myCalendar     myBudget     myGuestlist     myFriends     myGroups     myPhotos     myVideos     myBlog     downloads     Chat
Rss Facebook Google+ Twitter Youtube

Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Μείνετε ενημερωμένοι
με Rss Feed. Τι είναι Rss;

Τώρα είναι Πέμ Σεπ 18, 2014 12:03 pm
Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 19 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση 1, 2  Επόμ.
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: o αντρας μας και οι γονεις μας
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 05, 2008 4:34 pm 
Χωρίς σύνδεση
Fairy
Fairy
niki01

καλησπερα κοριτσαρες μου. Τελευταια με απασχολει κατι και θελω την αποψη σας και εσεις πως το βλεπετε. Ποσο συχνα βλεπει ο αντρας σας τους γονεις σας?Και τι σχεση εχει μαζι τους?

Εμενα ο δικος μου τους βλεπει 1-2 φορες την βδομαδα (περιπου) και δεν ξερω ρε παιδι μ εχω την εντυπωση οτι θα επρεπε να τους βλεπει περισσοτερο. Σας ρωταω εσας γιατι εδω (στην Κυπρο) ειμαστε λιγο διαφορετικοι απο ελλαδα και εμενα ο αντρας μ ειναι Αθηναιος και τα βλεπει λιγο διαφορετικα τα πραγματα. Καταρχην εμεις στο σπιτι μου ειμαστε μονο κοριτσια (εκτος απο τον μπαμπα :lol: ) και ενω δεν ειμαι μαμακιας θελω να βλεπω συχνα τους γονεις μου. Ο καλος μου ειναι πολυ ανεξαρτητος (και με τους γονεις του ετσι ειναι) εζησε και τα τελευταια 12 χρονια αγγλια μονος του και θεωρει το να πηγαινουμε συνεχεια στους γονεις μου υπερβολικο. Μου λεει οτι τους αγαπαει τους εκτιμαει και οτι δεν εχει να κανει με αυτους αλλα με τον τροπο που βλεπει τα πραγματα. Και οτι και Αθηνα να μεναμε την ιδια αντιμετωπιση θα ειχαν και οι γονεις του.
Η δουλεια του ειναι πολυ πιεστικη και ψυχοφθορα και οταν γυρναει καθημερινη στο σπιτι θελει να ξεκουραστει και να μην τρεχει για επισκεψεις. Πρεπει να σας πω οτι μενουμε 3 λεπτα αποσταση με το αυτοκινητο απο τους γονεις.Απο την αλλη βεβαια κανει και πολυ καλες κινησεις.Πχ στα γενεθλια της μαμα μου η οποια ηταν αρρωστη εκεινη τη μερα μαγειρεψε με δικη του πρωτοβουλια φαγητα και τα μεταφεραμε σπιτι τους για να φαμε ολοι μαζι και ενω της ειχαμε παρει δωρο πηγε και της πηρε και λουλουδια.

Σας ρωταω εσας που εισαστε απο το ιδιο μερος και κατι παραπανω θα ξερετε απο εμενα :wink: :oops:

Κορυφή
  Προφίλ Αποστολή προσωπικού μηνύματος  

Θέμα δημοσίευσης: Re: o αντρας μας και οι γονεις μας
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 05, 2008 4:45 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
jasmin

Νίκη, εμένα μου ακούγεται πολύ καλό όλο αυτό! 1-2 φορές της εβδομάδα είναι μια χαρά. Κι αν κάποια στιγμή νιώσεις ότι θέλεις να τους δεις κι άλλο, τότε μπορείς να πας και χωρίς τον καλό σου, πριν γυρίσει πχ. από τη δουλειά, αν εσύ έχεις χρόνο. Εσύ εργάζεσαι; Γενικά έχεις περισσότερο χρόνο από εκείνον; Αν ναι, μπορείς να το κάνεις. Εγώ πχ. δουλεύω πολλές ώρες και τη μαμά μου τη βλέπω μία φορά την εβδομάδα ή μία φορά στις 2 εβδομάδες... (ευτυχώς που έχουμε και το γάμο και τώρα βλεπόμαστε πιο συχνά). Πάντως η αντιμετώπισή του και η συμπεριφορά του μου φαίνεται πολύ σωστή. Αυτά :)

Εικόνα

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 05, 2008 4:50 pm 
Χωρίς σύνδεση
Fairy
Fairy
niki01

Και εγω δουλευω και ναι πολλες φορες πηγαινω και τους βλεπω και μονη μου εστω και για μιση ωρα. Δεν λεω οτι με ευχαριστει παντα ειδικα οταν εχω πολλες δουλειες να με περιμενουν στο σπιτι αλλα το κανω.....!

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 05, 2008 4:53 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
jasmin

niki01 έγραψε:
Και εγω δουλευω και ναι πολλες φορες πηγαινω και τους βλεπω και μονη μου εστω και για μιση ωρα. Δεν λεω οτι με ευχαριστει παντα ειδικα οταν εχω πολλες δουλειες να με περιμενουν στο σπιτι αλλα το κανω.....!

και πολύ καλά κάνεις! αν δείτε ότι μπορείτε να τους βλέπετε και οι δύο μαζί πιο συχνά, τότε να το κάνετε. Αν όχι πάντως, μην τον πιέσεις, αφού από όσα γράφεις φαίνεται η συμπεριφορά του να είναι άψογη. τι λες; :)

Εικόνα

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 05, 2008 4:55 pm 
Χωρίς σύνδεση
Fairy
Fairy
niki01

και εγω ετσι λεω και προσπαθωνα μην τον πιεζω πολυ.... :oops: :lol:

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 05, 2008 5:02 pm 
Χωρίς σύνδεση
Goddess
Goddess
e-smini

οτι κανουμε πρεπει να το κανουμε επειδη το αισθανομαστε....με συγκινησε πολυ αυτο που εκανε για τη μαμα σου

ο αντρας μου με τους γονεις του δεν εχει καλες σχεσεις...δηλαδη αν δεν πω παρε Θ τηλεφωνο 8α κανει κ 2 βδομαδες να παρει...αν δεν ημουν εγω γενικα ισως τα πραγματα να ηταν πολυ χειροτερα μεταξυ τους...φταινε βεβαια κ οι γονεις του αλλα αυτο που του λεω παντα ειναι οτι ειναι γονεις του κ πρεπει να τους σεβεται.

οπως κ εσεις ετσι κ εμεις μενουμε Αγγλια οποτε δεν εχουμε τη πολυτελεια να πεταχτουμε για ενα καφεδακι :roll: κ πολλες φορες θα θελα να ερθει η μαμα μου απο το σπιτι...αλλα δε γινεται

εμεις σα κοριτσια αυτα τα καταλαβαινουμε πολυ διαφορετικα...εχουμε αλλους συναισθηματισμους...οι αντρες ειναι αλλιως...οποτε μην αχωνεσαι για κατι τετοιο. απ οτι καταλαβα εχεις ενα πολυ καλο παιδι που νοιαζεται για τους γονεις σας...

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 05, 2008 5:19 pm 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
iliobasilemma

Κ εγω νομιζω οτι μια χαρα ειναι που τους βλεπει δυο φορες την βδομαδα..
Απο την στιγμη που δουλευει και δεν εχει χρονο ειναι πολυ καλα...Εγω με τον καλο ενα σαββατο κ εαν θα τους δουμε τους δικους μου..

Δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος να αγχωνεσαι για αυτο...

Δεν εχει χρονο οπως λες και εσυ..Νομιζω οτι εσυ μπορεις να πας να κατσεις να δεις την μητερα σου οταν λειπει ο καλος σου .....

Κ εξαλλου,, πλεον εχετε κανει και την δικη σας οικογενεια!!

Αργοτερα που θα κανετε ενα παιδακι θα σκεφτεσαι γιατι δεν παει ο καλος σου στους δικους σου ,τοτε που θα εχει και περισσοτερες υποχρεωσεις??
Χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν θα βλεπετε τους δικους σας!!

Απλα σου λεω για να καταλαβεις οτι ειναι ασημαντος ο λογος που ανησυχεις!!

Εικόνα

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 05, 2008 5:25 pm 
Χωρίς σύνδεση
Fairy
Fairy
niki01

το ηξερα οτι θα με ηρεμησετε :lol: :lol: ειναι κατι που το σκεφτομαι εδω και καιρο .Να ειστε καλα παντως.... :P

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Νοέμ 05, 2008 11:00 pm 
Χωρίς σύνδεση
Princess
Princess
Enia

1-2 φορές την εβδομάδα μου φαίνεται και πολύ! μπράβο του!
συμφωνώ απόλυτα με αυτά που σου λέει οτι τους αγαπάει αλλά δεν τους ξέρει κλπ...

εμένα οι γονείς μου μένουν μακρυά αλλά και κοντά να ήταν δεν θα πηγαίναμε πάντα μαζί να τους δούμε...προτιμώ να τους έβλεπα και μόνη μου...άλλη άνεση κλπ...πρέπει να καταλάβουμε οτι τον άντρα μας με τους γονείς μας δεν τους ενώνει τίποτα κοινό εκτός από μένα (εκτός εξαιρέσεων βέβαια)...άρα δεν έχουν και πολλά να πούνε...αντίθετα εγώ χρειάζομαι ψυχολογικά να τους βλέπω πιο συχνά και ας μην λέμε και τίποτα.

Τώρα που είμαστε στην ίδια πόλη με τους γονείς του εγώ τον πιέζω να πηγαίνει να τους βλέπει πιο συχνά (γιατί αυτός το αμελεί) και ας μην είμαι και εγώ συνέχεια μαζί...

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 06, 2008 8:20 am 
Χωρίς σύνδεση
Goddess
Goddess
tatis

Πιστεύω ότι είναι παααααααααρα πολύ καλά! Μν σου πω ότι είναι κ πολλές οι φορές. Μια στους γονείς τους δικούς σου, μια στους δικούς του, μια σε καμμιά αδελφή σου παντρεμένη κ αντίστοιχα δική του, να κ σε κανένα φίλο, πάει η εβδομάδα. Αλήθεια εσύ πόσο συχνά πας στους δικούς του γονείς;

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 06, 2008 9:07 am 
Χωρίς σύνδεση
Fairy
Fairy
niki01

εμεις μενουμε κυπρο και η μαμα του Αθηνα, οποτε ειμαστε μακρια.Την βλεπουμε καθε 2-3-4 μηνες περιπου που παμε αθηνα και μενουμε σε αυτην ή οταν ερχετε στην Κυπρο.

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 06, 2008 9:54 am 
Χωρίς σύνδεση
Princess
Princess
jordana

Μια χαρα το βλεπω εγω οτι βλέπει τους γονεις σου 1-2 φορες την εβδομαδα!!!Ταυτιζομαι απολυτα μαζι του!!!
Να στο εξηγησω ετσι:Για σενα ειναι γονεις σου,αλλα ο μονος λογος που τους συνδεει εισαι εσυ!!!Δεν εχει τιποτα μαζι τους ,αλλα τι να λες καθε μερα με αγνώστους!!!Αποψη μου αυτη!!!!

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 06, 2008 10:03 am 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
mirtoula

Εγώ πάλι το 2 φορές την εβδομάδα το βλέπω κ πολυυυυυυυ, κ θα συμφωνησω με την tatis, μια ο ενας μια ο άλλος πάει η εβδομάδα.....
Εμείς πάλι βλέπουμε τους δικούς μου μια φορά στις 10 μέρες κ αν, τον πεθερό μου το ίδιο κ την πεθερά μου ίσως ακόμα κ πιο σπάνια. Βεβαια επειδή εμένα ο αντράς μου λείπει κ πολύ όλα αυτά τα διαστήματα μπορεί να παραταθούν επ αόριστον...........εχουμε κάνει κ πάνω απο ενα μήνα να βρεθούμε με γονείς κ οι δύο μαζί, γιατι συγγνώμη κιόλας όταν λείπει 10 μέρες, ερθει για 5 κ φύγει για άλλες 10 εεε προηγούμαι εγώ κ οχι οι γονείς μας. Βεβαια όταν λείπει καιρό εγώ θα πάω κ στους γονείς μου κ στα πεθερικά μου κλπ. Πιστευω οτι κάθε ζευγάρι κανονίζει το πρόγραμμα του ανάλογα με τους ρυθμούς του κ την καθημερινότητα του.

Εικόνα

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 06, 2008 10:04 am 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
Louiz

συμφωνώ με τα υπόλοιπα κορίτσια, η συμπεριφορά του μου φαίνεται άψογη και αυτό που έκανε για τη μαμά σου ήταν υπέροχη κίνηση! Αν εσύ έχεις την ανάγκη να βλέπεις τους γονείς σου περισσότερο μπορείς να πηγαίνεις και χωρίς τον αντρούλη σου, δεν χρειάζεται να τον πιέζεις από τη στιγμή που δουλεύει και μέχρι αργά.....

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Νοέμ 06, 2008 10:30 am 
Χωρίς σύνδεση
Wedding Angels 2010
Wedding Angels 2010
asimina

μιλαμε οι γονεις του πρεπει να ειναι ευτυχισμενοι!!συνηθως τα κοριτσια ειμαστε αυτες που ζηταμε να παμε στην οικογενεια μας!!μια χαρα σας βρισκω ολους!!

Κορυφή

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 19 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση 1, 2  Επόμ.

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: angie14, Bing [Bot], ellend_gr, felicia87, giotavan, Google [Bot], Google Adsense [Bot], lenaki2001, levanta, loveofmylife, MarLam, nastaziafairos, nouli81, pharmacy, renia123, Smurfette, stroufita, theo_geo, toubanaki_s, Yahoo [Bot], πεταλούδα

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Παρακαλούμε πολύ να μην διαφημίζετε υπηρεσίες και προϊόντα στα post του Forum.
Όποιο post εμπεριέχει διαφήμιση θα διαγράφεται αμέσως.
Εάν θέλετε να διαφημιστείτε στο teleiosgamos.gr παρακαλούμε επικοινωνήστε στο : sales@qwerty.gr ή τηλεφωνήστε στο 2106180171
Έδρα εταιρείας: Επταλόφου 1, Μαρούσι 151 24