myCalendar     myBudget     myGuestlist     myFriends     myGroups     myPhotos     myVideos     myBlog     downloads     Chat
Rss Facebook Google+ Twitter Youtube

Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Μείνετε ενημερωμένοι
με Rss Feed. Τι είναι Rss;

Τώρα είναι Πέμ Οκτ 23, 2014 10:59 pm
Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 41 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση Πρ.  1, 2, 3  Επόμ.
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: 7 μέρες καθυστέρηση…αλλά….αρνητικό τεστ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μαρ 20, 2011 8:48 pm 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
MOONBAKER

Καλησπέρα φίλες μου!
Ζητώ τη συμβουλή σας γιατί έχω αγχωθεί. Είχα ωορηξία στις 09.03.2011. Το ξέρω γιατί ένοιωθα τσιμπιματάκια χαμηλα και είχα πολλά υγρά. Επαφή είχα με το σύζυγο στις 06.03.2011. Περίμενω να αδιαθετήσω στις 23.03.2011 αλλά από προχθές έχω πόνους περιόδου, αλλά η περίοδος,... άφαντη. Έκανα χθες ένα τεστ self clear και βγήκε αρνητικό. Σήμερα το πρωί έκανα το 2ο τεστ (πάλι self clear) και πάλι βγήκε αρνητικό. Μπορώ να επαναπαυθώ στο αποτέλεσμα αυτο και να πάρω παυσίπονα για τα πονάκια περιόδου που έχω, ή μήπως ακόμα υπάρχει η πιθανότητα εγκυμοσύνης; Σημειωτέον, ότι τα self clear λένε ότι ανιχνεύουν τη χοριακή την 5η μέρα από την επαφή (αν η επαφή έγινε 3 μέρες πριν τη σύλληψη 3+5=8) και στη δική μου περίπτωση έχουν περάσει 11 ημέρες από την (υποθετική) σύλληψη. Έχω δε ακούσει κοπέλες που το συγκεκριμένο τεστ στις 10 ημέρες από τη σύλληψη τους είχε βγει θετικό.
Ευχαριστω πολύ όποια κοπέλα θελήσει αν μου απαντήσει.
Βιβή

Κορυφή
  Προφίλ Αποστολή προσωπικού μηνύματος  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μαρ 20, 2011 9:07 pm 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
MOONBAKER

VIKTORIA17710 έγραψε:
Ποτε παντα ειχα σταθερο κυκλο 29-30 ημερων απο τα 15μου δηλαδη δν εχω χασει μηνα!!!
ειμαι πρισμενη ετοιμη να σκασω...ευτυχωσ γυρναει η γιατρος μου την παρασκευη και ετσι θα παω να με δει..

VIKTORIA εύχομαι ειλικρινά όλα να πήγαν όλα καλά και να μη χρειάζεται να περιμένεις ως τις 10/04!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μαρ 20, 2011 9:32 pm 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
window

καλησπερα!
καταρχας αλλο επαφη και αλλο συλληψη. επισης αλλο θεμα ειναι και η εμφυτευση..
η συλληψη μπορει να γινει εως και 48 ωρες (μπορει και περισσοτερο) απο την επαφη. αρα δεν εισαι 11 μερες μετα τη συλληψη.
η χοριακη θα μπορουσε ισως να δειξει καποια δραστηριοτητα (οριακα).
παρόλα αυτα θα σε συμβουλευα να περιμενεις εστω μεχρι την πρωτη μερα καθυστερησης- αν εισαι εγκυος, που στο ευχομαι, η υπομονη ειναι απο τις πρωτες αρετες που θα πρεπει να αποκτησεις..
επισης, σε καποιες εγκυμοσυνες-οπως η δικη μου-η χοριακη ανεβαινει αργα στην αρχη. εκανα τεστ την πρωτη μερα καθυστερησης και την ιδια μερα χοριακη η οποια εδειξε μολις 48. δεδομενου οτι τα τεστ ανιχνευουν την ορμονη απο το 25 και πανω και του οτι η ορμονη αυξανεται σε αυτη τη φαση ανα 2 μερες, ενδεχομενως αν ειχα κανει το τεστ μια μερα νωριτερα θα εβγαινε αρνητικο!!!
παντως, μην παρεις ακομα παυσιπονο. κανε υπομονη 3 μερουλες γιατι αν τελικα εισαι, κριμα δεν ειναι για το εμβρυακι??
σε καταλαβαινω 100%, 2 φορες σε αλλους μηνες ειχα κανει τεστ νομιζοντας πως ειμαι εγκυος (η αληθεια ειναι οτι τα συμπτωματα μοιαζουν πολυ και τη φορα που ημουν τελικα νομιζα οτι θα αδιαθετησω!!) αλλα τζιφος...
υπομονη και καλα αποτελεσματα!!!!

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μαρ 20, 2011 10:20 pm 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
MOONBAKER

window έγραψε:
καλησπερα!
καταρχας αλλο επαφη και αλλο συλληψη. επισης αλλο θεμα ειναι και η εμφυτευση..
η συλληψη μπορει να γινει εως και 48 ωρες (μπορει και περισσοτερο) απο την επαφη. αρα δεν εισαι 11 μερες μετα τη συλληψη.
η χοριακη θα μπορουσε ισως να δειξει καποια δραστηριοτητα (οριακα).
παρόλα αυτα θα σε συμβουλευα να περιμενεις εστω μεχρι την πρωτη μερα καθυστερησης- αν εισαι εγκυος, που στο ευχομαι, η υπομονη ειναι απο τις πρωτες αρετες που θα πρεπει να αποκτησεις..
επισης, σε καποιες εγκυμοσυνες-οπως η δικη μου-η χοριακη ανεβαινει αργα στην αρχη. εκανα τεστ την πρωτη μερα καθυστερησης και την ιδια μερα χοριακη η οποια εδειξε μολις 48. δεδομενου οτι τα τεστ ανιχνευουν την ορμονη απο το 25 και πανω και του οτι η ορμονη αυξανεται σε αυτη τη φαση ανα 2 μερες, ενδεχομενως αν ειχα κανει το τεστ μια μερα νωριτερα θα εβγαινε αρνητικο!!!
παντως, μην παρεις ακομα παυσιπονο. κανε υπομονη 3 μερουλες γιατι αν τελικα εισαι, κριμα δεν ειναι για το εμβρυακι??
σε καταλαβαινω 100%, 2 φορες σε αλλους μηνες ειχα κανει τεστ νομιζοντας πως ειμαι εγκυος (η αληθεια ειναι οτι τα συμπτωματα μοιαζουν πολυ και τη φορα που ημουν τελικα νομιζα οτι θα αδιαθετησω!!) αλλα τζιφος...
υπομονη και καλα αποτελεσματα!!!!

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Την (υποθετική πάντα) σύλληψη τη μέτρησα από τη μέρα της ωορηξίας, δηλαδή 09.03.2011 όχι από την επαφή. Το συγκεκριμένο τεστ λέει πως ανιχνεύει την χοριακή γοναδοτροπίνη από το 10 γιαυτό και μόνο ανέφερα τη μάρκα του τεστ . Υπομονή θέλω να κάνω, αλλά τα πονάκια είναι πολύ ενοχλητικά, πάντως έστω και με ελάχιστη πιθανότητα εγκυμοσύνης θα προσπαθήσω να αποφύγω το παυσίπονο. Πάντως άλλο τεστ δε θα ξανακάνω, πριν περάσουν 2-3 μέρες από την ημερομηνία που περιμένω την περίοδό μου γιατί δε θέλω να αγχωθώ περισσότερο. Θέλω πολύ ένα 2ο παιδάκι (έχω ήδη ένα αγοράκι ενός έτους), το άγχος όμως δε θα με βοηθήσει στην πραγματοποίηση της επιθυμίας μου. Σου εύχομαι ολόψυχα μια υπέροχη εγκυμοσύνη και με έναν πόνο!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μαρ 20, 2011 10:49 pm 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
olga86

καλησπερα.εγω αυτο που θελω να προσθεσω ειναι να μη συνδεουμε τα πονακια κ τα υγρα με την ωορηξια.δλδ την ωρα που βλεπουμε τα υγρα δε σημαίνει οτι εχουμε ωορηξια εκεινη τη στιγμη αλλα 12 με 48 ωρες αργοτερα.καλη επιτυχια σε ολες τις κοπελες που προσπαθουν.

[url=http://www.weddingcountdown.com/]
Εικόνα
[/url]

ΕικόναMake a pregnancy ticker

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μαρ 20, 2011 11:26 pm 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
MOONBAKER

olga86 έγραψε:
καλησπερα.εγω αυτο που θελω να προσθεσω ειναι να μη συνδεουμε τα πονακια κ τα υγρα με την ωορηξια.δλδ την ωρα που βλεπουμε τα υγρα δε σημαίνει οτι εχουμε ωορηξια εκεινη τη στιγμη αλλα 12 με 48 ωρες αργοτερα.καλη επιτυχια σε ολες τις κοπελες που προσπαθουν.

Πολύ σωστή παρέμβαση Όλγα, δεν ήθελα να γράψω λεπτομέρειες στο προηγούμενο μήνυμά μου, αλλά ίσως έπρεπε να το είχα κάνει για να μη μπερδέψω κάποια κοπέλα που με διαβάζει. Λοιπόν τα υγρά τα είχα από τις 08.03, τα πονάκια από την επομένη. Τα έχω συνδυάσει με την ωορηξία γιατί στο πρώτο μου παιδάκι έβρισκα την ωορηξία με υπέρηχο και τα πονάκια έρχονταν μετά που ο γιατρός μου έβλεπε ότι η ωοθηλακορηξία ήταν έτοιμη και προέβλεπε το πότε περίπου θα είχα ωορηξία (γιαυτό δε δυσκολευτήκαμε καθόλου στην 1η μας προσπάθεια). Επίσης η ωχρινική μου φάση ήταν σταθερή στις 14 ημέρες και λέω ήταν γιατί επειδή θηλάζω ο κύκλος μου δεν είναι τόσο σταθερός όσο ήταν, δηλαδή τώρα ειναι 32-34 ημέρες (πριν ήταν στάνταρ 29).

Εύχομαι και γω καλό αποτέλεσμα σε όλες τις κοπέλες που προσπαθούν!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μαρ 20, 2011 11:33 pm 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
olga86

καλη επιτυχια να εχεις κουκλα μου.ευχομαι ενα θετικοτατο αποτελεσμα.κ τωρα να μην ειναι θα ειναι πολυ συντομα :D

Εικόνα
[/url]

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μαρ 20, 2011 11:46 pm 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
MOONBAKER

olga86 έγραψε:
καλη επιτυχια να εχεις κουκλα μου.ευχομαι ενα θετικοτατο αποτελεσμα.κ τωρα να μην ειναι θα ειναι πολυ συντομα :D

Σε υπερ-ευχαριστώ και αντεύχομαι. heartsmiley Εκτός του ότι λατρεύω τα παιδιά και θέλω πολυ να αποκτήσω ένα ακόμα,ήμουν μοναχοπαίδι και βίωσα πολλή μοναξιά στα παιδικά μου χρόνια ... Δε θέλω ο γιόκας μου να περάσει τα ίδια! wave

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μαρ 21, 2011 9:26 am 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
karmen197

Viktoria μου συμβαίνει να μην κάνουμε ωορρηξία κάποιο μήνα..μην αγχωθείς γιατί δεν θα σας κάνει καλό..Δεν υπάρχει λόγος άγχους κοριτσάκι μου..

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μαρ 21, 2011 10:15 am 
Χωρίς σύνδεση
Princess
Princess
thou

MOONBAKER αρχικά σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είσαι έγκυος στο παιδάκι που τόσο θέλεις. Ωστόσο για τα πονάκια δεν υπάρχει πρόβλημα να πάρεις ένα Depon ή καλύτερα ένα Buscopan. Αυτά είναι χαπάκια που μπορούμε να πάρουμε και κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα. Και δεν θα πονάς και λόγο ανυσηχίας δεν θα έχεις. :wink: :wink: Άλλωστε και για τους πόνους κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης ο γιατρός μου, μου είχε πει να μην πονάω αλλά να παίρνω buscopan γιατί βοηθάει να μη γίνονται συσπάσεις στη μήτρα και ταλαιπωρώ το μωρό...

Εικόνα

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μαρ 21, 2011 5:21 pm 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
elan

Θα ήθελα να ρωτήσω και εγω κάτι..Αν επι 3-4 μέρες μετα την επαφή η οποία ήταν σε γόνιμη μέρα, έχουμε σκουρόχρωμες βλένες ενω πριν την επαφη ήταν εντελώς διαυγείς σημαίνει κάτι;;πραγματικά θα σκάσω και δεν μπορώ να περιμένω την αναμενόμενη μέρα της περιόδου... :roll:

Εικόνα Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μαρ 21, 2011 6:37 pm 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
olga86

elan μου εγω μερικες φορες εχω λιγα καφε υγρα που προερχονται απο την ωορηξια.

Εικόνα
[/url]

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μαρ 22, 2011 1:08 am 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
Ανθουλα

katinaki έγραψε:
Ανθουλα φυσικα και ειναι χρησιμο!Ξερεις ακριβως την ημερα της ωορρηξιας κι ετσι προγραμματιζεις ποτε θα ερθεις σ'επαφη.Βεβαια κανεις δεν σου λεει οτι θα μεινεις εγκυος σιγουρα με αυτο τον τροπο αλλα οι πιθανοτητες για συλληψη εκτοξευονται στα υψη!Επισης ηθελα να προσθεσω ποσο βοηθαει και το φυλλικο οξυ(χαπακια Filicine) στις προσπαθειες!Δημιουργει εδαφος "οργωμενο κι ετοιμο για σπορα"! Που λενε και οι αγροτες!Εκτος απο τον διατροφολογο μου,μου το τονισε κι ο γιατρος μου.Φυσικα το δινουν και μολις συλλαβεις,για να αποκλεισουν την πιθανοτητα της δισχιδης ραχης στο εμβρυο.Απλα βοηθαει υπερβολικα αν το παρεις πριν.

ευχαριστώ πολύ, Katinaki, τα τεστ που τα βρείσκες;

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μαρ 22, 2011 1:13 am 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
Ανθουλα

thou έγραψε:
MOONBAKER αρχικά σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είσαι έγκυος στο παιδάκι που τόσο θέλεις. Ωστόσο για τα πονάκια δεν υπάρχει πρόβλημα να πάρεις ένα Depon ή καλύτερα ένα Buscopan. Αυτά είναι χαπάκια που μπορούμε να πάρουμε και κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα. Και δεν θα πονάς και λόγο ανυσηχίας δεν θα έχεις. :wink: :wink: Άλλωστε και για τους πόνους κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης ο γιατρός μου, μου είχε πει να μην πονάω αλλά να παίρνω buscopan γιατί βοηθάει να μη γίνονται συσπάσεις στη μήτρα και ταλαιπωρώ το μωρό...

χμμμ..εγώ 'όμως δεν θα έπερνα χάπια..τουλάχιστων κατά τις πρώτες 3 μήνες της εγκθμοσύνης... ποτέ δεν ξέρεις icon_e_confused

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μαρ 22, 2011 7:58 am 
Χωρίς σύνδεση
Princess
Princess
katinaki

Ανθουλα έγραψε:
katinaki έγραψε:
Ανθουλα φυσικα και ειναι χρησιμο!Ξερεις ακριβως την ημερα της ωορρηξιας κι ετσι προγραμματιζεις ποτε θα ερθεις σ'επαφη.Βεβαια κανεις δεν σου λεει οτι θα μεινεις εγκυος σιγουρα με αυτο τον τροπο αλλα οι πιθανοτητες για συλληψη εκτοξευονται στα υψη!Επισης ηθελα να προσθεσω ποσο βοηθαει και το φυλλικο οξυ(χαπακια Filicine) στις προσπαθειες!Δημιουργει εδαφος "οργωμενο κι ετοιμο για σπορα"! Που λενε και οι αγροτες!Εκτος απο τον διατροφολογο μου,μου το τονισε κι ο γιατρος μου.Φυσικα το δινουν και μολις συλλαβεις,για να αποκλεισουν την πιθανοτητα της δισχιδης ραχης στο εμβρυο.Απλα βοηθαει υπερβολικα αν το παρεις πριν.

ευχαριστώ πολύ, Katinaki, τα τεστ που τα βρείσκες;

Στο φαρμακειο,απλα ζητας τεστ ωορρηξιας.Εχει 7 μεσα,καθε πρωι την ιδια ωρα περιπου ουρεις σε ενα και περιμενεις να δεις την ενδειξη.Οποιο πρωι σου βγαλει θετικο,πρεπει να ερθεις σε επαφη για τις επομενες 48 ωρες.Για σιγουρια,μερα παρα μερα ειναι το καλυτερο.ΟΧΙ καθε μερα,για να αφηνετε καποιο χρονικο διαστημα να "δυναμωνει" το σπερμα.Φυσικα εχει και οδηγιες μεσα.
Οσο για τα χαπια που γραφεις,τα Βuscopan ειναι εντελως ακινδυνα για το μωρο,και σε βοηθανε κι εσενα να μην πονας και το εμβρυο να μην τυραννιεται.Κατι ξερουν οι γιατροι που λενε:"Δεν θελω να πονας,ουτε η μητρα σου και το εμβρυο να ζοριζονται,παρε ενα buscopan." Aν υπηρχε προβλημα,θα το δινανε ετσι οι γιατροι?Και τοσες κοπελες που το πηρανε,σε καλο τους βγηκε.Γενικως θελω να πω,μην παρακουτε τους γιατρους και κανετε του κεφαλιου σας.Γνωμη μου,ετσι?Η καθε μια ειναι υπευθυνη για τις πραξεις της.
Φιλακια και καλα αποτελεσματα!

Mon bebe!

Κορυφή

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 41 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση Πρ.  1, 2, 3  Επόμ.

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Ariel2, Bing [Bot], chrysacy, ck, dwrap, Google [Bot], Google Adsense [Bot], kalokairaki, lizalada, Mary30300, mpoukitsa, Nadine74, SOFRAKA, sophieami, spl0222022

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Παρακαλούμε πολύ να μην διαφημίζετε υπηρεσίες και προϊόντα στα post του Forum.
Όποιο post εμπεριέχει διαφήμιση θα διαγράφεται αμέσως.
Εάν θέλετε να διαφημιστείτε στο teleiosgamos.gr παρακαλούμε επικοινωνήστε στο : sales@qwerty.gr ή τηλεφωνήστε στο 2106180171
Έδρα εταιρείας: Επταλόφου 1, Μαρούσι 151 24