myCalendar     myBudget     myGuestlist     myFriends     myGroups     myPhotos     myVideos     myBlog     downloads     Chat
Rss Facebook Google+ Twitter Youtube

Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Μείνετε ενημερωμένοι
με Rss Feed. Τι είναι Rss;

Τώρα είναι Σάβ Οκτ 25, 2014 2:15 pm
Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 17 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση 1, 2  Επόμ.
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Ρούχα για παρανυφάκια????Ενοικίαση ή αγορά?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 31, 2008 10:11 am 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
blemat

Κοριτσάκια καλημέρα!
Όπως κάθε φορά όλο και κάτι προκύπτει κατα την προετοιμασία του γάμου που σε προβληματίζει! :roll: Αν και έψαξα στο forum αν είχε ξανασυζητηθεί το θέμα, δε βρήκα κάτι - ζήτω συγγνώμη όμως αν το έχετε ξαναναφέρει!Προσπαθώ να βρω ρουχαλάκια για αγοράκι 8 ετών που θα είναι παρανυφάκι ή παραγαμπράκι (:? ),στα γνωστά καταστήματα παιδικών ρούχων και δυσκολεύομαι γιατί δεν υπάρχουν!Τελικά βρήκα ένα ωραίο κουστουμάκι από τη σειρά Aslanis baby σε ένα κατάστημα με νυφικά και βαπτιστικά αλλά η τιμή του (μόνο για αγορά) φτάνει στα 200 ευρώ!Μου φάινεται υπερβολικό!Και σε ένα άλλο μαγαζί βεβαια μου είπαν περίπου την ίδια τιμή! Για τα κοριτσάκια (7 και 3 ετών) βρήκα 2 φορεματάκια ίδια πάλι σε οίκο και μου τα αφήνουν (φιλική τιμή..) 80 ευρώ το ένα για ενοικίαση.
Επειδή δεν έχω υπόψη μου από τιμές για αυτά, μήπως μπορείτε να μου δώσετε τα φώτα σας? Ειδικά για το αγοράκι με προβληματίζει η τιμή! Έχετέ κάποιο κατάστημα υπόψη σας? :? Σας ευχαριστώ πολύ πολύ!

Κορυφή
  Προφίλ Αποστολή προσωπικού μηνύματος  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 31, 2008 10:28 am 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
mariaLS

Εγώ έχω παραγαμπράκια τα ανήψια μου 11 και 9 ετών...
Τους πήραμε από ένα λινό μπεζ παντελονάκι και γαλάζια λινά πουκάμισα...Θα πάω αύριο να τους πάρω και από μια μπεζ γραβατούλα και είναι έτοιμα....
Νομίζω ότι θα σου βγει πιο οικονομικά να τα ψωνίσεις ξεχωριστά από καταστήματα παιδικών ρούχων παρά να ψάχνεις σε βαφτιστικά και συγκεκριμένα για γάμο....
Ψάξτο λίγο....

Εικόνα

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 31, 2008 10:47 am 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
fouksia

Καλημέρα blemat! Για τα παραγαμπράκια σου η πιο οικονομική λύση είναι αυτή που σου προτείνει η Μαρία. Ωστόσο, μπορείς να βρεις και κοστουμάκια σε μαγαζί με παιδικά! Είναι σίγουρο ότι αν πηγαίνεις σε μαγαζιά με βαφτιστικά ή είδη γάμου, θα σου τα χρεώνουν περισσότερο! Εμένα τα κοστουμάκια για τα παραγαμπράκια μου τα αγόρασαν οι μαμάδες τους, αν και είχα σκοπό να τα αγοράσω εγώ! Όσον αφορά στα παρανυφάκια, εγώ τα έκλεισα για ενοικίαση στον οίκο που πήρα το νυφικό μου! Η ταρίφα... ήταν standard στα 100 ευρώ το ένα! Οπότε τα 80 ευρώ μου φαίνεται καλή τιμή! Ωστόσο, εμένα θα μου τα δώσουν δωρεάν λόγω νυφικού! Γιατί δε ρωτάς εκεί που πήρες το νυφικό σου, μήπως σου δώσουν κι εσένα;
Φιλάκια και καλή συνέχεια στις προετοιμασίες σου!

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 31, 2008 11:07 am 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
themi

Εγώ θα έχω ένα παραγαμπράκι 4 ετών και νοίκιασα το κοστουμάκι του απο τον ίδιο οίκο που έκλεισα το νυφικό και τα παρανυφάκια φυσικά, η τιμή του είναι στα 40€ και αποτελείται απο ιβουάρ παντελονάκι και σακάκι, ροζ απάλό πουκαμισάκι και σατέν παπιονάκι, ζώνη, μανικετοκουμπάκια, τρέλα είναι!

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 31, 2008 11:17 am 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
vaso1982

κι εγω θα εχω ενα παραγαμπρακι και προχθες που πηγαμε να παρει ο μπαμπας του καλού μου κουστουμι ειχαι και παιδικα κουστουμάκια και ρώτησα και μου είπαν για αγορα 70 ευρώ για αγορά και μάλλον θα το πάρουμε απο εκει και είχε και σχεδόν στο χρώμα του γαμπριάτικου κουστουμιού οπότε θα είναι τρέλα

Η ΣΕΛΙΔΑ ΜΟΥ

http://vasoulaswedding.blogspot.com/

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 31, 2008 1:18 pm 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
vereniki

Εμένα το παραγαμπράκι μου δεν έχει ακόμη γεννηθεί όμως είναι στο δρόμο!!!!!!!!!!!!!!!!!! Στο γάμο μας θα είναι 3 μηνών!! Η μαμά του (και εγώ!) θέλει να τον φέρει......μάλλον με φορμάκι bebe τον βλέπω και αυτά τα ειδικά μπουφανάκια που είναι σαν πάπλωμα (δεν ξέρω πως τα λένε) ολόσωμο! Πολύ γέλιο....το δε παρανυφάκι 2 χρονών με γουνίτσα λευκή και τιάρα...μια κούκλα! Θα ρίξουμε πολύ γέλιο με αυτούς τους δυο! :D

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 31, 2008 5:11 pm 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
cockeraki

exw 2 paranyfakia 4 kai 8 kai tous phra 2 forematakia apo to monsoon, skopeyw na tous kanw kai ena fourw apo touli kai ena stefanaki h mia
tiara sta mallia kai etoima...60 eyrw ekasto alla toulaxiston 8a to 3anabaloun..... (dystyxws htan kainouria paralabh kai den eixe ekptwsh) Brhka polla forematakia sthn agora alla htan adynato na brw idio sxedio gia tis 2 hlikies :( se magazia opws lapin alouette ktl
Epishs an sas aresoun ta klassika paranyfiatika sthn agora Modianou (Thessaloniki) exei arketa apo 20-40 eyrw alla ta perissotera einai apo tafta h kati tetoio gyalistero kai de me aresan...Exei kai kostoumakia ekei pantws...

[link=http://daisypath.com][img noborder]http://davm.daisypath.com/9qilp2.png[/img][/link]a>

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 01, 2008 10:20 am 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
blemat

Καλημέρα και ευχαριστώ όλα τα κορίτσια για τη βοήθεια και τις προτάσεις! Τελικά η αγορά της Θεσσαλονίκης είναι καλύτερη και από ποικιλία και από τιμές! Δυστυχώς στην Αθήνα δεν έχω βρει κάτι σε ολοκληρωμένο κουστουμάκι και σε καλή τιμή. Δε ζητώ κάτι βαρύ απλά ήθελα να ξεχωρίζει από τα άλλα παιδάκια που θα φορούν παντελονάκι με πουκάμισο.
Πήγα κι εγώ στο Monsoon - γιατί είχα δει σε ένα περιοδικό ένα πολύ ωραίο φορεματακι - αλλά είχαν τελειώσει όλα!Και διαπίστωσα το ίδιο με το cockeraki ότι δεν υπήρχε το ίδιο σχέδιο φορέματος στα γνωστά παιδικά καταστήματα. Σήμερα θα κάνω μια τελευταία εξόρμηση στα μαγαζιά προσπαθώντας να είμαι αισιόδοξη! Σας ευχαριστώώώώ!

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 01, 2008 2:39 pm 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
cockeraki

mporeis na to paraggeileis kai apo to site tou monsoon

[link=http://daisypath.com][img noborder]http://davm.daisypath.com/9qilp2.png[/img][/link]a>

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 01, 2008 7:09 pm 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
adrianne

Εγώ είχα 2 αγοράκια και 2 κοριτσάκια. Στα αγοράκια οι μαμάδες τους, τους φόρεσαν λευκά λινά παντελονάκια με λευκό λινό πουκάμισο και γκρι γραβάτα (ταίριαζε με του γαμπρού). Για το ένα κοριτσάκι το φορεματάκι ήταν δώρο μαζί με το νυφικό. Το άλλο επειδή ήταν μικρό (2 χρονών) δεν υπήρχε τόσο μικρό φορεματάκι και φόρεσε το βαφτιστικό του που ήταν λευκό και ταίριαξε μια χαρά! Πάντως όταν ρώτησα πόσο κοστίζει για το παρανυφάκι μου είπε 60 ευρώ ενοικίαση.

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 22, 2008 10:59 pm 
Χωρίς σύνδεση
Banned
Banned
Touristria

Αυτά λογικά δεν συμπεριλαμβάνονται στο νυφικό? Δεν πρέπει να είναι ασορτί τα παρανυφάκια με την νύφη;

Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δε τα περιμένεις ....

Special edition συνάντηση Θεσσαλονίκης εδω:
http://www.teleiosgamos.gr/forum/viewtopic.php?f=33&t=9314:

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Αύγ 23, 2008 4:16 pm 
Χωρίς σύνδεση
Wedding Angels 2010
Wedding Angels 2010
asimina

o pronovias mou dinei ena paranufaki dwro xwris na to plirwsw oso gia to agoraki einai ksaderfaki mou kai i mama tou mou eipe oti tha tou agorasei ekeinei rouxa katopin sunnenoisis mazi mou....na sas pw tin alitheia den ithela katholou paranufakia alla to atimo to ksaderfaki exei faei kollima na ginei paragampraki...

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης: Re: Ρούχα για παρανυφάκια????Ενοικίαση ή αγορά?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 19, 2011 4:33 pm 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
totula

Που βρηκατε κουστουμακι για ακορια μεχρι 100 ευρω?

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 26, 2011 5:11 pm 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
tzoutzouka12

ακριβουτσικα ειναι τελικα τα ρουχαλακια για τα παρανυφακια

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 26, 2011 9:16 pm 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
totula

Βρηκα μεχρι τωρα για οποια ενδιαφερεται marasil κουστουμακι 100 ευρω και αλλα 3 μαγαζια/βιοτεχνιες το πολυ με 170 ευρω. Μια φιλη μου μου ειπε οτι κατι ειδε στο μαγαζι next στο river west

Κορυφή

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 17 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση 1, 2  Επόμ.

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: april, Bing [Bot], dwrap, elecat, EVRYDIKI, Gamproulis, Google [Bot], Google Adsense [Bot], mariakrml, monaliza, mpandouri, xaritini, Yahoo [Bot]

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Παρακαλούμε πολύ να μην διαφημίζετε υπηρεσίες και προϊόντα στα post του Forum.
Όποιο post εμπεριέχει διαφήμιση θα διαγράφεται αμέσως.
Εάν θέλετε να διαφημιστείτε στο teleiosgamos.gr παρακαλούμε επικοινωνήστε στο : sales@qwerty.gr ή τηλεφωνήστε στο 2106180171
Έδρα εταιρείας: Επταλόφου 1, Μαρούσι 151 24