myCalendar     myBudget     myGuestlist     myFriends     myGroups     myPhotos     myVideos     myBlog     downloads     Chat
Rss Facebook Google+ Twitter Youtube

Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Μείνετε ενημερωμένοι
με Rss Feed. Τι είναι Rss;

Τώρα είναι Δευτ Οκτ 20, 2014 10:30 am
Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 1217 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση Πρ.  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 82  Επόμ.
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 06, 2009 1:55 pm 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
Miloupi

Εμάς μας είπανε να πάει απο την αρχη στο δωμάτιο του και να το τοποθετήσουμε στο κατω μέρος της κούνιας ωστε μαζί με ενα απο αυτά τα σφηνάκια υπνου που είναι να περιορίζεται ο χώρος. Υπάρχουν διαφορα περιοριστικα, το πιο φτηνό το είδα mothercare ή prenatal. Μάλλον θα το βάλουμε και εμείς απο την αρχή στο χώρο του

Ψοφάω για λικνα... μ' αρέσουν πάρα πολυ αλλα δε δίνω 200Ε ετσι... Πάντως αν δεν θέλει κανείς να βάλει το μωρό κατευθείαν στο δωμάτιο του το λίκνο ειναι μια πολύ καλή λύση..

Κορυφή
  Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 06, 2009 5:26 pm 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
booboo

το λίκνο που πήρα απο mothercare το πήρα 130€, αν σκεφτείς ότι η ποιό φτηνή καλαθούνα έχει 50Ε και άλλα τόσα η βάση της (γιατί δεν μπορείς να την έχεις στο πάτωμα) νομίζω ότι τα αξίζει τα λεφτά του το λίκνο και μετά μπορείς να το χρησιμοποιήσεις στο παιδικό δωμάτιο για να βάζεις παιχνίδια-ρουχα κτλ.

vagia όσο για τις μετακινήσεις του, μέχρι να πάει 3μηνών μην νομίζεις ότι θα μπορείς να το βγάζεις και πολύ έξω, και άλλωστε θα έχεις το καροτσάκι του και το κάθισμα αυτοκινήτου που μπορείς να το παίρνεις και με αυτό αν πας σε μια επίσκεψη.

merentoula για το 3σε1 επειδή το έχω ψάξει πολύ, δεν συμφέρει ιδιαίτερα γιατί συνήθως το καρεκλάκι του αυτοκινήτου είναι για τα μπάζα, και επιπλέον θα καρότσι όταν βάζεις το πορτ-μπεμπε γίνεται ασήκωτο αν έχεις ανηφόρες στην περιοχή σου.

Κορυφή
  Προφίλ Αποστολή προσωπικού μηνύματος  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 06, 2009 5:37 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
merenta

Λες να παρω χωριστα καροτσι που να ειναι και για νεογεννητο και καρεκλακι μονο του?

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 06, 2009 6:09 pm 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
booboo

εμείς αυτό κάναμε....μην φανταστείς ότι πληρώσαμε λιγότερα (άλλωστε εδώ στα κατσάβραχα στην Αράχωβα, έπρεπε να πάρω τριαξονικό καρότσι για να αντέξει!!!) αλλά τουλάχιστον το καθισματάκι ήταν ασφαλέστατο σε σχέση με αυτά που έδιναν τα περισσότερα πακέτα (ειδικά τα καρεκλάκια του mothercare είναι χάλια). να ξέρεις πάντως ότι τα Maxi Cozi καθισματάκια είναι τα καλύτερα, αλλά για τους πρώτους 9 μήνες μπορείς να πάρεις κάποιας άλλης μάρκας αλλά πρόσεχε να είναι στιβαρό!!!! εμείς πήραμε καροτσάκι και καθισματάκι Jane απο τα Premaman, φαντάσου το καθισματάκι "κουμπώνει" στο καροτσάκι......ε δεν το έχω κάνει ποτέ!!!! το επόμενο καθισματάκι όμως που είναι για μέχρι 4 ετών θα είναι σίγουρα Maxi Cozi

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 06, 2009 8:05 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
merenta

Οκ θα το σκεφτω τις επομενες 8 εβδομαδες που εχω περιθωριο. :lol: Αν κατσεις να τα ψαξεις ολα σε πιανει πονοκεφαλος. :?

Ο Τεο πηγε μονος του στο mothercare κρυφα και ρωτησε για λικνο :shock: Επιτελους ξυπνησε μεσα του το πατρικο φιλτρο.... :mrgreen:

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 06, 2009 9:11 pm 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
booboo

καλά του μπαμπά Τεο θα του έρθει εγκεφαλικό όταν με το καλό κρατήσει το μερεντόπαιδο αγκαλιά!!!!!
πάντως μην επαναπαυεσε για τις 8 εβδομάδες γιατι έτσι έκανε και εγώ και γέννησα 3 εβδομάδες πιο νωρίς μέσα σε 3 ώρες παρακαλώ και δεν είχα ούτε νυχτικό για το μαιευτήριο, έτρεχε η μάνα μου πρωι-πρωι στα mothercare!!!! άσε γέλια!!! υπόψιν να πάρεις κοντομάνικα νυχτικά, βράζει ο τόπος στα μαιευτήρια...αλήθεια που γεννάς?
πάντως για το καροτσάκι μην αγχώνεσε έτσι και αλλιώς θα τα χρησιμοποιήσεις μετά απο 2 μήνες, και αν πάρεις λίκνο ούτε για την κούνια μην αγχωθείς ιδιαίτερα, αφού γεννήσεις να ψάξεις με την ησυχία σου. αν δε έχεις το πληντύριο μέσα στο μπάνιο σου....η καλύτερη αλλαξιέρα μέχρι να αποφασίσεις και για αυτήν. Εγώ εκεί τον άλλαξα, είχα βάλει ένα στρωματάκι απο τα mothercare, είχα δίπλα και την βρύση, όλα τέλεια!!!
σελτεδάκια, φορμάκια, πανάκια, σεντονάκια, βλακειούλες έχεις πάρει?

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 06, 2009 10:20 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
merenta

Για το μωρακι εχω ψωνισει τα πιο πολλα. Για μενα οχι ολα. Καλη η ιδεα για το πλυντηριο. :wink: Στα τρικαλα γενναω.

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μάιος 07, 2009 8:21 am 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
kitty

merentoula εμεις πηραμε το καροτσι τριο και το εχω καταβολευτει!!η μικρη προς το παρον κοιμαται στο port-bebe μιας και το κρεβατακι της δε χωραει στο δωματιο μας,το καροτσι γραφει χιλιομετρα μεσα στο σπιτι χαχαχα(απο τον αλλο μηνα ομως η νεαρη θα κοιμαται στο δωματιο της).το καρεκλακι που εχει το καροτσι ειναι πολυ καλης ποιοτητας αλλα προσοχη να ειναι συμφωνα με τις προδιαγραφες του ευρωπαικου κανονισμου,μου εχει λυσει τα χερια μιας και οταν παμε επισκεψη το βγαζω απο το αυτοκινητο και το χρησιμοποιω ως ριλαξ.

Εικόνα

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μάιος 07, 2009 8:29 am 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
merenta

Απ οτι καταλαβα αλλον τον βολευει και αλλον οχι. Παντως ανηφορες στα Τρικαλα δεν εχουμε. :lol:

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μάιος 07, 2009 8:43 am 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
kitty

ετσι ειναι και εγω οταν ρωτουσα ακουσα 500διαφορετικες αποψεις.αλλοι ελεγαν ναι στο λικνο αλλοι οχι αλλοι ελεγαν βλακειες και τζαμπα λεφτα λικνο καλαθουνες κτλ κτλ.τελικα αποφασισα βαση του τι βολευει εμας και τι 8α χρησιμοποιησω περισοτερο.

Εικόνα

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μάιος 07, 2009 8:46 am 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
merenta

Ποιο καροτσακι πηρες? Το πορτ μπεμπε θελει εξτρα στρωματακι ή επαρκει αυτο που εχει?

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μάιος 07, 2009 8:49 am 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
kitty

Απλα οταν επιλεξεις καροτσι φροντισε να δεις τι βαρος και ποσο μεγαλο ειναι οταν κλεινει για να βολευει και στο αυτοκινητο.προσωπικα δεν πηρα εξτρα στρωματακι.

Εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από kitty και Πέμ Μάιος 07, 2009 12:36 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μάιος 07, 2009 10:56 am 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
Miloupi

Εγω νιώθω ψωνάρα..... :oops: :oops: :oops:

Γιατι καταλήγω στο καρότσι που μ' αρέσει το οποίο δεν είναι μεν το πιο ελαφρύ.... αλλα είναι αυτό με τα πιο ωραία χρώματα..... :oops: :oops:

Κορυφή
  Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μάιος 07, 2009 11:38 am 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
merenta

Ειμαι της γνωμης να παρουμε οτι μας αρεσει και νομιζουμε οτι θα μας βολεψει και να μην ακουμε κανεναν. Ο καθενας εχει διαφορετικο σπιτι, διαφορετικους δρομους, ανηφορες, κατηφορες, αλλος εχει φιατακι , αλλος τζιπ δεν γινεται να παρουμε τα ιδια πραγματα. :twisted:

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μάιος 07, 2009 12:20 pm 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
Miloupi

merenta έγραψε:
Ειμαι της γνωμης να παρουμε οτι μας αρεσει και νομιζουμε οτι θα μας βολεψει και να μην ακουμε κανεναν. Ο καθενας εχει διαφορετικο σπιτι, διαφορετικους δρομους, ανηφορες, κατηφορες, αλλος εχει φιατακι , αλλος τζιπ δεν γινεται να παρουμε τα ιδια πραγματα. :twisted:

Συμφωνω με την απο πάνω!!! χι χι χι χι!!!!!

(θέλω το καρότσι σαν τρελλήηηηηηηη)

Κορυφή
  Προφίλ  

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 1217 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση Πρ.  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 82  Επόμ.

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot], giadikiaroglou, Google [Bot], Google Adsense [Bot], kasia, limnos, Majestic-12 [Bot], mariakala, marymarymary, princess_nancy_k, renaki23, stella_85, tokoritsitoumai, πεταλούδα

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Παρακαλούμε πολύ να μην διαφημίζετε υπηρεσίες και προϊόντα στα post του Forum.
Όποιο post εμπεριέχει διαφήμιση θα διαγράφεται αμέσως.
Εάν θέλετε να διαφημιστείτε στο teleiosgamos.gr παρακαλούμε επικοινωνήστε στο : sales@qwerty.gr ή τηλεφωνήστε στο 2106180171
Έδρα εταιρείας: Επταλόφου 1, Μαρούσι 151 24