myCalendar     myBudget     myGuestlist     myFriends     myGroups     myPhotos     myVideos     myBlog     downloads     Chat
Rss Facebook Google+ Twitter Youtube

Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Μείνετε ενημερωμένοι
με Rss Feed. Τι είναι Rss;

Τώρα είναι Παρ Δεκ 19, 2014 6:49 pm
Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Δημιουργία νέου θέματος Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 3165 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση Πρ.  1 ... 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184 ... 211  Επόμ.
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Να βοηθήσουμε λιγάκι τον πελαργό?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 29, 2013 10:17 am 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
Blackberry

Καλημέρα ....
:( :( :(
Αδιαθέτησα , ω ναι , από χθες το βράδυ είχα τα προεόρτια , δε με ξεχνάει ποτέ εμένα , κάθε μήνα την 28η ημέρα είντα νταν στο ραντεβού της.....
τι κάνω λάθος?

Κορυφή
  Προφίλ Αποστολή προσωπικού μηνύματος  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 29, 2013 10:32 am 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
EFIADONIS

Blackberry να την παρει και να τη σηκωσει ..που θα πει ρε γαμωτο θα ρθει συντομα ο μηνας που θα της κανεις εσυ τζα???με ειδες???θα με ξαναδεις σε 9 μηνες και βαλε της παλιοαλεκας...εγω ειμαι μπουκωμενη στο φουλ ουτε αναπνοη μπορω να παρω..βαζω ορο προς το παρων μπας και ξεβουλωσει..αν δεν δω χαιρι θα βαλλω ενα τουμποφλο που χουμε στο μπανιο...ειλικρινα δεν αντεχω με το μπουκωμα....κατα τα αλλα φευγω μεθαυριο...η αληθεια ειναι πως με πιανει ψυχοπλακωμα με το πως θα γυρισω Αθηνα παλι..τι με περιμενει...Blackberry μου μη μου στενοχωριεσαι και θα τη φαμε λαχανο συντομα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 29, 2013 10:40 am 
Χωρίς σύνδεση
Princess
Princess
kloklo79

καλημερα κοριτσια! θα τη φαμε τη ρημαδα αλλά ΠΟΤΕ?????

Εφη μου ποσο σε νιώθω!!!!!!ευχομαι να συνελθεις το συντομοτερο δυνατο!
οσο για την επιστροφη εγω γυρισα χθες κ υποτιθεται πως τωρα επρεπε να συμμαζευω σπιτι ρουχα κλπ...
ξενερωσα ομως με τα τεστακια (2 αρνητικα αλλά το αλεκακι ακομα να ερθει) κ καθομαι κ χαζευω στο pc διαφορες βλακειες να βρω το κεφι κ να αρχισω το καθαρισμα.... ωραια επιστροφη απο διακοπες... :(

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 29, 2013 11:03 am 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
eirinoula79

Καλημέρα!! Τα έχω πάρει άσχημα. Πριν λίγο μπήκε ένας πρώην συνάδελφος στο γραφείο και με ρώτησε αν είμαι έγκυος και όταν του είπα όχι, αυτός επέμενε cussingblack Αναρωτιέμαι τι άλλο θα ακούσω. Εντάξει έχω πάρει κανά 2 κιλά από τις διακοπές αλλά δεν φαίνεται τόσο πολύ και αυτός με είδε καθισμένη......

blackberraki μου υπομονή και έχε στο μυαλό σου ότι το 2014 θα γίνουμε όλες μάνες με τον έναν ή τον άλλο τρόπο. Πάρε τον αντρούλη σου μια μεγάλη αγκαλίτσα, άφησε τον να σε κανακέψει και όλα θα φτιάξουν. Αυτό που δεν πρέπει να ξεχνάμε ποτέ είναι ότι έχουμε βρει τους άντρες της ζωής μας (κάτι που σε πολλές γυναίκες δεν έχει συμβεί), και ότι έχουμε δημιουργήσει μία πολύ όμορφη οικογένεια άσχετα αν δεν έχουμε ακόμα παιδί.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 29, 2013 12:21 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
EFIADONIS

kloklo79 ξερω ακριβως πως νιωθεις...για αυτο παρατα τα χαζορουχα κια βγες για καφε...ειναι ακομα καλοκαιρι..κανε παραταση διακοπων...βουνο θαλασσα δεν εχει σημασια..ακομα και στα μαγαζια...σου στελνω μια ζεστη αγκαλια(την οποια θα μου στειλεις πισω σε μια εβδομαδα χαχα)
eirinoula79 εμενα αν αυτο σε παρηγορει 30 ατομα τη Δευτερα στο σχολειο πρωτη μερα θα με ρωτανε γιατι ειμαι εκει και φετος και δεν ειμαι σε αδεια εγκυμοσυνης.."μα καλα τι εκανε ο αντρας σου ενα καλοκαιρι"ηταν η περσινη ατακα...τον Ιουνη με αποχαιρετουσαν..κι εγω πηρα κιλακια και η κοιλια μου ειναι τουμπανο(μαλλον λογω των ορμονων)φαντασου εγω τι θα ακουσω...μη σκας..με τη βλακεια οσοι και να τα βαλαν δεν καταφεραν ποτε να την κερδισουν...Δε βαριεσαι...εχω τον πονο μου εχω και τους βλακες πανω απο το κεφαλι...αρκετα ασχημα εχω νιωσει απο συμπεριφορες και ατακες...Σας φιλω αψουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 29, 2013 12:23 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
mpandouri

καλο μεσημερι κοριτσια... κατι που ηθελα να ρωτησω εαν παρατηρησατε οποιαδηποτε αλλαγη στο σωμα σας μετα απο την αποβολη... το ρωταω αυτο επειδη εγω καταλαβα οτι το στηθος μου εχει μικρανει!!! :shock: :shock:

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 29, 2013 12:42 pm 
Σε σύνδεση
Queen
Queen
EVRYDIKI

zizi έγραψε:
βρε κορίτσια εδώ τεστ παπ έκανα πρν λίγο καιρό
και μου είπε πως δε γράφεται!
έλεος!
θέλω να ελπίζω πως ήταν τυχαίο...αν όχι τότε την επόμενη φορά(που ελπίζω να μην υπάρξει)
θα κάνω ό,τι υπάρχει σε εξέταση!!!!!!!!!!!

ο γιατρος σ απλα προφανως βαριεται να σ γραψει την εξεταση. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι γραφεται το τεστ παπ απο τον ΕΟΠΥΥ [συγκεκριμενα βρισκεται στις "ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΕΣ ΚΥΤΤΑΡΟΛΟΓΙΑΣ" να τ πεις ("ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΗ-Ειδική λήψη εκ του εμδοτραχηλικού σωλήνα του στόματος της μήτρας" και "ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΗ-Κυτταρολογική εξέταση κολπικού τραχηλικού επιχρίσματος") και κοστιζουν 6,66 ευρω η καθεμια]. προφανως επειδη ειναι πολυ μικρο το κοστος ενω τα μικροβιολογικα τα χρεωνουν κατι 50-60 ευρω.
σε σχεση με τη θρομβοφιλια, εκανα κι εγω εξετασεις. ο μοριακος ελεγχος θρομβοφιλιας που εκανα και δεν καλυπτεται απο το ταμειο εκανε 180 ευρω κι εκανα κι καποιες αλλες εξετασεις (αντιθρομβινη, προθρομβινη, πρωτεινη C, πρωτεινη S, APC-R, ...) που καποιες καλυπτονταν απο το ταμειο και καποιες οχι και κοστισαν ολα μαζι 60 ευρω.
μπαντουρακι εγω το μονο που παρατηρησα με το στηθος μ μετα την παλινδρομη ειναι οτι πρηζεται οταν περιμενω περιοδο. ενω ποτε πριν δεν ειχε πρηστει και ολες μ ελεγαν οτι τους πρηζοταν το δικο τους ενω εμενα ποτε, τωρα σχεδον καθε φορα μ πρηζεται.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 29, 2013 12:44 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
mpandouri

εμενα παντα πρηζεται οταν περιμενω περιοδο αλλα τωρα παρατηρησα οτι μετα την περιοδο ξεπρηστηκε!!!! ειναι εμφανες απο τα σουτιεν μου!!:-)

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 29, 2013 12:47 pm 
Σε σύνδεση
Queen
Queen
EVRYDIKI

Μηπως απλα αδυνατισες απο τη στενοχωρια σ και για αυτο μικρυνε και το στηθος σ? εγψ ειχα χασει τοτε 10 κιλα σε 3 εβδομαδες.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 29, 2013 12:49 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
mpandouri

ειμαι στα ιδια κιλα πριν μεινω εγκυος ομως... να ξαναζυγιστω ομως τωρα που το λες...

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 29, 2013 12:51 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
zizi

ευριδίκη μου, μου είχε πει πως αν το γράψει θα πρέπει να το κάνω σε μεγάλα κέντρα
που είναι συμβεβλημένα (πχ ευρωδ...) και δεν τα εμπιστεύεται-αυτό το πιστεύω και εγώ,ουκ ολίγες φορές έχουν βγει
λάθος αποτελέσματα σε φίλους και συγγενείς,αφού αυτοί που παίρνουν το δείγμα δεν είναι γιατροί-
οπότε για να γίνει σωστά, όπως λέει, το στέλνουμε σε "έμπιστα" ιατρεία.
τί να πω βρε κορίτσια, κάθε γιατρός λέει αυτά πυ θέλει και θεωρεί "καλύτερα".

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 29, 2013 12:55 pm 
Σε σύνδεση
Queen
Queen
EVRYDIKI

zizi μ εμενα μ παιρνει το δειγμα ο γιατρος μ και το στελνει στο κεντρο που συνεργαζεται. ποτε δεν ειχε και δεν ιεχα θεματα και τον εμπιστευομαι. και τα δειγματα για αιμοληψιες ποτε δεν τα παιρνει γιατρος πχ αλλά παντα βοηθοι μικροβιολογοι ή μικροβιολογοι. ακομα και στα νοσοκομεια οι νοσοκομοι τα παιρνουν. χωρις παντως να θελω να στο χαλασω (επειδη εχω στο περιβαλλον μ πολλους γιατρους) νομιζω οτι το κανει για να παρει περισσοτερα χρηματα. αλλωστε να σ πω την αληθεια δεν ξερω και κανενα κεντρο που δεν ειναι συμβεβλημενο με τον ΕΟΠΥΥ.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 29, 2013 12:59 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
EFIADONIS

κι εμενα ετσι ακριβως

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 29, 2013 1:18 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
Love@distance

Zizi μου κι εγω θα συμφωνησω με την Ευριδικη.. Ολα τα μικροβιολογικα που ξερω ειναι συμβεβλημμενα με Εοππυ, και στην Αθηνα και εδω στο νησι... Βεβαια μου εχει τυχει να παω σε συμβεβλημμενο μικροβιολογικο, με γραμμενες κανονικα εξετασεις (αιματολογικες ηταν) και να μου τις χρεωσουν παραπανω απο οτι εγραφε - ξεκαθαρα- το χαρτι του γιατρου, με καποια cussingblack cussingblack δικαιολογια. Δεν το εκανα θεμα γιατι ηταν διαφορα κατω απο 10 ευρω, αλλα δεν ξαναπηγα σε αυτους.
Ευριδικη μου, οταν βρεις λιγο χρονο, μπορεις να μου στειλεις ενα πμ με το πού πηγες για τις εξετασεις που λες (και ποιες ηταν αυτες? αν θυμασαι καποιες παραπανω απο αυτες που εγραψες ηδη δηλαδη). Μου φαινεται πολυ καλη η τιμη (σε σχεση με ο,τι εχω ακουσει) και θα ηθελα να κανω καποιες προληπτικες παραπανω απο τις τυπικες που μου εγραψε ο γιατρος.. Υποθετω αν δεν τις καλυπτει ο Εοππυ δεν εχει σημασια για το κοστος τους το αν τις εχω γραμμενες, ετσι δεν ειναι?
Ευχαριστω!!!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 29, 2013 1:21 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
zizi

έχετε δίκιο βρε κορίτσια,την άλλη φορά θα ζητήσω σίγουρα διευκρίσεις
γιατί και λόγω θεμάτων κάνω πάνω από μία φορές το χρόνο τεστ παπ.
30 ευρώ έδωσα (10 για το γιατρό και 20 για τον έλεγχο στο μικροβιολογικό).

Εικόνα

Κορυφή

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 3165 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση Πρ.  1 ... 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184 ... 211  Επόμ.

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot], EVRYDIKI, felicia87, Google [Bot], Google Adsense [Bot], renaki23, Robin, samiotou, Yahoo [Bot]

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Παρακαλούμε πολύ να μην διαφημίζετε υπηρεσίες και προϊόντα στα post του Forum.
Όποιο post εμπεριέχει διαφήμιση θα διαγράφεται αμέσως.
Εάν θέλετε να διαφημιστείτε στο teleiosgamos.gr παρακαλούμε επικοινωνήστε στο : sales@qwerty.gr ή τηλεφωνήστε στο 2106180171
Έδρα εταιρείας: Επταλόφου 1, Μαρούσι 151 24