myCalendar     myBudget     myGuestlist     myFriends     myGroups     myPhotos     myVideos     myBlog     downloads     Chat
Rss Facebook Google+ Twitter Youtube

Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Μείνετε ενημερωμένοι
με Rss Feed. Τι είναι Rss;

Τώρα είναι Δευτ Δεκ 22, 2014 5:51 am
Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 16033 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση Πρ.  1 ... 422, 423, 424, 425, 426, 427, 428 ... 1069  Επόμ.
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ραντεβού το 2014
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 13, 2014 10:18 am 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
bm*

meglicious έγραψε:
Κοριτσια καλημερα! Ερχομαι κ εγω σιγα σιγα στο ραντεβου...εχετε γραψει παρα πολλες σελιδες και θα μου παρει πολυ χρονο να διαβασω τις περισσοτερες εστω, ειμαι ακομα στην αρχη!

evp_s να σου ζησει η 3η κορουλα και να χαιρεσαι ολα τα παιδακια σου, παντα αξια!

Προεκυψε ενα θεματακι κ θελω τι γνωμη σας. Πηγαμε χθες για τον 1ο (απο τους 2 υποχρεωτικους) υπερηχο. Ολα καλα αν και μας ειπαν οτι μπορουσαμε να το κανουμε λιγο νωρίτερα γιατι τωρα ειμαι ακριβως 11 εβδομαδες.
Με ρωτησαν αν θελω να κανω εξεταση για συνδρομο down. Μου ειπαν οτι επειδη ειμαι κατω των 35 ειναι προαιρετικο. Κοστιζει 160ευρω και περαν οτι ειναι πολλα τα λεφτα η απάντηση δεν ειναι ξεκαθαρη ναι ή οχι. Είναι με ποσοστο. Ποτέ δε μπορουν να σου επιβεβαιώσουν οτι αποκλείεται να εχει το παιδί το συνδρομο. Αν βγουν πολλές πιθανότητες τοτε θα κανουμε επιπλέον εξετάσεις για να δούμε πιο εγκυρα το ποσοστό.
Και ρωτάω τι γιατρο, πες οτι μαθαινουμε πως το παιδί εχει το συνδρομο, θα μπορέσουμε να το βοηθήσουμε ? θα πρεπεί να παρω καποια αγωγή? Και μου απαντα: Οχι, απλως θα το ξερετε να ειστε προετοιμασμενοι! Διοτι δεν υπαρχει τρόπος να διορθώσουμε γενετικές ανωμαλίες.
Τι να το κανω να το ξερω απο πριν βρε κοριτσια? τι να προετοιμασω? θα πάρω άλλη κουνια ή αλλα ρουχαλακια? ο 1ος χρονος θα ειναι ο ιδιος, απο το 2ο-3ο κ μετα θα μπορουμε να κανουμε καποια ειδική μεταχειρηση.
Πιστευετε οτι αξιζουν τοσα λεφτα?

Αυτο που περιγραφεις ονομαζεται αυχενικη διαφανεια. Και προφανως δεν εισαι ενημερωνη σχετικα. Αν δεν το εκαναν οι γιατροι στην χωρα που βρισκεσαι, μπορεις εστω να το γκουγκλαρεις.
Στην Ελλαδα αυτη η εξεταση ανηκει στις υποχρεωτικες και δεν υπαρχει γυναικα που διανοείται να μην την κανει!!!! Αντιθετως, επειδη ειναι υψίστης σημασιας ολες μας την περιμενουμε με μεγαλη αγωνια. Το ποσοστο που καλυπτει ειναι παααρα πολυ μεγαλο.. Κοντα στο 90%.
Αυτο που σου ειπαν για ανω των 35 ισχυει οχι ομως για την εξεταση της αυχενικης, αλλα για αμνιοπαρακέντηση.
Τωρα για το τι θα αλλαξει αν θα μαθεις απο πριν οτι το παιδι σου εχει συνδρομο down?
Πρωτα απ ολα θα μπορεσετε να επιλεξετε να συνεχιστει η κυηση η οχι..... στην συνεχεια υπαρχουν και αλλα.....

Κορυφή
  Προφίλ Αποστολή προσωπικού μηνύματος  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 13, 2014 10:31 am 
Χωρίς σύνδεση
Goddess
Goddess
felicia87

καλημερα!!! ευαγγελια να σου ζησει το τριτο ζευγαρι πατουσακια!!!!!!! χαχαχαχααχ ειναι καλυτερα τωρα η τομη??αχ ναι βρες χρονο να μας πεις εμπειριες!!!

φαρμασακι ειναι μαχητητικο το μωρακι σου!!!! θα τα καταφερετε θα δεις!!!

μεγκ μου τωρα για το συνδρομο....να το διορθωσεις δε μπορεις..αλλα πολλες μπαινουν στη διαδικασια να μην προχωρησουν την εγκυμοσυνη...ειναι σκληρο αυτο που λεω αλλα δεν εχουν ολοι το κουραγιο-σθενος-αντοχες-χρηματα για ενα παιδακι με συνδρομο...μπορει να μην ειναι "βαριας μορφης" μπορει παλι και να ειναι..αν ανακοινψσουν σε καποια οτι το παιδι εχει συνδρομο τοτε πρεπει να ειναι προετοιμασμενη οτι θα ειναι "μαμα μικρου παιδιου" για παντα...καποιο κοριτσι εδω (η στις νυφουλες) νομιζω δουλευει σε παιιακια με συνδρομο και ειδικες αναγκες....αν ειναι απο εδω λογικα θα δει το ποστ και θα σου απαντησει...αλλιως θα ρωτησω κ εγω ποια κοπελα ιεναι στο αλλο τοπικ μηπως μπορεσει να σε ενημεεωσει καλυτερα. αλλα και παλι καλυτερα να το συζητησεις με το γιατρο σου η με καποιον παιδιατρο...

στην αυχενικη πως ηταν τα αποτελεμστα?? γιατι αν ηταν μια χαρα τοτε δεν ειναι αναγκη να μπεις κανστη διαδικασια για περεταιρω εξετασεις

Εικόνα

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 13, 2014 10:32 am 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
lenaki2001

bm* έγραψε:
meglicious έγραψε:
Κοριτσια καλημερα! Ερχομαι κ εγω σιγα σιγα στο ραντεβου...εχετε γραψει παρα πολλες σελιδες και θα μου παρει πολυ χρονο να διαβασω τις περισσοτερες εστω, ειμαι ακομα στην αρχη!

evp_s να σου ζησει η 3η κορουλα και να χαιρεσαι ολα τα παιδακια σου, παντα αξια!

Προεκυψε ενα θεματακι κ θελω τι γνωμη σας. Πηγαμε χθες για τον 1ο (απο τους 2 υποχρεωτικους) υπερηχο. Ολα καλα αν και μας ειπαν οτι μπορουσαμε να το κανουμε λιγο νωρίτερα γιατι τωρα ειμαι ακριβως 11 εβδομαδες.
Με ρωτησαν αν θελω να κανω εξεταση για συνδρομο down. Μου ειπαν οτι επειδη ειμαι κατω των 35 ειναι προαιρετικο. Κοστιζει 160ευρω και περαν οτι ειναι πολλα τα λεφτα η απάντηση δεν ειναι ξεκαθαρη ναι ή οχι. Είναι με ποσοστο. Ποτέ δε μπορουν να σου επιβεβαιώσουν οτι αποκλείεται να εχει το παιδί το συνδρομο. Αν βγουν πολλές πιθανότητες τοτε θα κανουμε επιπλέον εξετάσεις για να δούμε πιο εγκυρα το ποσοστό.
Και ρωτάω τι γιατρο, πες οτι μαθαινουμε πως το παιδί εχει το συνδρομο, θα μπορέσουμε να το βοηθήσουμε ? θα πρεπεί να παρω καποια αγωγή? Και μου απαντα: Οχι, απλως θα το ξερετε να ειστε προετοιμασμενοι! Διοτι δεν υπαρχει τρόπος να διορθώσουμε γενετικές ανωμαλίες.
Τι να το κανω να το ξερω απο πριν βρε κοριτσια? τι να προετοιμασω? θα πάρω άλλη κουνια ή αλλα ρουχαλακια? ο 1ος χρονος θα ειναι ο ιδιος, απο το 2ο-3ο κ μετα θα μπορουμε να κανουμε καποια ειδική μεταχειρηση.
Πιστευετε οτι αξιζουν τοσα λεφτα?

Αυτο που περιγραφεις ονομαζεται αυχενικη διαφανεια. Και προφανως δεν εισαι ενημερωνη σχετικα. Αν δεν το εκαναν οι γιατροι στην χωρα που βρισκεσαι, μπορεις εστω να το γκουγκλαρεις.
Στην Ελλαδα αυτη η εξεταση ανηκει στις υποχρεωτικες και δεν υπαρχει γυναικα που διανοείται να μην την κανει!!!! Αντιθετως, επειδη ειναι υψίστης σημασιας ολες μας την περιμενουμε με μεγαλη αγωνια. Το ποσοστο που καλυπτει ειναι παααρα πολυ μεγαλο.. Κοντα στο 90%.
Αυτο που σου ειπαν για ανω των 35 ισχυει οχι ομως για την εξεταση της αυχενικης, αλλα για αμνιοπαρακέντηση.
Τωρα για το τι θα αλλαξει αν θα μαθεις απο πριν οτι το παιδι σου εχει συνδρομο down?
Πρωτα απ ολα θα μπορεσετε να επιλεξετε να συνεχιστει η κυηση η οχι..... στην συνεχεια υπαρχουν και αλλα.....

Συμφωνώ απόλυτα ότι έιναι σημαντική εξέταση κ σου δίνει τη δυνατότητα να ξες απο νωρις κ να προετοιμαστείς καλυτερα για το τί εχεις να αντιμετωπίσεις αν χτυπα ξύλο προκύψει κάτι τέτοιο.Βέβαια υπάρχουν γυναίκες που επιλέγουν να φέρουν στον κόσμο ένα τέτοιο παιδάκι κ ίσως γι αυτες η εξέταση δεν είναι απαραίτητη( εννοώ οτι ακόμα κ να μάθουν οτι υπάρχουν ποσοστά υψηλά δεν πρόκειται να διακόψουν την κύηση) αλλα θεωρώ οτι έιναι καλυτερα να ξέρεις για να προετοιμάσεις το έδαφος

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 13, 2014 10:35 am 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
bm*

Συγνωμη ρε μεγκ γιατι μπορει να καταλαβα λαθος. Εκανες την εξεταση της αυχενικης διαφανειας (υπερηχο + αιματος) και σε ρωτησαν αν θες να κανεις και αμνιοπαρακεντηση? Και εδω προβληματίζεσαι? Η' για την αυχενικη.... Μπερδευτηκα!! crazy-star

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 13, 2014 10:37 am 
Χωρίς σύνδεση
Princess
Princess
meglicious

Επειδή εδώ δεν είναι υποχρεωτική αυτή η εξέταση, γι'αυτό δεν είμαι σίγουρη τι να κάνω.
Για αν θελω να κανω την αυχενική διαφάνεια με ρώτησαν, η αμνιοπαρακεντηση θα γίνει μόνο αν η αυχενική δείξει πρόβλημα.
Δεν θα σταματήσω την κυηση για κανένα λογο οποτε δεν εχει σημασία.
Επισης αν οντως εχει το παιδί πρόβλημα σιγουρα θα χρειαστουμε οσα λεφτα γινεται. που βεβαια κ να μην εχει, παλι με 160 ευρω θα του αγορασω τοσα πραγματα!

Ενημέρωση για την εγκυμοσύνη μου: Εβδομαδα 34 ετοιμασία για το νοσοκομείο https://www.youtube.com/watch?v=M3rVLH_TvIc
& το 35 https://www.youtube.com/watch?v=S4Kf44TN59E&list=UUTfRqv1F_n61JdkSB3Pur6w

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 13, 2014 10:43 am 
Χωρίς σύνδεση
Goddess
Goddess
felicia87

α...γιατι εδω η αυχενικη ειναι υποχρεωτικη...τοτε απλα πρεπει να ρωτησεις τον εαυτο σου.. ΑΝ (χτυπα ξυλο) εδειχνε κατι ανησυχητικο η εξεταση θα συνεχιζες την κυηση??? αν η απαντηση ειναι ναι τοτε δεν εχεις λογο να την κανεις....αν παλι θα ηταν οχι τοτε καλο θα ηταν να την κανεις

Εικόνα

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 13, 2014 11:29 am 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
zizi

Καλημέρα κοιλίτσες μου!
Ευαγγελία μου να σου ζήσει η κορούλα! Μακάρι να βρείτε γρήγορα τους ρυθμούς σας και να απολαμβάνετε
ήρεμες οικογενειακές στιγμές! Τί τυχερή είσαι με 3 κορούλες...λιώνωω!
Φαρμασάκι μου υπέροχα τα νέα σας! Όλα θα πάνε τέλειαααα!
Πηνελοπάκι μπράβο και για εσάς, βαδίζετε προς την τελική ευθεία!
Φελισιάκι πάει και το άγχος της αυχενικής!

Άρα είναι καλύτερα να πάρουμε σλίνγκ παρά ένα μάρσιππο του εμπορίου?
Φοβάμαι αρκετά είναι η αλήθεια γιατί είμαι αρκετά αδέξια, αλλά ελπίζω το μωρό μου να με αλλάξει!
Με πρακτική λογικά θα μάθω να το δένω τέλεια ε?
Αυτό που σου λύνει τα χέρια με τρέλανε!

Μεγκάκι μου καλώς ήρθες και από εδώ!
Σχετικά με την αυχενική..Ξέρω κοπέλες που δεν την έκαναν γιατί ήταν αποφασισμένες από πριν να
κρατήσουν το μωρό ακόμα κι αν έχει σύνδρομο.
Εγώ, πάλι, ακόμα κι αν έιχα αποφασίσει να συνεχίσω την κύηση σε περίπτωση συνδρόμου,
ΣΙΓΟΥΡΑ θα έκανα την αυχενική, γιατί θα ήθελα να είμαι προετοιμασμένη.
Δηλαδή θα ήθελα να προετοιμαστώ τόσο ψυχολογικά όσο και γνωστικα και πρακτικά!
Θα διάβαζα, θα ενημερωνόμουνα, θα έψαχνα τους καλύτερους γιατρούς/φυσιοθεραπευτές/λογοθεραπευτές
ανάλογα με το σύνδρομο του παιδιού μου! Ακόμα και οικονομικά θα πρέπει να προετοιμαστείς!
Αν, λοιπόν, είσαι και εσύ άνθρωπος που δεν αφήνει κάτι στην τύχη, τότε να την κάνεις!
160 ευρώ δεν είναι τίποτα μπροστά στην ηρεμία που σου προσφέρει η σιγουριά ότι το παιδί σου είναι υγιές!

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 13, 2014 11:41 am 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
Stefaki

Καλημέρα κορίτσιααααααα!!!!
Μεγκ καλώς ήρθες στην παρέα μας.Αν όπως λες ό,τι κι αν γίνει δεν έχεις σκοπό να σταματήσεις την κύηση, προσωπικά μάλλον δεν θα την έκανα.Είμαι της άποψης καλύτερα να το αντιμετωπίσεις όταν έρθει, παρα να σε πάρει από κάτω κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.Βέβαια παράλληλα βγαίνουν αποτελέσματα και για άλλα σύνδρομα.Δεν ξέρω και δεν θυμάμαι αν βγαίνουν και αποτελέσματα για συγγενείς ανωμαλίες. Από την άλλη τα ποσοστά αξιοπιστίας ναι μεν είναι μεγάλα αλλά όχι 100% άρα για μένα πάντα υπάρχει περίπτωση λάθους.Εσύ ποιας άποψης είσαι;Οι περισσότερες εγκυούλες εκεί την κάνουν;

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 13, 2014 11:46 am 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
zizi

Στεφάκι εννοείς αν από την αυχενική δεν προκύπτουν μόνο τα 3 γνωστά αλλά και άλλα?
Εμάς μας είπαν ότι προκύπτουν αποτελέσματα για τα 3 ( down και άλλες 2 ανωμαλίες που δε θυμάμαι αριθμούς)
κατά τα άλλα σε προειδοποιεί και για άλλα σύνδρομα αλλά χωρίς να σου λέει ΠΟΙΟ!
Άρα μετά συνεχίζεις με αμνιοπαρακέντηση, όπου θα σου πει σίγουρα τί ακριβώς έχει το έμβρυο!
Όσο για τις συγγενείς ανωμαλίες σου κρούει τον κώδωνα του κινδύνου, όπως έκανε και με εμάς.

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 13, 2014 11:58 am 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
chrysacy

Καλημέρα!!!
Evp_s να σου ζήσει το κοριτσάκι σου και να χαίρεσαι όλη την οικογένεια σου!
Φελίσια και φάρμασυ μπράβο για τα καλά αποτελέσματα!
Για το σλιγκ και εγώ θα παρω αν και το φοβάμαι θα το προσπαθησω αλλά διερωτώμαι αν τα μωράκια είναι άνετα μέσα. Μου δίνει την εντύπωση οτι ασφυκτιούν αν και πιστεύω κάνω λάθος. Θα το δω στη πράξη.
Μεγκλίσιους καλωςήρθες, όσο για την αυχενική και εγώ δεν υπηρχε πρρίπτωση να μην την κάνω για τους λόγους που είπε η Ζιζί, πρώτο για να γνωρίζω και να προετοιμαστώ ψυχολογικά και δεύτερο για να ενημερωθω και να ψάξω το θέμα. Αυτά βεβαια είναι στο πως νιώθει καλύτερα το κάθε ζευγάρι. Ο άντρας σου τι λέει;

Αριελ δεν έχω λόγια.... μοντέλο!!!! Α και τωρα που σε είδα μου κάνεις για κοριτσομάνα!! :lol: :lol:

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 13, 2014 11:59 am 
Χωρίς σύνδεση
Princess
Princess
meglicious

Μμμμ δεν εχω τετοια στατιστική πληροφορία για το ποσοστό γυναικών στην Ολλανδία με ηλικία κατω των 35. Ξερω μνο οτι ανω αυτης της ηλικίας το 99% το κάνουν γιατί τότε υπάρχουν πολλές πιθανότητες.
Σκέφτομαι να μην το κανω γιατι ετσι κ αλλιώς δε θα διακοψω την κυηση και μετα θα εχω 1 ολόκληρο χρονο να ενημερώνομαι. γιατί πιστεύω οτι ο 1ος χρόνος δεν θα έχει καποια διάφορα. Το παιδί ειναι πολυ μικρό για λόγο θεραπεία η φυσιοθεραπεια. Επίσης εφόσον η εξέταση δεν ειναι 100% μάλλον δε μπορει να σου διξει κ την έκταση του προβλήματος.
Ξερω περίπτωση γνωστης μου που παρολο καναν ολες τις εξετάσεις κατα την εγκυμοσύνη, μόνο οταν το παιδί εγνε 3 χρονών καταλαβαν οτι εχει ενα μικρο πρόβλημα αυτισμού που ομως δεν επηρεάζει σχεδόν καθόλου την καθημερινή ρουτίνα.

Ενημέρωση για την εγκυμοσύνη μου: Εβδομαδα 34 ετοιμασία για το νοσοκομείο https://www.youtube.com/watch?v=M3rVLH_TvIc
& το 35 https://www.youtube.com/watch?v=S4Kf44TN59E&list=UUTfRqv1F_n61JdkSB3Pur6w

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 13, 2014 12:03 pm 
Χωρίς σύνδεση
Princess
Princess
meglicious

Και ο άντρας μου λεει αν έρθει καποιο πρόβλημα θα το αντιμετωπισουμε κ πως τωρα θα πρέπει να χαρούμε να την εγκυμοσύνη μας.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 13, 2014 12:03 pm 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
kalokairaki

Μεγκ καλώς ήρθες! Μια παρατήρηση ο αυτισμός δεν διαγνώνεται προγεννητικά ούτε και με αμνιοπαρακέντηση ούτε και με το τροφοβλάστη!!!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 13, 2014 12:08 pm 
Χωρίς σύνδεση
Fairy
Fairy
Ariel2

Καλημερα ζουζουνες!
Τι κανετε?
Evp μου ευχομαι να σου περασει γρηγορα η φλεγμονη και να αρχισετε να το διασκεδαζετε με τα 3 ζουζουνια στο σπιτι!! να τις χαιρεσαι κοριτσακι μου τις γλυκουλες σου flying
Μεγκ καλωσορισες!!! Θα δεις οτι τα κοριτσια εδω ξερουν πολλα πολλα πραγματακια και θα σε βοηθησουν! κι εγω οσο μπορω αν και ειμαι λιγο ασχετη ακομα με αρκετα!

Τσουπριτσες μου στο εξωτερικο σε πολλες χωρες η αυχενικη δεν ειναι υποχρεωτικη. Σε ρωτανε εκει γυρω στην 8η-9η αν θες να την κανεις και κλεινεις ραντεβου. Ο υπερηχος και η αιμοληψια γινονται την ιδια μερα αλλα τα αποτελεσματα του αιματολογικου βγαινουν μετα απο κανα μηνα...κοινως επι ενα μηνα εισαι στην πριζα!
Και μενα με ειχαν ρωτησει, με το που ακουσα την ερωτηση τα πηρα στο κρανιο και λεω δεν ειναι δυνατον, μα τι ρωτανε εδω περα..το καλο ειναι οτι υπαρχουν πιστοποιημενοι γιατροι αλλα ισως επειδη δεν επιλεγουν ολες να κανουν αυτη την εξεταση, την χρεωνουν και πολυ ακριβα.

Μεγκ μου εγω θα την εκανα γιατι οπως λεει και η Ζιζη οφειλεις να προετοιμαστεις για το παιδι σου. Να ξερεις απο πριν ποιος γιατρος θα το δει το μωρακι, να διαβασεις τι πρεπει να περιμενεις και ολα αυτα. Μου φαινεται δυσκολο να φροντιζεις νεογεννητο και να εχεις να ενημερωνεσαι κιολας για ενα συνδρομο.

Εμεις χθες 2 ωρες βλεπαμε χρωματα για μει ται και σλινγκ γιατι θελω να τα παραγγειλω νωρις και να πανε θεσ/κη μεχρι να παμε κι εμεις σε 3 εβδομαδες. Ο αριελος θελει να φτιαξουμε ενα που να λεει "Future snowboarder like my daddy" η' "yes I know I look just like my daddy" και μου την εχει σπασει :lol: :lol:

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 13, 2014 12:22 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
zizi

χαχαχα! θεός ο αριέλος! ή μπορεί να λέει: "my mommy is hotter than yours"!!
Το είχα πάρει σε σαλιάρα στην κουμπάρα μου!!
Μεγκ στα παιδάκια με σύνδρομα από την γέννηση ακόμα ξεκινάς καποιου είδους θεραπείες
και κυρίως φυσιοθεραπείες..στο λέω γιατί ήμασταν τόσο φοβισμένοι που το ψάξαμε!
Δεν είναι μετά τον πρώτο χρόνο, αλλά από τη γέννηση!
Ούτε εδώ βρε κορίτσια είναι υποχρεωτική, όποιος θέλει την κάνει!
Όπως και να έχει, να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη Μεγκάκι μου!

Εικόνα

Κορυφή

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 16033 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση Πρ.  1 ... 422, 423, 424, 425, 426, 427, 428 ... 1069  Επόμ.

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot], Google [Bot], Majestic-12 [Bot], Yahoo [Bot]

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Παρακαλούμε πολύ να μην διαφημίζετε υπηρεσίες και προϊόντα στα post του Forum.
Όποιο post εμπεριέχει διαφήμιση θα διαγράφεται αμέσως.
Εάν θέλετε να διαφημιστείτε στο teleiosgamos.gr παρακαλούμε επικοινωνήστε στο : sales@qwerty.gr ή τηλεφωνήστε στο 2106180171
Έδρα εταιρείας: Επταλόφου 1, Μαρούσι 151 24