myCalendar     myBudget     myGuestlist     myFriends     myGroups     myPhotos     myVideos     myBlog     downloads     Chat
Rss Facebook Google+ Twitter Youtube

Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Μείνετε ενημερωμένοι
με Rss Feed. Τι είναι Rss;

Τώρα είναι Σάβ Νοέμ 22, 2014 7:50 pm
Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Δημιουργία νέου θέματος Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 28584 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση Πρ.  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 1906  Επόμ.
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Νυφούλες του '14
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 29, 2012 11:53 am 
Χωρίς σύνδεση
Goddess
Goddess
zhmiara

Περαστικούλια Χριστινάκι μου!!!!! δύσκολο πράγμα ο πονόδοντος!!
ξέρεις κάτι, ούτε εμένα με ξετρελαίνουν τα κοχύλια και οι αστερίες! βέβαια τους έχω δει συνδυασμένους με θαλασσόξυλο και μου άρεσε πολύ! αλλά επειδή είναι ο δικός σου γάμος, μην στενοχωριέσαι ξεκινάμε ψάξιμο! Λοιπόν ....καλοκαίρι .... :?: θέμα... :?: και σκέφτομαι τι έχει το καλοκαίρι;;;;; ηλιοτρόπια και στάχυ!!! συνδυασμένα με κίτρινο ή καμένο πορτοκαλί όμως είπε η βίκυ και λινάτσα!! :D

Κορυφή
  Προφίλ Αποστολή προσωπικού μηνύματος  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 29, 2012 12:17 pm 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
christinakif

Ευχαριστω πολυυυυ! Ευτυχως υπαρχουν και τα παυσιπονα..!

Ηλιοτροπιο εε;; πολυ ενδιαφερον ακουγεται και αυτο!! Επισης μου αρεσει αρκετα και το χρωμα της αμμου, το πορτοκαλι δεν το πολυσυμπαθω...

Αχ βρε κοριτσακια μου σας ευχαριστω πολυ που μου δινετε τις ωραιες ιδεες σας!!! flying flying

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 29, 2012 12:17 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
vickystef

flying flying flying Ηλιοτροπια ναιιιιι!Και λινατσα ναιιιι!Και σταχυ ναιιιιι!Καπου εδω σταματω να ζητωκραυγαζω πονεσε ο λαιμος μου :mrgreen:

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 29, 2012 12:23 pm 
Χωρίς σύνδεση
Goddess
Goddess
zhmiara

Φαντάζομαι μεγάλα βάζα με άμμο και κάποια άλλα με ήλιους σε διάφορα μεγέθη! Πάνω σε "άτσαλα"-χαλαρά απλωμένη ανοιχτόχρωμη λινάτσα! μ'αρέσει!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 29, 2012 12:54 pm 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
christinakif

αχ τι καλα!!! ολα αυτα που μου λετε, μου αρεσουν!!! αντε μπας και καταληξω καπου επιτελους...!!!
flying flying flying

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 29, 2012 1:18 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
vickystef

Το εχω ξαναπει αν δεν βοηθησουμε η μια την αλλη γαμος δεν γινεται!Αληθεια ποτε παντρευεσαι?Βαλε ενα τικερακι βρε ειναι ολα ζουζουνιαρικα και ομορφα!
Παπακι αν λαμβανεις βαλε μια φωτο προφιλ!

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 29, 2012 1:26 pm 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
christinakif

Aκομα δεν εχουμε πει στανταρ ημερομηνια γι’αυτο δεν εχω βαλει τικερακι. Κατα πασα πιθανοτητα Ιουνιο ή Σεπτεμβρη, σιγουρα μεσα στα Χριστουγεννα θα αποφασισουμε... Ξερεις τωρα, του καλου μου του φαινεται οτι ειναι αιωνες μακρια ο γαμος, δεν ξερουν τι προετοιμασια και οργανωση θελει..!!! αντρες...!!!

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 29, 2012 6:27 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
happyduck24

Περαστικουλια για το δοντι. Ευτυχως τους εχω βγαλει και τους 4 επομενως ξεμπερδεψα.
Ατιμο πραγμα τα δοντια και ο πονος τους απο τους χειροτερους. Των δοντιων και του αυτιου για μενα ειναι οι χειροτεροι.

Αν και εμενα μου αρεσουν τα κοχυλια χαιρομαι που οι καλοκαιρινες νυφουλες σκεφτονται το κατι διαφορετικο.
Και θεμα να μην εχει ο γαμος (οπως εγω χιονονιφαδες) δεν παει να πει οτι δεν μπορεις να εχεις θεμα καποιο χρωμα ή κατι αλλο.

Για εντατικες ερευνες ποτε δεν ειναι πολυ νωρις κατα την γνωμη μου. Θα σας πω τι εκανα εγω.
Ξεκοκκαλισα το νετ με οποιαδηποτε ιδεα ή χρωμα μου ερχοταν στο μυαλο και ας ειχα αποφασισει για τα χρωματα που ηθελα σχετικα νωρις.
Οποια φωτο μου αρεσε την εσωζα στον υπολογιστη αναλογα με το τι ηταν. Πχ στολισμος εκκλησιας, center piece (αυτο ειναι η συνθεση στο κεντρο του τραπεζιου), νουμερα για τα τραπεζια κτλ κτλ.
Στα ξενα σαιτ βρηκα περισσοτερες ιδεες απο οτι στα ελληνικα. Ισως γιατι στο εξωτερικο οι θεματικοι γαμοι ειναι πιο συνηθισμενοι ειτε γιατι εκει ξεκιναν τις προετοιμασιες 1-1,5 χρονο πριν. Κατι σαν τις νυφουλες του '14 ενα πραγμα.

Αφου κατεληξα στο χρωμα και στο θεμα μετα αρχισα να κοιταω τι απο αυτα μπορω να φτιαξω μονη μου και ποσα θα μου κοστισουν. Συμπερασμα: αν δεν θες λουλουδια ή δεν θες πολλα λουλουδια και εχεις κοσμο να χωσεις μπορεις να φτιαξεις τα παντα μονος σου. Εννοειται οτι θες και χρονο για ολα αυτα. Γιατι αν ξεκινησεις να φτιαχνεις πραγματα πχ 3 μηνες πριν το γαμο θα τρεχεις και δεν θα φτανεις.
Εχω εξασφαλισει ηδη τον κοσμο που θα χωσω για να στολισει την εκκλησια αλλα ειχα βρει και μια ξαδελφη μια φιλη μου (την ξαδελφη της δεν την ξερω και τοσο καλα) πιτσιρικα που σκεφτομουν οτι αν οι φιλες μου δεν μπορεσουν θα μπορουσα να τις δωσω ενα χατζιλικι για να τα στησει αυτη.

Και μετα ξεκινησα τις αγορες... Πχ ηθελα ο Παπιος να βαλει μανικετοκουμπα. Οκ υπαρχουν τα μανικετοκουμπα του μπαμπα μου ωραιοτατα και πανακριβα που θα μπορουσε να βαλει αλλα ειναι χρυσα. Χρυσα μανικετοκουμπα σε γαμο σε ασημι γαλαζιο δεν ταιριαζει. Αφου εφαγα το νετ με το κουταλι και αφου φρικαρα με τις τιμες τελικα κατεληξα στα μανικετοκουμπα που εχω στο ββ μου που και παιχνιδιαρικα ειναι στο θεμα μας ειναι και μου στοιχισαν μολις 13 € και ειναι πολυ καλα. Ουτε εγω περιμενα να ειναι τοσο καλο οταν ταν ειδα απο κοντα!

Ο λογος που ξεκινησα να παιρνω καποια πραγματα απο τωρα ειναι καθαρα οικονομικος. Γιατι αλλιως ειναι να δωσω τον ενα μηνα 20 και τον αλλο 15 για κατι για τον γαμο και αλλιως ειναι να πρεπει να δωσω 300 μαζεμενα. Ασε που ετσι διαγραφω και πραγματακια απο την λιστα μου και χαιρομαι!
Επισης αν κατι παει στραβα ή αν κατι αργησει να ερθει δεν ανχωνομαι γιατι εχω ολο τον χρονο μπροστα μου. Πχ τα πουγκακια για το ρυζι μου βγηκαν λιγο μικρα. (το σωστο μεγεθος τελικα ειναι 7χ9) Αν ηθελα μπορουσα να παρω αλλα στο σωστο μεγεθος. Βεβαια τι θα εκανα 250 πουγκακια δεν ξερω αλλα τεσπα και θα ειχα ξοδεψει και 7 ευρω τσαμπα. Αποφασισαμε με τον Παπιο ομως οτι δεν αξιζει τον κοπο και θα βαλουμε και χυμα ρυζι αν θελει καποιος να ριξει περισσοτερο.

Μην περιμενε με τους αντρες σας να καθισουν να ψαξουν μαζι σας για τα πραγματα του γαμου. Δεν ειναι οτι αδιαφορουν αλλα το θεωρουν πολυ νωρις. Ο δικος μου γκρινιαζε οταν του εδειχνα φωτος μεχρι που βρηκα την χρυση λυση. Μαζεψα πχ 10 φωτος με στολισμους και τον ρωτησα ποιος του αρεσει. Επειδη ξερει οτι πολλα αν οχι ολα θα τα φτιαξω εγω, καθησε τα ειδε και μου ειπε τι προτιμα. Τον επομενο μηνα το ιδιο. Ετσι και αυτος συμμετεχει στα πραγματα του γαμου, και εγω εχω τις απαντησεις που θελω και δεν αισθανεται κανεις μας δυσφορια. Ουτε εγω να σκαω γιατι δεν καθεται να ψαχτει οσο εγω ουτε αυτος αισθανετε πιεσμενος να παρει αποφασεις 1 χρονο και πριν απο το γαμο.

Επειδη εχω φτιαξει μια τρελη λιστα μπατζετ που περιλαμβανει ακομα και τις σωβρακοφανελες αλλα και το χατζηλικι του παπα (μην πω τιποτα αλλο) οταν διαγραφω κατι απο την λιστα ή οταν βρισκω την τελικη τιμη για κατι με βοηθαει πολυ. Γιατι στην αρχικη λιστα ο γαμος κοστιζε γυρω στα 20,000 με τον μηνα του μελιτος! Τωρα εχει πεσει αρκετα και οσο προχωραει ο καιρος πεφτει και αλλο. Γιατι πχ για γραβατα ειχα βαλει ενα χ ποσο που θεωρουσα λογικο και το ανωτερω που μπορουμε να δωσουμε αλλα βρηκα γραβατες πολυ ωραιες σε μικροτερη τιμη.
Και ο Παπιος συμμετεχει πιο ενεργα απο τοτε που ειδε την λιστα μου. Γιατι ειναι κοινη η προσπαθεια μας να ριξουμε το κοστος του γαμου και ξερει οτι βοηθοντας με να διαλεξω καποια πραγματα μετα μπορω να ψαξω με τις ωρες για τις καλυτερες τιμες.

http://happyduck24.blogspot.gr/

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 29, 2012 7:48 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
happyduck24

αι στο καλο μου βγηκαν τα ματια για να βρω κατι φωτος που ηθελα να βαλω
http://www.carpediem-hall.gr/wp-content/uploads/2011/03/IMG_2491-e1301230263599.jpg
http://www.carpediem-hall.gr/wp-content/uploads/2011/03/IMG_2450-e1301230819331.jpg
Οπου αντι για γαζα μπορει να μπει λινατσα.
Ωραιος συνδιασμος ειναι και ο βασιλικος μαζι με κατιφε ειτε κιτρινο ειτε πορτοκαλι. Ή και ο βασιλικος μονος του με λινατσα και χρωματιστη κορδελα. Το ειδα σε γαμο το καλοκαιρι και ηταν πολυ ωραιο και μου εμεινε και ο βασιλικος.

Περα απο το γαλαζιο υπαρχουν και αλλο χρωματα για καλοκαιρινους γαμους. Σμαραγδι, τυρκουαζ, βαθυ μπλε.
Αλλα βεβαια μιλαω εγω που ειμαι τρελη φαν των αποχρωσεω του μπλε....

Εικόνα
ok αυτο ειναι μαλλον τουρτιτσες αλλα αν στην θεση τους μπουν κερια θα ειναι εξισου ομορφο
http://www.teleiosgamos.gr/forum/viewtopic.php?f=5&t=9662&start=105
και εδω μερικες ακομα ιδεες με ηλιοτροπια

το ροζ-ιβουρ ειναι πολυ ωραιος συνδιασμος και πολυ ρομαντικος
απλα ειτε θα πας σε κατι εντονο (να γραφει και στις φωτος) που μπορει να σου βγει λιγο βαπτιση αν δεν το προσεξεις ειτε σε κατι ανοιχτοχρωμο που προσωπικα μου κανει λιγο αχρωμο
Εκτος και αν βαλεις και αλλο ενα χρωμα πιο σκουρο για να κανεις αντιθεση. Πχ σοκολατι ή κατι τετοιο ή βαλεις πχ λινατσα καπου
ιβουαρ γαζα στο διαδρομο και πανω ροζ και λευκα μπουκετακια λουλουδιων με λινατσα γυρω γυρω

Εξαρταται παντα και απο την εκκλησια. Αλλιως στολιζεις ενα ξωκλησι και αλλιως την Μητροπολη

και το βουλωνω για σημερα γιατι πολλα σεντονια εκανα...

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 29, 2012 8:59 pm 
Χωρίς σύνδεση
Goddess
Goddess
zhmiara

Καλή μου παπιούλα εσύ ξεπερνάς και εμένα στα σεντόνια!! :lol: :lol: αλλά μ'αρέσει να τα διαβάζω γιατί γράφεις ωραία πραγματάκια!! και εγώ έτσι νομίζω ότι θα κάνω με τον ζημιάρη όταν έρθει ο καιρός! θα του δίνω να επιλέξει από τα επικρατέστερα που ήδη διάλεξα! γιατί αν τον αφήσω να βοηθήσει στο ψάξιμο παίζει και να ακυρώσει τον γάμο! :shock: :lol: τα βαριέται αφάνταστα όλα αυτά! σκεφτείτε αγόρασα κουρτίνες, τις ράψαμε, τις κρέμασα, τις είχαμε 3-4 μέρες, και κάποια στιγμή αραχτός στον καναπέ μου λέει : καινούριες κουρτίνες πήραμε; ωραίες!! :evil: :evil: :evil: τον σκοτώνεις;;;;;;; όσο για τον προγραμματισμό δεν έχω αρχίσει ακόμη να κανονίζω τίποτα, αλλά ψάχνω στο νετ και έχω ξεκαθαρίσει τι θέλω οπότε έχει φύγει ήδη το δύσκολο κομμάτι!

α κυρία μου εσύ που προτείνεις σμαραγδί, τυρκουάζ, βαθύ μπλε, δεν σου φαίνεται καθόλου ότι σ'αρέσουν οι αποχρώσεις του μπλε!! :lol: :lol:

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 29, 2012 11:17 pm 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
christinakif

Γλυκο μου παπακι
καταρχας δεν εχω λογια να σε ευχαριστησω για το χρονο που αφιερωσες για να απαντησεις και να να βαλεις αυτες τις υπεροχες φωτο..!!
Λοιπον το κιτρινο εχω αρχισει και το σκεφτομαι παρα πολυ σοβαρα, γιατι ετσι που το ειδα συνδυασμενο στις φωτο μου αρεσε παααααρα πολυ.
Πιστευετε οτι θα ταιριαζει με τα απαλα χρωματα (ιβουαρ, ροζε) ή θελει κατι ακομα πιο εντονο; Οι αποχρωσεις του μπλε μου αρεσουν επισης παρα πολυ γενικοτερα αλλα για το γαμο μαλλον δεν θα τα ηθελα...
Τωρα σχετικα με τη γενικοτερη αναζητηση κανω και γω ακριβως την ιδια δουλεια.Οποια φωτογραφια μου αρεσει την αποθηκευω και μετα κανω επιλογες. Εννοειται πως τα περισσοτερα θα τα κανω μονη μου αλλα και με τη βοηθεια της μαμας μου, της οποιας τα χερια πιανουν 10 φορες περισσοτερο απο τα δικα μου, οποτε πιστευω ετσι θα μειωθει πολυ το κοστος..

Ζημιαρα εριξα τρελο γελιο με τις κουρτινες!!!

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 29, 2012 11:46 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
happyduck24

ροζ και κιτρινο ειναι λιγο περιεργος συνδιασμος
φανταζομαι οτι εξαρταται και τις αποχρωσεις
φουξια και κιτρινο ταιριαζουν για παλ ροζ δεν ξερω

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 29, 2012 11:49 pm 
Χωρίς σύνδεση
Goddess
Goddess
zhmiara

Για να μην έχεις αμφιβολία:
κίτρινο με ιβουάρ
http://www.projectwedding.com/photo/bro ... ms+pacific

κίτρινο με ροζ
http://bios.weddingbee.com/pics/103946/ ... 07ff_o.png
http://www.wedding-decorations.info/wp- ... ations.jpg

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 29, 2012 11:53 pm 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
christinakif

μμμ...μαλλον εχεις δικιο.. καλα για φουξια ουτε καν...θελω να ειναι απαλα τα χρωματα.. μια αλλη επιλογη που μου αρεσει ειναι το mint green (εχω λυσσαξει απο το πρωι με το mint green), το οποιο ειναι επισης πολυ παλ..

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 29, 2012 11:55 pm 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
christinakif

zhmiara έγραψε:

ναι, καμια σχεση... το πρωτο ειναι πιο αρμονικο...
Σας εχω πρηξει ομως με τα δικα μου :oops: :oops: Ρωτηστε και ’σεις τιποτα μπας και φανω χρησιμη..! :lol:

Εικόνα

Κορυφή

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 28584 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση Πρ.  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 1906  Επόμ.

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot], Christine83, daskala, Google [Bot], Google Adsense [Bot], kalokairaki, little miss sunshine, Majestic-12 [Bot], maraki_89, pharmacy, sophiaminnie, vivi86, Yahoo [Bot], zizi

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Παρακαλούμε πολύ να μην διαφημίζετε υπηρεσίες και προϊόντα στα post του Forum.
Όποιο post εμπεριέχει διαφήμιση θα διαγράφεται αμέσως.
Εάν θέλετε να διαφημιστείτε στο teleiosgamos.gr παρακαλούμε επικοινωνήστε στο : sales@qwerty.gr ή τηλεφωνήστε στο 2106180171
Έδρα εταιρείας: Επταλόφου 1, Μαρούσι 151 24