myCalendar     myBudget     myGuestlist     myFriends     myGroups     myPhotos     myVideos     myBlog     downloads     Chat
Rss Facebook Google+ Twitter Youtube

Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Μείνετε ενημερωμένοι
με Rss Feed. Τι είναι Rss;

Τώρα είναι Δευτ Σεπ 22, 2014 8:34 am
Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 32 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση 1, 2, 3  Επόμ.
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: το θεμα ειναι να το φορας οχι να σε φοραει
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Οκτ 02, 2008 1:53 pm 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
joy

πειτε μου τι εχουν παθει ολες οι νυφες και φορανε νυφικα που τις δυσκολευουν στο περπατημα στο χορο και δεν συμμαζευεται με τιποτα
πηγα προχθες σε γαμο οπου η νυφη για να ανεβει τα σκαλια της εκκλησιας εκανε δεηση στον κυριο .Το πιανε απο την μια ακρη το αφηνε απο την αλλη
αυτα τα νυφικα τουρτες μπορει να μας κανει να αισθανόμαστε βασίλισσες αλλα κοριτσια νομιζω οτι ειναι μεγαλη υπερβολη .

Κορυφή
  Προφίλ Αποστολή προσωπικού μηνύματος  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Οκτ 02, 2008 2:28 pm 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
bessie

joy, συμφωνω απολυτα..αλλα αυτο παει...both ways!!
δηλ. και καποια που δε μπορει να κινηθει δεν πρεπει να πεφτει στην παγιδα του υπερ-μεγεθους...γιατι ειναι γελοιο...και καποια ομως που μπορει να μην αισθανεται ανετα με κατι πιο αερινο, ριχτο, δεν πρεπει να το παιρνει γιατι θα εχει αντιστοιχα προβληματα...
γενικα ειναι αυτο που ειπες..αν μπορει καποια να υποστηριξει αυτο που φοραει...
εγω πχ. αν βαλω κατι στενο, επειδη εχω πολλεεες καμπυλες (δηλαδη πολυ στηθος, ..πωπο, και πολυ λεπτη μεση..) φαινομαι σα τη jessica rabitt 8) !!εχω φορεσει κατι τετοια, γιατι το ειχε διαλεξει η μελουσα κουνιαδα μου για τις παρανυφες της (και ημουν μεσα) και ειχα ακομη και προβλημα στο να περπατησω...δε μ'αρεσουν κι ολας!!
απο την αλλη τα αερινα, αμπιρ κα παρομοια..ενω μου αρεσουν πολυ πολυ...(γενικα ειμαι του earthy type)...λογω σωματοτυπου ειμαι αμεσως μηνων εγκυος...δηλ το υφασμα πεφτει απο το στηθος ισια μπροστα, δεν δειχνει οτι εχω μεση, και πισω ισια στον...πεταχτο μου πωπουλι... :oops: χαλι!!!
αρα, καταληγω μοιραια στην κλασσικη επιλογη για να δειξω τη...μεσουλα δακτυλιδι μου...και το χω δει αυτο:προσωπικα νομιζω πως αν το παρεις αποφαση...το νιωσεις το νυφικο...και το κανεις..δικο σου (!!) δε θα χεις προβλημα ουτε σε κολοτουμπα!!!το θεμα ειναι ποσο αυτοπεποιθηση αισθανεσαι με την επιλογη σου...

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Οκτ 02, 2008 2:45 pm 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
joy

σαφως και δεν κανουν τα ιδια νυφικα σε ολες και επιλεγεις αναλογα με το σωματοτυπο .Πιστευω ομως οτι αρκετες νυφες θεωρουν πως αν επιλεξουν ενα νυφικο τουρτα θα ξεχωρισουν και θα εντυπωσιασουν ασχετα με το στυλ τους καταλαβες?παντως αν κρινω απο τα χαρακτηριστικα που ανεφερες θα ησουν πολυ ομορφη οχι με κατι ογκωδες αλλα με κατι που πεφτει χυτο αλλα στα επιμαχα σημεια (μεση) το μαζευες ωστε να το προβαλλεις .

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Οκτ 02, 2008 2:59 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
jasmin

συμφωνώ και με τις δυο σας! ούτε στο μυαλό μου να ήσασταν. Σημασία έχει να μπορείς να υποστηρίζεις αυτό που φοράς και να μη σε φοράει. Και αυτό ισχύει για όλα. Και όχι μόνο για το νυφικό. Και για πείτε μου κοριτσάκια, εγώ που έχω στήθος και καμπύλες, δηλαδή το κλασικό μεσογειακό σώμα (χωρίς ψωμάκια, κοιλιά κλπ) αλλά δεν είμαι ψηλή, τι θα μου πήγαινε;

Εικόνα

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Οκτ 02, 2008 3:01 pm 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
bessie

θα δω...η αληθεια ειναι πως δε θα αποκλεισω κανενα στυλ...θα τα δοκιμασω ολα...απλως νομιζω οτι δε θα αισθανομαι πολυ ανετα με κατι που πεφτει χυτα στους γοφους...και τα καλα υφασματα που χρησιμοποιουνται σε αυτου του ειδους τα φορεματα, πεφτουν...και δε συγχωρουν τιποτα... :D :D
παντως το θεμα επισης ειναι και το ποσο βαρυ, με εισαγωγικα και χωρις, θα ειναι το νυφικο...γιατι τα πολλα φουρο συν δαντελα συν κεντημα συν φρου-φρου συν σβαροφσκυ............ε, ειναι σα να κουμανταρεις νταλικα!!!!!
ενα νυφικο που ειναι επανω μεσατο, και με φουστα ανοικτη ολο φυλλα μεταξωτο τουλι πχ..σκετα...και ισως με κανα στρασακι στο μπουστο ή στη μεση...ειναι πριγκιππικο, χωρις να ειναι ασηκωτο.. :wink:

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Οκτ 03, 2008 12:16 am 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
KALOMARAKI

Εγώ λέω να αποκλείσω κάποια στιλ, χωρίς να τα δοκιμάσω, για να γλιτώνω και χρόνο... Θέλω να πω πως αν φορέσω ένα φουσκωτοοοοό νυφικό, θα πέσουν κάτω οι φίλοι μου και θα χτυπιούνται...!!!
Νομίζω πως καλό είναι να μην ξεφύγεις από το στιλ σου, δεν χρειάζεται να μεταμορφωθείς εκείνη την μέρα σε κάτι διαφορετικό από αυτό που είσαι. Δηλαδή αυτό το ''ε, μια φορά παντρεύεσαι'' δεν το πολυασπάζομαι. Βέβαια αυτές είναι προσωπικές απόψεις και άλλες κοπέλες μπορεί εκείνη την μέρα να θέλουν να ζήσουν και να νιώσουν σαν σε παραμύθι... Περί γούστου...

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Οκτ 03, 2008 7:47 am 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
joy

jasmin μου οπως περιγραφεις τον εαυτο σου νομιζω οτι δεν εχεις περιορισμους ως προς τον τυπο του νυφικου .Ολες λιγο πολυ μεσογειακο σωμα εχουμε απλα εγω δεν εχω στηθος .Νομιζω οτι ενα νυφικο σε γραμμη Α θα ηταν για εσενα οτι πρεπει .Εγω επελεξα τουαλετα-νυφικο γιατι ειμαι κοντουλα 1,62 υψος και οτιδηποτε αλλο φαινοταν ξενο πανω μου .Αν ομως εισαι πιο ψηλη ενα πιο εντυπωσιακο νυφικο θα φαινοταν πολυ καλο πανω σου

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Οκτ 03, 2008 7:51 am 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
joy

αυτο ειναι το θεμα καλομαρακι οτι ολες λεμε ε μια φορα παντρευομαι και ξαφνικα φοραμε την αρτα και τα γιαννενα .Ρε παιδια τι μοδα και αυτη γιατι πρεπει τ;α νυφικα να ειναι ετσι στο εξωτερικο οσο πιο απλα τοσο πιο καλα .Μου θυμιζει κατι συγγενεις που εχω στο εξωτερικο (Αυστραλια)αν δειτε γαμους εκει που γινονται απο ελληνες θα πεσετε κατω απο τα; γελια .Η νυφες ολες μα ολες σαν τουρτες και καταφορτωμενες με κοσμηματα σαν ............Αυτο να σας πω μου κανει λιγο και Αιγυπτιακη μοδα

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Οκτ 03, 2008 7:54 am 
Χωρίς σύνδεση
Princess
Princess
Despina*1982

Εγώ πάλι επειδή είμαι "χύμα" τύπος και θα το ράψω το νυφικό προσανατολίζομαι
σε ένα μέτριου φουσκώματος νυφικό το οποίο όμως στο τραπέζι θα γίνει
midi φόρεμα,αλλιώς δεν με βλέπω να χορεύω καθόλου!!!
Όπως έχω ξαναπει είμαι ικανή να βγάλω το γλέντι του γάμου με τις γόβες
στη γιαγιά μου και με τα αγαπημένα μου Nike Air στα πόδια μου!!!
Αν δεν είναι άνετη η νύφη και δεν μπορεί να κινηθεί,πως θα ευχαριστηθεί το
γάμο της?
Η φίλη μου προ ημερών φόραγε μια απίστευτα σέξυ φούστα νυφικού η οποία
είχε και σκίσιμο μπροστά που αποκάλυπτε το τέλειο πόδι της, αλλά στο βίντεο και στις φωτό κρατά αγκαλιά τη φούστα για να μην την πατάει και να
μπλέκεται στα πόδια της!έτσι αποφάσισα και εγώ να μην πάρω τέτοια φούστα
όσο κι αν μου αρέσει!

joy,θα δούμε φωτό του νυφικού σου?Και εγώ τον ίδιο τύπο με σένα έχω,με στενή μέση και μικρό στήθος!

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Οκτ 03, 2008 7:55 am 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
kitty

πανω απ ολα σημασια εχει να σου ταιριαζει και να νιωθεις ανετα μεσα στο νυφικο.πχ δε μπορουσα να φανταστω τον εαυτο μου μεσα σ ενα νυφικο σε ισια γραμμη και λιτο θα ενιωθα πως φοραω μια ακριβη τουαλετα.Ηθελα ενα κλασικο νυφικο με το φουρο του με το κεντημα του με την ουρα και το πεπλο του.Ημουν πολυ ανετη μεσα σ αυτο και το κατα χαρηκα.

Ηταν το στυλ μου,ημουν εγω μεσα σ αυτο το νυφικο και οχι καποια αλλη,φορουσα το νυφικο και δε με φορουσε και το απολαυσα οσο τιποτε αλλο ακομη και στη δεξιωση

Εικόνα

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Οκτ 03, 2008 8:00 am 
Χωρίς σύνδεση
Princess
Princess
Despina*1982

kitty ήταν πολύ καλό το νυφικό σου και ελαφρύ και πάνω απ'όλα σου ταίριαζε
και το ευχαριστήθηκες και αυτό έχει σημασία για την κάθε νύφη!!!
Φόραγες και το σωστό φουρό που στο κράταγε στη θέση που θα έπρεπε να είναι!

Επίσης πολύ προσοχή πρέπει να δίνεται κατά την παραλαβή νυφικού & φουρό
καθώς σε γνωστό οίκο στην Κρήτη δώσανε σε νύφη μικρότερο φουρό σε
Κυριακάτικο γάμο...Περιττό να σας πω ότι η νύφη δεινοπάθησε καθώς ο γάμος
ήταν σε κτήμα και το νυφικό πάνω στο γκαζόν δύσκολα προχωράει.....
Καθώς ήταν Κυριακή δεν βρέθηκε κανείς από το κατάστημα ώστε να διορθωθεί το λάθος τους και η νύφη ακόμα το μετανιώνει.....

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Οκτ 03, 2008 8:19 am 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
jasmin

joy έγραψε:
jasmin μου οπως περιγραφεις τον εαυτο σου νομιζω οτι δεν εχεις περιορισμους ως προς τον τυπο του νυφικου .Ολες λιγο πολυ μεσογειακο σωμα εχουμε απλα εγω δεν εχω στηθος .Νομιζω οτι ενα νυφικο σε γραμμη Α θα ηταν για εσενα οτι πρεπει .Εγω επελεξα τουαλετα-νυφικο γιατι ειμαι κοντουλα 1,62 υψος και οτιδηποτε αλλο φαινοταν ξενο πανω μου .Αν ομως εισαι πιο ψηλη ενα πιο εντυπωσιακο νυφικο θα φαινοταν πολυ καλο πανω σου

σ' ευχαριστώ joy μου για τις συμβουλές σου. Κοντούλα είμαι κι εγώ. Είμαι όμως σίγουρη ότι αφού βάλω τα 2-3 πρώτα νυφικά, θα καταλάβω αμέσως τι μου ταιριάζει. Είμαι αισιόδοξη βλέπεις :) Θέλουμε να δούμε και το δικό σου!!!

Εικόνα

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Οκτ 03, 2008 11:24 am 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
bessie

kitty έγραψε:
πανω απ ολα σημασια εχει να σου ταιριαζει και να νιωθεις ανετα μεσα στο νυφικο.πχ δε μπορουσα να φανταστω τον εαυτο μου μεσα σ ενα νυφικο σε ισια γραμμη και λιτο θα ενιωθα πως φοραω μια ακριβη τουαλετα.Ηθελα ενα κλασικο νυφικο με το φουρο του με το κεντημα του με την ουρα και το πεπλο του.Ημουν πολυ ανετη μεσα σ αυτο και το κατα χαρηκα.

Ηταν το στυλ μου,ημουν εγω μεσα σ αυτο το νυφικο και οχι καποια αλλη,φορουσα το νυφικο και δε με φορουσε και το απολαυσα οσο τιποτε αλλο ακομη και στη δεξιωση

kitty, αυτο ακριβως θελω να πω κι εγω!!!το στυλ μου δεν ειναι αυτο το sleek n chic, ειμαι πιο γηινη, ρομαντικη...και σε αυτα που φοραω καθε μερα...δηλ. το καλοκαιρι, τις 50's φουστες με το κλος, τις ξεσκιζω!!!!
ταυτοχρονα ομως ειμαι και πολυ λιτη...δηλαδη, θα φορεσω ή ενα εμπριμε, ή ενα εντονο αξεσουαρ..αλλα ποτε ολα μαζι...
jasmin, πρεπει να εχουμε το ιδιο σωμα..εγω ειμαι 1.64, 52 κ, με καμπυλες (αλλα απο οτι μου λενε δειχνω πολυ μικροκαμωμενη-εγω δεν το αισθανομαι... 8) )...και συν του οτι δε μου αρεσει το νυφικο-στενη τουαλεττα...μου λενε επισης πως αν δε προσθεσω λιγο ογκο, τοτε δε θα φαινομαι!!!!
βεβαια, σκεφτομαι να παιξω με τον ογκο, αλλα να διαλέξω πχ ολο κι όλο 1 ειδος υφασματος...αντι να βαλω και τουλι, και χαντρα και δαντελα και... :roll:
θα δουμε!!!!οταν παμε στις δοκιμες ολα θα ξεκαθαρισουν!!!
εχω δει παντως νυφες που αισθανονται ανετα με τα φουσκωτα..να μην βαζουν κ...ο κατω ολο το βραδυ απ'το χορο...
εγω σκεφτομαι κι ολας (λογο ζεστης βασικα..25/7!!) τη 2η κοντη φουστιτσα και φλατ πεδιλακι, για να αλλαξω οταν αγανακτησω...

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Οκτ 03, 2008 11:44 am 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
jasmin

[quote="bessie"]jasmin, πρεπει να εχουμε το ιδιο σωμα..εγω ειμαι 1.64, 52 κ, με καμπυλες (αλλα απο οτι μου λενε δειχνω πολυ μικροκαμωμενη-εγω δεν το αισθανομαι... 8) )...και συν του οτι δε μου αρεσει το νυφικο-στενη τουαλεττα...μου λενε επισης πως αν δε προσθεσω λιγο ογκο, τοτε δε θα φαινομαι!!!!
[quote]

άντε να μας δούμε και με νυφικό και τίποτα άλλο δεν θέλω!!! νομίζω πάντως ότι αυτή είναι η πιο διασκεδαστική φάση του γάμού! γιατί μπορείς να φορέσεις και να δοκιμάσεις ό,τι θέλεις! :)

Εικόνα

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Οκτ 03, 2008 12:43 pm 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
Constantina

Πάντως κορίτσια από τη δική μου εμπειρία όταν έβαζα νυφικά, να πω ότι άλλο νομίζεις ότι σου πάει και κάποιο που το κοιτάς στην κρεμάστρα και λες "σιγά μην πηγαίνει αυτό σε μένα" να δείχνει άψογο πάνω σας.
Όπως και να' χει είναι η καλύτερη φάση των προετοιμασιών του γάμου και από την ώρα που έχεις και νυφικό αισθάνεσαι ότι πλησιάζει η ώρα να παντρευτείς και μπαίνεις στην ψυχολογία της νύφης 100%.

Κορυφή
  Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 32 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση 1, 2, 3  Επόμ.

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Andriana_Fidel, Bing [Bot], eirinoula79, Google [Bot], Google Adsense [Bot], nikki, pinelopi1984, Stefaki

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Παρακαλούμε πολύ να μην διαφημίζετε υπηρεσίες και προϊόντα στα post του Forum.
Όποιο post εμπεριέχει διαφήμιση θα διαγράφεται αμέσως.
Εάν θέλετε να διαφημιστείτε στο teleiosgamos.gr παρακαλούμε επικοινωνήστε στο : sales@qwerty.gr ή τηλεφωνήστε στο 2106180171
Έδρα εταιρείας: Επταλόφου 1, Μαρούσι 151 24