myCalendar     myBudget     myGuestlist     myFriends     myGroups     myPhotos     myVideos     myBlog     downloads     Chat
Rss Facebook Google+ Twitter Youtube

Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Μείνετε ενημερωμένοι
με Rss Feed. Τι είναι Rss;

Τώρα είναι Παρ Απρ 18, 2014 12:52 pm
Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 59 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση Πρ.  1, 2, 3, 4  Επόμ.
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ξωκλήσια στην Αθήνα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 10, 2013 1:36 am 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
Ritteraki

Αγαπητή muffin μήπως εννοείς την ομορφοκλησια?Απέναντι από το Άλσος.Βεικου?Γιατί πραγματοποιούνται εκεί γάμοι?Θα μ άρεσε παράααααα πολύ να παντρευτώ εκεί είναι πολύ γραφικά....Ξέρεις μήπως που να ρωτήσω?
Κ γίνονται είπες έξω οι γάμοι?Η αγία Φιλοθέη μεγάλη η χάρη της,είναι εκκλησάκι η εκκλησία κανονικά?

Μήπως ξέρεις τίποτα για τις εκκλησίες στο Αττικό άλσος?

Σε τρέλανα ε?Χρωστάω πληροφορίες ...οτιδήποτε άλλο το έχω ψάξει..πλέον...

Με βλέπω να καταλήγω στην Παναγίτσα δίπλα στο σπίτι μου....

(Έχω αρχίσει κ πελαγωνω......)

Christinaki που είσαι κ συνονόματη...Ένα από τα πιο γνωστά είναι το La Costa (η συνοικία εκεί λέγεται Ζουμπερι).Είναι μετά την Ραφήνα

Υπάρχει επίσης κ το λεγόμενο "Μπαλκόνι" το οποίο είναι σε ύψωμα κ από κάτω είναι η παραλία

Εγώ δε τρελαίνομαι κ τόσο από εκείνη την πλευρά όμως

Η θα πήγαινα σε μια μικρούλα παραλία να κανω παρτακι το οποίο θα φώναζα μια εταιρεία να μου ετοιμάσει ποτά κλπ ή θα πήγαινα προς Λούτσα μεριά

Εκεί υπάρχει το "Τρολευ" που θα μπορούσες να το κανείς .Βέβαια αυτό είναι μαγαζί το σχεδόν πάνω στη παραλία.

Κ επίσης (προσωπική άποψη) αν το κάνα εγώ θα πήγαινα Βραυβρωνα στον Ιπποκαμπο ...κ λίγο μακρύτερα στο Πόρτο Ράφτη,έχει πολύ όμορφα μαγαζάκια εκεί

Το κακο για μένα με ολα αύτα είναι πως μαζεύεται τρελός κοσμος ειδικά Σάββατο.

Θες να κοιτάξω να σου πω κ προς Νέα Μακρή?

Κορυφή
  Προφίλ Αποστολή προσωπικού μηνύματος  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 10, 2013 9:48 am 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
swanocean

Παντρευτήκαμε τον Ιούλιο σε ξωκλήσι στην Νέα Μάκρη ακριβώς δίπλα στην παραλία στην Αγία Κυριακή.Το μυστήριο τελέστηκε έξω στην αυλή κ μπροστά μας είχαμε την θάλασσα.Απίστευτη εμπειρία κ δεν είχε κ πολλούς λουόμενους, μόνο ένα ζευγάρι.Και μετά που βγάζαμε φωτό στην παραλία ήταν τόσο ευγενικοί οι άνθρωποι που από μόνοι τους πήγαν λίγο πιο κει για να μη μας χαλάσουν το πλάνο.Έχω πάει 2-3 φορές στη συγεκριμένη παραλία και δεν έχω συναντήσει κόσμο.Κ μετά κάναμε πάρτυ σε beach bar δίπλα στο la costa που είναι ενός φίλου.Περάσαμε απλά τέλεια!!!

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 10, 2013 10:41 am 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
christinakif

Καλημερα!!
Καταρχας σας ευχαριστω πολυ ολες για τις απαντησεις σας!! τις εχω υποψη ολες τις παραθαλασσιες περιοχες κοντα στην Αθηνα. Πολυ ωραια και γραφικα εκκλησακια εχω βρει σχεδον σε ολες μεσω ιντερνετ, αυτο που μενει ειναι το beach bar, το οποιο σιγουρα προτιμω να το δω και απο κοντα, οποτε οταν καλοκαιριασει θα τα παρουμε σβαρνα ολα!! (τι εχει να τραβηξει ο ταλαιπωρος ο καλος μου...) Εχω βρει και αρκετες πληροφοριες στο αντιστοιχο τοπικ του φορουμ viewtopic.php?f=6&t=10313, οποτε μην μονοπολω εδω το τοπικ που εχει διαφορετικο θεμα... εννοειται πως αν εχετε καποια πληροφορια για καποιο ειναι παραπανω απο ευπροσδεκτη!!! Swanocean στο La costa εχω παει ερκετες φορες και μου αρεσει πολυ! δεν ηξερα οτι το διαθετουν και για τετοια! δινουν ολο το χωρο ή καποιο κομματι;

Ritteraki την εκκλησια που λες απεναντι απο το αλσος την εχω δει και ειναι οντως πολυ ωραια! Μπορεις να πας μια Κυριακη πρωι που σιγουρα θα εχει κοσμο και να ρωτησεις! θα εχω το νου μου τωρα που ψαχνω και αν δω τιποτα στις περιοχες που σε βολευουν θα σου πω!!

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 10, 2013 12:55 pm 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
Ritteraki

Είναι πολύ όμορφα εκεί όντως αλλά δεν την έχω δει ποτέ να λειτουργεί....
Κ δεν ξερω κ που να ρωτήσω...μήπως έχετε καμμία ιδέα?

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 10, 2013 1:00 pm 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
alex_ch

Ritteraki καλημερα, αν βρεις την μητροπολη στην οποια ανηκει βασει περιοχης, μετα στο ιντερνετ σχεδον ολες οι μητροπολεις εχουν σελιδα οπου βρισκεις κ εκκλησιες, ξωκλησια κ τηλεφωνα στα οποια μπορεις να απευθυνθεις για το καθενα. Εμενα η εκκλησια ειναι πολυ κοντα μου αλλα κ παλι ετσι βρηκα τηλεφωνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 10, 2013 2:30 pm 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
Ritteraki

Alexaki μου σ ευχαριστώωωωω...είσαι θησαυρός....

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 10, 2013 4:11 pm 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
muffin

Ritteraki, απ’ όσο ξέρω, η εκκλησία απέναντι από το Άλσος στη Βεΐκου δε λειτουργεί παρά μόνο μια φορά το χρόνο, όταν γιορτάζει (νομίζω του Αγ. Γεωργίου). Πάντως ανήκει στην Αρχιεπισκοπή Αθηνών, οπότε αν θέλεις ρώτα για σιγουριά!

Στο Αττικό Άλσος (ξέρεις, στα Τουρκοβούνια που λέμε…) υπάρχουν: ο Προφήτης Ηλίας, που όμως είναι (ή τουλάχιστον ήταν) μοναστήρι και νομίζω δε γίνονται γάμοι, και η Αγ. Κυριακή, που σου είπα ότι είναι το εκκλησάκι που μας ενδιέφερε κι εμάς αλλά τελικά απαγορεύτηκαν έξω οι γάμοι.

Η Αγ. Φιλοθέη δεν είναι εκκλησάκι, είναι εκκλησία κανονικά, αλλά όχι πολύ μεγάλη!

Η Παναγίτσα που λες ότι είναι κοντά στο σπίτι σου είναι στα Πευκάκια-Περισσό; Αν όντως είναι αυτή, είναι πολύ ωραία!! Έχω πάει σε βαφτίσεις και μου άρεσε! Η Αγ. Φιλοθέη σκέψου είναι τόση περίπου σε μέγεθος, ή άντε λίγο πιο μικρή.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 10, 2013 9:50 pm 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
Ritteraki

Όχι καλέ...η Παναγίτσα είναι για να καταλάβεις περίπου Λαμπρινή...που είναι τα Κρητικά ξέρεις?στο ύψος των σχολείων στον ΟΑΕΔ κοντά?
Ε εκεί.....

Αγία Κυριακή ε?,Δεν την ξερω θα ψάξω να την δω ....

Από ποτέ απαγορεύτηκαν καλέ?Εγώ πριν 8 μήνες πηγα στον ξάδερφο μου στην Πεντέλη κ το έκανε κανονικά έξω.....

Δεν είμαστε καλα μου φαίνεται...άντε γιατί πολλά κουλα ακούω κ δε μ αρέσουν καθόλου....

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 10, 2013 11:14 pm 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
christinakif

Εχουν απαγορευτει οι γαμοι εξω;;;;;;;;; νιωθω σιγα σιγα το εκεφαλικο να ερχεται.........!!!!

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 10, 2013 11:44 pm 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
muffin

Έχουν απαγορευτεί από την Αρχιεπισκοπή Αθηνών, για όλες τις ενορίες και εκκλησίες που ανήκουν σε αυτή. Κάθε Μητρόπολη παίρνει τις δικές της αποφάσεις... όπως π.χ. εμείς που ζητήσαμε να γίνει ο γάμος Κυριακή της Πεντηκοστής (παραμονή Αγ. Πνεύματος) και μας είπαν δε γίνονται εκείνη τη μέρα γάμοι. Ενώ άλλα κορίτσια εδώ από το forum έχουν κλείσει για εκείνη τη μέρα...!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 10, 2013 11:49 pm 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
alex_ch

Μην αγχωνεστε ειναι αναλογα με την μητροπολη οπως λεει η muffin, απλα να το εχετε στο νου σας για να ρωτησετε κ να το ξεκαθαρισετε απο την αρχη

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 10, 2013 11:51 pm 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
alex_ch

Ritteraki έγραψε:
Alexaki μου σ ευχαριστώωωωω...είσαι θησαυρός....

:D Βρηκες ακρη?

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιαν 11, 2013 2:26 am 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
Ritteraki

Όχι ακόμη...το ψάχνω...μέχρι αύριο μου έχω βάλει dead-line να αποφασίσω οριστικά ημερομηνία....

Ψάχνω να βρω σε ποια μητρόπολη ανήκουν το Γαλάτσι κ το Ίλιον....

Κ να αρχίσω το Σάββατο να ψάχνω....Άσε που πρέπει να ψάξω κ για τις άδειες...τι παίζει...δεν έχω ιδέα....

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιαν 11, 2013 7:43 pm 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
alex_ch

Το Ιλιον ανηκει σιγουρα στην Μητροπολη Ιλιου, Αχαρνων, Πετρουπολεως νομιζω εκει ειχα κοιταξει κ εγω : www.imiliou.gr
Το Γαλατσι νομιζω στην Αρχιεπισκοπη Αθηνων για κοιτα :www.iaath.gr, στη επιλογη διοικηση- Περιφερειακη Οργανωση

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιαν 11, 2013 8:00 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
Love@distance

Αλεξ με πρόλαβες, τα ίδια της έγραφα!

Εμείς παντως παντρευτήκαμε προ 3 μηνων εξω, χωρίς πρόβλημα,στη Μητροπολη Μεσογαιας.. Απλά τηλεφωνηστε στις υποψηφιες εκκλησίες και ρωτηστε!

Κορυφή

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 59 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση Πρ.  1, 2, 3, 4  Επόμ.

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: berry, Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], kasia, MSN [Bot], MSNbot Media, roz@ki, Vassilikoula

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Παρακαλούμε πολύ να μην διαφημίζετε υπηρεσίες και προϊόντα στα post του Forum.
Όποιο post εμπεριέχει διαφήμιση θα διαγράφεται αμέσως.
Εάν θέλετε να διαφημιστείτε στο teleiosgamos.gr παρακαλούμε επικοινωνήστε στο : sales@qwerty.gr ή τηλεφωνήστε στο 2106180171
Έδρα εταιρείας: Επταλόφου 1, Μαρούσι 151 24