myCalendar     myBudget     myGuestlist     myFriends     myGroups     myPhotos     myVideos     myBlog     downloads     Chat
Rss Facebook Google+ Twitter Youtube

Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Μείνετε ενημερωμένοι
με Rss Feed. Τι είναι Rss;

Τώρα είναι Πέμ Απρ 24, 2014 12:22 am
Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Δημιουργία νέου θέματος Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 3165 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση Πρ.  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 211  Επόμ.
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Να βοηθήσουμε λιγάκι τον πελαργό?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιουν 25, 2013 8:29 pm 
Σε σύνδεση
Fairy
Fairy
psili

Όπως τα είπε η Τινκυ για χασιμότο. Αυτά είναι τα αντισώματα. Αν απορυθμιστούν οι ορμόνες του θυροειδούς μπορεί να υπάρξει πρόβλημα στη σύλληψη. Γι αυτό Άριελ ο γιατρός σου είπε να κάνεις μόνο τις ορμόνες. Απλά κάνοντας μόνο αυτές, δεν θα μάθεις αν έχεις χασιμότο. Όπως και να 'χει κάποια στιγμή (πριν γίνεις μανούλα) πρέπει να κάνεις και για τα αντισώματα. Στο λέω μιας κι εγώ ξεκίνησα χάπι στην εγκυμοσύνη, χωρίς να έχω παθολογικές ορμόνες.

Κορυφή
  Προφίλ Αποστολή προσωπικού μηνύματος  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιουν 25, 2013 9:45 pm 
Χωρίς σύνδεση
Wedding Angels 2012
Wedding Angels 2012
Marisa1978

εεεεεεεεεεεε που ειστε? πριν ελειπα εγω, τωρα λειπετε εσεις????!! μηπως ξεμαλιαζεστε? τστσ τσ ντροπης....

επαναλεβα θυροειδη, ακομα εκτος οριων.....αλλα πλησιαζουμε!ισως σε 1-2 μηνες να ειναι οκ!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιουν 25, 2013 9:46 pm 
Χωρίς σύνδεση
Fairy
Fairy
gallida

Marisa1978 έγραψε:
καλημερα!!! εδω καταμαυρο μαριζι!!! ειχαμε φυγει απο Τεταρτη πηγαμε μινι διακοπουλες, και τωρα επανερχομαι δριμυτερη! διαβασα τα νεα σας, μπουρδουκλωθηκα με το ποιος εχει χασιμοτο, ποιος εχει ενδομητριωση, ποιος εχει κάλο στον εγκεφαλο (εγω πρωτιστως! χιχι) και τα εχω κανει ολα μιξερ στο κεφαλι μου!!!!!

σελακο νομιζω ειπες πας για λαπαροσκοπηση? με το καλο να ευχηθωωω! και να καθαρισουν ολα! φυσικα και με ενδομητριωση μενεις εγκυος, αλλοιμονο! απλως θελει την θεραπεια της!

αριελουκο μου εγω σταματησα τα ουτροζεσταν, ειπα τερμα δεν παει αλλο 1 χρονο παιρνω ορμονες, και τα καφε υγρα ξεκινησαν απο την επομενη της ωορηξιας....Δηλαδη απο την 12η ημερα του κυκλου μου και εως σημερα (θα αδιαθετησω το Σαββατο) εχω συνεχως αυξανομενα καφε υγρα.....Απιστευτο....Ε προφανως εκει ειναι το προβλημα, και την κλομιφαινη δεν την γλυτωνω γιατι μ ειχε πει ο ντοκτορ οτι αν η ωορηξια ειναι προβληματικη τα καφε υγρα ξεκινουν πολυ νωρις, και η προγεστερονη στο δευτερο μισο του κυκλου δεν εχει νοημα. Δηλαδη το ωαριο ειναι τζουφιο, και με το να ενισχυουμε το δευτερο μισο του κυκλου δεν κανουμε τιποτα....

Δεν σου λεω οτι το αυγο σου ειναι τζουφιο, απλως σου λεω τι μου ειχε πει εμενα....ΜΑΚΑΡΙ να ειναι αυτο, μακαρι με κλομιφαινη να τα καταφερουμε....Απλως ειπα ΣΤΟΠ ολα, παω διακοπες, και απο Σεπτεμβριο εχει ο θεος!

Επισης μακραν η καλυτερη απαντηση στο "ΓΙΑΤΙ δεν εχετε μωρακι ακομα" ειναι το "ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙΑ" . Αυτο εφαρμοζω και εχω γλυτωσει πολυ κλαμμα.

Σας καλημεριζω, σας φιλω και TINKYBELL μ αρεσε πολυ οπως τα εθεσες........με το καλο να εχεις το παιδακι σου αγκαλια και σ ευχαριστουμε για τους αγωνιστικους χαιρετισμους!!!!!!

Μαριζάκι μια χαρά είναι η κλομιφαίνη, μην μασάς!!!!! flying flying

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 26, 2013 7:08 am 
Χωρίς σύνδεση
Wedding Angels 2012
Wedding Angels 2012
Marisa1978

αχαχαααααααααααα!!! ελα ρε εγκυουλα!! τι κανεις? πως παει η κοιλουμπιτσα?!

αν το λες εσυ, σε πιστευω λεμε!!!! δεν ειχες καμια παρενεργεια? για πες...

καλημερα κουτσουνες! καλε που ειστε ολες???

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 26, 2013 7:32 am 
Χωρίς σύνδεση
Fairy
Fairy
gallida

Καμιά απολύτως παρενέργεια κι γω στο 1ο πακέτο τα φοβόμουν, λέω τι θα μου συμβεί τώρα αλλά όλα οκ!Κ φαντάσου εγώ που με πολυκυστικές είχα φόβο υπερδιέργεσης και πήρα και 2 χαπάκια τη μέρα.
Εγώ προβληματάκια άσε, όλο κάτι νέο προκύπτει από τις εξετάσεις που κάνω...σνιφ

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 26, 2013 7:59 am 
Χωρίς σύνδεση
Wedding Angels 2012
Wedding Angels 2012
Marisa1978

ελαααααααα ολα καλα ειναι ειμαι σιγουρη!!!!! θεματακια υποθετω προκυπτουν στις περισσοτερες εγκυμοσυνες, αλλα αντιμετωπιζονται (και τα δικα σου απο οτι καταλαβαινω απο τον τονο σου ειναι αντιμετωπισιμα!!!!!)

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 26, 2013 9:21 am 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
chocolatmuffin

καλημερα κορτσουδια!!τι μου κανετε!!ειχα μερες να μπω, τα διαβασα ολα αλλα το μονο
που θυμαμαι να σχολιασω ειναι για την δασκαλιτσα!!!Να ζησετε κοριτσαρα μου!!τι ρομαντικο
που πηγατε να γιορτασετε την επετειο σας εκει που παντρευτηκατε!!!να περασετε τελεια στις
μινι διακοπουλες σας και μπορει να μας γυρισετε με κανα σπορακι!!
εγω κοριτσια εφυγα τριημερο και την τριτη μερα παω τουαλετα και ειχα καψιμο!ουρολοιμωξη οπως καταλαβατε..ειχα να το παθω απο το καλοκαιρι του 2008.πηγα σε φαρμακειο και μου εδωσαν τα φουρολιν...τα ξερει καμια?χθες με πειραξαν στο στομαχι εκανα εμετο μετα την πρωινη δοση και το βραδυ ψιλοανακατοσουρα..σημερα βεβαια δεν με εχουν ενοχλησει μεχρι τωρα..
και εκει που ημουν χαλαρη, τωρα θα μπαιρνω αυτο το φαρμακο και παει χαμενος και αυτος ο μηνας...σνιφφφφφφφφφφφφφφφ

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 26, 2013 9:50 am 
Χωρίς σύνδεση
Fairy
Fairy
Gstef

κ μια εμπειρια απο ενα κοριτσάκι που ηρθε να παραδώσει το χαρτάκι της 2,5 χρονια μετα, αφιερωμενο σ ολες μας κοριτσακια μου:
Καλημερα νυφουλες, ισως καποιες απο εσας με θυμαστε ισως και οχι. Η αληθεια ειναι πως εχω πολυ καιρο να σας μιλησω παροτι που και που εριχνα μια ματια. Παρατηρησα οτι δεν εχω πια χαρτακι για τον πελαργο, πανω στη στιγμη που ηρθα για να το παραδωσω... Επιτελους μετα απο 2 1/2 χρονια τα καταφεραμε, αφου περασαμε δια πυρος και σιδηρου...
Ο λογος που ηθελα να περισσοτερο να το μοιραστω μαζι σας ειναι για να δωσω κουραγιο στα κοριτσια που αγχωνονται..
Καναμε τα παντα. Με γιατρους, χωρις γιατρους, με συμβουλες, με φαρμακα, με.., με.., ωσπου καποια στιγμη κουραστηκα τοσο πολυ ψυχικα που σηχτιρισα, τα παρατησα ολα και ειπα πως αν δεν ειναι γραφτο ποτε του να μην ερθει.
Αφου το πιστεψα και το απεβαλα απο τη σκεψη μου δεν καταλαβαινα για πιο λογο εχω καθυστερηση αφου δεν ενιωθα να εχω κρυωσει. Εκανα ενα τεστ που ειχε περισεψει, μονο και μονο για να μην αρχισουν να μου μπαινουν ιδεες. Και ηταν θετικο. Εκεινο τον κυκλο ειχαμε μονο 2 επαφες επειδη φιλοξενουσαμε την μητερα μου στο σπιτι.
Θελω να καταληξω προσπαθωντας να περασω την εμπειρια μου στα κοριτσια που νιωθουν απογοητευμενα και σπαταλουν πολυ απο την ψυχη και το χρημα τους για κατι που η φυση ξερει να κανει καλυτερα.
Ευχομαι σε ολες το ονειρο σας να πραγματοποιηθει και να νιωσετε το σπορακι σας.
Προπαντων χαλαρωστε!!!! (ξερω βεβαια ποσο δυσκολο ακουγετε..)

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 26, 2013 10:46 am 
Χωρίς σύνδεση
Wedding Angels 2012
Wedding Angels 2012
Marisa1978

ΟΥΑΟΥ!!!!!!!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 26, 2013 11:01 am 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
aquariusx2

Καποτε διαβαζα σε διαφορα φορουμ, ορμονες, σερπαφαρ, πρεγκνυλ, σπερματεγχυση, και μου φαινοντουσαν επιστημονικη φαντασια.
Ηρθε η ωρα μου ομως να τα μαθω καλα και να γινουν καθημερινοτητα μου. Συνοδευτηκαν απο πολυ αγχος, προγραμματισμενες επαφες, μαιευτηρια για τις επεμβασεις, τις απανωτες εξετασεις και πολυ κλαμα σε καθε αποτυχια.
Εκανα οτι μπορουσε να περναει απο το χερι μου, ακομη και πετρες σε βραχιολακι αγορασα που βοηθουν τη γονιμοτητα για να παραμυθιαζομαι...
Η ιστορια που σας ανεφερε η φιλη μας Gstef ειναι η δικη μου..
Ειμαι εδω για μοιραστω μαζι σας την περιπετεια μου και αν μπορω ισως να σας δωσω και κουραγιο
Μην ξεχνατε ποτε πως η φυση ειναι σοφη και ξερει ποτε πρεπει να κανει κατι, αφηστε το επανω της.

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 26, 2013 11:40 am 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
Chel

καλημερα κοριτσια μου!
για το θυροειδη εγω εκανα και τις κανονικες TSH, T3, T4 οι οποιες ειχαν φυσιολογικες τιμές και τα αντισωματα anti-TG, anti-TPO απο τα οποια μονο το ενα απο τα δυο ειχε υψηλή τιμή. τα εκανα στην βιοιατρικη. κανονικα στοιχιζουν περιπου 300 ευρω αλλα με την ιδιωτικη ασφαλεια εχω μια εκπτωση κ πηγε στα 100 ευρω. αριελακι αμα σου κανουν καλυτερη τιμή δεν κανεις κ τα 5 να τελειωνεις κ να εισαι σιγουρη? ο γιατρος μου ειχε πει πως το χασιμοτο δεν επηρεαζει την συλληψη σε καμια περιπτωση απλα καλο ειναι να ειναι ολα ρυθμισμενα.
εγω δεν θα κανω τιποτα τωρα. μιλησα με μια φιλη της μαμας μου που δουλευει σε εξωσωματικες κ μου εξηγησε καποια πραγματα.τις εστειλα ολες μου τις εξετασεις κ τις ειδε ενας γυναικολογος που εμπιστευεται και το ρεζουμε για να μην σας πριζω ειναι να περιμενουμε την "καλη" εξεταση σπερματος και να το δουμε συνδιαστικα το θεμα μας. οποτε οτι ειναι να γινει θα παει απο σεπτεμβη. θα παω στις 2 ιουλιου στον αλλο γυναικολογο που σας ελεγα κ μεχρι τον σεπτεμβη θα εχω παρει 2 3 γνωμες παραπανω οποτε ελπιζω να εχω βγαλει ακρη για το πλανο που θα πρεπει να ακολουθησουμε.
να ρωτησω τωρα για κατι αλλο την γνωμη σας? φυσικα κ ολα αυτα τα ξερουν η αδερφη μου κ η μαμα μου. κ το μωρο μου μου ειπε οτι δεν θα επρεπε να τα πουμε κ στην δικη του μαμα? ξερω οτι το περιμενει το εγγονακι πως κ πως αλλα δεν θελω νατην στεναχωρησω. με φοβαμαι μην βαλω κ τιποτα κλαματα κ θα νομιζει πως αποκλειεται να κανουμε ποτε παιδι. τι λετε?
δασκαλα μου κατασυγκινηθηκα.....οποτε αγχωνεσαι να μπαινεις κ να διαβαζεις αυτα που η ιδια εγραψες!!!! παντα να ειστε τοσο αγαπημενοι κ ευτυχισμενοι.
μαφινακι μου δεν εχω παθει ποτε οποτε δεν ξερω τι πρεπει να παρεις. αλλα μην μου στεναχωριεσαι :D
μαριζι θα σε ακολουθησω....τωρα καλοκαιρακι διακοπες...απο σεπτεμβρη βλεπουμε!!!

aquarius συγχαρητηρια για το θαυματακι!!!!σιγουρα δινεις πολυ κουραγιο!!! σας ειχαν πει οι γιατροι οτι δεν μπορειτε μονοι σας?

σορρυ για το σεντονι αλλα ειχα πολυ καιρο να μπω!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 26, 2013 11:48 am 
Χωρίς σύνδεση
Fairy
Fairy
gallida

Δεν ξέρω ρε παιδιά αν όλα είναι θέμα άγχους τελικά...αν υπάρχει θεματάκι είτε έχεις άγχος είτε όχι είναι το ίδιο πιστεύω...

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 26, 2013 11:52 am 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
aquariusx2

Οχι, η ετοιμηγορια απο ολους τους γιατρους ηταν ανεξηγητη υπογονιμοτητα.
Παροτι δεν υποστηριζω πως δεν πρεπει να το ψαχνουμε για πιθανον προβλημα ή να ευφησυχαζομαστε εντελως εχω και ενα παραδειγμα απο το οικογενειακο μας περιβαλλον οπου ενας κυριος γυρισε τους γιατρους σχεδον του κοσμου ολου για να του λενε πως δεν προκειται ποτε να αποκτησει παιδια.
Τωρα εχει 3 αγγελουδια!

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 26, 2013 11:53 am 
Χωρίς σύνδεση
Wedding Angels 2012
Wedding Angels 2012
Marisa1978

mafinaki περαστικα....εγω την γλυτωσα με μπολικες σκελιδες σκορδου, οταν επαθα ουρολοιμωξη + ουρεοπλασμα πριν 2 μηνες....3-6 σκελιδες ωμες / ημερα και δεν χρειαστηκε να παρω αντιβιωση. Απο την πρωτη ημερα υποχωρησαν τα συμπτωματα.

Σελακο προγραμματισμενη σε βρισκω! ολα καλα θα πανε ! ο θυροειδης μακαρι να ειναι το μονο μας προβλημα ολων ! ειναι τοοοοσο ευκολο, φτιαχνεται! ο δικος μου βεβαια καθυστερει λιγο, αλλα πλησιαζουμε στην ρυθμιση κι εμεις! αντε καλες διακοπες και απο σεπτεμβριο εχει ο θεος!

ακουαρισουλινι τι να πω...μας εστειλες! και φυσικα μας δινεις πολυ θαρρος! καταρχην συγχαρητηρια! κατα δευτερον μεινεεεεε εδω σε χρειαζομαστε να παιρνουμε κουραγιο!!! ποσο μηνων εισαι τωρα?

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 26, 2013 11:54 am 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
aquariusx2

Marisa1978 έγραψε:
mafinaki περαστικα....εγω την γλυτωσα με μπολικες σκελιδες σκορδου, οταν επαθα ουρολοιμωξη + ουρεοπλασμα πριν 2 μηνες....3-6 σκελιδες ωμες / ημερα και δεν χρειαστηκε να παρω αντιβιωση. Απο την πρωτη ημερα υποχωρησαν τα συμπτωματα.

Σελακο προγραμματισμενη σε βρισκω! ολα καλα θα πανε ! ο θυροειδης μακαρι να ειναι το μονο μας προβλημα ολων ! ειναι τοοοοσο ευκολο, φτιαχνεται! ο δικος μου βεβαια καθυστερει λιγο, αλλα πλησιαζουμε στην ρυθμιση κι εμεις! αντε καλες διακοπες και απο σεπτεμβριο εχει ο θεος!

ακουαρισουλινι τι να πω...μας εστειλες! και φυσικα μας δινεις πολυ θαρρος! καταρχην συγχαρητηρια! κατα δευτερον μεινεεεεε εδω σε χρειαζομαστε να παιρνουμε κουραγιο!!! ποσο μηνων εισαι τωρα?

Ειμαι στην πολυ αρχη ακομη, σχεδον 2.

Εικόνα

Κορυφή

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 3165 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση Πρ.  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 211  Επόμ.

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: agvou, Bing [Bot], ele26, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Google Feedfetcher, julia28, kasia, MSNbot Media, natasou, ntinaki14, psili, vasaki86, xarouli, zizi

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Παρακαλούμε πολύ να μην διαφημίζετε υπηρεσίες και προϊόντα στα post του Forum.
Όποιο post εμπεριέχει διαφήμιση θα διαγράφεται αμέσως.
Εάν θέλετε να διαφημιστείτε στο teleiosgamos.gr παρακαλούμε επικοινωνήστε στο : sales@qwerty.gr ή τηλεφωνήστε στο 2106180171
Έδρα εταιρείας: Επταλόφου 1, Μαρούσι 151 24