myCalendar     myBudget     myGuestlist     myFriends     myGroups     myPhotos     myVideos     myBlog     downloads     Chat
Rss Facebook Google+ Twitter Youtube

Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Μείνετε ενημερωμένοι
με Rss Feed. Τι είναι Rss;

Τώρα είναι Πέμ Σεπ 18, 2014 4:01 pm
Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 280 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση Πρ.  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 19  Επόμ.
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Με την κυτταρίτιδα τί κάνουμε κορίτσια?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιουν 15, 2010 8:25 pm 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
Sta

Αυτό με τον καφέ είναι καλό, το έκανα και εγώ πέρυσι. Μετά, άφηνε το δέρμα πολύ απαλό. Το μόνο πρόβλημα ήταν οτι λέρωνε με καφέ πιτσιλιές το μπάνιο, αλλά ευτυχώς, έφευγε με νεράκι. Έκανα σπιτικό scrub με βρώμη και καφέ στιγμιαίο !

Κορυφή
  Προφίλ Αποστολή προσωπικού μηνύματος  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιουν 15, 2010 8:29 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
alexia*

Stardust25 έγραψε:
Κορίτσια εγώ είδα καλά αποτελέσματα και με την φόρμα εφίδρωσης. Δεν καταπολεμάει την κυτταρίτιδα αλλά βοηθάει στο να φέυγουν οι τοξίνες.
Αυτο σε συνδυασμό με καλή διατροφή και λίγη άσκηση έχει πολύ καλά αποτελέσματα. Την φοράω μόνο μια ώρα την μέρα γιατι εκτός από άβολη
είναι και αντιαισθητική αλλά είμαι πολύ ευχαρίστημένη.

Α! και όσες καπνίζουμε μάλλον πρέπει να το ελλατώσουμε γιατί είναι και αυτός ένας παράγοντας που επιδεινώνει το προβλημα.Δυστυχώς εγώ
δεν έχω καταφέρει ακόμα να το κόψω.

δυο γυμναστες που εχω ρωτησει μου ειπαν οτι αυτη η φορμα δεν κανει καλο κ ειδικα αν τη φορας κ κανεις γυμναστικη γιατι χαλαρωνει τους ιστους.
Ειναι επικινδυνη κ για μυκητες.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιουν 15, 2010 9:04 pm 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
HNH

Ginger έγραψε:
Αν και δεν σε ξερω και δεν ξερω και την αδερφη σου, μην της δινεις σημασια.... Προ μερικων χρονων ο αδερφος μου μου ειπε "τι ειν τουτο?"
"αντιηλιακο λαδι" του λεω
"να πας να παρεις κρεμα, μην βαζεις λαδι" μου λεει
"γιατι?" του λεω
"θα πεταχτουνε απο τους θαμνους ατομα της greenpeace και θα σε κυλανε προς το κυμα, φωναζοντας "ΣΩΣΤΕ ΤΗΝ ΦΩΚΙΑ ΜΟΝΑΧΟΥΣ ΜΟΝΑΧΟΥΣ"

Σημειωτεον 1.78 υψος, 65 κιλα....

Τα αδερφια εχουν μοναδικο σκοπο ζωης να μας πειραζουν!!! boxing

Να με ενημερωσεις για τα αποτελεσματα, που ευχομαι να ειναι τα καλυτερα!!!

α οχι το αντιθετο καταλαβες, εννοουσε οτι αυτο το πραγμα που εχω δεν ειναι κυτταριτιδα και επειδη αντιθετα εκεινη εχει πολυ και μαλιστα απο πολυ μικρη ηλικια ε! με εβρισε και ησυχασε :lol: :lol:

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιουν 15, 2010 9:08 pm 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
Ginger

Υπαρχουν και τετοια αδερφια? :roll:
Μου την δανειζεις για ενα καλοκαιρακι? flying

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιουν 15, 2010 9:12 pm 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
HNH

Ginger έγραψε:
Υπαρχουν και τετοια αδερφια? :roll:
Μου την δανειζεις για ενα καλοκαιρακι? flying

ααααα οχι λυπαμαι ειναι η αδυναμια μου icon_e_biggrin icon_e_biggrin icon_e_biggrin
βεβαια απο τον αδελφο μου μπορει παλιοτερα να ακουγα κανενα τετοιο αλλα επειδη η γυναικα του ειναι πολυ πιο παχια και απο τις δυο τους αδελφες σταματησε τα πειραγματα :wink: :wink:
σκουληκια αντρες :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιουν 15, 2010 9:24 pm 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
Ginger

Γουρουνια, γουρουνια!! pig

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 16, 2010 9:44 am 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
mari_loulou

Κοριτσάκια καλημέρα....Ξεκίνησα κι εγώ χθες τα φύκια και τον άργιλο....Ρε παιδιά, τα φυκιά βρωμάνε απίστευτα.....!!!!Αφού και ο αρραβωνιαστικός μου, όταν με πλησιάσε-γιατί με είδε σαν alien με τα ζελοφάν, τις μάσκες και τη μπόχα.....έφυγε μακριά μου.....Και με κορόιδευε και στους φίλους μας που ήρθαν το βράδυ....!!!!!!(άντρες σου λέει μετά)....Βέβαια δεν είδα και κανένα φοβερό αποτέλεσμα....Τώρα θα μου πείτε ότι είναι η πρώτη φορά....Πουθενά δε βλέπεις αποτελέσματα από την πρώτη κιόλας δοκιμή, αλλά είμαι τόσο ανυπόμονη, και ευαίσθητη στη μύτη, που δε νομίζω ότι θ' αντέξω για πολύ.....

Υπάρχει περίπτωση να το αναμείξουμε με κανένα αιθέριο έλαιο, μπας και μυρίσει λίγο καλύτερα??????

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 16, 2010 12:55 pm 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
Ginger

mari_loulou έγραψε:
Κοριτσάκια καλημέρα....Ξεκίνησα κι εγώ χθες τα φύκια και τον άργιλο....Ρε παιδιά, τα φυκιά βρωμάνε απίστευτα.....!!!!Αφού και ο αρραβωνιαστικός μου, όταν με πλησιάσε-γιατί με είδε σαν alien με τα ζελοφάν, τις μάσκες και τη μπόχα.....έφυγε μακριά μου.....Και με κορόιδευε και στους φίλους μας που ήρθαν το βράδυ....!!!!!!(άντρες σου λέει μετά)....Βέβαια δεν είδα και κανένα φοβερό αποτέλεσμα....Τώρα θα μου πείτε ότι είναι η πρώτη φορά....Πουθενά δε βλέπεις αποτελέσματα από την πρώτη κιόλας δοκιμή, αλλά είμαι τόσο ανυπόμονη, και ευαίσθητη στη μύτη, που δε νομίζω ότι θ' αντέξω για πολύ.....

Υπάρχει περίπτωση να το αναμείξουμε με κανένα αιθέριο έλαιο, μπας και μυρίσει λίγο καλύτερα??????

Λυπαμαι που στο λεω αλλα αυτη η ψαριλα δεν θα καλυφθει απο κανενα αιθεραιο ελαιο.

ΑΛΛΑ

Για ενδυναμωση των αποτελεσματων, δηλαδη για πιο εντατικη και γρηγορη εξαλειψη της κυτταριτιδας, βεβαιοτατα και μπορειτε να χρησιμοποιησετε αιθεραια ελαια.
Θα τα χρησιμοποιησετε ειτε μονα τους με μια καλη βαση που να μην κανει αντιδραση (η σιγουρια για βαση ειναι το αμυγδαλελαιο) κανοντας μασαζ, ειτε θα ριξετε μονο 10 σταγονες μεσα στον πολτο με τα φυκια και τον αργιλο, ή μονο με φυκια ή μονο με αργιλο.

Τα αιθεραια ελαια που καταπολεμουν αποτελεσματικα την κυτταριτιδα ειναι:
λεμονι
πορτοκαλι
πευκο
δεντρολιβανο
άρκευθος

Τα 4 πρωτα θα τα βρειτε σε τιμη απο 6€ εως 9€ και μυριζουν ευχαριστα (δεν σκεπαζουν την ψαριλα)
Το τελευταιο δεν εχει και την πιο ευχαριστη μυρωδια του κοσμου, ειναι ομως σαφεστατα πιο αποτελεσματικο απο τα αλλα. Θα το βρειτε απο 20€ εως 25€.

Τα μπουκαλακια τους πωλουνται σε μαγαζια με βιολογικα προϊοντα, και οι τιμες ειναι για τα μικρα τα μπουκαλακια, που εχουνε μεσα 360 σταγονες αν θυμαμαι καλα.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 16, 2010 1:12 pm 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
mari_loulou

Ginger έγραψε:
mari_loulou έγραψε:

Λυπαμαι που στο λεω αλλα αυτη η ψαριλα δεν θα καλυφθει απο κανενα αιθεραιο ελαιο.

ΑΛΛΑ

Για ενδυναμωση των αποτελεσματων, δηλαδη για πιο εντατικη και γρηγορη εξαλειψη της κυτταριτιδας, βεβαιοτατα και μπορειτε να χρησιμοποιησετε αιθεραια ελαια.
Θα τα χρησιμοποιησετε ειτε μονα τους με μια καλη βαση που να μην κανει αντιδραση (η σιγουρια για βαση ειναι το αμυγδαλελαιο) κανοντας μασαζ, ειτε θα ριξετε μονο 10 σταγονες μεσα στον πολτο με τα φυκια και τον αργιλο, ή μονο με φυκια ή μονο με αργιλο.

Τα αιθεραια ελαια που καταπολεμουν αποτελεσματικα την κυτταριτιδα ειναι:
λεμονι
πορτοκαλι
πευκο
δεντρολιβανο
άρκευθος

Τα 4 πρωτα θα τα βρειτε σε τιμη απο 6€ εως 9€ και μυριζουν ευχαριστα (δεν σκεπαζουν την ψαριλα)
Το τελευταιο δεν εχει και την πιο ευχαριστη μυρωδια του κοσμου, ειναι ομως σαφεστατα πιο αποτελεσματικο απο τα αλλα. Θα το βρειτε απο 20€ εως 25€.

Τα μπουκαλακια τους πωλουνται σε μαγαζια με βιολογικα προϊοντα, και οι τιμες ειναι για τα μικρα τα μπουκαλακια, που εχουνε μεσα 360 σταγονες αν θυμαμαι καλα.

Sorry....Αλλά όταν λέμε άμεσα αποτελέσματα τι εννούμε?????Παίζει και σε λιγότερο από ένα μήνα να εξαλειφθεί?????Το πρόβλημα της κυτταρίτιδας μου δεν είναι τόσο μεγάλο, ούτε και πολύ μικρό....Μια μέτρια κατάσταση.....

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 16, 2010 1:31 pm 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
Ginger

Κοιτα...το θεμα με τα αιθεραια ελαια ειναι οτι κανουν δουλεια στο κυκλοφοριακο. Οποτε επειδη οταν ερχονται σε επαφη με το δερμα, κανουν τα τριχοειδη αγγεια να αιματωνουν σαν τρελα το δερμα, η δουλεια των υπολοιπων προϊοντων (φυκια και αργιλου) και η αιματωση-οξυγονωση των ιστων, γινονται ολα καλυτερα.
Αλλα, οταν λεω καλυτερα αποτελεσματα, εννοω σε περιπτωσεις με βαρια κυτταριτιδα. Δηλαδη χρόνια ή επίπονη ή επίμονη. Σε μετριες καταστασεις ή ήπιες μορφές κυτταριτιδας, οσο περιεργο και να ακουγεται τα πρωτα αποτελεσματα αργουν να ερθουν. Αλλα ερχονται...Τα αιθεραια ελαια βοηθουν στο να ξυπνησουν λιγο πιο γρηγορα οι ιστοι. Να παρει μπρος το συστημα. Αλλα προσωπικα δεν τα θεωρω απαραιτητα σε περιπτωσεις που το προβλημα παλευεται, δηλαδη με ηπια μορφη κυτταριτιδας. Θα το εβαζα με λιγα λογια αν εβλεπα οτι δεν πολυαντιδρω στην θεραπεια με τα φυκια.
Χμχμχμχμ δεν ξερω αν σε καλυψα, σχετικα με το τι ακριβως εννοοω. Η θεραπεια με τα φυκια θελει 3 μηνακια για αψογο αποτελεσμα, στον πρωτο μηνα ειναι πλεον χειροπιαστα τα αποτελεσμα και τα βλεπουν και οι αλλοι αλλα δεν μιλαμε για εξαλειψη.

Κοριτσακια ελπιζω οσο κανετε την θεραπεια, αν δεν χανετε κιλα οκ, αλλα μην βαλετε... και καντε την χαρη στον εαυτο σας να πινετε νερακι. Τα φυκια θα σας διωξουνε τα στοιχεια που μπλοκαρουνε τους ιστους, δημιουργουνε φλεγμονη και σας δημιουργουνε την κυτταριτιδα, αλλα αν δεν δωσετε το μεσον (νερο) να αποβληθουν, πως να φυγουν?

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 16, 2010 1:44 pm 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
mari_loulou

Ginger έγραψε:
Κοιτα...το θεμα με τα αιθεραια ελαια ειναι οτι κανουν δουλεια στο κυκλοφοριακο. Οποτε επειδη οταν ερχονται σε επαφη με το δερμα, κανουν τα τριχοειδη αγγεια να αιματωνουν σαν τρελα το δερμα, η δουλεια των υπολοιπων προϊοντων (φυκια και αργιλου) και η αιματωση-οξυγονωση των ιστων, γινονται ολα καλυτερα.
Αλλα, οταν λεω καλυτερα αποτελεσματα, εννοω σε περιπτωσεις με βαρια κυτταριτιδα. Δηλαδη χρόνια ή επίπονη ή επίμονη. Σε μετριες καταστασεις ή ήπιες μορφές κυτταριτιδας, οσο περιεργο και να ακουγεται τα πρωτα αποτελεσματα αργουν να ερθουν. Αλλα ερχονται...Τα αιθεραια ελαια βοηθουν στο να ξυπνησουν λιγο πιο γρηγορα οι ιστοι. Να παρει μπρος το συστημα. Αλλα προσωπικα δεν τα θεωρω απαραιτητα σε περιπτωσεις που το προβλημα παλευεται, δηλαδη με ηπια μορφη κυτταριτιδας. Θα το εβαζα με λιγα λογια αν εβλεπα οτι δεν πολυαντιδρω στην θεραπεια με τα φυκια.
Χμχμχμχμ δεν ξερω αν σε καλυψα, σχετικα με το τι ακριβως εννοοω. Η θεραπεια με τα φυκια θελει 3 μηνακια για αψογο αποτελεσμα, στον πρωτο μηνα ειναι πλεον χειροπιαστα τα αποτελεσμα και τα βλεπουν και οι αλλοι αλλα δεν μιλαμε για εξαλειψη.

Κοριτσακια ελπιζω οσο κανετε την θεραπεια, αν δεν χανετε κιλα οκ, αλλα μην βαλετε... και καντε την χαρη στον εαυτο σας να πινετε νερακι. Τα φυκια θα σας διωξουνε τα στοιχεια που μπλοκαρουνε τους ιστους, δημιουργουνε φλεγμονη και σας δημιουργουνε την κυτταριτιδα, αλλα αν δεν δωσετε το μεσον (νερο) να αποβληθουν, πως να φυγουν?

Δεν ξέρω με τι ασχολείσαι, γιατί είμαι και καινούργια στο forum αλλά πραγματικά μ' έχεις καταπλήξει με τις γνώσεις σου....!!!!!Εύγε.... Χμ....Σε ένα μήνα είπες ε?????Δηλαδή μέχρι αρχές Αυγούστου που θα φύγω για διακοπές θα έχω αποτελέσματα....Δηλαδή.....Γύρω στις 25 φορές θα βάλω αυτό το πράγμα στα πόδια μου.....Αντίστροφα θα το μετράω....

By the way, επειδή είμαι λίγο ασχετούλα.....Όλο αυτό το μείγμα είναι για την κυτταρίτιδα μόνο ή και για τη σύσφιξη????? Το μείγμα πρέπει να είναι σφιχτό, ή αρκετά μαλακό....???Μπορώ να πάρω 2 αιθέρια έλαια (Πχ. Πορτοκάλι και Λεμόνι) να βάλω από 10 σταγόνες????Νερό χρειάζεται ή θα είναι too much?????

Ουφφφ.....Ελπίζω να μη σε κούρασα πολύ......

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 16, 2010 1:59 pm 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
Ginger

mari_loulou έγραψε:
Δεν ξέρω με τι ασχολείσαι, γιατί είμαι και καινούργια στο forum αλλά πραγματικά μ' έχεις καταπλήξει με τις γνώσεις σου....!!!!!Εύγε.... Χμ....Σε ένα μήνα είπες ε?????Δηλαδή μέχρι αρχές Αυγούστου που θα φύγω για διακοπές θα έχω αποτελέσματα....Δηλαδή.....Γύρω στις 25 φορές θα βάλω αυτό το πράγμα στα πόδια μου.....Αντίστροφα θα το μετράω....

By the way, επειδή είμαι λίγο ασχετούλα.....Όλο αυτό το μείγμα είναι για την κυτταρίτιδα μόνο ή και για τη σύσφιξη????? Το μείγμα πρέπει να είναι σφιχτό, ή αρκετά μαλακό....???Μπορώ να πάρω 2 αιθέρια έλαια (Πχ. Πορτοκάλι και Λεμόνι) να βάλω από 10 σταγόνες????Νερό χρειάζεται ή θα είναι too much?????

Σπουδες εχω κανει λογιστικη και μεταπτυχιακα σε ανωτατα χρηματοοικονομικα και ανωτατα τραπεζικα συστηματα. Δουλεια σε Τραπεζα σε ποστο χορηγησης δανειων. Καμια σχεση δηλαδη!!!
Απλα το ψαχνω για 4 λογους. Πρωτον θελω αποτελεσματα επιτελους, δευτερον εχω βαρεθει να πεταω λεφτα, τριτον αρκει και που αναπνεουμε δηλητηριαζομαστε, δεν θελω αλλα χημικα πανω μου, τεταρτον ειμαι φιλαρεσκη και θελω να μεινω νεα και πανεμορφη (ψωναρα ειπα?)

Το μειγμα με τα φυκια μονο ειναι για κυτταριτιδα, με αργιλο μονο ειναι για συσφιξη, με φυκια και αργιλο ειναι για κυτταριτιδα και συσφιξη. Τα αιθεραια ελαια υποβοηθουν την ολη δουλεια.

Μπορεις να βαλεις φυκια να διωξεις κυτταριτιδα, μαζι με αργιλο να συσφιξεις το δερμα (γιατι πολλες φορες θεωρουμε την χαλαρωση για κυτταριτιδα) και να προσθεσεις αιθεραια ελαια για να κανεις πιο εντατικη δουλεια.

Το μειγμα ειναι 4 κουταλιες σουπας φυκια, 3 κουταλιες σουπας αργιλο, 10 σταγονες αιθεραια ελαια. Προσθετεις μεταλλικο νερο τοσο οσο το μειγμα να ειναι αρκετα ρευστο και ισα ισα να μην σου τρεχει. Μπορεις να βαλεις 5 σταγονες απο λεμονι και 5 σταγονες απο πορτοκαλι, αλλα δεν θα εχει καμια διαφορα απο το να βαλεις 10 λεμονι ή 10 πορτοκαλι. Το πιο δυνατο ελαιο επαναλαμβανω ειναι ο άρκευθος (και το πιο ακριβο και οχι ιδιαιτερα καλη μυρωδια). Προσωπικα θα σε συμβουλευα να μην ανακατωνεις και πολλα αιθεραια ελαια, αν δεν εισαι γνωστης μπορεις να καταληξεις με ζημια. Μην βαζεις παραπανω απο 10 σταγονες συνολικα γιατι οπωσδηποτε θα καταληξεις με προβλημα στο δερμα. Μην εισαι της αντιληψης οτι οσες περισσοτερες σταγονες βαλεις τοσο καλυτερα αποτελεσματα θα εχεις. Μονο προβλημα θα δημιουργησεις.

Αν βαλετε αιθεραια ελαια, μην πατε την επομενη μερα να κανετε ηλιοθεραπεια!!!!!! Σε καμια περιπτωση!!!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 16, 2010 2:23 pm 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
mari_loulou

Ginger έγραψε:
mari_loulou έγραψε:

Σπουδες εχω κανει λογιστικη και μεταπτυχιακα σε ανωτατα χρηματοοικονομικα και ανωτατα τραπεζικα συστηματα. Δουλεια σε Τραπεζα σε ποστο χορηγησης δανειων. Καμια σχεση δηλαδη!!!
Απλα το ψαχνω για 4 λογους. Πρωτον θελω αποτελεσματα επιτελους, δευτερον εχω βαρεθει να πεταω λεφτα, τριτον αρκει και που αναπνεουμε δηλητηριαζομαστε, δεν θελω αλλα χημικα πανω μου, τεταρτον ειμαι φιλαρεσκη και θελω να μεινω νεα και πανεμορφη (ψωναρα ειπα?)

Το μειγμα με τα φυκια μονο ειναι για κυτταριτιδα, με αργιλο μονο ειναι για συσφιξη, με φυκια και αργιλο ειναι για κυτταριτιδα και συσφιξη. Τα αιθεραια ελαια υποβοηθουν την ολη δουλεια.

Μπορεις να βαλεις φυκια να διωξεις κυτταριτιδα, μαζι με αργιλο να συσφιξεις το δερμα (γιατι πολλες φορες θεωρουμε την χαλαρωση για κυτταριτιδα) και να προσθεσεις αιθεραια ελαια για να κανεις πιο εντατικη δουλεια.

Το μειγμα ειναι 4 κουταλιες σουπας φυκια, 3 κουταλιες σουπας αργιλο, 10 σταγονες αιθεραια ελαια. Προσθετεις μεταλλικο νερο τοσο οσο το μειγμα να ειναι αρκετα ρευστο και ισα ισα να μην σου τρεχει. Μπορεις να βαλεις 5 σταγονες απο λεμονι και 5 σταγονες απο πορτοκαλι, αλλα δεν θα εχει καμια διαφορα απο το να βαλεις 10 λεμονι ή 10 πορτοκαλι. Το πιο δυνατο ελαιο επαναλαμβανω ειναι ο άρκευθος (και το πιο ακριβο και οχι ιδιαιτερα καλη μυρωδια). Προσωπικα θα σε συμβουλευα να μην ανακατωνεις και πολλα αιθεραια ελαια, αν δεν εισαι γνωστης μπορεις να καταληξεις με ζημια. Μην βαζεις παραπανω απο 10 σταγονες συνολικα γιατι οπωσδηποτε θα καταληξεις με προβλημα στο δερμα. Μην εισαι της αντιληψης οτι οσες περισσοτερες σταγονες βαλεις τοσο καλυτερα αποτελεσματα θα εχεις. Μονο προβλημα θα δημιουργησεις.

Αν βαλετε αιθεραια ελαια, μην πατε την επομενη μερα να κανετε ηλιοθεραπεια!!!!!! Σε καμια περιπτωση!!!

Όντως καμία σχέση!!!!!!
Μάλιστα....Σε κατανοώ και συμπάσχω μαζί σου.....ΚΟυράστηκα με όλα τα χημικά, μου φύγανε όλα τα λεφτά στις κρέμες και δεν είδα και θεαματικά αποτελέσματα.....

Μια χαρά....Θα διαλέξω ένα από τα δύο, θα κάνω και τα υπόλοιπα....Μετά αφού πλυθώ από τη βρώμα και το πάστωμα του μείγματος να βάλω κάποια κρέμα????Ενυδατική ή αντικυτταριτιδική??????Να κάνω και μασάζ μετά από όλα αυτά????

(Όπως καταλαβαίνεις είμαι σαν το χωριάτη....Πήρα θάρρος και τώρα σε ζαλίζω με τις ερωτήσεις μου....Ειλικρινά χίλια συγγνώμη για το πρήξιμο)....

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 16, 2010 3:17 pm 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
Ginger

mari_loulou έγραψε:

Όντως καμία σχέση!!!!!!
Μάλιστα....Σε κατανοώ και συμπάσχω μαζί σου.....ΚΟυράστηκα με όλα τα χημικά, μου φύγανε όλα τα λεφτά στις κρέμες και δεν είδα και θεαματικά αποτελέσματα.....

Μια χαρά....Θα διαλέξω ένα από τα δύο, θα κάνω και τα υπόλοιπα....Μετά αφού πλυθώ από τη βρώμα και το πάστωμα του μείγματος να βάλω κάποια κρέμα????Ενυδατική ή αντικυτταριτιδική??????Να κάνω και μασάζ μετά από όλα αυτά????

(Όπως καταλαβαίνεις είμαι σαν το χωριάτη....Πήρα θάρρος και τώρα σε ζαλίζω με τις ερωτήσεις μου....Ειλικρινά χίλια συγγνώμη για το πρήξιμο)....

Ελεος, μην ζητας συγνωμη!! Ουτε λεφτα παιρνω για να ειμαι εδω μεσα, ουτε ειμαι μελος λογω εκβιασμου!! Ολες ειμαστε μελη αυτου του φορουμ για να βοηθαμε και να μας βοηθουν. Λοιπον...βλεπω το πηρες παρα πολυ ζεστα το ολο θεμα, προσεξε μην σου φυγει και γρηγορα η ορεξη!!
Αν κανεις μια φορα την εβδομαδα το πηλινγκ με την κανελα ή τον καφε, και καθε 2 μερες το μειγμα με τα φυκια και τον αργιλο (χωρις ομως σ αυτην την περιπτωση τα ελαια γιατι θα κανεις ευαισθητο το δερμα), μπορεις τις ημερες που δεν βαζεις τα φυκια να φτιαξεις ενα serum βαζοντας 100ml αμυγδαλελαιο και 50 σταγονες απο τα ελαια (αρκευθο, λεμονι, πορτοκαλι, δεντρολιβανο, πευκο). Θα σου κρατησει καποιες μερες το μειγμα. Χρησιμοποιησετε για να κανεις μασαζ. Τωρα για τις μερες που βαζεις τα φυκια, κανοντας ενα μπανακι πριν τα βαλεις (ωστε να ειναι καθαροι οι ποροι και να κανει δουλεια το φυκι) κανε κυκλικες κινησεις μασαζ και ανοδικες στο μπανιο σου, ωστε να ξυπνησεις τα αιμοφορα αγγεια πριν να αλοιφτεις. Δεν χρειαζεται παρα πολλα. Λιγα και καλα!!!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιουν 17, 2010 8:47 am 
Χωρίς σύνδεση
Fairy
Fairy
rosa

Πραγματικά σε θαυμάζω ginger και η βοήθεια σου είναι πολύτιμη για όλες μας.

Εγώ επειδή γεινκά βαριέμαι να κάνω όλο το beaute και ξέρω, πως αν το κάνω περίπλοκο θα βαρεθώ και θα ταπ αρατήσω, λέω να μείνω συνεπής στο πρόγραμμα/τύλιγμα μόνο με φύκια.

Δυστυχώς δεν έχω βρει κανένα κατάστημα με βιολογικά κοντά μου, οπότε συνεχίζω με τα guam. Σε ένα μήνα ακριβώς ελπίζω να έχω κανένα αποτέλεσμα, και να βελτιωθεί λίγο η κατάστασή μου.

Κορυφή

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 280 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση Πρ.  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 19  Επόμ.

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot], Evataf, giotavan, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Google Feedfetcher, Kolkyriaki, mariakrml, MarLam, menia28, mpandouri, Nadine74, Stefaki, vrg, Yahoo [Bot]

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Παρακαλούμε πολύ να μην διαφημίζετε υπηρεσίες και προϊόντα στα post του Forum.
Όποιο post εμπεριέχει διαφήμιση θα διαγράφεται αμέσως.
Εάν θέλετε να διαφημιστείτε στο teleiosgamos.gr παρακαλούμε επικοινωνήστε στο : sales@qwerty.gr ή τηλεφωνήστε στο 2106180171
Έδρα εταιρείας: Επταλόφου 1, Μαρούσι 151 24