myCalendar     myBudget     myGuestlist     myFriends     myGroups     myPhotos     myVideos     myBlog     downloads     Chat
Rss Facebook Google+ Twitter Youtube

Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Μείνετε ενημερωμένοι
με Rss Feed. Τι είναι Rss;

Τώρα είναι Σάβ Νοέμ 22, 2014 5:07 am
Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 10 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Χρώμα για κουφώματα αλουμινίου????
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιουν 07, 2009 11:36 am 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
BOUBOU1

Καλημέρα

ξέρω σας έχω ζαλίσει με το σπίτι μου :lol: και ακόμα είμαστε πριν το σοβάτισμα!!!!! :lol:

Θέλω να βάλω χρώμα στα αλουμίνια του σπιτιού.Το άσπρο που βάζουν οι περισσότεροι λέω να το αποφύγω και να κάνω κάτι πιο ιδιαίτερο.Από την άλλη αν βάλω χρώμα και το βαρεθώ γρήγορα?οι περισσότεροι μας λένε για άσπρο που είναι διαχρονικό.Έπίσης μου αρέσει πολύ η απομίμηση ξύλου αλλά το κόστος είναι απαγορευτικό , περίπου +40% και έχουμε πολλά ανοίγματα.

Έχω βρει ένα τύπου ινοξγκρι και έχει κάπως απαλό πρασινομπεζ , δε ξέρω αν καταλάβατε τι εννοώ???δε μπορώ να το βρω και στο ιντερνετ για να σας το δείξω, το έχω δει σε μια καφετέρια, είναι πολύ όμορφο και διακριτικό αλλά αν το βαρεθώ?

Τι να κάνω έχω μπερδευτεί?εσείς τι χρώμα βάλατε?

Κορυφή
  Προφίλ Αποστολή προσωπικού μηνύματος  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Χρώμα για κουφώματα αλουμινίου????
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιουν 07, 2009 12:52 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
lorraine

Ένας φίλος μου αρχιτέκτονας έβαλε στο σπίτι του γκρι σκούρα κουφώματα, στο χρώμα του γραφίτη και είναι πολύ ωραία. Όμως πρέπει να προσέξεις τους χρωματισμούς στους τοίχους γιατί δεν ταιριάζουν με όλα τα χρώματα.

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιουν 07, 2009 1:01 pm 
Χωρίς σύνδεση
Banned
Banned
Firfiroula

Boubou κατ'αρχην δεν μας εχεις πρηξει,ολες εδω μεσα τον ιδιο νταλγκα με το σπιτι εχουμε! :lol: Ειμαστε εδω για να βοηθαμε η μια την αλλη.
Λοιπον,ουτε εμενα μου αρεσουν τα ασπρα αλουμινια.Καθολου ομως...
Πρεπει πρωτα να σκεφτεις τι χρωματα θα βαλεις μεσα στο σπιτι και κυριως στους τοιχους για να ταιριαζουν,τουλαχιστον με το σαλονι σου.
Εμεις βρηκαμε ενα χρωμα ιριδιζον καφε που φαινεται ομως και σαν γκρι στο φως και αυτο θα βαλουμε.Το σαλονι θα ειναι σε αποχρωσεις του καφε,το ιδιο και η κουζινα.Επισης τα αλουμινια στην βεραντα μας δεν θα αλλαχτουν και ειναι σκουρο καφε.Οποτε διαλεξαμε κατι να ταιριαζει και με αυτα.
Σκεψου επισης τι χρωμα θα βαψεις και το σπιτι απ'εξω.Ισως σε βοηθησει.Πιο ευκολα παντως θα βαρεθεις τα ασπρα παρα τα χρωματιστα.Ετσι νομιζω...

Εικόνα

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιουν 07, 2009 10:15 pm 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
BOUBOU1

Lorraine kai Firfiroula ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!!!

Λοιπόν τα έπιπλα τα έχουμε ήδη και είναι βέγγε το ξύλο και εκρού οι καναπέδες με ριχτάρια εκρού και αποχρώσεις του καφέ.Οπότε λογικά θα βάλουμε γήινες αποχρώσεις στους τοίχους ενώ σκέφτομαι να αλλάξω ριχτάρια μιας και θα πάμε στο νέο μας σπιτάκι και να πάρω σοκολατί με τυρκουάζ αλλά όχι πολύ έντονο, νομίζω θα ταιριάζει.

Τώρα για το εξωτερικό του σπιτιού είμαστε λίγο μπερδεμένοι για το στυλ που θα δώσουμε αλλά μάλλον θα κινηθούμε προς το ανοιχτό άσπρο-λεμονί.

Το γκρι και εμένα μου αρέσει επίσης όμως σκέφτομαι ότι θα πρέπει να συνδιαστεί και με αντίστοιχο κάγκελο στις βεράντες και στη μάντρα οπότε ίσως παραγίνει μοντέρνο.

Δε ξέρω έχω μπερδευτεί και πρέπει να τα συνδιάζεις όλα με όλα και εκεί το χάνω λίγο το παιχνίδι :? δε θέλω ούτε το κλασσικό σπιτάκι της εξοχής ούτε και κάτι πολύ εξαντρικ αλλά να έχει ένα χαρακτήρα

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιουν 08, 2009 11:24 am 
Χωρίς σύνδεση
Goddess
Goddess
NIKI78

εμένα μου αρεσει και η αποχρωση του κυπαρισσι ή της ελιάς που λέμε..
Εικόνα
τετοιο χρωμα δεν σκεφτεσαι και το εξωτερικο του σπιτιου ??
αλλιως μου αρεσει και το γκριμπλε...καπως ετσι :roll: :D
δες εδω μερικες αποχρωσεις της ral για αλουμινιο!

http://www.unitedcomposites.net/jointpa ... olours.htm
:D

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιουν 08, 2009 1:32 pm 
Χωρίς σύνδεση
Banned
Banned
Firfiroula

Ωραιο το κυπαρρισι αλλα νομιζω πως συνδιαζεται δυσκολα με τα επιπλα...
Εμεις διαλεξαμε μια ιριδιζουσα σειρα και οχι τη ραλ γιατι ειναι γυαλιστερη και δεν μας αρεσε.Ηταν λιγο πιο ακριβη αλλα χαλαλι!

Εικόνα

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιουν 08, 2009 2:06 pm 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
BOUBOU1

Α ρε Νικούλα που το ανακάλυψες?Φοβερή είσαι!!!

Μου αρέσει το reed green περίπου λίγο πιο ανοιχτό , κάπως....

Το κυπαρισσί εμένα μου αρέσει και ταιριάζει και στο τοπίο, γιατί γύρω γύρω είναι μόνο άλλο ένα σπίτι και όλα τα υπόλοιπα χωράφια με ελιές και πατάτες και γενικά καλλιέργειες, αλλά στον αντρούλη μου δεν αρέσει.

Για το εξωτερικό έλεγα κάπως έτσι λίγο πιο ανοιχτό λεμονί, σαν ξεπλυμένο λεμόνι

Firfiroula το ιριδίζον που λες είναι ωραίο σε κάποιες αποχρώσεις.

Είναι ότι στα δείχνουν και σε ένα μικρό κομματάκι δείγματος, πως να το φανταστείς???

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιουν 08, 2009 5:06 pm 
Χωρίς σύνδεση
Banned
Banned
Firfiroula

Ναι,οντως.Ειναι δυσκολο να το φανταστεις σε μεγαλη επιφανεια.Ευτυχως την αποχρωση που διαλεξα την ειχε εκει σε ενα κουφωμα οποτε ειδα πως ειναι. :wink: Γενικα καλο ειναι σε οτι αγοραζουμε να βλεπουμε δειγμα live.Και το χρωμα της κουζινας μου το ειχε επισης στην εκθεση οπως και τις πορτες.Αυτο ομως δεν ειναι παντα εφικτο,δυστυχως...

Εικόνα

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιουν 08, 2009 6:22 pm 
Χωρίς σύνδεση
Goddess
Goddess
NIKI78

εμας παλια τα κουφώματα τα κλασσικα που ειχαμε τα ειχαμε κανει κυπαρισσι και το εξωτερικο ολο το σπιτι σε αυτο το απαλο λεμονι που λες Boubou και ηταν πολυ ωραιο και τα καγκελα επισης το ιδιο...!βεβαια σε αλουμινιο δεν ξερω πως θα δειχνει :roll: ..
κι επειδη τωρα γυρνωντας απο την παραλια..ετυχα να δω πολλες μονοκατοικιες ..αυτο το χρωμα που λες το reedgreen οντως ειναι πάρα πολυ΄ωραιο ...το ειδα σχεδον παντου :lol: :lol: και ηθελα να στο πω!!! πηγαινει πολυ σχεδον με ολα τα χρωματα και στο εξωτερικο του σπιτιου και με τα επιπλα!!οπως και το Pal green!
το ανθρακι ..ωραιο μεν αλλα πολυ βιομηχανικο στυλ μου θυμιζει !! ασε που το ειδα μονο με ροζουλι αποχρωση στο εξωτερικο του σπιτιου!!! :D

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιουν 08, 2009 10:49 pm 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
BOUBOU1

Καλά αυτό το ροζ και εμένα δε μου αρέσει, τι τους έχει πιάσει όλους????

μου φαίνεται θα πάρω τον αλουμινά να τον πάω στην καφετέρια που έχει το χρώμα που μου αρέσει, πιο εύκολο από το να πάρω την καφετέρια να την πάω στον αλουμινά :lol:

Ευχαριστώ για τη βοήθεια φιρφιρούλα και νικούλα

Κορυφή

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 10 Δημοσιεύσεις ] 

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot], Exabot [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], Yahoo [Bot]

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Παρακαλούμε πολύ να μην διαφημίζετε υπηρεσίες και προϊόντα στα post του Forum.
Όποιο post εμπεριέχει διαφήμιση θα διαγράφεται αμέσως.
Εάν θέλετε να διαφημιστείτε στο teleiosgamos.gr παρακαλούμε επικοινωνήστε στο : sales@qwerty.gr ή τηλεφωνήστε στο 2106180171
Έδρα εταιρείας: Επταλόφου 1, Μαρούσι 151 24