myCalendar     myBudget     myGuestlist     myFriends     myGroups     myPhotos     myVideos     myBlog     downloads     Chat
Rss Facebook Google+ Twitter Youtube

Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Μείνετε ενημερωμένοι
με Rss Feed. Τι είναι Rss;

Τώρα είναι Κυρ Οκτ 26, 2014 1:57 am
Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 150 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση Πρ.  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Επόμ.
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ουρολοιμωξη...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Φεβ 19, 2011 6:24 pm 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
leon

δυστυχως δεν μπορω να σου το στειλω διοτι μου λεει οτι αν δεν εχω κανει 50 δημοσιευσεις δεν μπορω να στειλω..
Ομως ειναι ενα πασιγνωστο τζελ που δεν νομιζω οτι δεν μπορω να το πω διοτι δεν χρειαζεται διαφημιση..ειναι το ΚΥ JELLY...
επικαλουμαι την επιεικεια του των admin...και καθοτι δεν ειναι κ φαρμακο δεν νομιζω να μην μπορω να το πω...

Κορυφή
  Προφίλ Αποστολή προσωπικού μηνύματος  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 21, 2011 1:19 pm 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
skorpio

Κορίτσια καλησπέρα!!!

Το ξέρω ότι χάθηκα κάπως και με συγχωρείτε γι αυτό αλλά είναι επειδή τον τελευταίο καιρό δε μπορώ να σας βοηθήσω στο θέμα με δοκιμές που έκανα παλιότερα....και ο λόγος είναι ότι είμαι ΕΓΚΥΟΣ :)
Οπότε όπως καταλαβαίνετε είναι δύσκολο να αρχίσω πειράματα με φυτικά φάρμακα και οτιδήποτε άλλο αφήστε που αποφεύγω τις επαφές γιατί δε θέλω να πάθω κάποια ουρολοίμωξη και να κάνω κανένα κακό στο μωράκι μου.
Είμαι ευγνώμων που μπορώ να μείνω έγκυος παρά το πρόβλημα που αντιμετωπίζουμε ολες εμείς και αυτός είναι ένας λόγος που ήθελα να σας το γράψω για να ηρεμήσουν μερικές κοπέλες που ίσως αναρρωτιούνται αν θα μπορέσουν να τα καταφέρουν. Εγώ πριν μείνω έγκυος δε σας κρύβω ότι αυτή ήταν η μεγαλύτερη μου αγωνία.
Επιπλέον θα ήθελα να πω στην leon ότι ΧΑΙΡΟΜΑΙ απίστευτα που μπόρεσα να τη βοηθήσω με το λιπαντικό που της πρότεινα. leon μου, εγώ δυστυχώς στις τελευταίες φορές που ήρθα σε επαφή πριν μείνω έγκυος το χρησιμοποίησα σε συνδυασμό με το f-----n και όταν ήθελα να το χρησιμοποιήσω μόνο του ήταν πλέον αργά γιατί ήμουν ήδη έγκυος. Εύχομαι και μετά τη γέννα να έχει τα ίδια αποτελέσματα και σε μένα αν και ελπίζω μετά τη γέννα να ισχύουν αυτά που μου έχουν πει οι γιατροί ότι δηλ μετά από μία γέννα πολλές φορές αυτό το πρόβλημα ξεπερνιέται από μόνο του!
Gemini μου, δε θα το πιστέψεις αλλά το φυτικό προιον έφτασε από το εξωτερικό που το είχα παραγγείλει μετά από 15-20 μέρες, και αυτό ήταν το μοναδικό πράγμα που είναι άθικτο στο ντουλάπι μου....γιατί επίσης δεν πρόλαβα να το χρησιμοποιήσω. Με πρόλαβε το μωρό....Έστω και αν όπως λες βοηθάει λίγο είναι και αυτό μια βελτίωση στον τρόπο ζωής μας μιας και περιορίζεις το πρόβλημα χωρίς φάρμακα! Θα σου πρότεινα πάντως να χρησιμοποιήσεις και εσεί το λιπαντικό, μιας και είχε τόσο θετικά αποτελέσματα στην leon.
Κορίτσια είμαι στη διάθεση σας για ότι πληροφορία χρειαστείτε και τώρα είμαι ακόμη πιο πεπεισμένη ότι ενωμένες και ανταλλάσσοντας, η καθεμία τις δικές της εμπειρίες μπορούμε να βοηθήσουμε η μία την άλλη καλύτερα από οποιοδήποτε γιατρό.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Μαρ 12, 2011 9:23 am 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
ioulia24

koritsia kalispera sas....eimai kai ego thima distixos aftou tou vasanistikou kolovaktiridiou...turanniemai edo kai enamisi xrono me sinexeis antivioseis....exo diavasei oles tis sizitiseis sas...kano kai ego polla apo afta pou lete kai anaferete....thelo na xero an uparxei kapoios allos tropos na miliso me kapoies apo esas esto tilefonika i esto se kapoio allo chat.na matho nees idees.sas efxaristo..tha perimeno apantisi sas

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Μαρ 12, 2011 10:00 am 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
ioulia24

ζηταω συγνωμη.τωρα μολις ειδα οτι δεν επιτρεπεται να γραφουμε στα αγγλικα.δεν θα ξαναγινει.συγνωμη

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Μαρ 12, 2011 1:20 pm 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
vina

κοριτσάκι μου,πεσμας τι κινήσεις έχεις κάνει μέχρι στιγμής..και αν έχει κοιταχτει και ο καλός σου..στο λέω γιατί εγώ έχω παρατηρήσει από την στιγμή που έκανε το ουρηθρικό υγρό ο άντρας μου και πήρε αντιβώση δεν έχουμε τέτοια κρούσματα ξανά..και πρέπει να σου πω ότι πολλές φορές χρησιμοποιούμε και προφυλακτικό..εσύ έχεις κάνει κολπική καλλιέργεια?όλα αυτά επηρεάζουν..Πίνεις καθημερινά άφθνο νερό?είσαι δεν είσαι καλά,θα πίνεις νερό!!!εμένα μου έχουν κάνει καλό και τα ribenakia,το φραγκοστάφυλο...

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Μαρ 12, 2011 5:22 pm 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
ioulia24

καλησπερα και παλι κοριτσια.το δικο μοθ το στορυ ξεκιναει πριν περιπου εναμιση χρονο.ειμαι με το παιδι αυτο 2μιση χρονια.σχεδον τον πρωτο χρονο ολα κυλουσαν τελεια.επαφη αφθονη και ποτε δεν ειχα τιποτα.ξαφνικα μια μερα επαθα ουρολοιμωξη.(πριν απο αυτην την φορα ειχα ξαναπαθει αλλη μια φορα μονο στην ζωη μου ουρολοιμωξη 2 χρονια περιπου πριν,ενω ειχα σχεση με αλλο παιδι).πηρα λοιπον τοτε αντιβιωση.πιστεψα οτι ολα ηταν τελεια.μετα απο ενα μηνα ξαφνικα παλι ουρολοιμωξη.κατι αρχισα να σκευτομαι και ελεγα μεσα μου,'αφου πριν ενα μηνα παλι επαθα,τι εγινε τωρα????'.μην σας τα πολυλογω απο τοτε λοιπον πηγαινε ετσι το θεμα...αντιβιωση-σεξ-ουρολοιμωξη...μετα απο 6 μηνες λεω δεν παει αλλο.ο γυναικολογος μου μου ειπε να παιρνω ενα χαπι μετα απο καθε επαφη για ενα χρονο (οχι f....n).το εκαν.ολα πηγαν καλα.κανενα επεισοδιο για περιπου ενα χρονο.ομως ειπα παλι.τι???θα συνεχισω για παντα αντιβιωση ετσι????ΟΧΙ....ετσι πηρα την αποφαση απο μονη μου να σταματησω αυτη τη θεραπεια..ενα θα σας πω....ΜΙΑ φορα δεν πηρα χαπι και την επομενη μερα ειχα ουρολοιμωξη!!!πληρως απογοητευμενη εδω και 3 μηνες το ιδιο και παλι...αντιβιωση-σεξ-ουρολοιμωξη...τωρα ομως εδω και ενα μηνα μετα την τελευταια αντιβιωση που πηρα,δεν εχω κανει σεξ.πηρα μια πολυ σημαντικη αποφαση..ειπα:θα κανω αποχη για ενα περιπου τριμηνο.και αυτο γιατι θελω να δω πως θα παει.παιρνω urovaxom εδω και ενα μηνα.και για ενα 2μηνο ακομα που κραταει η θεραπεια δεν θα κανω σεξ.ταυτοχρονα μαζι με το urovaxom παιρνω καψουλες crnbries.την δευτερα θα κανω κυστεοσκοπιση.επισης.εχω να αναφερω κατι πολυ σημαντικο.εκανα κολπικη καλλιεργεια πριν περιπου κανα 15ημερο.μου βγηκε το κολοβακτηριδιο και εκει.ενω την ιδια μερα εκανα γενικη και καλλιεργεια ουρων και ηταν καθαρες...την δευτερα το βραδυ θα ξεκινησω να βαζω για 12 μερες κολπικα αντιβιωτικα υποθετα τα οποια μου τα εφτιαξε το φαρμακειο κατα παραγγελια του γυναικολογου μου...εκανε λοιπον και το αγορι μου καλλιεργεια σπερματος και ηταν πεντακαθαρη..ομως ο ουρολογος μου μας ειπε οτι αυτο μονο δεν αρκει..πρεπει να γινει και μια αλλη εξεταση που θα του παρει ο γιατρος μου υγρο μετα απο μαλλαξη στον προστατη....(ελπιζω να καταλαβαινετε τι ειναι αυτη η εξεταση....)οπως καταλαβαινετε του εχει κατσει παρα πολυ βαρυ το συγκεκριμενο και δινω προσπαθειες να τον πεισω να την κανει....αυτα προσ το παρον..θα σας ξαναγραψω την δευτερα να σας πω οτι τι μας εδειξε η κυστεοσκοπηση...κοριτσια μολις βρηκα το συγκεκριμενο φορουμ θελω να ξερετε ολες οτι μου δωσατε μεγαλη δυναμη..νομιζα πως μονο σε εμενα συμβαινει αυτο...πραγματικα λυπαμαι απιστευτα που συμβαινει και σε αλλες κοπελες αυτο..ουτε στον χειροτερο εχθρο μου κοριτσια αυτο....επισης ναι,πλεον πινω απειρο νερο καθημερινα....θελω μονο να ρωτησω κατι τελευταιο..ειδα μια κοπελα με το ονομα gewrgia..αναφερει πιο πισω για εναν γιατρο πολυ καλο που χρησιμοποιει καινοτομεσ μεθοδους και κατι αναφερει για μια 6μηνη θεραπεια.αν μπορειτε ρε κοριτσια εξηγηστε μου και εμενα τι ακριβως ειναι αυτος ο γιατρος και ποια θεραπεια δινει..αν δει και το μνμ μου η gewrgia ας μου απαντησει..ή οποια αλλη κοπελα ειχε δει την συζητηση ας μου πει και εμενα..σας υπερευχαριστω ολες...καλο κουραγιο...

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Μαρ 12, 2011 5:52 pm 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
vina

ακριβώς αυτήν την εξέταση έκανε και ο αντρας μου..η καλλιέργεια στο σπέρμα δεν κάνει..ουρηθρικό υγρό λέγεται αυτό που του είπε να κάνει..παίρνει από τα υγρά του δείγμα..σε αυτή την εξέταση βρέθηκαν στον άντρα μου μικρόβια..επίσης ότι και εσύ έχεις μικρόβιο,είναι θέμα..όπως καταλαβαίνεις ότι και να κάνετε ο ένας κολλάει τον άλλον..τα μικρόβια του κόλπου σου ή δεν ξέρω αν έχει και το παιδί μπαίνουν στην ουρήθρα σου και τσουπ,να΄τη η ουρωλοίμωξη..πρέπει να κάνει την εξέταση ο καλός σου και εσύ να τελειώσεις την θεραπεία με τον κόλπο..μόλις τελειώσετε την θεραπεία (αν έχει και εκείνος)να ξανακάνετε εξετάσεις να δείτε ότι είστε οκ,και μετά σεξ χωρίς προφύλαξη..έχεις και αιματοουρία?

Εμένα μου είχε πει η ουρολόγος να κάνω και κυτταρολογικές εξετάσεις (ούρων είναι και αυτή).είναι καλύτερη από την κυστεοσκόπιση γιατί αυτή η εξέταση δεν βλέπει μόνο την κύστη..βλέπει κύστη,νεφρά και κάτι άλλο που δεν θυμάμαι..δείχνει και το παραμικρό πρόβλημα στο ουροποιητικό..ευτυχώς βγήκε καθαρή..

Και εγώ στο ψάξιμο τα έμαθα..μην νομίζεις...

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Μαρ 12, 2011 6:39 pm 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
ioulia24

σ ευχαριστω πααααρα πολυ για την βοηθεια vina μου....να σαι καλα...μπορω να σε ρωτησω καποια πραγματα??ο αντρας σου ειχε κανει και αυτος πρωτα απλη καλλιεργεια σπερματος?και μετα ουρηθρικο?? ή κατ ευθειαν κανατε το ουρηθρικο???πονεσε πολυ???η κυτταρολογικη που γινεται??σε απλο μικροβιολογικο??θυμασαι αν ειναι πολυ ακριβη???

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Μαρ 13, 2011 7:51 pm 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
vina

Με διαφορά μιας μέρας την είχε κάνει..πρώτα το σπέρμα και μετά το ουρηθρικό αλλά δεν έχει σημασία..δεν πόνεσε το ουρηθρικό..μόνο ένα τσίμπημα ένιωσε αλλά μια χαρά..τίποτα το ιδιαίτερο..η κυτταρολογική γίνεται κανονικά σε μικροβιολογικό..ανα 3 μέρες κάθε πρωί πας ούρα..όπως θα έδινες κανονικά για μια γενική ούρων..

Νομίζω μου είχε κοστίσει γύρω στα 70 με 80 ευρώ...

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μαρ 28, 2011 4:54 pm 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
tininha

Welcome to the club of 2% κι εγώ!!!
Είμαι 24 χρονών, έπαθα την πρώτη ουρολοίμωξη στα 3 μου και από τότε που άρχισα να έχω σεξουαλική ζωή η ουρολοίμωξη μου χτυπάει την πόρτα...!!! Μέχρι πριν λίγες μέρες που το συζήτησα με τον παθολόγο μου δεν ήξερα ότι ανήκα σε αυτή την κατηγορία. Μου συνέστησε λοιπόν να παίρνω πριν την επαφή μια συγκεκριμένη αντιβίωση και αν σκεφτώ να μείνω έγκυος να την αλλάξω. Τώρα που σας γράφω πονάω και περιμένω να ανοίξουν τα φαρμακεία για να ξαναχαπακωθώ. Δεν αναφέρω το όνομα της αντιβίωσης για τους κανόνες του φόρουμ. παράλληλα δε σκέφτομαι να πάρω και χυμό cranberry για να ηρεμήσω τουλάχιστον. Σας καταλαβαίνω απόλυτα και χαίρομαι με τη skorpio που δεν αντιμετώπισε κάποιο πρόβλημα στο να μείνει έγκυος γιατί ομολογουμένως το είχα κι αυτό μεγάλο άγχος... Περιττό να σας πω ότι με το που διάβασα το θέμα ανακουφίστηκα γνωρίζοντας ότι δεν είμαι μόνη που το παθαίνω αυτό!!!
Ευχαριστώ πολύ κορίτσια :)

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιούλ 18, 2011 4:12 pm 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
giny

γεια σας κορίτσια! Βλέπω είναι ανενεργό το θέμα για αρκετό καιρό, αν και διάβαζα συχνά τις δημοσιεύσεις σας. Ελπίζω να πήγαν όλα καλά με τη Scorpio και το μωράκι της. Παθούσα κι εγώ, αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα εδώ και 20 χρόνια περίπου απλά μέχρι τώρα δεν είχα γράψει γιατί με καλύπτατε όλες πλήρως με αυτά που γράφετε. Θα ήθελα κάτι να ρωτήσω...σκέφτηκε ποτέ καμιά από εσάς την ομοιοπαθητική για το συγκεκριμένο πρόβλημα:

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Οκτ 21, 2011 6:51 pm 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
alejandra

Καλησπέρα ειμαι πολυ χαρουμενη, μέσα στην δυστυχία μου, που υπάρχει αυτο το forum και μπορω και εγω να μοιραστω το προβλημα μου με ομοιοπαθουσες. Αν και βλέπω οτι το θεμα ειναι ανενεργο εδω και λιγο καιρο ελπιζω να υπαρχει καποια γυναικα που να το παρακολουθει. Το δικο μου προβλεμα αρχισε πριν απο 4 χρονια περιπου. Εχω παει και εγω σε πολλους γιατρους, ουρολόγους για την ακρίβια, και εχω κανει ολες τις σχετικες εξετάσεις(υπεροιχο κατω κοιλίας κτλ) ολλα βγήκα καθαρα.Τελικα πριν απο 2 χρόνια περιπου με βάλανε σε θεραπεία 6 μηνων με το f.....n, οπως εχετε αναφέρει, το έπερνα καθε βράδυ, περάσε εναμιση χρονος και εκει που έλεγα οτι απαλλαχτηκα απο αυτο το βασανιστηριο πριν απο δυο εβδομαδες τσουπ ξανα ουρολοιμωξη (μετα απο σεξουαλικη επαφη εννοειτε). Κανω και εγω οσα εχετε αναφέρει, το μονο που απεμεινε είναι ο χυμος φραγκοσταφυλου. Εχω και εγω την ιδια ανυσηχια πως θα αντιμετωπισω το προβλημα της ουρολοιμωξης σε περιοδο κυησης (ξεχασα να σας αναφερω οτι ειμαι οκτω χρονια με τον συντροφο μου,πλεον εχουμε αρραβωνιαστει και τον ερχομενο χρονο θα παντρευτουμαι). Σε όσους γιατρους πηγα ολοι που είπαν οτι δεν χρειαζετε ο αρραβωνιαστικος μου να κάνει καμια εξεταση παρ' ολα αυτα κατα καιρους εχει κανει καλλιεργειες ουρων και εχουν βγει καθαρες. Αναφερατε μια εξεταση ουρηθρικου υγρου, τι ακριβως ειναι αυτο, εχει βοιθησει καμια, υπαρχει περιπτωση να το εχει το μικροβιο(Ε.COLI) ο αντρας και με την επαφη να το κολλαει στην γυναικα? Ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια και τις συμβουλες σας.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Οκτ 22, 2011 12:30 pm 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
joka

alejandra έγραψε:
Καλησπέρα ειμαι πολυ χαρουμενη, μέσα στην δυστυχία μου, που υπάρχει αυτο το forum και μπορω και εγω να μοιραστω το προβλημα μου με ομοιοπαθουσες. Αν και βλέπω οτι το θεμα ειναι ανενεργο εδω και λιγο καιρο ελπιζω να υπαρχει καποια γυναικα που να το παρακολουθει. Το δικο μου προβλεμα αρχισε πριν απο 4 χρονια περιπου. Εχω παει και εγω σε πολλους γιατρους, ουρολόγους για την ακρίβια, και εχω κανει ολες τις σχετικες εξετάσεις(υπεροιχο κατω κοιλίας κτλ) ολλα βγήκα καθαρα.Τελικα πριν απο 2 χρόνια περιπου με βάλανε σε θεραπεία 6 μηνων με το f.....n, οπως εχετε αναφέρει, το έπερνα καθε βράδυ, περάσε εναμιση χρονος και εκει που έλεγα οτι απαλλαχτηκα απο αυτο το βασανιστηριο πριν απο δυο εβδομαδες τσουπ ξανα ουρολοιμωξη (μετα απο σεξουαλικη επαφη εννοειτε). Κανω και εγω οσα εχετε αναφέρει, το μονο που απεμεινε είναι ο χυμος φραγκοσταφυλου. Εχω και εγω την ιδια ανυσηχια πως θα αντιμετωπισω το προβλημα της ουρολοιμωξης σε περιοδο κυησης (ξεχασα να σας αναφερω οτι ειμαι οκτω χρονια με τον συντροφο μου,πλεον εχουμε αρραβωνιαστει και τον ερχομενο χρονο θα παντρευτουμαι). Σε όσους γιατρους πηγα ολοι που είπαν οτι δεν χρειαζετε ο αρραβωνιαστικος μου να κάνει καμια εξεταση παρ' ολα αυτα κατα καιρους εχει κανει καλλιεργειες ουρων και εχουν βγει καθαρες. Αναφερατε μια εξεταση ουρηθρικου υγρου, τι ακριβως ειναι αυτο, εχει βοιθησει καμια, υπαρχει περιπτωση να το εχει το μικροβιο(Ε.COLI) ο αντρας και με την επαφη να το κολλαει στην γυναικα? Ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια και τις συμβουλες σας.

σιγουρα τα κορίτσια έχουν περισσότερη εμπειρία στο θέμα αλλά θα σου πω και την δική μου εμπειρία. Με τις ουρολοιμώξεις από e.coli βασανιζόμουν από μικρή (δημοτικό), εξετάσεις των εξετάσεων αντιβιώσεις ουκ ολίγες. Πριν 5 χρόνια περίπου και μετά από θεραπεία σαν εμβόλιο για το συγκεκριμένο μικρόβιο που δεν έγινε τίποτα, ο ουρολόγος σήκωσε τα χέρια ψηλά και μου είπε να καταργήσω το χαρτί τουαλέτας εντελώς και να πλένομαι μόνο. Αυτό όπως καταλαβαίνετε δε μπορεί να συμβεί στην ούρηση.. Το έκανα και έχω 5 χρόνια να πάθω ουρολοίμωξη, εγώ που τις είχα τρεις τέσσερις το χρόνο. Ελπίζω να βοηθήσει και σένα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 14, 2011 1:50 am 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
MARIA28

κοριτσια γεια σας ειδα σημερα το θεμα για την ουρολοιμωξη ταλαιπωρουμαι και εγω σαν εσας απο τα 20 τωρα ειμαι 29 . εχω παρει και εγω πολλα φαρμακα . και κριμα γιατι γενικα δεν ειχα κανενα αλλο προβλημα υγειας . με προβληματιζει και μενα οντως πολυ . οσον αφορα το περιββαλον μου το χω ακουσει και πο αλλεσ κοπελες αλλα για να πω την αληθιεια ζηλευω λιγο αυτεσ που κανουν σεξ και δεν σκεφτονται αυτο το θεμα γιατι ειναι μεγαλη ταλαιπωρια και ψυχολογικη !!!!!!!!!!!!!!!!!. εμενα με εχει πιασει εμμονη και πιστευω οτι δεν υπαρχει πλεον απαλλαγη παρα μονο προληψη . Πραγματικα εχω κουραστει να χω αγχοσ καθε φορα που κανω σεξ πινω πολλα νερα για προληψη το οτι δεν κανω και πολυ συχνα τοβοηθαει το θεμα αλλα γενικα με πειραζει να σκεφτομαι συχνοτητα του θεματοσ και το οτι δεν υπαρχει οριστικη απαλλαγη. Ζηλευω πραγματικα αυτεσ που εχουν επαφες και δεν εχουν αυτο το βασανο στο κεφαλι τουσ που δεν εχει οπωσ φαινεται και ριζικη θεραπεια .γιατι με τοσα αντιβιοτικα επρεπε να χε εξαφανιστει . πηρα κια αυτο το προιν απο το εξωτερικο οντως κανει δουλεια αλλα επειδη το πηρα μια φορα δεν ξερω για περαιτερω. προσωπικα επειδη ταλαιπωρουμαι χρονια ειμαι αντιθετη με τισ 6μνηεσ θεραπειεσ με χαληλη δοση αντιβιωσης παλι μπορει να μην φυγει ( αν και δεν το χω δοκιμασει) και μετα να γινει το στομαχι σασ χαλια . το f... n οντωσ βοηθαει .η προταση τησ λοιμωξιολογου να παιρνω μισο f...n meta tην επαφη ναι δεν κανεισ ουρωλοιμωξη αλλα διαβασα οτο δεν συνισταται σε νεαρεσ γυναικεσ γιατι μπορει να κανει προβλημα στα νεφρα . και ποια θα θελε να περνει φαρμακο μετα την επαφη για ολη τησ τη ζωη???? εγω παντωσ φιλεσ μου προτιμω να πλακωνομαι στο νερο που κανει και αποτοξινωση. αν και να εισαι με το αγχοσ οτι πρεπει να πινεισ νερα ειναι ζητημα τουλαχιστον ομως το νερο δεν εβλαψε ποτε κανενα και βοηθαει σε πολλα .εγω δινω βαροσ στο ψυχολογικο του θεματοσ που ειναι οντωσ μεγαλο θεμα .......με στεναχωρει πολυ το ζητημα μεπιανει και καταθλιψη καποιεσ φορες ποιο πολυ γιατι φορτωθηκα με μια μ..κια και εχω παθει γυρω στισ 15 ουρ σε 10 χρονια ενω αλλεσ δεν παθαινουν ουτε μια φορα η το παθαινουν 1 και τελοσ και εγω οτνα μ ε πρωτοπιασε ελεγα τελοσ μετα ελεγα καλα μια ζωη αυτα θα χω ????? και εχουν περασει 10 χρονια και ακομα επιμενει εχω βαρεθει ειμαι καιμ που ειμαι αδυνατου χαρακτηροσ και αυτο τα κανει χειροτερα .....

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 14, 2011 1:58 am 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
MARIA28

Lilianna_juve έγραψε:
Hello Kitty μου αυτό ξαναπες το!!!! Εμείς οι γυναίκες τα τραβαμε ΟΛΑ!
Κορίτσια όπως καταλάβατε είμαι κι εγώ μία απο τις πολλές όπως φαίνεται τελικά κοπέλες που παθαίνουμε ουρολοίμωξη πολύ συχνά!!Δυστυχώς ή ευτυχώς είμαστε αρκετές όπως τελικά φαίνεται....αν και το μόνο θετικό είναι οτι έχουμε ψυχολογική υποστίριξη και τίποτα αλλο!Αυτο το group μακάρι να μην υπήρχε καθόλου και να είμασταν όλες χαρούμενες και άνετες με τους συντρόφους μασ.....γιατί και ο δικός μου δεν έχει τραβηξει λίγα!Κλάματα δικά μου κυρίως γιατί φανταζομαι όλες ξέρετε ποσο πολυ επώδυνο είναι να έχεις ουρολοίμωξη!

Απο θέμα θεραπείας,δεν έχω κάτι καινούργιο να προσθεσω πέρα της επείγουσας ούρησης μετά την επαφή,του παααααρα πολυ καλου πλυσηματος της περιοχης με κάποιο σαπουνάκι ειδηκα για την ΥΠΕΡευαισθητη περιοχη μας(εγώ χρησιμοποιω ενα που περιεχει προπολη,πολυ γνωστο στο εμποριο),ο συντροφος σας να πλενει καλα τα χέρια του πριν την επαφη,τα χαπάκια με το φραγκοσταφυλλο,νερο,και ο θεος μαζι μας!!

Η αληθεια ειναι οτι οι ουρολοιμώξεις μου έχουν μειωθεί,παρατηρώ όμως οτι με πιάνουν όποτε έρχομαι συχνα σε επαφή.λέγοντας συχνά εννοώ 1 φορα την μέρα,για 3-4 μερες συνεχόμενα.όταν έρχομαι σε επαφη πιο σπάνια,1-2 φορές την εβδομαδα,την γλυτώνω νομίζω.........ακόμα δεν εχω καταλύξει στο τι φταίει όταν παθαίνω ουρολοίμωξη γι αυτο και μετά απο την επαφη για 1-2 μέρες με λουζει κρυος υδρώτας όταν πηγαίνω τουαλέτα,με το αγχος μην με πιάσει!!

είναι απελπιστικο να μην μπορεις να χαρεις τον έρωτα όπως οι άλλες γυναικες....σας καταλαβαινω όλες απόλυτα και νοιώθω τον απίστευτο πόνο σας....
οτιδηποτε θελήσετε,έστω και να μιλήσετε γι αυτο....ειληκρινα μην διστάσετε!!! μόνο για παιδάκια δεν ξέρω τιποτα,ειμαι λίγο μικρη ακομα γι αυτα!!! έχω και πολύ καλο γυναικολογο για όποια χρειαζεται,πολύ καλός ανθρωπος και οικονομικος,στην Αθηνα!

Κορυφή

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 150 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση Πρ.  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Επόμ.

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot], elpidapapa, Google [Bot], Google Adsense [Bot], monaliza, Yahoo [Bot]

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Παρακαλούμε πολύ να μην διαφημίζετε υπηρεσίες και προϊόντα στα post του Forum.
Όποιο post εμπεριέχει διαφήμιση θα διαγράφεται αμέσως.
Εάν θέλετε να διαφημιστείτε στο teleiosgamos.gr παρακαλούμε επικοινωνήστε στο : sales@qwerty.gr ή τηλεφωνήστε στο 2106180171
Έδρα εταιρείας: Επταλόφου 1, Μαρούσι 151 24