myCalendar     myBudget     myGuestlist     myFriends     myGroups     myPhotos     myVideos     myBlog     downloads     Chat
Rss Facebook Google+ Twitter Youtube

Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Μείνετε ενημερωμένοι
με Rss Feed. Τι είναι Rss;

Τώρα είναι Σάβ Οκτ 25, 2014 11:32 pm
Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 50 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση Πρ.  1, 2, 3, 4  Επόμ.
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Εκκρίσεις
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 21, 2011 2:10 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
karmen197

Σου έστειλα..

Κορυφή
  Προφίλ Αποστολή προσωπικού μηνύματος  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Απρ 01, 2012 6:08 pm 
Χωρίς σύνδεση
Wedding Angels 2012
Wedding Angels 2012
Marisa1978

καλε εγω παντα πριν την περιοδο εχω καφε υγρα για καμια δεκαρια μερες, τα τελευταια 3 χρονια.Κανω τακιτκοτατα ολες τις εξετασεις που πρεπει να κανω, ειμαι πολυ τυπικη και στην καθαριοτητα και στις εξετασεις, και ο γιατρος μου μου λεει οτι ολα ειναι σουπερ εκει κατω και εκει μεσα!!! ....Εχω κανει υπερηχους, κολπικες εξετασεις, ορμονες, παπ τεστ. ολα αψογα, η ωορηξια μου αψογη, η περιοδος μου ρολοι καθε 27 ημερες και μαλιστα χωρις να την καταλαβαινω καν..

Α θα παω να το ψαξω κι εγω τωρα....Εγω νομιζα οτι ολες το ειχαν!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 06, 2012 6:05 pm 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
Tsotsoleta

Δεν ξέρω τι να πω.. Κι εγώ είμαι τακτική στους ελέγχους μου και με λίγο βεβαρημένο ιστορικό θα έλεγα. Πάντως αυτό με τις καφέ εκκρίσεις το έχω χρόνια και μου συμβαίνει σχεδόν πάντα όταν έχω άγχος για κάποιο διάστημα(ισχυρό άγχος) και μετά χαλαρώνω.Μόλις χαλαρώσω μου συμβαίνει αυτό. Είχα εξεταστεί απ' το γιατρό μου για πιθανότητα πολύποδα όπου πήγα πριν την περίοδο την πρώτη φορά και μου ζήτησε μετά να πάω αμέσως μόλις μου τελειώσει! Γιατί λίγο πριν την περίοδο έμοιαζε ότι έχω πολύποδα αλλά μετά όλα καθαρά! Όπως σας είπα είναι κάτι που μου συμβαίνει χρόνια τώρα.. Εδώ και κανένα χρόνο πάντως δεν έχω τόσο άγχος όσο πριν και έχει πολύ καιρό να μου συμβεί! Αν ήταν πολύποδας μέχρι τώρα δε θα έβγαζε μάτι;

Στα λέω όλα αυτά γιατί υπάρχουν πολλές περιπτώσεις και αιτίες για κάτι τέτοιο. Η κατάσταση που σου περιγράφω είναι εδώ και καμιά 10αρια χρόνια τουλάχιστον! Και τον βασίζομαι τον γιατρό μου γιατί έχουμε περάσει δύσκολα και είναι πολύ αξιόλογος,αλλά Γερμανός :ρ(άτιμο ΔΝΤ:ρ). Τις επαναληπτικές εξετάσεις δε διστάζει να τις ζητάει για οτιδήποτε προκύψει και έχει τύχει πολλές φορές να μην πληρώσω τίποτα, όπως για στην περίπτωση που περιέγραψα παραπάνω!

Κ.Κ

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 06, 2012 7:55 pm 
Χωρίς σύνδεση
Wedding Angels 2012
Wedding Angels 2012
Marisa1978

εμενα αυτην την φορα δεν υπηρχαν παρα ελαχιστα καφε υγρα, και υποθετω , υποθετω λεω, οτι ισως και να ηταν απο την τραχηλητιδα την οποια θεραπευσα στον προηγουμενο κυκλο. Δεν ξερω ομως..

Παντως τσοτσολετακι, κι εγω τελικα δεν νοιωθω οτι κατι δεν παει καλα, αφου ο γιατρος μου ολα καλα μου τα βρισκει, κανενα προβληματακι, στην περιοδο μου ρολοι, και ολα καλα στους υπερηχους!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 06, 2012 11:24 pm 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
Tsotsoleta

Marisa1978 έγραψε:
εμενα αυτην την φορα δεν υπηρχαν παρα ελαχιστα καφε υγρα, και υποθετω , υποθετω λεω, οτι ισως και να ηταν απο την τραχηλητιδα την οποια θεραπευσα στον προηγουμενο κυκλο. Δεν ξερω ομως..

Παντως τσοτσολετακι, κι εγω τελικα δεν νοιωθω οτι κατι δεν παει καλα, αφου ο γιατρος μου ολα καλα μου τα βρισκει, κανενα προβληματακι, στην περιοδο μου ρολοι, και ολα καλα στους υπερηχους!

Χαίρομαι πολύ γι ' αυτό Μαρισακι, για τις εξετάσεις σου και όντως παίζει να είναι από την τραχηλίτιδα! Σίγουρα τακτικοί έλεγχοι και ότι είναι να φανεί, θα φανεί. Τα τεστ και τους υπερήχους και όταν έχεις ένα γιατρό (δεν είναι ανάγκη να είναι διάνοια) κλασικό θα δει κάτι και θα σου ξαναπεί να πας σύντομα. Και κανείς γιατρός κλασικός και φυσιολογικός, δε λέει με τη μια να κάνεις επέμβαση , ό,τι και επέμβαση να είναι από μικρή ως μεγάλη. Σίγουρα θα θελήσει να σε τσεκάρει τουλάχιστον άλλη μια φορά για να σιγουρευτεί. Αυτό λέει η εμπειρία μου και δεν είναι μικρή γιατί από γυναικολογικά προβλήματα άλλο τίποτα και "πάνω" και "κάτω".

Και το τελευταίο από μένα( ίσως) είναι ότι το άγχος και το στρες είναι ύπουλο πράγμα και δεν αναφέρομαι σε άγχος που προκύπτει από τραγικές καταστάσεις, αλλά καθημερινά πράγματα. Άλλες από μας έχουν ημικρανίες, άλλες δε μπορούν να πάρουν κιλά λόγω νευρώσεων στο στομάχι από το άγχος και άλλα πολλά.Εγώ όταν αγχώνομαι ασυναίσθητα σφίγγω την κοιλιακή περιοχή. Πέτρα η κοιλιά. Όταν μου περνούσε το άγχος, έπινα και κανα ποτάκι, να σου η χαλάρωση και τα καφέ μαντάτα..Πόσο τυχαίο μπορεί να είναι; Ούτε καν το συνειδητοποιούσα αυτό, αλλά όσο μεγαλώνεις καταλαβαίνεις καλύτερα το σώμα σου και γενικά τον εαυτό σου.

Κ.Κ

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 06, 2012 11:29 pm 
Χωρίς σύνδεση
Wedding Angels 2012
Wedding Angels 2012
Marisa1978

για αυτο χαλλλλλλαρα τσοτσολετακι!!!!!!!!!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Απρ 07, 2012 7:36 am 
Χωρίς σύνδεση
Princess
Princess
ka8y

Χαλαραααα κορίτσια μου!

Πάντως εγώ πρόπερσι είχα ξεκινήσει να έχω καφέ υγρά ανάμεσα στην περίοδο - εκεί κατα την ωορηξία- μου είχε πει η γυναικολόγος δεν βλέπει τπτ.. Φέτος αρχές Ιούλιου... είδε εναν πολύποδα. Με ξαναείδε τέλος Ιουλίου και όντως ήταν πολύποδας. Επειδή είχα τον πολιτικο γαμο και τις διακοπές δεν τον έβγαλα παρα τέλος Αυγούστου. Η διαδικασία δεν ήταν τιποτα...ούτε πόνεσα, ούτε καταλαβα τίποτα. Μόνο τα 500 ευρώ κλαίω!

Πάντως αν θέλετε παιδάκι αν έχετε πολύποδα καλύτερα να τον βγάλετε γιατι εμείς 4 μήνες (με το πολύποδα - και πριν το μάθουμε) κάναμε ελευθερα και τίποτα- με το που τον έβγαλα , τον επόμενο μήνα τσοοοοοουπ! Και τώρα ξανά πάλι με το πρώτο!

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Απρ 07, 2012 9:29 am 
Χωρίς σύνδεση
Wedding Angels 2012
Wedding Angels 2012
Marisa1978

μπαααα δεν μου εχει πει το παραμικρο για πολυποδες και με εχει ψαξει απο πανω μεχρι κατω..σ ευχαριστουμε παντως για την πληροφορια για να το εχουμε στον νου μας!

εγω θα ξαναπαω σε 2-3 εβδομαδες για να μου πει οτι ειναι ολα οκ με την τραχηλιτιδα και θα τον ρωτησω και για αυτο που λες

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μάιος 31, 2012 12:05 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
dimassim

Μαρισάκι συνεχίζουν τα καφέ ανάμεσα στην περίοδο;

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μάιος 31, 2012 9:50 pm 
Χωρίς σύνδεση
Wedding Angels 2012
Wedding Angels 2012
Marisa1978

ναι κοριτσακι μου...πηγα σημερα στον γυναικολογο και μου ειπε οτι ειναι καθαρα θεμα ελλειψης προγεστερονης, θα παω να με δει στην ωορηξια και θα μου δωσει χαπακι μου ειπε ομως οτι δεν ειναι τιποτα και φτιαχνεται! εχεις κι εσυ?

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιουν 01, 2012 12:20 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
dimassim

Γι'αυτό σε ρώτησα γιατί είχα για χρόνια πρόβλημα με καφέ για πολλές ημέρες πριν την περίοδο. Τελικά αποδείχτηκε ότι είχα πρόβλημα με την ωορρηξία μου. Απ'όταν πήρα κλομιφαίνη σταμάτησαν. Όμως αυτό τον μήνα είχα πάλι καφέ κηλίδες στο εσώρουχο για 2 ημέρες. Προγεστερόνη δεν έχω μετρήσει, οπότε πήγα χθες 7 μέρες μετά την ωορρηξία που υποτίθεται είναι στο υψηλότερο επίπεδο της και έκαν εξέταση αίματος. Σήμερα θα πάρω τα αποτελέσματα. Εσύ έκανες εξέταση προγεστερόνης ή το υπέθεσε από τις καφέ εκκρίσεις; Ξέρω ότι πρέπει να την κάνεις 7 ημέρες μετά την ωορρηξία. Σου είπε ο γιατρός αν μπορεί να οφείλεται και στα ινομυώματα;

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιουν 01, 2012 12:42 pm 
Χωρίς σύνδεση
Wedding Angels 2012
Wedding Angels 2012
Marisa1978

δεν μου το συνεδεσε με τα ινομυωματα καθολου. Και δεν μου ειπε να κανουμε εξετασεις γιατι ειπε οτι σιγουρα ειναι λογω χαμηλης προγεστερονης.

Ειχες καποιες παρενεργειες εσυ απο τα χαπια?

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιουν 01, 2012 12:51 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
dimassim

Όχι. Μόνο πρήστηκα λίγο γιατί έκανα κατακράτηση. 2 μήνες τα πήρα μόνο για πρόκληση ωορρηξίας. Προγεστερόνη δεν έχω πάρει ποτέ. Όταν θα πας για δεύτερη γνώμη για τα ινομυώματα, ρώτα και για την προγεστερόνη. Λογικά θα έπρεπε να στη χορηγήσει αφού δείξουν οι εξετάσεις ότι είναι χαμηλή. Για να μην επιβαρύνεσαι με φάρμακα.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιουν 01, 2012 12:55 pm 
Χωρίς σύνδεση
Wedding Angels 2012
Wedding Angels 2012
Marisa1978

ναι του το ειπα κι εγω αλλα ηταν καθετος οτι τα καφε υγρα ειναι ελλιψεη προγεστερονης...θα το ξαναπω! νομιζα οτι ειναι προγεστερονη αυτο το φαρμακο που λες.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιουν 01, 2012 2:02 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
dimassim

η χαμηλή προγεστερόνη οφείλεται σε καθεαυτή την ωορηξία από την αρχή αφού από το ωχρό σώμάτιό της εκκρίνεται η προγεστερόνη: άρα είναι από την αρχή προβληματική η ωορηξία, και η επιπρόσθετη στην συνέχεια δεν διορθώνει το πρόβλημα. Τα εκλυτικά σε αυτήν την περίπτωση θα μπορούσαν να είναι πιο αποτελεσματικά καθώς δημιουργούν από την αρχή σωστή ωορηξία, άρα και ορθή παραγωγή προγεστερόνης.

Κορυφή

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 50 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση Πρ.  1, 2, 3, 4  Επόμ.

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot], chrysacy, daskala, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Google Feedfetcher, mariastas, myrto86, pinelopi1984, tokoritsitoumai, xaritini

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Παρακαλούμε πολύ να μην διαφημίζετε υπηρεσίες και προϊόντα στα post του Forum.
Όποιο post εμπεριέχει διαφήμιση θα διαγράφεται αμέσως.
Εάν θέλετε να διαφημιστείτε στο teleiosgamos.gr παρακαλούμε επικοινωνήστε στο : sales@qwerty.gr ή τηλεφωνήστε στο 2106180171
Έδρα εταιρείας: Επταλόφου 1, Μαρούσι 151 24