myCalendar     myBudget     myGuestlist     myFriends     myGroups     myPhotos     myVideos     myBlog     downloads     Chat
Rss Facebook Google+ Twitter Youtube

Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Μείνετε ενημερωμένοι
με Rss Feed. Τι είναι Rss;

Τώρα είναι Σάβ Οκτ 25, 2014 5:40 pm
Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 17 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση 1, 2  Επόμ.
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΡΟΥΧΩΝ ΣΕ ΝΤΟΥΛΑΠΑ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Σεπ 16, 2008 7:58 am 
Χωρίς σύνδεση
Princess
Princess
natasa27

Γεια σε ολες και ολους (αν υπαρχει κανενας αντρας).Το προβλημα μου ειναι οτι δεν θελω να μπει το πλυντηριο ρουχων στο μπανιο γιατι ειναι μικρο το μπανιο και θα με περιορισει απο αλλο επιπλο .Σκεφτηκα ετσι ωραια και καλα να το βαλω στο χωλ και να το κλεισω με ντουλαπα που απο πανω θα ναι και για παλτο και τσαντες κτλ!
Ε μου φεραν τον κατακλεισμο οι γονεις!Οχι θα χει προβλημα ,οχι θα ναι μεγαλη η ντουλαπα ,οχι θα πρεπει να ναι ανοιχτη η πορτα συνεχεια για να στεγνωνει !Κι αν χαλασει???!Αν καποια εχει το πλυντηριο της ετσι ας μου πει αν εχει προβληματα! :(

Εικόνα

Εικόνα

Κορυφή
  Προφίλ Αποστολή προσωπικού μηνύματος  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Σεπ 16, 2008 8:08 am 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
kitty

ο χωρος που εχουμε αυτη τη στγμη το πλυντηριο ρουχων ειναι κατω απο τον παγκο του νιπτηρα κατι σαν εντιχιζομενο αλλα απο μπροστα δεν ειναι κλεισμενο.αρχικα και εγω θεωρησα οτι ειναι κλειστος χωρος και πρεπει να "παιρνει"αερα αλλα ειδα οτι αλλοι φιλοι που νοικιασαν σπιτι εχουν παρομοια διαρυθμηση μεσα στο μπανιο.τωρα οταν λες ντουλαπα εννοεις να ειναι το πλυντηριο εντελως κλεισμενο??δηλ να μη φαινεται κα8ολου?

Εικόνα

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Σεπ 16, 2008 8:21 am 
Χωρίς σύνδεση
Princess
Princess
natasa27

Ναι!Να μην εχει πλατη η ντουλαπα για να παιρνει αερα το μηχανημα αλλα μπροστα και στα πλαινα να ειναι κλειστο!Οταν το δουλευω εννοειται οτι θα ναι ανοιχτο μπροστα!

Εικόνα

Εικόνα

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Σεπ 16, 2008 8:34 am 
Χωρίς σύνδεση
Fairy
Fairy
eroica

Νατάσα κι εγώ σκοπεύω να το τοποθετήσω (μόλις το πάρω δηλ.) όπως και η kitty. Σαν εντοιχισμένο, κάτω από τον πάγκο.

Δεν έχεις κανένα φόβο, παρά μόνο να βεβαιωθείς ότι οι διαστάσεις τις ντουλάπας θα είναι τέτοιες που το πλυντήριο θα μπαίνει και θα βγαίνει εύκολα, αν χρειαστεί. Δηλαδή να μη σου σφηνώσει. Αυτό που θα πρέπει απλά να σκεφθείς είναι ότι σε πιθανή βλάβη & πλημμύρα, τα νερά θα πετσικάρουν τα ξύλα της ντουλάπας. Αλλά ποιά η πιθανότητα να συμβεί?

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Σεπ 16, 2008 8:37 am 
Χωρίς σύνδεση
Princess
Princess
natasa27

Πες τα ρε χρυσοστομη!Αυτο το καβγα εχω συνεχεια!Δηλαδη στα τοσα χρονια αντε να συμβει μια φορα να τρεξουν νερα!Υποτιθεται πηρα το καλυτερο πλυντηριο για ολα αυτα!Η ντουλαπα θα ναι απο βακελιτη οποτε δεν θα χει αναγκη απο νερα και εννοειται οτι θα χει περιθωριο να το τραβηξεις αν χρειαστει!Μακαρι να χωρουσε στον παγκο αλλα δεν!

Εικόνα

Εικόνα

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Σεπ 16, 2008 8:55 am 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
kitty

να τρεξουν νερα απο το πλυντηριο υπαρχει πιθανοτητα μονο σε περιπτωση βλαβης ή εαν ανοιξεις το φιλτρο απο κατω το ή να κανεις το λαθος οπως ειχα κανει εγω :oops: που νομιζα οτι ειχε βγαλει τα νερα και δεν ηθελα να κανω στηψιμο.ηταν πολυ ξανθια κινηση εκ μερους μου αχαχχα πλημμυρησε το μπανιο αχαχα

Εικόνα

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Σεπ 16, 2008 10:00 am 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
bessie

κοριτσάκια dont worry!!!!το πλυντηριο στη ντουλάπα δεν εχει κανένα προβλημα!!το ξερω, το εχω κι εγω και το εχω εφαρμόσει σε σπίτια που εχω κανει...θελει απλως λιγο "αερα" γυρω-γυρω για να αναπνεει, να λειτουργει με το ντουλαπι ανοικτό, και ολα οκ...ακομα και ξυλινο να ειναι το ντουλαπι (πορτακια) δεν υπαρχει προβλημα...το νερο ΑΝ τρεξει, θα τρεξει στο πατωμα...οποτε το σημαντικο ειναι να μην εχεις ξυλινο πάτωμα λη ξυλινη "μπαζα" (που λεμε)-ειναι το κατω μερος των ντουλαπιων.
επισης, αν ειναι να κρεμασεις απο πανω παλτο κλπ, θα σου ελεγα να ειναι σε ξεχωριστο ντουλαπι (το ενα πανω στο αλλο, αλλα με χωρισμα κατα το υψος και ξεχωριστα πορτακια) και για αισθητικους και για πρακτικους λογους...

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Σεπ 16, 2008 11:51 am 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
vagia2

Εγω εχω το πλυντηριο στην ντουλαπα του χωλ και απο πανω εχω βαλει και το στεγνωτηριο(το οποιο τον χειμωνα με εχει σωσει).Φροντιζω η πορτα να ειναι ανοιχτη οταν το βαζω σε λειτουργια ειδικα τωρα το καλοκαιρι που βραζει ο τοπος και λεω "λες να μου εκραγει?"αλλα ολα καλα!! :lol:

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Σεπ 16, 2008 11:54 am 
Χωρίς σύνδεση
Princess
Princess
natasa27

Ετσι ακριβως ελεγα να το κανω!Ντουλαπι ξεχωριστο κατω και αλλο με πιο ψηλα φυλλα πανω και ισως και ενα πλαινο πιο στενο απο πανω ως κατω!Το μονο που σκεφτομαι ειναι αν πρεπει μηπως το πανω μερος να το κανω με λιγοτερο βαθος .Πως θα φαινεται πιο ωραια λετε?

Εικόνα

Εικόνα

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Σεπ 16, 2008 11:56 am 
Χωρίς σύνδεση
Banned
Banned
miss_d2

NA SOU pw kai egw

h mama mou to exei efarmosei auto panw apo 15 xronia pou exoun paei se auto to spiti

k den exei pathei tipota

h ntoulapa

giati to plyntirio xalase kai piran kainourgio kai vgainei pio exw apo to palio kai twra exei ti porta tis ntoulapas anoixti

mono auto thelei prosoxi se tyxon allagi na vreis tis idies diastaseis giati exoun mia tasi ana dekaetia na allazoun tis diastaseis stis hlektrikes syskeues

Κορυφή
  Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Σεπ 16, 2008 11:57 am 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
vagia2

Προσπαθησε να εκμεταλευτεις καθε χωρο που εχεις γιατι πιστεψε με θα τον χρειαστεις.Ας εχει βαθος,μπορεις να βαλεις πραγματα που πολυχρησιμοποιεις!

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Σεπ 16, 2008 11:58 am 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
vagia2

Που ΔΕΝ πολυχρησιμοποιεις εννουσα χι χι :?

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Σεπ 16, 2008 12:11 pm 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
bessie

μην ανησυχεις για το βαθος...συνηθως τα πλυντηρια ειναι 60αρια, και ετσι το ντουλαπι σου θα ειναι πχ. 70αρι, και ειναι τελειο για πχ. μια γκαρνταρομπα με παλτα (ειδικα αν ειναι σε χωλ, και σχετικα κοντα στην εισοδο..) εξάλου και οι ντουλαπες των υ/δ κανονικα 60αρι βαθος εχουν..

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Σεπ 16, 2008 12:12 pm 
Χωρίς σύνδεση
Princess
Princess
natasa27

Αλλη πονεμενη ιστορια το στεγνωτηριο!Ολοι επεσαν πανω μου να μη παρω αλλα εγω θα το παρω και ας μη μπει πανω απ'το πλυντηριο τελικα!Χαρηκα για την ντουλαπα που λετε οτι δεν εχει προβλημα!Θα το κανω σιγουρα!ηταν κατι που παντα ελεγα οτι δεν θα ειναι στο μπανιο γιατι εμεις ετσι το εχουμε και τρωει πολυ χωρο!Και θα κανω την ντουλαπα λιγο μεγαλυτερη για να χω περιθωριο αν κατι αλλαξει με τα χρονια οπως λεει η φιλη!

Εικόνα

Εικόνα

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Σεπ 16, 2008 12:31 pm 
Χωρίς σύνδεση
Fairy
Fairy
eroica

εγώ έχω φτιάξει έτσι το πλυσταριό, που πλυντήριο-στεγνωτήριο θα μπουν δίπλα δίπλα, από πάνω τους πάγκος, ντουλάπια, νεροχύτης και απέναντι ντουλάπα να κρίβεται σίδερο-δισερώστρα και ατέλειωτες ντουλάπες για τα ασιδέρωτα!!!!!!! Ατέλειωτες ώρες χαράς θα περνάω εκεί μέσα..... :oops:

Κορυφή

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 17 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση 1, 2  Επόμ.

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], mariakrml, Robin, tinoulinio

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Παρακαλούμε πολύ να μην διαφημίζετε υπηρεσίες και προϊόντα στα post του Forum.
Όποιο post εμπεριέχει διαφήμιση θα διαγράφεται αμέσως.
Εάν θέλετε να διαφημιστείτε στο teleiosgamos.gr παρακαλούμε επικοινωνήστε στο : sales@qwerty.gr ή τηλεφωνήστε στο 2106180171
Έδρα εταιρείας: Επταλόφου 1, Μαρούσι 151 24