myCalendar     myBudget     myGuestlist     myFriends     myGroups     myPhotos     myVideos     myBlog     downloads     Chat
Rss Facebook Google+ Twitter Youtube

Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Μείνετε ενημερωμένοι
με Rss Feed. Τι είναι Rss;

Τώρα είναι Πέμ Απρ 17, 2014 1:14 pm
Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 32 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση Πρ.  1, 2, 3  Επόμ.
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: γνωμες για χρωματα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιαν 14, 2011 3:23 pm 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
zoumzoum

Ειναι πολυ ωραια τα εντονα χρωματα αλλα εμενα μαρεσει πολυ η αντιθεση.Ενα παλ χρωμα κ ενα εντονο.Απ την αλλη εχω δει κ στολισμους με 2 εντονα χρωματα μαζι κ ηταν φοβεροι.Αναλογα κ το υφος του γαμου και να μην ειναι παραταιρο βεβαια με ολα τα αλλα.Το πιο υπεροχο που ειδα στο ιντερνετ ειναι μωβ με λαχανι! Πολυ τρελιαρικο! Το ειδα εδω σε ενα θεμα.
viewtopic.php?f=41&t=8473

Εικόνα

Εικόνα[/url]

Κορυφή
  Προφίλ Αποστολή προσωπικού μηνύματος  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιαν 14, 2011 3:33 pm 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
LOLLIPOP

zoumzoum έγραψε:
LOLLIPOP έγραψε:
zoumzoum έγραψε:
Οντως ειναι πιο ατονος αλλα θα με διευκολυνει περισσοτερο στις λεπτομεριες.Ελεγα να συνδιασω κ το παπουτσι με τον στολισμο γιατι δεν μου αρεσουν τα κλασικα νυφικοπαπουτσα που ειναι ασπρα η με αστραφταλακια πανω.Θλεω παπουτσι απλο κ μοντερνο.Γοβα πολυ ψηλη με φιαπα μπροστα ας πουμε....Ποσο πιθανο ειναι να βρω λαδι γοβα??

αχ τρελλαινομαι για αυτα τα παπουτσια! :D
να σου δωσω μια ιδεα, αν θελεις λαδι γοβα και δε βρισκεις πουθενα, μπορεις να παρεις υφασμα στο χρωμα που θες και να πας στη μοδιστρα να στη "ντυσει".

Γινεται τετοιο πραγμα? Και δεν φαινεται μετα? Το κανουν οι απλες μοδιστρες της γειτονιας η χρειαζεται καποια πιο εξειδικευμενη? (καταιγισμος ερωτησεων!!!) :D

ω, ναι γινεται σιγουρα! δεν ξερω αν γινεται σε ολα τα παπουτσια, ή αν το κανουν ολες οι μοδιστρες, μπορεις να ρωτησεις σε μοδιστρες και θα σου πουν. Ξερω 2 ατομα που το εκαναν, η μια ξαδερφη μου και η αλλη θεια μου (η θεια ηταν πριν απο πολλα χρονια). Η θεια το εκανε για τον γαμο της, για να ταιριαζουν απολυτα τα παπουτσια της με το νυφικο της, και η ξαδερφη μου εκανε το ιδιο για παπουτσια που θα φορουσε με ενα βραδινο φορεμα που ειχε ραψει. Κανε μια ερωτηση, δε χανεις κατι!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιαν 14, 2011 3:46 pm 
Χωρίς σύνδεση
Princess
Princess
natassamenexi

zoumzoum έγραψε:
Hello girls!
Σημερα εκλεισα το υπεροχο νυφικο μου το οποιο ομως μου χαλασε λιγο τα σχεδια. Ειχα φανταστει τον στολισμο κ την διακοσμηση σε συγκεκριμενα χρωματα δεδομενου του οτι το νυφικο θα ηταν λευκο. Αλλα τελικα αυτο που μου εκλεψε την καρδια ειναι ιβουαρ με ασημι λεπτομεριες κ ασημι-γκρι κορδελιτσα.
Τα χρωματα που ειχα στο μυαλο μου ηταν λευκο με πετρολ ή οινοπνευματι.Καταλευκα λουλουδια δηλαδημε πετρολ κορδελες κ γενικα ολα με λεπτομεριρες πετρολ....απο παπουτσι μεχρι προσκλητηρια μπομπονιερες κλπ.
Τωρα ομως?? Τι χρωματα πανε με το ιβουαρ? Ψαχνω χρωματα να ταιριαζουν και να ειναι καλοκαιρινα και οχι θαμπα, να χουνε μια τσαχπινια να κανει μπαμ βρε αδερφε! Τα φωτα σας pleassssssssse! helpsos

Καλησπέρα σου και η ώρα η καλή και σε εσένα.
Κι εγώ πάνω κάτω τα ίδια αντιμετώπισα αλλά την βρήκα την λύση. Το νυφικό που έχω σκοπώ να κλείσω είναι off white, το χρώμα της πέρλας δηλαδή. Ο γάμος μου είναι 02/07/11 αλλά ο άντρας μου θα φορέσει blue navy κουστούμι μιας και του πάει φοβερά σαν χρώμα. Οπότε θα βάλω blue navy πέδιλο με κρύσταλλα κλπ για να δένω λίγο και με τον γαμπρό και επίσης οι μπομπονιέρες και ίσως και τα προσκλητήρια θα έχουν blue navy στοιχείο, μάλλον κάποια κορδέλα. Επίσης φοβερά πηγαίνει και το πράσινο και αρκετές αποχρώσεις του, όπως πράσινο ελιάς-λαδί, πράσινο έντονο(όχι λαχανί-λίγο ποιο σκούρο). Επίσης το κίτρινο, το πορτοκαλί....Ελπίζω να σου έδωσα κάποιες ιδέες.

https://www.facebook.com/pages/Le-Bouquet-flower-creations

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιαν 14, 2011 4:53 pm 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
konzou

καλησπέρα νυφούλες μου!!!!
το καλοκαίρι που μας πέρασε έγινα κουμπάρα σε ένα γάμο και επειδή δεν βρήκα τίποτα στην αγορά που να μου αρέσει έφτιαξα παπούτσια μόνη μου.
αν σας ενδιαφέρει μπορώ να σας δώσω τηλ και site. Αν του πας σε φωτο από περιοδικό το παπούτσι που θέλεις στο φτιάχνει στο πόδι σου αρκεί να μπορεί να βρει τα υλικά. εγώ έφτιξα ένα χρυσό, απλό κατά τα άλλα ,zanotti που είδα σε περιοδικό. και η νύφη το έφτιαξε εκεί και βγήκε πολύ ωραίο. μας πήρε μόνο 120 στην κάθε μια. και τα δύο βγήκαν πολύ καλά και δεν μας κούρασαν καθόλου όλο το βράδυ.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιαν 14, 2011 8:34 pm 
Χωρίς σύνδεση
Princess
Princess
natassamenexi

konzou έγραψε:
το καλοκαίρι που μας πέρασε έγινα κουμπάρα σε ένα γάμο και επειδή δεν βρήκα τίποτα στην αγορά που να μου αρέσει έφτιαξα παπούτσια μόνη μου.
αν σας ενδιαφέρει μπορώ να σας δώσω τηλ και site. Αν του πας σε φωτο από περιοδικό το παπούτσι που θέλεις στο φτιάχνει στο πόδι σου αρκεί να μπορεί να βρει τα υλικά. εγώ έφτιξα ένα χρυσό, απλό κατά τα άλλα ,zanotti που είδα σε περιοδικό. και η νύφη το έφτιαξε εκεί και βγήκε πολύ ωραίο. μας πήρε μόνο 120 στην κάθε μια. και τα δύο βγήκαν πολύ καλά και δεν μας κούρασαν καθόλου όλο το βράδυ.

μπορείς να μου στείλεις πμ?thanks

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 16, 2011 1:13 pm 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
konzou

natassamenexi έγραψε:
konzou έγραψε:

μπορείς να μου στείλεις πμ?thanks

καλησπέρα!
επειδή δεν μπορώ να στείλω ακόμα πμ θέλεις να μου δώσεις κάποιο μαιλ βα σου στείλω εκεί?
φιλιά!!!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιαν 18, 2011 2:46 pm 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
bouri

ενα πολυ ωραιο μαγαζι με χειροποιητα παπουτσια ειναι το "s* shoes" στο ψυρρη!!εχουν φτιαξει φιλες μου και εχει πολυ ωραια παπουτσια και λογικες σχετικα τιμες!και σε οτι χρωμα θελεις!

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Φεβ 23, 2011 1:19 pm 
Χωρίς σύνδεση
Banned
Banned
ΝΙΝΕΤΑ

LinaP έγραψε:
frans έγραψε:
μπραβο. το λαδι μου αρεσει πολυ για γαμο!!!

Το λαδί είναι όντως ωραίο αλλά είναι ωραίο και το σαμπανί.. :wink:

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Φεβ 25, 2011 2:28 pm 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
molydeco

Εικόνα
ιβουαρ με καφε????
Εικόνα
Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Φεβ 25, 2011 3:44 pm 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
lilamar

κοριτσια τι εχετε να πειτε για το ασημι?

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Φεβ 25, 2011 4:07 pm 
Χωρίς σύνδεση
Banned
Banned
ΝΙΝΕΤΑ

lilamar έγραψε:
κοριτσια τι εχετε να πειτε για το ασημι?

wave
ασημί τούλι ή με κάτι ασημί πάνω?
αν κανεις ασημί τούλι με τι άλλο χρώμα μαζί? :roll:
ασημί + λευκό + κατι κρεμαστο....
ασημί + κουφετί ( το πολυ απαλό ροζάκι)....
ασημί + γαλάζιο με κανα αστερία θα ήταν ωραιο για καλοκαιρι...
???????? :roll:

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Φεβ 25, 2011 7:18 pm 
Χωρίς σύνδεση
Wedding Angels 2012
Wedding Angels 2012
thyme

Το ασημί -υποθέτοντας ότι θα κυριαρχεί το άσπρο, μου κάνει λίγο άτονο για να είμαι ειλικρινής. Δηλαδή, αν δεν σου αρέσουν οι αντιθέσεις θα είναι ok, αλλά και πάλι αν δεν θες αντίθεση γιατί να μην τα κρατήσεις όλα λευκά; (λέω εγώ τώρα...)

https://www.facebook.com/5tinimera

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Φεβ 25, 2011 9:44 pm 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
lilamar

εχω διαλεξει το ασημι γιατι το νυφικο μου εχει μια τεραστια ασημι εγκραφα!οποτε αναγκαστικα θα το χρησιμοποιησω.το κουφετι ειναι πολυ καλη ιδεα αλλα ταιριαζει με το ivory χρωμα του υπολοιπου νυφικου?πφφφ...

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Φεβ 25, 2011 9:58 pm 
Χωρίς σύνδεση
Princess
Princess
natassamenexi

στο κατάστημα που πήγα να κλείσω τα προσκλητήρια η κοπέλα με συμβούλεψε να μην ταιριάζουν εντελώς τα χρώματα του ζεύγους με τον γενικότερο στολισμό και τις μπομπονιέρες-προσκλητήρια.
η διαφοροποίηση είναι ωραία, λαμβάνοντας υπόψη πως το ζευγάρι είναι το τιμώμενο πρόσωπο, άρα θα πρέπει να ξεχωρίζει και να μη συνδέεται απόλυτα με όλα τα υπόλοιπα χρώματα. Μπορείς λοιπόν να φορέσεις το νυφικό με την ασημί αγκράφα και να συνδυάσεις ότι χρώμα σου αρέσει......be open minded!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Φεβ 25, 2011 10:24 pm 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
zoumzoum

Και εγω τελικα που εχω νυφικο ivory με ασημι κορδελα θα κανω διαφορετικο στολισμο.Θα ειναι ολα μπεζ λαδι.Απο στολισμο μεχρι μπομπο.Το προσκλητηριο θα ειναι ασχετο γιατι εχει δικο του concept. Δεν θα σκασουμε κιολας για τα χρωματα! Καλοκαιρι θα ειναι πρεπει να εχει λιγο χρωματακι.

Εικόνα

Εικόνα[/url]

Κορυφή

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 32 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση Πρ.  1, 2, 3  Επόμ.

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: afroyla, berry, Bing [Bot], daskala, diva_med, eleni87, Exabot [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], ioanna7, kasia, maria0779, Mary30300, marymarymary, MSNbot Media, psili, stalitsa*, Tatibok, tzourtzoureli, Vassilikoula, zoulou, Γ_

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Παρακαλούμε πολύ να μην διαφημίζετε υπηρεσίες και προϊόντα στα post του Forum.
Όποιο post εμπεριέχει διαφήμιση θα διαγράφεται αμέσως.
Εάν θέλετε να διαφημιστείτε στο teleiosgamos.gr παρακαλούμε επικοινωνήστε στο : sales@qwerty.gr ή τηλεφωνήστε στο 2106180171
Έδρα εταιρείας: Επταλόφου 1, Μαρούσι 151 24