myCalendar     myBudget     myGuestlist     myFriends     myGroups     myPhotos     myVideos     myBlog     downloads     Chat
Rss Facebook Google+ Twitter Youtube

Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Μείνετε ενημερωμένοι
με Rss Feed. Τι είναι Rss;

Τώρα είναι Σάβ Αύγ 30, 2014 8:34 pm
Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 14 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Ποτε να αρχισουμε να ανησυχουμε αν δεν...?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιαν 07, 2014 10:14 pm 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
ele26

Γεια σας κοριτσια,

Για να πω την αληθεια δεν εχω ψαξει αν υπαρχει αυτο το θεμα αλλα μαλλον δεν. Με τον καλο μου αποφασισαμε να αφεθουμε ελευθεροι και ελπιζουμε με το καλο καποια στιγμη να μας ερθει το μπεμπε. Τους τελευταιους δυο μηνες δεν πηραμε καμια προφυλαξη αλλα δεν. Ξερω οτι ειναι νωρις και δεν αγχονομαι αλλα αναριωτιεμαι ποτε πρεπει να αρχισω να αγχωνομαι επειδη ειμαστε λιγο ιδιαιτερη περιπτωση. Εχω ακουσει οτι μετα απο προσπαθειες ενος χρονου καλο ειναι το κοιταξεις αλλα πως μετρας τον χρονο? Εμεις ειμαστε καποια μιλια μακρια οποτε σιγουρα δεν κανουμε σεξ τοσο ταχτικα οπως αλλα ζευγαρια που προσπαθουν. Οποτε? στην δικια μας περιπτωση να μην ανυσηχισει? Και φανταζομαι οτι οι φορες που συνευρισκετε διαφερει απο ζευγαρι σε ζευγαρι αλλοι μπορει να το κανουν 4 φορες και αλλοι 1 αρα κατευθειαν αλλαζουν οι πιθανοτητες. Δεν μ αγχωνει το θεμα (ξερω ξερω δεν φαινεται κατι τετοιο) απλα αδιαθετησα σημερα για αυτο με εχουν πιασει λιγο οι ανασφαλιες μου συν το γεγονος οτι ναι μεν δεν καναμε ελευθερα αλλα η αντισυλληψη που χρησιμοποιουσαμε ηταν η διακοπτομενη συνουσια που δεν φημιζετε για την επιτυχια της. Ασε που περιτριγυριζομαι απο ζευγαρια που καναν το παιδακι τους απο "ατυχημα" σε λιγοτερο απο 6 μηνες σχεσης και τρεχαν να παντρευτουν αρων των αρωντων.

Κορυφή
  Προφίλ Αποστολή προσωπικού μηνύματος  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Ποτε να αρχισουμε να ανησυχουμε αν δεν...?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιαν 07, 2014 10:36 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
Evataf

Γεια σου ele!
Σιγουρα υπάρχουν στο φόρουμ πιο κατάλληλες κοπέλες από μενα για να σου απαντησουν καθως εμεις δεν εχουμε αρχισει ακόμα την προσπάθεια! Επειδη όμως ανήκουμε στην ίδια κατηγορία αντισύλληψης αυτό που λες για το ατυχημα το εχω σκεφτει και εγω και το καταλαβαινω αυτό που λες! Δεν είναι αγχος... περισσότερο αναρωτιεμαι παρα αγχωνομαι .... ακόμα τουλαχιστον! Δεν λεει κατι όμως αυτό!
Παντως εχοντας ζησει από πολύ κοντα την προσπάθεια της κολλητης μου για να κανει παιδι ( προσπαθει κοντα 5 χρόνια και είναι στην τρίτη εξωσωματικη) θα σου πω οτι 2 μηνες είναι νωρίς για να αρχισεις να το ψαχνεις! Όταν πρωτοπήγε στο γιατρό για να το ψαξει ηταν στους 6 μηνες προσπάθειας και ο γιατρός τους είπε να συνεχίσουν άλλους 6 μηνες και αν δεν τότε να κανουν το πρώτο ραντεβού για να το ψαξουν! Σωστό ή λαθος δεν ξερω αλλά θα μας πουν και η κοπέλες που εχουν περάσει από αυτη τη διαδικασία! Γιατι υπάρχει και η σκεψη μηπως αν το ψαξω από πολύ νωρίς να γλιτωσω χρόνο...Παντως ο γιατρός αυτό της είπε... να συμπληρωσει ενα χρόνο

Εικόνα

Όλα ειναι under control ή under construction!!!!!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 08, 2014 12:07 am 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
ele26

ναι αυτο ξερω και εγω και ειναι κατα καποιο τροπο λογικο απλα σε μας ενας χρονος δεν σημαινει τις ιδιες συναιρευσεις οπως αλλα ζευγαρια μερικες φορες κανουμε και πανω απο τριμηνο να βρεθουμε αν και τωρα τελευταια εχουμε καταφερει να συναντιομαστε πιο ταχτικα οποτε δηλ θα πρεπει να περιμενουμε διετια πριν το ψαξουμε? Αυτο ειναι βασικα το ερωτημα μου. Γιατι δυο χρονια μου φαινονται πολλα, ειναι αυτο που λες για το χασιμο χρονου μιας και ειμαι στα 33 για αυτο και αναρωτιεμαι πιο πολυ.
Δεν μπορω να πω οτι αγχωθηκα αλλα μια μικρη απογοητευση την ενιωσα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 08, 2014 10:43 am 
Χωρίς σύνδεση
Princess
Princess
kalokairaki

Αφού είστε τέτοια ιδιάζουσα περίπτωση με τόση απόσταση ανάμεσά σας, αρχικά θα σου πρότεινα να κάνετε ένα απλό προγεννητικό έλεγχο. Τι εννοώ; Έναν υπέρηχο, ώστε να δεις ότι όλο το σύστημα λειτουργεί και να ελέγξεις ότι κάνεις ωορρηξία, αλλά και να σου υποδείξει ο γιατρός ποιες μέρες πάνω κάτω είναι οι γόνιμές σου μέρες βάσει του κύκλου σου (π.χ. δεν υπάρχει κάποια κύστη, κ.λ.π.), ένα τεστ ΠΑΠ αν έχεις καιρό να κάνεις και ένα αιματολογικό-ανοσολογικό έλεγχο και για τους δύο για να δεις εσύ αν έχεις κάποιο θέμα με αντισώματα π.χ. ιλαράς ή τοξόπλασμα (κάποιες από αυτές θα τις επαναλάβεις κι όταν με το καλό μείνεις έγκυος) ή τον θυρεοειδή (ορμονικός έλεγχος), αλλά και αν έχετε στίγμα, κάποιοι κάνουν και για κυστική ίνωση (εγώ δεν έχω κάνει). Τέλος, ακριβώς επειδή οι συνευρέσεις σας δεν είναι δεν είναι τακτικές λόγω συνθηκών θα χρησιμοποιούσα τεστάκια ωορρηξίας ώστε να γνωρίζω αν πέφτω στις γόνιμες ή να μην τρέφω και πολλές ελπίδες για το συγκεκριμένο μήνα.

Α. όσο αυτό που είπες για τις φορές και πότε πας για ψάξιμο. Αν εννοείς 4 απανωτές φορές την ίδια μέρα, επειδή το σπέρμα αδυνατίζει όσο πιο συχνά γίνονται οι επαφές, θεωρώ (ρώτα καλύτερα το γιατρό) ότι ουσιαστικά μόνο η πρώτη άντε και λίγο η δεύτερη να είναι υποψήφιες, οι υπόλοιπες είναι για διασκέδαση (άρα όχι δεν αυξάνονται οι πιθανότητες). Άρα πότε να πας για ψάξιμο; Καλύτερα σε αυτό να σου απαντήσει ο ίδιος ο γιατρός εφόσον θα του έχεις αναλύσει επακριβώς τις συνθήκες κάτω από τις οποίες προσπαθείτε και δεδομένης της ηλικίας σου και όλα!

Από εμένα καλή επιτυχία!!!!!!!!!!!!!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 08, 2014 10:50 am 
Χωρίς σύνδεση
Princess
Princess
kalokairaki

Τον απλό προγεννητικό έλεγχο τον συστήνω από τώρα όχι μόνο για λόγους άγχους, αλλά κυρίως για λόγους υγείας! Εγώ όταν είχαμε πάει με το σύζυγό πριν από τον γάμο για να κάνουμε αυτόν τον έλεγχο (τον αιματολογικό-ανοσολογικό-ορμονολογικό τον κάναμε και οι δύο) όλοι οι γιατροί μας έλεγαν μπράβο που πράττουμε τόσο σοφά και πως όλα τα ζευγάρια όταν αποφασίζουν για παιδί προτού ξεκινήσουν τις προσπάθειες θα έπρεπε να κάνουν το ίδιο. Α, και σα χρήματα εκτός από την κυστική που δεν γνωρίζω όλες οι εξετάσεις καλύπτονται κανονικότατα από τα ταμεία!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 08, 2014 2:27 pm 
Χωρίς σύνδεση
Fairy
Fairy
Stefanie

Ele καταλαβαίνω απόλυτα τους προβληματισμούς σου! Κι εγώ ανησυχούσα μήπως δυσκολευτούμε να αποκτήσουμε παιδί, μιας και σε 11 χρονια σχέσης και με επικρατέστερη μέθοδο την διακοπτόμενη δεν υπήρξε ποτέ μα ποτέ (ευτυχές) ατύχημα. Και θεωρούσα ότι όπως τόσοι και τόσοι που έχουν πρόβλημα, έτσι θα έχουμε και εμείς. Ε, τελικά μας έκατσε με την πρώτη που κάναμε ελεύθερα.

Όπως ήδη γνωρίζεις, το άγχος είναι ο χειρότερος σύμβουλος σε αυτές τις περιπτώσεις. Σίγουρα για εσάς που είστε μακριά ο ένας από τον άλλο, τα πράγματα είναι λίγο πιο δύσκολα, αλλά δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς τόσο πολύ. Όταν βρεθείτε, χαλαρώστε, πιείτε τα κρασάκια σας, μην το σκέφτεστε καθόλου και τσουπ! θα έρθει το σποράκι. Δεν είναι καθόλου τυχαίο ότι εδώ στο φόρουμ τα περισσότερα σποράκια πιάνουν στις διακοπές!

Για τον προγεννητικό δεν συμφωνώ με το καλοκαιράκι. Σίγουρα μπορεί να σας δείξει πράγματα και θα κάνεις και εξετάσεις που θα σου χρειαστουν στην εγκυμοσύνη, αλλά νομίζω ότι θα σας επιβαρύνει με επιπλέον άγχος. Άντε το πολύ πολύ να δείτε τα της μεσογειακής αναιμίας, αν γνωρίζετε πως ένας από τους δύο έχει το στίγμα, για να μην ανησυχείτε. Για κυστική ίνωση εγώ δεν είχα κάνει εξετάσεις και αμφότεροι οι γιατροί που με παρακολουθούσαν δεν με συνέστησαν να κάνω, μιας και είναι τόσο σπάνια.
Φυσικά θεωρώ δεδομένο ότι ελέγχεις τακτικά την υγεία σου και φροντίζεις να κάνεις γυναικολογικό υπέρηχο και παπ.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 08, 2014 3:26 pm 
Χωρίς σύνδεση
Princess
Princess
kalokairaki

Μα ο απλός προγεννητικός που πρότεινα είναι ουσιαστικά γενική αίματος, θυρεοειδής και ανοσολογικές εξετάσεις (ιλαρά, ερυθρά, ανεμοβλογιά, τοξόπλασμα, ηπατίτιδα) και στίγμα. Ο υπέρηχος και το ΠΑΠ θεωρώ ότι είναι απαραίτητος σε κάθε γυναίκα ανεξαρτήτου προσπάθειας για παιδί ή όχι μία φορά το χρόνο μαζί με τη γενική αίματος. Για κυστική είπα ότι κάποιες το κάνουν εγώ όχι. Όπως και να έχει αυτά είναι απόψεις και απλά πρότεινα τι θα έκανα εγώ που πραγματικά τα έκανα πολύ πριν μπω στη διαδικασία τεκνοποίησης.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 08, 2014 3:29 pm 
Χωρίς σύνδεση
Princess
Princess
kalokairaki

Τώρα είδα τι έγραψες στο τέλος Στεφανία, οπότε πάνω κάτω θεωρώ ότι λέμε τα ίδια. Κι εγώ δεν προτείνω κυκεώνα εξετάσεων χωρίς λόγο που και λόγος να υπάρχει δεν σαρώνεις ό,τι εξέταση υπάρχει αλλά πας βήμα-βήμα τη φορά.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 08, 2014 6:17 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
Stefaki

Συμφωνώ με τα κορίτσια πιο πάνω.Όταν λένε ένα χρόνο νομίζω θεωρούν στο περίπου δώδεκα
Κύκλους προσπαθειών.Φυσικά αν εσύ για διάφορους λόγους θελήσεις να το ψάξεις νωρίτερα δε νομίζω να σε εμποδίσει κανένας.Όπως νιώθεις καλύτερα!
Σίγουρα άγχος δε χρειάζεται.Αν δεν σε αγχώσει καλό είναι να χρησιμοποιήσεις τεστ ωορρηξίας.Πάντως δεν έρχεται σε όλα τα ζευγάρια με την πρώτη και φυσικά αυτό δεν υποδηλώνει κάποιο πρόβλημα.Σε κάθε κύκλο έχεις 25% πιθανότητες να τα καταφέρεις.Εμείς είμαστε από τα ζευγάρια που τα καταφέραμε στις διακοπές στον τέταρτο κύκλο προσπαθειών.Τώρα το 4-5 φορές ή μία,ακόμα και η μία αν είναι την κατάλληλη μέρα μπορεί να είναι εξίσου αποτελεσματική άρα τη μετράμε σαν προσπάθεια.Φυσικά καλό θα είναι να επιλέξεις το γυναικολόγο σου και να τον εμπιστεύεσαι σε όσα σε καθοδηγεί!!

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 08, 2014 8:17 pm 
Χωρίς σύνδεση
Princess
Princess
sophiaminnie

Κοριτσακι μου, σε καταλαβαινω απολυτα με τους προβληματισμους σου, δεδομενου οτι βρισκομαστε σε παρομοια κατασταση αποστασης καθως ο συζυγος ειναι ναυτικος κ εχουμε στη διαθεση μας μονο τρεις μηνες συνεχους προασπαθειας κ μετα απουσιας τουλαχιστον 6 μηνων οποτε εκ των πραγματων αυτο που λενε οι γιατροι για ενα χρονο προσπαθειων κ μετα ελεγχο εμεις δεν μπορουμε να το εφαρμοσουμε.....
Εμεις 9 χρονια με την ιδια μεθοδο που ανεφερες κ συ κ η Στεφανι δεν ειχαμε δοξα τω θεω κανενα ατυχημα ενω ακουγα απειρα τετοια παραδειγματα που μου δημιουργουσαν ερωτηματικα! Βασικα κατεληξα πως οτι δεν θες τυχαινει κ οτι θες σε παιδευει!!!
Προσωπικα εγω θα σου πω οτι ηδη προσπαθουμε τρεις μηνες, το αγχος ειναι πλεον ηδη υπαρκτο απο μενα τουλαχιστον, προγεννητικο δεν εκανα γιατι ηξερα οτι θα αγχωθω πιο πολυ κ κανω μονο τον καθιερωμενο μου γυναικολογικο ελεγχο, υπερηχο, μαστογραφια κ παπ κ τπτ αλλο
Επισης δεδομενου του περιορισμενου χρονου που εχουμε αρχισα τεστ ωορηξιας για να μην βαραμε στου κωφου την πορτα!!!!!!!
Συμβουλη δικη μου, προσπαθησε να εισαι ηρεμη κ χαλαρη οσο μπορεις, απολαυσε το κ αν δεν σε αγχωνει κανε κ συ τεστ για να εισαι βεβαιη οτι κανεις ωορηξια κ ποτε.... Κατα τ αλλα δεν ειμαι ειδικη να σε συμβουλευσω κατι αλλο, παρα μονο καλη απολαυση κ καλη τυχη, γιατι εχω πειστει οτι ειναι βασικα θεμα τυχης!!!!!!!!!!

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 08, 2014 9:41 pm 
Χωρίς σύνδεση
Princess
Princess
EVRYDIKI

εγω αυτο που ξερω ειναι οτι οταν η γυναικα ειναι κατω των 30(αντε και 35 καποιοι) της προτεινουν οι γιατροι να προσπαθησουν 1 χρονο κι αν δεν εχουν επιτυχια τοτε να ξεκινησουν καποιες εξειδικευμενες εξετασεις, ενω αν εισαι ανω των 30-35 κανεις ελεγχο μετα τους 6 μηνες προσπαθειων.
απο κει και περα εγω θα διαφωνησω με καποια κοριτσακια οσο αφορα τον προγεννητικο ελεγχο. εγω ειμαι υπερ να γινεται πριν ξεκινησεις να προσπαθεις γιατι μπορεις να δεις καποια πραγματα και να τα διορθωσεις. πχ αν δεν εχεις αντισωματα ερυθρας μπορεις να κανεις το αντιστοιχο εμβολιο και να μην εχεις το αγχος ενω εισαι εγκυος μην κολλησεις κατα λαθος και αναγκαστεις να κανεις εκτρωση (δε θυμαμαι βεβαια σε ποιους μηνες κυησης επηρεαζεται περισσοτερο το εμβρυο απο την ερυθρα). οποτε εγω ειμαι υπερ να κανεις ενα γυναικολογικο ελεγχο (υπερηχο και τεστ ΠΑΠ), εναν αιματολογικο (γενικες, θυροειδη, τοξοπλασμα, HIV, ερυθρα, τον κλασικο προγεννητικο δλδ) κι απο κει και περα να κανει ο ενας απο τους 2 ελεγχο για μεσογειακη αναιμια και κυστικη ινωση κι αν δειξουν κατι οι εξετασεις να εξεταστει κι ο αλλος.
επισης θα σ προτεινα κι εγω να παρεις τεστακια ωορρηξια για να ξερεις αν οντως εχεις ελπιδες για το συγκεκριμενο μηνα και για να προσπαθειτε και πιο συστηματικα τις σωστες μερες.
τωρα οσο αφορα την κυστικη ινωση, 1 στους 20 ανθρωπους φερει το υπολειπομενο γονιδιο της κυστικης ινωσης. οποιος εχει το υπολειπομενο γονιδιο, δλδ ειναι φορεας, δεν εχει ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΝΕΝΑ συμπτωμα που να αποδεικνυει οτι το εχει και μονο με μοριακο ελεγχο φαινεται. αν αυτος ο ενας ανθρωπος που ειναι φορεας λοιπον βρει για συντροφο αλλον εναν που ειναι επισης φορεας υπαρχουν οι εξης πιθανοτητες : 25% να εχει το παιδι κυστικη ινωση, 50% να ειναι φορεας και 25% να μην εχει απολυτως τπτ. τα αντιστοιχα ποσοστα ισχυουν και για τη μεσογειακη αναιμια, απλα εκει οποιος ειναι φορεας εχει και συμπτωματα οπως χαμηλο αιματοκριτη, μαυρους κυκλους κι αλλα ή μπορει και να ειναι κρυφος φορεας (|πολυυυ μικρο ποσοστο) το οποιο με την κλασικη εξεταση της ηλεκτροφορησης δε φαινεται και φαινεται μονο με μοριακο ελεγχο.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 09, 2014 2:55 pm 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
ele26

Αχ κοριτσακια σας ευχαριστω ολες για τις απαντησεις, τουλαχιστον δεν ειμαι η μονη που τα σκεφτομαι/περναω αυτα.
Στεφακι η απαντηση σου με καλυψε και με ξεμπερδεψε, ηταν τοσο απλο δεν ξερω γιατι δεν το σκεφτηκα.
Εχουμε "προσπαθησει" δυο κυκλους και ο πρωτος δεν καλοπιανετε κιολας οποτε δεν ανησυχω τοσο. Και με το προσπαθησει εννοω οτι θα θελαμε να συμβει αλλα δεν καιγομαστε ντε και καλα να μεινω εγκυος αυριο οποτε δεν αγχωνομαι και βασικα ειχα αναμεικτα αισθηματα οταν μου ηρθε περιοδος. Απο την μια απογοητευση και απο την αλλη ανακουφιση γιατι εχουμε την ευκαιρια να παμε Βραζιλια το Νοεμβρη (και η δουλεια μου καλυπτει ολα τα δικα μου εξοδα, οποτε ειναι μοναδικη ευκαιρια). Βεβαια αν με το καλο ερθει ενα μωρακι δεν το συζηταω καν γιατι ειμαι σιγουρη οτι η εγκυμοσυνη θα ειναι ενα υπεροχο ταξιδι απο μονη της.

Ο κυριος λογος που αγχοθηκα ηταν μηπως συμβαινει κατι αφου τα τελευταια χρονια δεν χρησιμοποιουμε τον καλυτερο τροπο αντισυλληψης και σε συνδυασμο με ολους αυτους τους γαμους αστραπη λογο εγκυμοσυνης θορυβηθηκα. Χωρια οτι παλια ωρες ωρες ειχα κατι συναισθηματα οτι δεν μπορω να κανω παιδια. Μην με ρωτησετε γιατι απλα μου εμπαινε στο μυαλο. Αβυσσος η ψυχη μου icon_e_biggrin icon_e_biggrin

Οσο για προγεννητικο και τεστ ωορηξιας δεν θελω να μπω σ αυτο το τριπακι γιατι οπως η σοφια θα αγχωθω χωρια οτι πιστευω οτι ειναι νωρις. Γιατι μετα θα πρεπει κανονιζω τα ταξιδια μας με βαση τον κυκλο μου και θα σαλταρω. Αν και βεβαια οσο γινετε προσπαθω να ειναι στη μεση του κυκλου ωστε να μπορουμε να... Συναντιομαστε που συναντιομαστε μια στο τοσο ε να μην εχω και περιοδο. Αν και καταφερατε να με ταρακουνησετε και θα παω να κανω ενα γυναικολογικο ελεγχο και ισως μια γενικη γιατι τα εχω παραμελησει. Να φανταστειτε ουτε παθολογο εχω βρει εδω και δεν εχω ιδεα πως λειτουργει το ιατρικο συστημα.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 09, 2014 2:56 pm 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
ele26

Ας ελπισουμε ο καινουριος χρονος να φερει ενα μωρακι σε ολα τα κοριτσακι που το περιμενουν

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 09, 2014 11:19 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
Stefaki

Σου το ευχόμαστε το 2014 να σου φέρει το μωράκι που επιθυμείς.Ένα γιατρό να κάνεις έναν υπέρηχο και ένα τεστ παπ τον χρειάζεσαι οπωσδήποτε.Πρώτα απ όλα για να ξέρει το ιστορικό σου και να σε βοηθήσει περισσότερο όταν με το καλό έρθει η εγκυμοσύνη.Μην αφήσεις το άγχος να σε καταβάλει και να απολαύσεις όσο περισσότερο μπορείς τη διαδικασία!!!!!

Εικόνα

Κορυφή

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 14 Δημοσιεύσεις ] 

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot], Exabot [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], Yahoo [Bot]

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Παρακαλούμε πολύ να μην διαφημίζετε υπηρεσίες και προϊόντα στα post του Forum.
Όποιο post εμπεριέχει διαφήμιση θα διαγράφεται αμέσως.
Εάν θέλετε να διαφημιστείτε στο teleiosgamos.gr παρακαλούμε επικοινωνήστε στο : sales@qwerty.gr ή τηλεφωνήστε στο 2106180171
Έδρα εταιρείας: Επταλόφου 1, Μαρούσι 151 24