myCalendar     myBudget     myGuestlist     myFriends     myGroups     myPhotos     myVideos     myBlog     downloads     Chat
Rss Facebook Google+ Twitter Youtube

Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Μείνετε ενημερωμένοι
με Rss Feed. Τι είναι Rss;

Τώρα είναι Πέμ Αύγ 28, 2014 5:28 pm
Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 167 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση Πρ.  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Επόμ.
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Χάπια κατά της ακμής
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μάιος 01, 2011 12:03 pm 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
pfff

geia sas!exw kai egw trelo provlima ma thn akmh.eimai 23 kai exw akmh apo to gimnasio.exw polikistikes wothikes kai kata pasa pithanothta auto euthinete.eperna antisiliptika alla mou ekanan katathlipsh opote ta stamatisa den eida kamia trelh diafora sthn akmh kai pali.ola auta ta xronia exw dokimasei ta panta.exw dwsei mia periousia se kremes kai tpt.to proswpo mou pernaei faseis.mia einai ligo kalitera kai mia xalia.meta to simvan me thn katathlipsh ksekinisa omoiopathitikh.pane 2,5-3 xronia twra.enw vlepw apotelesma se alla themata kai malista sovara sthn akmh tpt.oute o omoiopathitikos mou den mporei na katalavei to gt.megalo kommati pezei kai h psixologia mou kathws to septemvrh xwrisa kai eimai poli xalia psixologika akoma kai ektote einai akoma pio xalia to proswpo apo pote.exw apelpistei kai skeftomai apo septemvrh na parw ta xapia auta ths isotretinohnhs pou tosa xronia apofeugw kathws einai dilitirio gia ton organismo.eimai biologos kai kati kserw kai egw..kai o omoiopathitikos oute na to akousei...skeftomai gia thn wra na kanw reiki kai na allaksw ligo diatrofh(oso mporw) gt eimai lixouda.pragmatika opoia exei na me simvoulepsei kati as to kanei gt kourastika.ton teleutaio kairo den thelw na vgenw oute apo to spiti....enw sinexeia klaiw toso gia to xwrismo oso kai gia thn akmh h opoia iparxei kai sthn plath.thelw na niwsw ligo kalitera...to exw anagh!

signwmh gia to megalo msg...vohtheia!

Κορυφή
  Προφίλ Αποστολή προσωπικού μηνύματος  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μάιος 01, 2011 2:03 pm 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
tcixlofooska

Σιγουρα θα ξερεις οτι ακομη και η καλυτερη θεραπεια δεν θα μπορεσει να σε βοηθησει εχοντας μια κακη ψυχολογικη κατασταση. Σαφως θα ειναι δυσκολο να αλλαξεις διαθεση με αυτα που ανεφερες πως σου συμβαινουν, αλλα αν εισαι τοσο πεπεισμενη να αντιμετωπισεις την ακμη πρεπεινα ξεκινησεις με συντοροφο το κεφι.
Κι εγω εχω προβλημα ακμης, αλλα καθολου σοβαρο, μονο σημαδια εδω και ενα χρονο.Εχω ξεκινησει θεραπεια με τα ******* και παρολο οτι εκανα ενα μηνα να το παρω αποφαση σου λεω οτι δεν ειναι τοσο τραγικα.Βεβαια ως βιολογος εσυ θα γνωριζεις κατι παραπανω...Απλα σε συμβουλευω να μην καθεσαι να διαβαζεις την ιστορια καθενος που την γραφει στο ιντερωετ γιατι θα φρικαρεις!Αν ειχες θεματακι με τα αντισυλληπτικα και σ εφερναν καταθλιψη, μαλλον θα το εχεις αυτο και με τα εν λογω χαπια οπως αναφερεται και στις παρενεργειες!Επισης αν τελικα τα ξεκινησεις σε συμβουλευω να μην απελπιστεις στον πρωτο μηνα που ισως γινεις χειροτερα(εγω δεν εγινα).Παντως μην ξεχνας οτι με μια κακη ψυχολογικη διαθεση ειναι σαν να μην κανεις θεραπεια!
Καλη τυχη! :-)

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μάιος 01, 2011 2:13 pm 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
magdaz

εγω επαιρνα για περιπου 8 μηνες τα τρετιν...το προσωπο μου καθαρισε εντελως...και εδω και 1,5 χρονο που τα εχω σταματησει εχω ηρεμισει απο το θεμα ακμη...μπορω πλεον να βγαινω εξω και χωρις μεικ απ...εχω καποιες κοκκινιλες βεβαια αλλα καμια σχεση με το δερμα που ειχα πριν 2 χρονια!

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μάιος 01, 2011 2:16 pm 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
tcixlofooska

magdaz να σε ρωτησω κατι? Οταν επαιρνες τα ******* ειδες αποτελεσμα μονο στα σπυρακια η εφυγαν και τα σημαδια?

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μάιος 01, 2011 2:35 pm 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
magdaz

κυριως στα σπυρακια...εφτιαξε βεβαια αρκετα η επιδερμιδα μου αλλα τα σημαδια φευγουν με το περασμα του χρονου....σιγα σιγα...
δεν εκανα ομως καμια αλλη θεραπεια...μονο τα χαπια...ουτε χημικο πιλινγκ ουτε τιποτα...

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μάιος 01, 2011 3:19 pm 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
pfff

euxaristw poli gia tis grigores apantiseis sas korotsia!
na sas rwthsw kati me olo to tharos kai signwmh gia thn adiakrisia....h akmh sas exete psaksei pou ofeilete?gia pradeigma egw exw to thema me tis polikistikes...kai poli fovamai oti kai me ta xapia auta isws ksanaexw provlima...opote an ta parw twra meta apo 5 px xronia den tha mporw gt entaksei tha eimai 30 tha thelw na kanw ena pedi(antra den kserw an tha exw vevea)...apla rwtaw gia na dw se ti pososto kai ipo poies sinthikes perneis kai deutero kiklo therapeias...

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μάιος 01, 2011 3:22 pm 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
pfff

otan ennoe na ksanaexw ennow oti meta apo ena xroniko diastima isws ksanapetaksw spirakia...pragmatika exeis dikio exw trelathei alla pragmatika den kserw ti allo na kanw exw apelpistei teleiws...varethika kai kourastika na ksipnaw kai na me vlepw etsi...na thelw na paw mexri to periptero kai na prepei na vaftw!na koitazw katw kai oxi ton allon sta matia...

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μάιος 01, 2011 4:10 pm 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
admin

Θα σε παρακαλούσα πρώτα από όλα να διαβάσεις αυτό: viewtopic.php?f=28&t=7829

επίσης θα σε παρακαλούσα να μην post-άρεις δύο φορές το ίδιο post σε διαφορετικά topic

Χριστός Ανέστη !

Το Όλο είναι Άλλο

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μάιος 01, 2011 5:16 pm 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
pfff

συγγνωμη ειμαι καινουρια και δεν ηξερα... :(

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μάιος 01, 2011 5:27 pm 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
tcixlofooska

Εγω προσωπικα δεν εχω κανει εξεταση να δω μηπως η ακμη μου οφειλεται σε πολυκυστικες.Αλλα ουτε και εχω τα συμπτωματα των πολυκυστικων ωοθηκων.Το καλυτερο που εχεις να κανεις σχετικα με τις ερωτησεις σου ειναι να βρεις ενα δερματολογο ΚΑΛΟ! Ρωτα μερικους γνωστους σου και μετα πηγαινε σε αυτον που κρινες εσυ οτι ειναι ο καταλληλοτερος!Ειναι πολυ σημαντικο! Επισης καλο ειναι να μην βαφεσαι η αν το θεωρεις τοσο απαραιτητο βαζε αντικομετογονα make-up, της avene, clinique και τετοια!Εμενα ο γιατρος μου, μου ειπε οτι εγκυος μπορω να μεινω ενα χρονο μετα το τελος της θεραπειας.Να σου πω και κατι αλλο, εχω παρατηρησει οτι οταν αγχωνομαι και οταν πηγαινω στο κεντρο της Αθηνας το προσωπο μου κοκκινιζει υπερβολικα, επομενως δωσε μεγαλη βαση στην ψυχικη σου υγεια και ειμαι απολυτα σιγουρη οτι θα δεις διαφορα ακομη κ αν δεν κανεις θεραπεια!Το εχω παρατηρησει κ εγω αυτο!Φτιαξε λιγο τα μαλλακια σου, ντυσου λιγο πιο προσεγμενα, βαψε μονο τα ματια σ, και γενικα δωσε βαση στο υπολοιπο συνολο και οχι στο προσωπο σου!Δουλευει παντα ;-)

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μάιος 01, 2011 5:30 pm 
Χωρίς σύνδεση
Site Admin
Site Admin
admin

pfff έγραψε:
συγγνωμη ειμαι καινουρια και δεν ηξερα... :(

συχωρεμένη... καλώς ήρθες στην παρέα μας. Μπορείς αν θέλεις να συστηθείς σε όλη την κοινότητα εδώ : viewforum.php?f=18

Το Όλο είναι Άλλο

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μάιος 02, 2011 12:24 am 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
pfff

αχ καλη μου σε ευχαριστω...δερματολογος...ενα θεμα που ποναει πολι...εχω αλλαξει παρα πολλους....απο κρεμες μπορω να σου φτιαξω αγωγη απο μονη μου εχω πια γινει εξπερ....προσεχω πολυ τι καλλιντικα βαζω και γενικα ειμαι πολυ προσεχτικη με το προσωπο μου...απλα οσο και να φτιαχτεις,οσο και να βαψεις ματια και να φτιαξεις μαλλια πραγματα που τα κανω δεν εβγαινω απαιριποιητη εξω...ο αλλοσ θα προσεξει το κατακοκκινο και γεματα σπυρακια προσωπο...κακα τα ψεμματα γυναικες ειμαστε και φανταζομαι με καταλαβαινεισ....εχω ακουσει πολλες φορες ασχημα σχολια και ειδικα απο αντρεσ...ξερω οτι φτεει η ψυχολογια μου αλλα πραγαμτικα προσπαθω με νυχια και με δοντια να την φτιαξω αλλα αμα ξυπναω και ειμαι ετσι πεφτω ακομα περισσοτερο ψυχολογικα....

σε ευχαριστω παρα πολυ για τισ συμβουλες...εισαι πολυ καλη....και ξερω πωσ με νιωθεισ... heartsmiley

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μάιος 02, 2011 7:28 pm 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
tcixlofooska

Παρακαλω, η αληθεια ειναι πως σε νοιωθω παρα πολυ! Και ας μην παμε μακρυα, και εγω σημερα ξυπνησα και εκλαιγα μεχρι το μεσημερι οταν κοιταχτηκα στο καθρεφτη, δεν ξερω γιατι με επιασε τετοια απελπισια ενω χτες ημουν μια χαρα, μαλλον γιατι εβγαλα μια καινουρια κοκκινιλα η οποια ειναι στο πιγουνι και ιδιαιτερα μεγαλη και εμφανη.Εχουν περασει 2 μηνες θεραπειας και ακομη τιποτα.:-( Οποτε σιγουρα σε καταλαβαινω...Οταν εχεις νεοτερα, πες μας!!!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 03, 2011 12:46 am 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
pfff

αχ μην απελπιζεσε!αυτα τα χαπια απο οτι ξερω γιατι οποια πετρα και αν σικωσεισ σιγουρα θα υπαρχει καποιοσ που τα πηρε θελουσ γυρω στο ενα εξαμινο.αρχικα φουντωνει το προσωπο γτ ολο αυτο ξεσπαει μαλλον..θα ξεκινισω συντομα ρεικι να δω και αυτο που θα με βγαλει.τα χαπια θα τα ξεκινισω απο σεπτεμβρη γτ μεσα στο καλοκαιρι μου ειπαν να μη το τολμησω.θα σε ενιμερωσω για εξελιξεισ.κανε και εσυ το ιδιο!βαστα γερα να κανω και εγω το ιδιο!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μάιος 27, 2011 6:47 pm 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
lazariska

καλησπέρα κοριτσάκια,ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση σχετικά με τα χάπια που μιλάτε.Δεν με αφορούν εμένα,ευτυχώς δεν έχω τέτοιο πρόβλημα αλλά τα παίρνει η κολλητή μου.Αυτό που ήθελα να ρωτήσω,οκ μπορεί να είναι πολύ χαζό αλλά θέλω να είμαι σίγουρη.Απ'ότι βλέπω οι δερματολόγοι σας λένε ότι η εγκυμοσύνη απαγορεύεται αυτό το διάστημα λόγω τερατογενέσεων κλπ.Αυτό αφορά εσάς όμως έτσι,δεν υπάρχει δηλαδή κάποια ακτινοβολία?Το λέω επειδή εγώ είμαι έγκυος και κάνουμε πολύ παρέα με την κοπέλα,αλλά ο γιατρός της νομίζω δεν της έχει πει κάτι να αποφεύγει εγκύους και μωρά.

Κορυφή

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 167 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση Πρ.  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Επόμ.

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot], EVRYDIKI, Google [Bot], Google Adsense [Bot], nouli81, popizaf, Stefaki, vanu, Yahoo [Bot], πεταλούδα

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Παρακαλούμε πολύ να μην διαφημίζετε υπηρεσίες και προϊόντα στα post του Forum.
Όποιο post εμπεριέχει διαφήμιση θα διαγράφεται αμέσως.
Εάν θέλετε να διαφημιστείτε στο teleiosgamos.gr παρακαλούμε επικοινωνήστε στο : sales@qwerty.gr ή τηλεφωνήστε στο 2106180171
Έδρα εταιρείας: Επταλόφου 1, Μαρούσι 151 24