myCalendar     myBudget     myGuestlist     myFriends     myGroups     myPhotos     myVideos     myBlog     downloads     Chat
Rss Facebook Google+ Twitter Youtube

Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Μείνετε ενημερωμένοι
με Rss Feed. Τι είναι Rss;

Τώρα είναι Πέμ Οκτ 02, 2014 10:47 am
Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 29 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση 1, 2  Επόμ.
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΕΑΝ ΤΟ ΝΥΦΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΑΦΟΡΕΤΟ?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 07, 2009 8:28 am 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
GIOULI

ΚΑΛΗΜΕΡΑ,
ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΝΥΦΙΚΟ ΑΠΟ ΓΝΩΣΤΟ ΟΙΚΟ ΜΟΔΑΣ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΤΕΛΟ ΤΟΥ 2008. ΧΘΕΣ ΠΗΓΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΜΜΩΤΡΙΑ ΣΤΟΝ ΟΙΚΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΩ, ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΟ ΝΥΦΙΚΟ.Η ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΑΦΟΥ ΕΙΔΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΔΩΣΕΙ, ΕΦΥΓΕ ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΗΣ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΗΡΘΕ Η ΠΩΛΗΤΡΙΑ ΠΟΥ ΜΕ ΕΙΧΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΝΥΦΙΚΟ(ΔΗΛΑΔΗ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΙΓΜΑΤΙΖΟΥΝ) ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΗΣΗ.
ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΕΙΧΑΝΕ ΠΑΕΙ ΚΑΘΑΡΙΣΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΣΑΡΟΥΝΕ ΣΕ ΕΜΕΝΑ, ΑΦΟΥ ΣΕ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Ο ΓΑΜΟΣ.ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΠΕΠΛΟ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΣΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΙΓΜΑΤΙΣΑΝΕ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΠΕΠΛΑ. ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΕΙΠΑΝΕ ΣΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ "ΕΣΕΙΣ ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΑΓΟΡΑΣΑΤΕ ΤΟ ΠΑΛΤΟ ΣΑΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑΝΕ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΑΛΛΕΣ ΚΥΡΙΕΣ?''
ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΠΕΡΙΕΡΓΟ. ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΤΕΛΟ ΤΟΥ 2008 ΤΩΡΑ ΤΟ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΖΟΥΝ,ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΛΕΓΞΩ ΟΤΙ ΤΟ ΝΥΦΙΚΟ ΠΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΕΙΓΜΑ? ΤΟ ΝΥΦΙΚΟ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΟ ΑΠΟ ΙΣΠΑΝΙΑ

Κορυφή
  Προφίλ Αποστολή προσωπικού μηνύματος  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 07, 2009 12:14 pm 
Χωρίς σύνδεση
Wedding Angels 2010
Wedding Angels 2010
asimina

εαν ειναι απο τον προνοβια και το εχεις αγορασει θα σου πω!!
λοιπον πρεπει καταρχην να ειναι μεσα σε διαφανη θηκη αεροστεγως κλεισμενη με την κρεμαστρα του και ολα τα χαρτια πανω!!την θηκη πρεπει να στην ανοιξουν μπροστα σου στην πρωτη προβα που θα κανεις...προσοχη!!η θηκη ενος ολοκαινουριου νυφικου ειναι διαφανη οχι υφασματινη !!σε υφασματινη θηκη με το ονομα σου το βαζουν μετα την πρωτη προβα...οταν στο ανοιξουν πριν το φορεσεις να ελεγξεις αν ειναι καθαρο στον ποδογυρο και αν τα εσωτερικα τουλια δεν ειναι σχισμενα....
εγω πεπλο και μπολερο δεν τα αγορασα<ηταν απαγορευτικη η τιμη...>
τα πηρα και τα επεστρεψα μετα το γαμο<δεν πληρωσα κατι για αυτα μου ειπαν οτι μεσα στην τιμη αγορας δινουν ενα παρανυφακι πεπλο και μπολερο> κατα την δευτερη και τελευταια προβα που επελεξα πεπλο και μπολερο μου τα εβαλαν αμεσως μεσα στην θηκη μαζι με το νυφικο σιγουρα δεν θα ηταν καινουρια αφου ειναι για ενοικιαση!!!

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 07, 2009 3:44 pm 
Χωρίς σύνδεση
Banned
Banned
Firfiroula

Σε περιπτωση που νοικιασω νυφικο,πως θα καταλαβω αν ειναι αφορετο ή αν με δουλευουν;Μπορω να το καταλαβω ή θα μου το χρεωσουν για αφορετο και θα το εχουν φορεσει αλλες 10;Δεν μιλαμε για περιπτωσεις που ειναι προφανες οτι εχει φορεθει,οταν ειναι δλδ σκισμενο,λερωμενο κλπ.
Δεν θελω να αγορασω νυφικο,αφου δεν προκειται να το ξαναφορεσω και δεν με ενδιαφερει να το κρατησω.

Εικόνα

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 07, 2009 5:22 pm 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
GIOULI

Asimina χίλια ευχαριστώ θα τσεκάρω όλα αυτά που μου είπες. Βέβαια αναρωτιέμαι, εάν μου δώσουν τελικά το δείγμα τελευταία στιγμή τι θα κάνω.
Θα το τσεκάρω από την θήκη και τα χαρτιά που είπες ότι πρέπει να είναι επάνω. Φαντάζομαι ότι το νυφικό σου το πήρες από το PRONOVIAS και όταν πήγες για την πρόβα σε περιμένανε για να το βγάλουν από τη θήκη.

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 08, 2009 10:32 am 
Χωρίς σύνδεση
Wedding Angels 2010
Wedding Angels 2010
asimina

κοιτα πως εγινε ακριβως!!!
μπες στο καμαρινι μου λεει να στο φερω!!
μου εφερε λοιπον το νυφικουλι μου μεσα σε διαφανη θηκη αεροστεγως κλεισμενη!!μου λεει λοιπον<την σκιζω μπροστα σου> προσεξε τιμου ειπε <την σκιζω> ειναι λοιπον εντελως μεσα το φορεμα για να το βγαλει πρεπει να την σκισει!!<αυτο συμβαινει μονο με τα φορεματα που ειναι κατα παραγγελια για αγορα> επισης μου λεει<σου διχνω ενα ενα ...τα χαρτια του την κρεμαστα και τα λουλουδια του> ηταν δηλαδη παρα πολυ τυπικη!!
οπως εχω πει πιο πανω σε αλλο ποστ την υφασματινη θηκη μου την εφερα μετα!!μου λεει<οσυ φερνω τωρα μια υφασματινη θηκη φυλαξης>καιμεσα σε αυτην ηταν το νυφικο μου οσες φορες ξαναπηγα μετα για προβα και μεσα σε αυτο την το πηρα και στο σπιτι!!
ειναι σημαντικο να γινει ετσι η διαδικασια!!ετσι εγινε και στην κουνιαδα μου που αγορασε απο εκει το νυφικο της.....
οσο firfiroula μου για ενα νοικιασμενο νυφικο δεν ξερω αν ποτε μπορεις να εισαι σιγουρη για το αν δεν εχει ξαναφορεθει....συνηθως λενε <πρωτοφορετο> για να το νοικιασουν πιο πολλα χρηματα..το μονο λοιπον που μαλλον πρεπει να ελεγξεις ειναι να ειναι παντεκαθαρο και σε αριστη κατασταση......

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 08, 2009 5:57 pm 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
GIOULI

Τώρα που έμαθα την διαδικασία νομίζω ότι θα μπορέσω να καταλάβω εάν το νυφικό ήρθε από το εργοστάσιο. Αν και αρχίζω να πιστεύω ότι αφού είναι τακτική τους να σχίζουν την συσκευασία μπροστά στον πελάτη είναι λίγο δύσκολο εμένα να μου φερθούν με άλλο τρόπο, δεν θα το διακινδυνεύσουν.
Εσύ το πήρες από την Αθήνα? Με βοήθησες πάρα πολύ και λίγο ησύχασα.

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 08, 2009 7:30 pm 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
GIOULI

Θα πρέπει να δεις προσεκτικά τις εσωτερικές ραφές, εάν έχει γίνει διόρθωση φαίνεται. Τουλάχιστον έτσι μου είπανε.

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 08, 2009 8:06 pm 
Χωρίς σύνδεση
Wedding Angels 2010
Wedding Angels 2010
asimina

ναι κοριτσακι μου !!!
απο ερμου 31....

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΕΑΝ ΤΟ ΝΥΦΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΑΦΟΡΕΤΟ?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Δεκ 21, 2009 12:55 pm 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
Frankel

Με προβλημάτισε πολύ το θέμα του φορεμένου ή αφόρετου νυφικού μετά την πρώτη πρόβα που έκανα... Προς το παρόν σκέφτομαι κυρίως για ενοικίαση αλλά αν βρω κάτι που με τρελαίνει και είναι σε καλή τιμή, δεν θα πω όχι σε αγορά. Η ενοικίαση όμως, όπως είπαν και τα κορίτσια παραπάνω, είναι διαφορετική από την αγορά.
Στον Demetrio π.χ. η διαφορά φορεμένου με αφόρετο μπορεί να είναι και 300-400€, ποσό το οποίο δεν είναι λίγο. Πως μπορώ να λοιπόν να ξέρω αν θα νοικιάσω αφόρετο νυφικό και δεν θα φορεθεί μέχρι τον Αύγουστο? Ξέρετε αν υπάρχει τρόπο να εξασφαλιστεί κάτι τέτοιο?

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Δεκ 21, 2009 1:18 pm 
Χωρίς σύνδεση
Wedding Angels 2011
Wedding Angels 2011
victorias

Frankel έγραψε:
Με προβλημάτισε πολύ το θέμα του φορεμένου ή αφόρετου νυφικού μετά την πρώτη πρόβα που έκανα... Προς το παρόν σκέφτομαι κυρίως για ενοικίαση αλλά αν βρω κάτι που με τρελαίνει και είναι σε καλή τιμή, δεν θα πω όχι σε αγορά. Η ενοικίαση όμως, όπως είπαν και τα κορίτσια παραπάνω, είναι διαφορετική από την αγορά.
Στον Demetrio π.χ. η διαφορά φορεμένου με αφόρετο μπορεί να είναι και 300-400€, ποσό το οποίο δεν είναι λίγο. Πως μπορώ να λοιπόν να ξέρω αν θα νοικιάσω αφόρετο νυφικό και δεν θα φορεθεί μέχρι τον Αύγουστο? Ξέρετε αν υπάρχει τρόπο να εξασφαλιστεί κάτι τέτοιο?

Βρε κοριτσακι να σου κανω μια πολυ απλη ερώτηση: αν όλτα φορεματα που νοικιαζουν ειναι πρωτοφορεμένα τι τα κάνουν μετα?
Δηλ. θεωρεις οτι τους συμφέρει να νοικιαζουν πρωτοφόρετο? Η απάντηση που εγω θεωρω οτι εινια η σωστη ειναι ΟΧΙ.
Και νωμίζω οτι δεν υπάρχει περίπτωση να το καταλάβεις γιατι τα καθαρίζουν και τα επιδιορθώνουν τόσο καλα που ουτε καν το παίρνεις χαμπάρει.
Τωρα αν το αγοραζες ναι προφανεστατα θα ζητησεις να ειναι καινουριο-αφορετο και να σου το αποδειξει αυτο.
Α επισης να σας πληροφορήσω όλες οτι απο πληροφορίες που έχω ενοικιαση νυφικων υπάρχει μόνο στην Ελλάδα και στην Σερβία για αυτο μας κοπανάνε και στα αυτια οταν πάμε για αγορα ασε που οι οικοι ΄πουλάνε σε άλλη τιμη για τηνΕλλάδα καθώς τα κομμάτια που εισάγωνταια πο τον καθε αντιπρόσωπο ειναι πολυ λίγα και αυτό λόγω της ενοικίασης

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Δεκ 21, 2009 1:44 pm 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
Frankel

victorias έγραψε:
Frankel έγραψε:

Βρε κοριτσακι να σου κανω μια πολυ απλη ερώτηση: αν όλτα φορεματα που νοικιαζουν ειναι πρωτοφορεμένα τι τα κάνουν μετα?
Δηλ. θεωρεις οτι τους συμφέρει να νοικιαζουν πρωτοφόρετο? Η απάντηση που εγω θεωρω οτι εινια η σωστη ειναι ΟΧΙ.
Και νωμίζω οτι δεν υπάρχει περίπτωση να το καταλάβεις γιατι τα καθαρίζουν και τα επιδιορθώνουν τόσο καλα που ουτε καν το παίρνεις χαμπάρει.
Τωρα αν το αγοραζες ναι προφανεστατα θα ζητησεις να ειναι καινουριο-αφορετο και να σου το αποδειξει αυτο.
Α επισης να σας πληροφορήσω όλες οτι απο πληροφορίες που έχω ενοικιαση νυφικων υπάρχει μόνο στην Ελλάδα και στην Σερβία για αυτο μας κοπανάνε και στα αυτια οταν πάμε για αγορα ασε που οι οικοι ΄πουλάνε σε άλλη τιμη για τηνΕλλάδα καθώς τα κομμάτια που εισάγωνταια πο τον καθε αντιπρόσωπο ειναι πολυ λίγα και αυτό λόγω της ενοικίασης

Κι εγώ αυτό ακριβώς σκέφτομαι! Αν κάθε κοπέλα ζήταγε αφόρετο μετά θα τους έμεναν όλα τα κομμάτια στην αποθήκη! Η κυρία όμως που με εξυπηρέτησε επέμενε να μου λέει την τιμή για αφόρετο πράγμα που μου δείχνει εμένα ότι πάει να με πιάσει κορόιδο. Κι αυτό βέβαια αφού της είπα ότι η πρώτη τιμή που μου έδωσε για ένα συγκεκριμένο νυφικό είναι πολύ υψηλότερη από αυτή που έδωσαν σε μια φίλη για το ίδιο σχέδιο... Και με εκνευρίζει να μου το πασάρουν με αυτόν τον τρόπο ενώ ξέρουμε ότι οι μοδίστρες τους κάνουν θαύματα στις επιδιορθώσεις!!
Τουλάχιστον να ξέρω από νωρίς να πω ότι δεν με νοιάζει αν είναι ξανά φορεμένο να μου κάνουν και καλύτερη τιμή!

Αυτό το τελευταίο δεν το ήξερα για να είμαι ειλικιρνής! Ευχαριστώ για το tip! ;)

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Δεκ 21, 2009 2:48 pm 
Χωρίς σύνδεση
Wedding Angels 2011
Wedding Angels 2011
victorias

Τι να σου πω το ίδιο ισχυριζόταν γνωστςο οικος στο Κλωνακι οταν μια φιλη νοικιασε απο εκει νυφικο πριν απο 5 χρονια. Αρχικα της ειπα την σκεψη μου αλλα επειδη την ειδα να πειραζετε το σταματησα. Οταν λοιπον πήγαμε για την προτελευταια πρόβα το νυφικο ήταν καταμαυρο απο κάτω και η απάντηση ποια ηταν οτι το φοραγε ενα μοντελο σε μια φωτογραφηση (βέβαια τετοια μαυρίλα και βρωμα ήταν δικαιολογημένη μονο αν η φωτογραφιση έγινε σε σταυλο ή σε χωράφι) και σε πληροφορω οτι η φιλη μου το έχαψε (το ίδιο και η μαμα και η πεθερα). Οποτε καλα να παθουμε γιατι είμαστε τοσο χαζες που τα μασάμε όλα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Δεκ 21, 2009 3:00 pm 
Χωρίς σύνδεση
Fairy
Fairy
niki01

giouli μου ακολουθησε τη συμβουλη της μινας...αν ομως σε περιπτωση δεις κατι που δεν σου παει καλα πες τους το....και αν δεν σε ικανοποιουν οι απαντησεις τους τοτε να απαιτησεις να σου δειξουν την αποδειξη παραλαβης του νυφικου σου απο Ισπανια και την αποδειξη παραγγελιας.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 23, 2009 12:07 pm 
Χωρίς σύνδεση
Wedding Angels 2010
Wedding Angels 2010
asimina

για το νοικιασμενο νυφικο πιστευω οτι ποτε δεν μπορεις να εισαι σιγουρη...δλδ πιστευεις οτι θα το φερουν μονο και μονο για σενα στο νουμερο σου για να το νοικιασεις???δεν το νομιζω....πιστευω σε ολους τους οικους τα νυφικα που νοικιαζονται δεν ειανι καινουρια....
εγω απο την αρχη ηθελα να αγορασω το νυφικο μου,,,ειχα αυτη τη λοξα...
επειδη ειχα διαβασει εδω στο φορουμ καποια πραγματα ακομα και για τα νυφικα που πουλανε ως καινουρια ειχα φοβηθει....
ομως σου εχω περιγραψει την δικη μου εμπειρια λεξη λεξη της πωλητριας η οποια ηταν πολυ τυπικη νομιζω αυτη ειναι η σωστη διαδικασια....

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 23, 2009 2:18 pm 
Χωρίς σύνδεση
Fairy
Fairy
psili

Να προσέχουμε στα σημεία που κυρίως γίνονται επιδιορθώσεις! Στήθος-μέση! Είχα πάει με μια φίλη μου για να διαλέξει και μας λέει δείτε αυτό είναι καινούργιο, ενώ αυτό όχι γι αυτό έχει τόσο! Και μας έδειχνε στο φορεμένο στο στήθος τα γαζιά, φαινονταν τρύπες μικρές μικρές αν το παρατηρούσες!

Κορυφή

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 29 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση 1, 2  Επόμ.

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot], giadikiaroglou, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot], Mamounaki, nancy78, pharmacy, renia123, Yahoo [Bot]

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Παρακαλούμε πολύ να μην διαφημίζετε υπηρεσίες και προϊόντα στα post του Forum.
Όποιο post εμπεριέχει διαφήμιση θα διαγράφεται αμέσως.
Εάν θέλετε να διαφημιστείτε στο teleiosgamos.gr παρακαλούμε επικοινωνήστε στο : sales@qwerty.gr ή τηλεφωνήστε στο 2106180171
Έδρα εταιρείας: Επταλόφου 1, Μαρούσι 151 24