myCalendar     myBudget     myGuestlist     myFriends     myGroups     myPhotos     myVideos     myBlog     downloads     Chat
Rss Facebook Google+ Twitter Youtube

Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Μείνετε ενημερωμένοι
με Rss Feed. Τι είναι Rss;

Τώρα είναι Δευτ Οκτ 20, 2014 8:17 pm
Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 25 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση 1, 2  Επόμ.
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΙΟ ΣΕΡΡΕΣ Ή ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 18, 2013 10:16 pm 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
elena165

Ψαχνω ζαχαροπλαστειο στις σερρες κοριτσια ή εστω θεσσαλονικη για τον γαμο μου στις σερρες σε λιγο καιρο!θελω να σερβιρω κατι ατομικο αλλα οχι τα γλυκα βαπτισης που δινουν στους γαμους της βορειας ελλαδας στα κουπακιαουτε την αθλια τουρτα κομματι με τη σαντιγυ αφρο κ μεγεθος σπιρτοκουτου!!εχετε καμια ιδεα?οποιαδηποτε σπεσιαλιτε καποιου ζαχαροπλαστειου με ενδιαφερει!

Κορυφή
  Προφίλ Αποστολή προσωπικού μηνύματος  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΙΟ ΣΕΡΡΕΣ Ή ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιούλ 20, 2013 12:35 am 
Χωρίς σύνδεση
Goddess
Goddess
zhmiara

λίγο επικριτική σε βρίσκω μιας που έχεις γράψει ακριβώς το ίδιο πράγμα και σε άλλο τόπικ για την βόρεια ελλάδα!!! δεν ξέρω σε τι γάμους έχεις πάει, αλλά τα τελευταία 5 χρόνια τουλάχιστον δεν έχω φάει ποτέ άθλια τούρτα με αφρό σε μέγεθος σπιρτόκουτου σε γάμο!!! :D

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιούλ 20, 2013 1:02 am 
Χωρίς σύνδεση
Fairy
Fairy
Ariel2

Συμφωνω κι εγω με τη ζημιαρα! Ελενα, εγω τα τελευταια χρονια στους γαμους βλεπω κατι φανταστικες τουρτες καμια σχεση με αυτο που περιγραφεις.

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιούλ 20, 2013 1:27 am 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
Stefaki

Έλενα αυτό που λες γινόταν πριν 20 χρόνια και όχι μόνο στη Β.Ελλάδα.Σόρρυ κιόλας αλλά είναι κάπως κουραστική η ίδια ερώτηση,μιας και κάποιες κοπέλες έχουν προσπαθήσει να σε βοηθήσουν.Αφού δεν δοκιμάζεις γλυκά,πάρε μια βόλτα τον καλό σου και πηγαίντε σε ζαχαροπλαστεία τησ περιοχής να δοκιμάσει ή αν δεν μπορείτε στείλτε κάποιον που να εμπιστεύεστε.Αυτό μπορείτε να το κλείσετε και τελευταία εβδομάδα που λέει ο λόγοσ.Πλέον στους γάμους βάζεις ότι θες.Παστούλες οποιασδήποτε γεύσης(π.χ εμείς είχαμε cookies),ξεχωριστή τούρτα σε κάθε τραπέζι,cupcakes,ότι θέλεις.Ο πολιτισμός είναι σε όλη την Ελλάδα και όχι μόνο στην Αθήνα!

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιούλ 20, 2013 1:47 am 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
elena165

Κοριτσια η ιστορια αλλα δειχνει!προφιτερολ ή εκμεκ σε πλαστικο κουπακι,μπουφε με σφηνακια που επειδη δε θα εχω μπουφε αλλα σερβιτορους το αποκλειω κ τουρτα αερας με σαντιγυ λευκη κ σοκολατα αναμεσα στα παντεσπανια!πολλοι γαμοι πολλες επαναληψεις!κ το κυριοτερο?ενω ειμαι απο σερρες κ πηγα σε καποια ζαχαροπλαστεια που εμπιστευομαι θεωρητικα μου εδωσαν δειγματα απελπισια!μενω αθηνα εδω κ αρκετα χρονια κ το μονο καλο που εχω συναντησει ειναι οτι τηρουν το λογο τους σε ο,τι κι αν παραγγειλεις!μπορει να το βρισκεις πιο ακριβο αλλα οτι ειδες κ παρηγγειλες αυτο σου φερνουν!στις σερρες δυστυχως....

Οσο για τη βοηθεια ...ολες οι κοπελες σε ολα τα τοπικ μου λετε τι γλυκο να σερβιρω αλλα δεν προτεινετε ενα ζαχαροπλαστειο εμπιστοσυνης σας σε πμ!!εκτος απο μια κοπελα που μου συστησε καποιο στη θεσκη κ θα παρω τηλ να δω τι μπορω να βρω απο τιμες κ ειδος!!τουρτα νεονυμφων βρισκω μιας κ ψευτικες τις κανουν με τη διακοσμηση που εχω επιλεξει αλλα για τους καλεσμενους τιποτα!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιούλ 20, 2013 2:30 am 
Χωρίς σύνδεση
Fairy
Fairy
Ariel2

Σου στειλα πμ! (καλα μιλαμε ο γειτονας δευτερη μερα που κανει παρτυ....μουσικη χαους/τεκνο). ειμαι στο τσακ να παρω την αστυνομια.

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιούλ 20, 2013 10:04 am 
Χωρίς σύνδεση
Goddess
Goddess
zhmiara

ποια ιστορία βρε έλενα;;; σου το λέμε εδώ τρεις και σου το είπαν και άλλες στο άλλο τόπικ ότι δεν έχουμε δει εδώ και χρόνια τέτοια πράγματα που περιγράφεις!!! για να μην πω ότι επιεικώς προσβάλεις όλες τις βορειοελλαδίτισσες ότι έχουν χάλια γλυκά στους γάμους τους!!! εν πάση περιπτώσει και εγώ σου είχα στείλει πμ με δύο ζαχαροπλαστεία!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιούλ 20, 2013 11:37 am 
Χωρίς σύνδεση
Fairy
Fairy
Ariel2

Πάντως, αυτα τα ατομικά κυπελλάκια τα είχα κι εγώ στο γάμο μου σε μπουφέ με γλυκα (μπισκοτινο, φερερο, τσιζεκεικ με φρουτα του δασους, λιλα παουζε, προφιτερολ, μιλφειγ κλπ) και μου αρεσε σαν ιδεα γιατι ο καθενας εβαζε οτι ηθελε..ειχαμε και τουρτα και λουκουμαδες με μελι και παγωτο και φρουτα.
Δεν ειχα ξανακουσει ασχημες κριτικες για τα ατομικα κυπελλακια.....Και ειχαμε φτιαξει πολυ ομορφα το τραπεζι των γλυκων σε διαφορα επιπεδα κλπ. (η εικονα δεν ειναι απο το γαμο μου αλλα την ειχα σαν προτυπο και την ειχα δωσει στο κειτερινγκ για να τα φτιαξει καπως ετσι)

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιούλ 20, 2013 12:19 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
zizi

έλενα, εγώ λάτρεψα το ζαχαροπλαστείο που επέλεξα για το γάμο.
σου στέλνω πμ με πληροφορίες.

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιούλ 20, 2013 2:30 pm 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
elena165

Δεν εχω δυνατοτητα μπουφε δυστυχως οποτε πρεπει να καταληξω σε ατομικο!κ δε νομιζω πως προσβαλλω κανεναν που λεω τη γνωμη μου για το εχω ονειρευτει στο γαμο μου!απλα οσες φορες το εχω περιγραψει σε ζαχαροπλαστειο προσπαθουν να με πεισουν να βγαλω σε μεγεθος βαπτισης προφιτερολ τσιζκεικ η εκμεκ αλλα το χρεωνουν ακριβοτερα λογω γαμου!!απιστευτο αλλα αληθινο!κ το εξακριβωσα με φιλες μου μαμαδες που ειχαν παρει απο τα συγκεκριμενα ζαχαροπλαστεια για τις βαπτισεις τους!!!κουτοπονηρια το λεω εγω γτ ξερουν πως μενω αθηνα κ δεν με ξερουν ως γνωστη τους οποτε σου λενε που θα παει απο εδω θα ερθει να παρει!!ομως δεν ειναι ετσι!!!κ ναι στις σερρες τουλαχιστον δεν εχω βρει επαγγελματια σωστο εκτος λιγων ελαχιστων εξαιρεσεων!!κ ειμαι απο εκει τονιζω!κ ζουσα εκει μεχρι πριν 10 χρονια!η νοοτροπια "συμπεριφερομαι σωστα γτ ειναι γνωστος μου" δε με καλυπτει!συγγνωμη!ειμαιδιατεθημενη λοιπον να κουραστω περισσοτερο να ταλαιπωρηθω ή να αγχωθω αλλα θα βρω αυτο που θελω οπως εγινε κ με τον φωτογραφο.το αγωγι ξυπναει τον αγωγιατη κοριτσια κ εφοσον εχω δει κ θαυμασει το τελειο γτ να αρκεστω σε κατι τοσο λιγο κ με την ιδια κ μεγαλυτερη τμη?????θα το κανατε εσεις???οποτε αν εχετε να μου συστησετε ζαχαροπλαστειο εμπιστοσυνης πολυ ευχαριστως να σας συμβουλευθω!!κ πιστεψτε με ειμαι τοσο ανοιχτη σε ιδεες κ προτασεις για το ειδος του γλυκου που δε θα εχω προβλημα!ομως οταν μου ζητουν για μικροτερο γλυκο απο το ιδιο της βιτρινας τους χωρις αποδειξη κιολας στην ιδια τιμη σκαω!κι ας εχει τα καλυτερα γλυκα κι ας επαιρναν οι γονεις μου τοσα χρονια απο εκει...δεν τον εμπιστευομαι πως δε θα μου τη φερει παραμονη του γαμου κ να μεινω χωρις γλυκο ή να χαλαστω απο το γλυκο την ημερα εκεινη ξενερωνοντας!!!!!αυταααα....ελπιζω να σας καλυψα!δεν μπηκα στο φορουμ για να βρω παρεα ή να ακουω ασχετα ποστ αλλα να βοηθησω κ να βοηθηθω επι των θεματων που προκυπτουν κατα την οργανωση ενος γαμου απο κοπελες που αν μη τι αλλω μπορουν να με καταλαβουν κ να με νιωσουν χωρις επικριτικα σχολια για τα αγχη τις αγωνιες κλπ που εχω!αν δεν αρεσει σε καποια κατι που εκφραζω ως γνωμη λοιπον ας μην ασχοληθει,δεν ειναι υποχρεωμενη!ευχαριστω προκαταβολικα οσες με βοηθησουν κ οσες δε με βοηθησουν!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιούλ 20, 2013 7:30 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
zizi

εγώ συμφωνώ πάντως με εσένα έλενα.
συνήθως η τούρτα των καλεσμένων είναι αυτό που λέμε "αφρός".
και εγώ όταν πήγα να παραγγείλω πρώτα αυτό τόνισα,όχι δηλαδή πολύ σαντιγύ!
από το ζαχαροπλαστειο που σου εστειλα εγώ έκανα την τούρτα που κόψαμε
και τα γλυκά για το σπίτι και το τραπέζι ευχών.
ήταν πεντανόστιμα και τα συστήνω ανεπιφύλακτα.
δεν έκανα την τούρτα καλεσμένων απλά γιατί είχα βρει πιο οικονομικά
και έπρεπε από κάπου να κόψω!

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Αύγ 06, 2013 7:31 am 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
elena165

κοριτσια δε θα το πιστεψετε!!βρηκα ζαχαροπλαστειο!χαχαχαχ!!!λεμε τωρα!!!εχω να δω κια λλα κ να δοκιμασουμε δειγματα οπως κ απο καποια που μου συστησατε!!!ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια!!
αλλα το θεμα ειναι πως???ζητησα γλυκα για συνεστιαση σε ενα μεγαλο κ κεντρικο ζαχαροπλαστειο των σερρων που οταν πηγα εκει σερρες για να δω απο κοντα τα γλυκα μου ειχαν πει πως κατω απο 1,70 δεν μπορουν για κανενα λογο να μου δωσουν παστα!!τοσο την πουλουν για να καταλαβετε στο ζαχαροπλαστειο!ακομη κ χωρις φπα που εχει γινει της μοδας πλεον σε μεγαλες παραγγελιες ητιμη επεφτε 0,10 λεπτα γτ η παστα εχει δουλεια κλπκλπ!!!!ε μετα απο 4 μηνες κ με αλλο ονομα μου εδωσαν χωρις φπα 1 ευρω το κομματι!!!κ μιλαμε για μεγεθος βιτρινας!!οπως μου ειχε πει τοτε μια φιλη που με το συλλογο της εκλεινε απο ολα σχεδον τα ζαχαροπλαστεια των σερρων κι ετσι μου εβαλε την ιδεα πως μπορω να βγαλω σο γαμο κατι ατομικο κ εντυπωσιακο με τα ιδια χρηματα που ζητουν για το κομματακι τουρτας 5 επι 5 εκατοστα αφρος μονο σαντιγυ μεσα!!!ουτεν μους ουτε πατισερι ουτε μπαβαρουαζ ουτε τπτ!!τα εμαθα ολα τα υλικα οπως βλεπετε!σας το γραφω εδω για να εχετε κι αυτη την επιλογη στο μυαλο σας οι μελλουσες νυφουλες!!!αν φυσικα δεν εχετε μπουφε που ειναι το καλυτερο ειδικα στο θεμα γλυκο!!βασα.... το ζαχαροπλαστειο γιαυτες που το γνωριζουν!εχει ονομαστο ακανε σερρων επισης!!εγω τουλουμπακι εχω φαει κ οποτε κι αν αγορασα παντα ηταν τελειο.ειδικευεται βεβαια!

Τελευταία επεξεργασία από elena165 και Τρί Αύγ 06, 2013 10:00 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Αύγ 06, 2013 9:58 am 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
elena165

zizi έγραψε:
εγώ συμφωνώ πάντως με εσένα έλενα.
συνήθως η τούρτα των καλεσμένων είναι αυτό που λέμε "αφρός".
και εγώ όταν πήγα να παραγγείλω πρώτα αυτό τόνισα,όχι δηλαδή πολύ σαντιγύ!
από το ζαχαροπλαστειο που σου εστειλα εγώ έκανα την τούρτα που κόψαμε
και τα γλυκά για το σπίτι και το τραπέζι ευχών.
ήταν πεντανόστιμα και τα συστήνω ανεπιφύλακτα.
δεν έκανα την τούρτα καλεσμένων απλά γιατί είχα βρει πιο οικονομικά
και έπρεπε από κάπου να κόψω!

πολυ καλο το ζαχαροπλαστειο που μου προτεινες!!πηρα τηλ κ θα κανονισουμε να δουμε πως θα δοκιμασουμε κι εμεις τα γλυκα!μαλλον θα παμε μια βολτιτσα!!χαχαχ!!!

κοριτσια 5cm x5cm κομματι τουρτας λεμε οτι μου προσφερουν!!κ σε υψος παλι 5cm!!!!ειναι δυνατον να βγαλω κομματι τουρτας μικροτερο κ απο κερασμα βαπτισης????αλλα να το πληρωσω πιο πολυ κι απο βαπτισης!!ελατε ρε κοριτσια ειναι κοροιδια το βλεπετε!!!γιαυτο κ δε θεωρω πως προσβαλλω κανεναν λεγοντας ολα αυτα αφου ειναι αληθεια!!!!!!αν καποιες κοπελες δεν ειχαν προβλημα με αυτη την επιλογη ως γλυκο τοτε οκ αλλα εγω εχω!!!αν κ οι περισσοτερες επειδη κανατε μπουφε γενικα δεν αντιμετωπισατε το προβλημα νομιζω!!!αλλα υπαρχουν κ γλεντια κ οχι μονο δεξιωσεις κ τα γλεντια παραδοσιακα εχουν σερβιρισμα απο σερβιτορους κ πολυ φαι αλλα οχι γκουρμε πιατα κ ιδιαιτερες γευσεις!!οποτε αν το μενου μου ειναι πλουσιο κ το γλυκο μια κουτσουλιτσα επανω στο πιατακι τοτε εχω θεμα!!

γνωμη για τον βασακ....στιε σερρες εχει καμια?μου τον προτεινε μια γνωστη μου ως παλιο καλο κ αξιοπιστο ζαχαροπλαστειο στην πολη!!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Αύγ 06, 2013 10:23 am 
Χωρίς σύνδεση
Goddess
Goddess
zhmiara

σου απάντησα κ στο πμ έλενα!! ο βασακ.. είναι πολύ καλός!!! παλιός και δοκιμασμένος!!!
τώρα για τις τιμές που λες, πραγματικά απορώ γιατί ακόμη και μεγάλα ακριβά ζαχαροπλαστεία στην θεσσαλονίκη δεν κάνουν τέτοιες τιμές! μήπως θέλεις πολύ λίγα κομμάτια γι'αυτό δεν σου το κατεβάζουν;;; τι να πω!!!
οι περισσότερες που λες ότι έκαναν μπουφέ ήταν στην αθήνα και κάποιες στην θεσσαλονίκη, όχι στην επαρχία!!
όσο για την προσβολή στο είπα ξανά, δεν είχα κανένα πρόβλημα αν έλεγες ότι δεν σου αρέσει η τούρτα, ή ότι τα ζαχαροπλαστεία που δοκίμασες κάνουν κακή τούρτα!! αυτή η γενίκευση τύπου "στον βορρά σερβίρουν χάλια τούρτα" ήταν άκομψη, γιατί εμμέσως φαίνεται ότι όλες οι κοπέλες σερβίρουν χάλια γλυκό στον κόσμο τους!! όπως και να έχει σου ξαναλέω δοκίμασε να κάνεις παζάρια γιατί τι να πω, κατάλαβαν ότι δεν είσαι από εκεί και πάνε να στα φάνε;;; 1,70 σε γάμο πρώτη φορά το ακούω!!!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Αύγ 06, 2013 10:28 am 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
elena165

α!κ πηρα κ σε ολα οσα μου προτεινατε αλλα πολλα απο αυτα παλι αναφερονται σε τετοια κομματια!!!αν μιλαμε για τουρτα παντα φυσικα!!το μονο που συμφερει ειναι πλαστικο μπολακι με προφιτερολ κ τσιζκεικ!!!τα εχω καταγραψει ολα κ ειπα σε μια βδομαδα που θα εχω κ τις τελευταιες τιμες κ προτασεις απο ακομη ενα θα αποφασισω επιτελους!!οποια θελει τη λιστα μπορω να της στειλω πμ να δει τι εννοω!!μιλαμε για την τιμη 1,10 που ζηταω ετσι?γτ εχω κ 500 ατομα κ ανεβαινει το κοστος!!με αυτη την τιμη μου προσφερουν τελειο μπουφε με απειρα πραγματα αλλα τι να το κανω αφου ο χωρος δεν προσφερεται για κατι τετοιο!!κ μην ειστε τοσο απολυτες με το θεμα γλυκο γτ κι εγω αλλα νομιζα κι αλλα βρηκα γιαυτο κ ζητησα τη βοηθεια σας!!σε ολα τα τοπικ!κ σε αλλα φορουμ κ σε ολα τα ατομα που ξερω!!!γιαυτο ειναι τα φορουμ αλλωστε!!οποτε κανενας δεν ειναι κουρατσικος κ προσβλητικος στα φορουμ!λεει απλα τη γνωμη του κ ζηταει βοηθεια!!

Κορυφή

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 25 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση 1, 2  Επόμ.

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: belmpas, Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], marymarymary, Yahoo [Bot], zaazx

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Παρακαλούμε πολύ να μην διαφημίζετε υπηρεσίες και προϊόντα στα post του Forum.
Όποιο post εμπεριέχει διαφήμιση θα διαγράφεται αμέσως.
Εάν θέλετε να διαφημιστείτε στο teleiosgamos.gr παρακαλούμε επικοινωνήστε στο : sales@qwerty.gr ή τηλεφωνήστε στο 2106180171
Έδρα εταιρείας: Επταλόφου 1, Μαρούσι 151 24