιμο...κουράγιο σε όσες ξεκινούν τώρα...!

Κορυφή

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 234 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση Πρ.  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Επόμ.

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], marakitroufaki, nena13, nyfoula, roz@ki, sophiaminnie, vanu

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Παρακαλούμε πολύ να μην διαφημίζετε υπηρεσίες και προϊόντα στα post του Forum.
Όποιο post εμπεριέχει διαφήμιση θα διαγράφεται αμέσως.
Εάν θέλετε να διαφημιστείτε στο teleiosgamos.gr παρακαλούμε επικοινωνήστε στο : sales@qwerty.gr ή τηλεφωνήστε στο 2106180171
Έδρα εταιρείας: Επταλόφου 1, Μαρούσι 151 24