myCalendar     myBudget     myGuestlist     myFriends     myGroups     myPhotos     myVideos     myBlog     downloads     Chat
Rss Facebook Google+ Twitter Youtube

Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Μείνετε ενημερωμένοι
με Rss Feed. Τι είναι Rss;

Τώρα είναι Παρ Οκτ 24, 2014 6:30 pm
Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 38 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση Πρ.  1, 2, 3  Επόμ.
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κοκτέιλ φόρεμα & αξεσουάρ 2011 (Θεσσαλονίκη)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μαρ 08, 2011 10:56 am 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
Alina

Ivy συγχαρητήρια και με το καλό flying

Μην σε ανησυχεί καθόλου για τον γάμο, η κολλητή μου ήταν στον έκτο στον γάμο μου και παρόλο που ήδη είχε τεράστια κοιλιά ήταν μια θεά. Αν θέλεις να τη ρωτήσω από πού είχε τσιμπήσει το αέρινο φορεματάκι της, που πραγματικά ήταν υπέροχο!

Πάντα έτσι είναι, όταν θέλουμε κάτι δεν το βρίσκουμε και όταν απλά κάνουμε βόλτες ή δεν έχουμε χρήματα για ψώνια βρίσκουμε τα καλύτερα... Πάντως ακριβώς επειδή την περίοδο εκείνη είναι που μεγαλώνει συνέχεια η κοιλιά, μην βιαστείς να αγοράσεις το φόρεμα! Άφησέ το όσο πιο πολύ μπορέσεις...

Annette πότε θα το φορέσεις το νυφικούλι σου με το καλό;

Κορυφή
  Προφίλ Αποστολή προσωπικού μηνύματος  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μαρ 08, 2011 2:16 pm 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
Ivy

Alina και βέβαια θέλω να μάθω από που πήρε η κολλητή σου το αέρινο φορεματάκι της. Ρώτα την όποτε μπορείς, εγώ δεν βιάζομαι. Ευχαριστώ για τις ευχές!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μαρ 08, 2011 3:55 pm 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
xrissa

Εκτός από το attitudes που μπορεί να βρεις κάτι, στην Π.Π.Γερμανού έχει άλλο ένα κατάστημα με πολύ ωραία ρούχα..Αχ, δεν θυμάμαι πως το λένε αλλά θα το βρεις σίγουρα. Επίσης, στην Καρόλου Ντιλ, ανάμεσα Τσιμισκί και Μητροπόλεως είναι η Νάντια, που επίσης έχει πολύ ωραία ρούχα κα ιπιθανόν να βρεις και αυτό που θες. Στην Μητροπόλεως επίσης, προς fena μεριά, κοντά στον Γαληνό,την κλινική, είναι ένα μαγαζί με κυριλέ ρούχα, που ανάμεσα στα πιο κραυγαλέα μπορεί να βρεις και κάτι που θα σου αρέσει, Χατζηιωάννου ίσως...Δεν θυμάμαι! Τέλος, στην Τούμπα, είναι το Design by Nikos, που είναι σχεδιάστής και έχει δικά του ρούχα..Από εκεί πήρε η αδερφή μου αυτό που φορούσε στον γάμο μου...Αυτά προς το παρόν..Ελπίζω να σε βοήθησα..

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μαρ 08, 2011 10:56 pm 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
annette

Γεια σας κοριτσάκια!! Alina μου δυστυχώς το πότε θα φορέσω νυφικούλι δεν έχει οριστεί ακριβώς ακόμη.. Έχουμε να τακτοποιήσουμε κάποια θέματα πρώτα κι έτσι δεν μπορώ καθόλου να προβλέψω πότε θα είναι.. Το σίγουρο είναι ότι τη στιγμή που θα λυθούν αυτές οι εκκρεμότητες...θα κανονίσω γάμο σε dt!! Το πιθανότερο δηλαδή είναι ότι κάποια στιγμή θα σας πω ξαφνικά "κορίτσια σε 2 μήνες παντρεύομαι!!" :shock: :shock: :shock: και εκεί είναι που θα αρχίσουμε να τρέεεεεχουμε!!!!
Ivy έχει δίκιο η Alina μη βιαστείς να ψάξεις! Κάτσε πρώτα να δεις πως...θα εξελιχθείς!! Πάντως να είσαι σίγουρη ότι καλοκαίρι θα βρεις πολύ εύκολα κάτι σε αυτό το στυλ γιατί στα καλοκαιρινά έχει πάρα πολλά ρούχα σε φαρδιά γραμμή.
xrissa μου προτείνεις ένα σωρό μαγαζιά που δεν τα ξέρω κι αυτό είναι πολύ καλό!!! Σ' ευχαριστώ!! Για την Π.Π.Γερμανού προβληματίζομαι λίγο πάντως γιατί έχει αρκετά μαγαζιά με γυναικεία.. Παίζει να εννοείς το grigio;

Εικόνα

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μαρ 08, 2011 11:06 pm 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
Alina

Εκτός από το Griggio υπάρχει περίπτωση να εννοείς αυτό που είναι ψηλά στην Π.Π. όπως ανεβαίνουμε από Τσιμισκή στο δεξί μας χέρι και λεγόταν Terra Toscana? Το οποίο ίσως πλέον να είναι το JLo; Μπορεί και να έχω μπερδευτεί λίγο!
Annette θυμήθηκα ότι στη Μητροπόλεως έχει πλέον ανοίξει και Rita Pateroni, που έχει πολύ όμορφα πράγματα (και νυφικά!). Επίσης, θυμήθηκα ότι πέρυσι είχα πάει σε επίδειξη μόδας του Nikolas που έχει το ατελιέ του στη Μητ.Ιωσήφ και είχε κάποια κομμάτια που ήταν πραγματικά πολύ όμορφα και αέρινα!
Αν θυμηθώ κάτι άλλο θα σου πω...

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μαρ 08, 2011 11:14 pm 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
annette

Alina δυστυχώς το terra toscana που δούλευε και τα JLo έχει κλείσει... Λείπεις καιρό μάλλον κι εδώ η κρίση μας έχει χτυπήσει για τα καλά....! Έχουν κλείσει αρκετά μαγαζιά γενικά στο κέντρο :( :( :( JLo πάντως υπάρχει και στο cosmos και δεν ξέρω να έχει κλείσει! Τι ώρα που κατεβαίνουν ιδέες με την κουβεντούλα!! Μεγαλώνει η λίστα των μαγαζιών που πρέπει να δω!!! Θα τα τυπώσω μου φαίνεται όταν θα είναι να κατέβω αγορά! :D

Εικόνα

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μαρ 08, 2011 11:23 pm 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
Alina

Πω πω, έκλεισαν κι αυτά ε; Κρίμααα. Απλά δεν θυμόμουν αν το Terra Toscana ήταν το ίδιο με το JLo. Μάλλον ναι. Βασικά λείπω από τον Αύγουστο, αλλά φαντάζομαι ότι το τοπίο έχει πλέον αλλάξει αρκετά στην αγορά, και σίγουρα προς το χειρότερο.
Το Somma που σου είχα γράψει στο πρώτο μήνυμα επίσης έχει κάποια κομμάτια καλά, είναι στη Βογατσικού το γωνιακό με Π.Κορομηλά. Είχα πάρει από εκεί το φόρεμα που φόρεσα το βράδυ πριν από το γάμο. Το καλό είναι ότι φέρνει μεγάλη ποικιλία σε μεμονωμένα κομμάτια κι έτσι δεν κινδυνεύεις πολύ να φοράς κάτι ίδιο με άλλη γυναίκα. Πέρυσι παραλίγο να την πατήσω, θα πήγαινα σε ένα γάμο με ένα φόρεμα από τη Fena και τελικά φόρεσα εκείνο από το Somma. Στο γάμο μία κοπέλα φορούσε το φόρεμα από τη Fena. Θα ήταν λίγο άβολο, νομίζω αν φορούσαμε το ίδιο :roll:

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μαρ 08, 2011 11:45 pm 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
annette

Ναι μωρέ, είναι πολύ άχαρο να βλέπεις να κλείνουν μαγαζιά στο κέντρο και μένουν και ξενοίκιαστα για αρκετό καιρό μάλιστα..
πωπω..απίστευτο αυτό με το φόρεμα!! Θα ήταν όντως ΠΟΛΥ άβολο! Φτηνά τη γλίτωσες.. Μάλλον λοιπόν θα αποφύγω κομμάτια επώνυμα εταιρειών που βγάζουν μετρημένα σχέδια σε κάθε σεζον.. Θα κοιτάξω στο somma, αν και συνήθως στη βιτρίνα του δε βλέπω κομμάτια που να πηγαίνουν προς το "κλασικό" όπως θέλω εγώ, αλλά ίσως μέσα να έχει ωραία κομμάτια!

Εικόνα

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μαρ 09, 2011 10:03 am 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
xrissa

Παίζει να είναι και το grigio αυτό που σου λέω..Δεν θυμάμαι ρε γμτ! Έχω φύγει και χρόνια από Θεσσαλονίκη, οπότε ότι θυμηθώ και ότι δω όταν έρχομαι ξανά..
Το somma πάντως, πάρα την βιτρίνα του έχει πολύ ωραία πράγματα μέσα..Υπήρχε επίσης άλλο ένα ωραίο μαγαζί στην Πρ.Κορομηλά, αλλά από ότι έμαθα έκλεισε..

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Μαρ 12, 2011 12:26 am 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
annette

Λοιπόν κουκλίτσες!! Αύριο εκτός απροόπτου θα κάνω μία πρώτη εξόρμηση! Θα σας πω νέα το απόγευμα! Προβληματίζομαι μόνο λίγο τι να φορέσω αύριο για να διευκολυνθώ στις δοκιμές φορεμάτων, να είμαι άνετη και να νιώθω και ωραία (γιατί χωρίς καλή ψυχολογία δε θα μου αρέσει τίποτα πάνω μου και θα βαρεθώ αμέσως να δοκιμάζω!!) Μάλλον κανένα φορεματάκι με φλατ μπότα..

Εικόνα

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μαρ 15, 2011 4:56 pm 
Χωρίς σύνδεση
Princess
Princess
marion28

Ρε κορίτσια άσχετο: πως έχει καταντήσει έτσι το κέντρο;;; διαβάζω τα posts σας κι έχω μελαγχολήσει που τόοοοσα μαγαζιά έχουν κλείσει!!!
Annette καλή επιτυχία στην εξόρμησή σου!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μαρ 15, 2011 5:37 pm 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
Alina

Δεν έχω εικόνα από την κατάντια του κέντρου, από αυτά που διαβάζω και ακούω όμως από γνωστούς τα πράγματα είναι άθλια. Εν τω μεταξύ οι ιδιοκτήτες των καταστημάτων είναι αμετακίνητοι στις τιμές ενοικίασης που ζητούν. Παράνοια...

Annette δεν μας έγραψες τα νέα σου! Πώς πήγε η πρώτη εξόρμηση;

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μαρ 15, 2011 8:03 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
alkistis

εκλεισε και το JLo στο cosmos.

το Μαεστρι έχει όντως πολύ ωραία ρουχα

Στο Αqua Nera (Μητροπόλεως) εχει πολύ ωραία ρουχα απλώς η συμπεριφορά τους μου την είχε σπάσει πριν κανα 2 χρονια γιατί ήμουν πολύ χαλαρά ντυμένα (μολις είχα γιρίσει από την γυναικολόγο μου) και μου την είπαν για το εσωρουχο που φορούσα ότι διαγραφόταν στο φορεμα που πήρα, κατα τα άλλα έχει πολύ ωραια ρουχα ανηκει στο γκρουπ Μισκαλις (εχει στην Πρ. Κορομηλά) και έχουν ανοιξει στοκ στον 1ο πεζοδρομο πάνω από την Τσιμισκή στην Αγ. Σοφίας. Το καλό ήταν ότι μου είχαν πει και μαγαζί γα να φτιαξω παπουτσια και το καταχαρηκα

annette τελικά κατεβηκες???

Πολύ ωραία ρουχα έχει και το cinema και το Dil. Επίσης έχω καταβολευτεί και με το Gallery Pro στην Παυλου Μελά (μετά την Γρ. Παλαμά) έχει st. Martins, snob κτλ

Α!!! Πολύ ωραία φορέματα έχει και η Ριτα Πατερώνη στην Μητροπόλεως ραβει και νυφικά (και τα έχω συμπαθησει πολύ)

Εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από alkistis και Τετ Μαρ 16, 2011 1:50 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μαρ 15, 2011 9:03 pm 
Χωρίς σύνδεση
Princess
Princess
marion28

εγώ 2 φορέματα που πήρα για τον γάμο μου ήταν maestri. είχα πάει pateroni και nikola αλλά επειδή ήταν τέλος εκπτώσεων (αύγουστος) δεν είχαν τίποτα. Ειδικά ο νικόλας είχε 2 φορέματα μόνο. Απο maestri βρήκα πολύ όμορφα και καθόλου κιτσάτα.. έχει βέβαια και υπερπαραγωγές... οι τιμές καλές γιατί είχαν εκπτώσεις!!

για το Jlo σαν μαγαζί και σαν μάρκα έχω να πω μόνο τα χειρότερα! ό,τι πήρα παλιότερα χάλασε στο DT!! καθόλου ποιοτικά ρούχα σε σχέση με τις τιμές που έχουν στην Ελλάδα!
και γενικά στην Αμερική και στον Καναδά που έχω πάει, αυτή η μάρκα μαζί με την g..ss.. είναι της φτήνιας!!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μαρ 16, 2011 12:54 pm 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
annette

Καλημέρα κοριτσάκια!!! Δεν είχα και τρελή διάθεση τελευταία και δεν είχα μπει καθόλου.. Όχι ότι υπάρχει κανένας συγκεκριμένος λόγος, αλλά ρε παιδί μου τελευταία το κλίμα είναι βαρύ..Όλο ακούω δυσάρεστα πράγματα, αρρώστιες, προβλήματα..(όχι στο άμεσο περιβάλλον μου όμως.. δόξα τω θεώ...προς το παρόν..) Κάποιος μας έχει φτύσει και η Ελλάδα πάει απ'το κακό στο χειρότερο, σε όλους τους τομείς... Ελπίζω μπαίνοντας η άνοιξη να ανεβάσει και λίγο τα κέφια μας, να αλλάξει τα vibes!!!!

Λοιπόν!!! Αρκετά σας μαύρησα την ψυχή! Επιστροφή στο θέμα μας!!!! Το Σάββατο έκανα όντως μία πρώτη εξόρμηση! πρώτα μπήκα στα fenafresh όχι ότι περίμενα να βρω τίποτα σχετικό εκεί αλλά ήταν στο δρόμο μου και είχε ακόμη εκπτώσεις.. Κι έτσι εντελώς εκτός προγράμματος πήρα ένα φανταστικό navy φορεματάκι με χρυσά κουμπάκια και φερμουάρ (ALICE by Temperley με 70%) που θα φορεθεί πάααααρα πολύ πιστεύω!!!! Στην συνέχεια βρήκα πρώτα στο δρόμο μου τον Χατζηιωάννου που είχε αναφέρει η Ivy αλλά δε με ενέπνευσε να μπω. Ακριβώς απέναντι είναι η rita pateroni και εκεί δοκίμασα ένα και μοναδικό κομμάτι που μου άρεσε πάρα πολύ αλλά δεν βιάζομαι να αποφασίσω.. Είναι σε στενή γραμμή, ίσιο κόψιμο ψηλά στο λαιμό και V στην πλάτη, μέχρι το γόνατο. Απο μέσα ροζ μεταξωτό σατέν κι από έξω όλο εκρού δαντέλα και μία ροζ μεταξωτή ζώνη που δένει φιόγκος με μακριές ουρές στη μέση. Μου πήγε πολύ έχω το ιδανικό παπούτσι stewart weitzman που θα με ξελασπώσει αν χρειαστεί αλλά ήταν και το πρώτο φόρεμα που είδα όποτε δε βιάστηκα μη το μετανιώσω. Στη συνέχεια περπάτησα την υπόλοιπη μητροπόλεως χωρίς να με τραβήξει κατι να μπω πουθενά και πήγα maxmara όπου τελικά δεν δοκίμασα τίποτα γιατί το μόνο που μου άρεζε δεν το έχουν φέρει ακόμη και dil όπου επίσης δεν έχουν παραλάβει όλη την καινούρια κολεξιον κι απ'ότι είδα το μόνο που μου άρεσε δεν είχε νούμερο. Πήγα και στο grigio όπου δε μου άρεσε τίποτα.. Μετά βαρέθηκα κι αποφάσισα ότι φτάνει για μια μέρα, έχω καιρό εξάλλου!
Η επόμενη εξόρμηση μου θα περιλαμβάνει σίγουρα somma και σκέφτομαι να πάω και μία βολτίτσα carouzo γιατί νομίζω θα έχει αρκετά κομμάτια στο στυλ που μου αρέσει. Μετά από τα τόσα θετικά που είπατε για το maestri θα πάω να δω κι εκεί.. Αν και απ' έξω που πέρασα..δεν είδα τίποτα να μου κάνει κλικ.. Του mischalis ήταν το φόρεμα που έβαλα στο γάμο της αδερφής μου (από το aqua nera στη Μητροπόλεως) και ήταν όντως πολύ ωραίο αλλά τα περισσότερα κομμάτια του ξεφεύγουν από το κλασικό στυλ που ψάχνω σ' αυτή τη φάση..

Φιλιά σε όλες!!!! Alina, Ivy τι κάνουν τα μπεμπέ;;;;;;

Εικόνα

Εικόνα

Κορυφή

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 38 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση Πρ.  1, 2, 3  Επόμ.

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot], dwrap, Google [Bot], Google Adsense [Bot], looloo, Majestic-12 [Bot], mpandouri, Yahoo [Bot]

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Παρακαλούμε πολύ να μην διαφημίζετε υπηρεσίες και προϊόντα στα post του Forum.
Όποιο post εμπεριέχει διαφήμιση θα διαγράφεται αμέσως.
Εάν θέλετε να διαφημιστείτε στο teleiosgamos.gr παρακαλούμε επικοινωνήστε στο : sales@qwerty.gr ή τηλεφωνήστε στο 2106180171
Έδρα εταιρείας: Επταλόφου 1, Μαρούσι 151 24