myCalendar     myBudget     myGuestlist     myFriends     myGroups     myPhotos     myVideos     myBlog     downloads     Chat
Rss Facebook Google+ Twitter Youtube

Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Μείνετε ενημερωμένοι
με Rss Feed. Τι είναι Rss;

Τώρα είναι Κυρ Οκτ 26, 2014 2:41 am
Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 217 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Επόμ.
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Πήγα για έπιπλα και μπερδεύτηκα...!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιουν 19, 2009 10:14 am 
Χωρίς σύνδεση
Banned
Banned
Firfiroula

Αυτο το τοπικ το ανοιγω για να δουν η agap και η Zouzougirl οτι μετα απο τις χθεσινες τους προτροπες( για να μην πω κραξιμο!:lol: )πηγα επιτελους για επιπλα! :lol: :lol: :lol:
Λοιπον,μπερδευτηκα παααααρα πολυ και δεν ξερω τι να κανω.Τις προαλλες ειχα παει σε ενα καταστημα που φερνει τα επιπλα Calligaris.Μου αρεσαν παρα πολυ οι τραπεζαριες και οι μπουφεδες αλλα δεν ειχε καθολου συνθεσεις για τηλεοραση.Επισης ειχε παρα πολυ λιγες κρεβατοκαμαρες.Θα ηθελα να τα παρω ολα απο εναν μπας και μου κανουν καμια καλη τιμη οποτε αυτο το μαγαζι το απερριψα.Χθες λοιπον πηγα σε ενα αλλο μαγαζι που φερνει Ιταλικα επιπλα.Η ποιοτητα ηταν χαλια και τα ειχε ολα σε καταλογο.Πολυ λιγα πραγματα για να δεις.Ουτε και ο πωλητης με βοηθησε.Αντιθετως με αγχωσε!Ειχε και γνωμη για το που να βαλω τα επιπλα και την τηλεοραση!Ενω εμεις το μελετουσαμε 6 μηνες για να καταληξουμε! :evil: Στο τελος μου ειπε,αφου με ειδε πελαγωμενη,να παρω περιοδικα να δω πρωτα τι θελω και αν μου αρεσουν οι τιμες του να μου βγαλει προσφορα! :evil: Απαραδεκτος!Σηκωθηκα και εφυγα!
Μετα πηγα στο Casamania.Η ποιοτητα μου φανηκε αρκετα καλη και η πωλητρια ηταν εξυπηρετικοτατη.Μου ζητησε κατοψη για να μου βγαλει σχεδιο και μαλλον θα της την παω.Ειχε ωραιες κρεβατοκαμαρες και συνθεσεις και γενικα μου αρεσαν ολα.
Λεω να παω σε μερικα μαγαζια ακομα.Εσεις τι μου πριτεινετε;Σε ποσα πηγατε;Μονο μην μου πειτε να παω σε επιπλοποιο γιατι δεν ξερω κανεναν καλο.Δεν θα ηθελα να το ρισκαρω.Τους καναπεδες θα φτιαξω μονο σε ενα γνωστο επιπλοποιο,ο οποιος ομως δυστυχως δεν φτιαχνει αλλα επιπλα.Ειναι οικονομικος και οι καναπεδες του αψογοι και πολυ γεροι.
Τι να κανω βρε κοριτσια;Βοηθηστε με!
Σορρυ για το σεντονι! :oops:

Εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από elsir και Πέμ Αύγ 05, 2010 8:41 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αλλαγή τίτλου από κεφαλαίους σε πεζούς

Κορυφή
  Προφίλ Αποστολή προσωπικού μηνύματος  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιουν 19, 2009 10:24 am 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
ZouZouGirL

Χαχαχαχαχαχα!! Το περίμενα αυτό το τοπικ, ήμουν σίγουρη πως θα το δω σήμερα!!!

Καταρχήν μην αγχώνεσαι.. Ρωτάς σε πόσα μαγαζιά πήγαμε εμείς, εγώ πήγα σε τέσσερα και σταμάτησα στο μαγαζί που τελικά παρήγγειλα τα έπιπλα μου επειδή όπως σου είπα τα βρήκα όλα όπως τα ήθελα και δεν χρειάστηκε να πάρω κάτι άλλο από αλλού. Το θέμα όμως δεν είναι σε πόσα μαγαζιά πήγαμε εμείς, αλλά εαν είσαι εσύ πλήρως ευχαριστημένη. Μ αυτά που μας λες καταλαβαίνω πως στην ουσία είναι σαν να έχεις πάει σε ένα μαγαζί, αφού το πρώτο το απέρρηψες με τη μια.. Εγώ στη θέση σου θα πήγαινα σε καναδυό ακόμα και μετά θα αποφάσιζα.. Πόσα μαγαζιά έχει η Ρόδος;;;

Το σημαντικό είναι να καταλήξεις στο στυλ που θέλεις για να ξέρεις τι ψάχνεις... Γι αυτό σου πήραμε τ αυτιά χθες με την agap! Να αποφασίσεις σε ποιους χρωματικούς συνδιασμους και στυλ θα κινηθείς ώστε να μπορέσεις να προχωρήσεις με τις εργασίες του σπιτιού!

Αφού πήρες φόρα πάντως, πάνε και σήμερα σε καναδυό μαγαζιά, τώρα που τα έχεις φρέσκα στη μνήμη σου για να πάρεις άλλη μια γεύση!!! Τρέχουμε τώραααα! Δε βαριόμαστε!!!

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιουν 19, 2009 10:35 am 
Χωρίς σύνδεση
Banned
Banned
Firfiroula

Εξηγησα στην κοπελα στο μαγαζι το προβλημα μου,οτι δλδ η κουζινα ειναι δρυς ανοιχτο με σοκολατι βιτρινες πανω και μου προτεινε να κανω διχρωμια στον μπουφε και στο τραπεζι.Δλδ δρυς με βεγγε ή με σοκολατι λακα.Επισης μου ειπε να τους παω δειγμα απο την κουζινα και να μου βγαλουν το ιδιο δρυινο χρωμα.Αυτο μου φανηκε πολυ καλο!Θα παω σε μερικα ακομα μαγαζια.Η Ροδος δεν εχει παρα πολλα αλλα ευτυχως εχει αρκετα.Ειχε επισης επιπλο τηλεορασης με πλατη που κρεμιεται στον τοιχο,οπως ηθελα.Θα παω ομως και αλλου αν και....βαριεμαι! :lol: :lol: :lol:

Εικόνα

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιουν 19, 2009 11:21 am 
Χωρίς σύνδεση
Goddess
Goddess
agap

χα χα χα και εγώ το ΠΕΡΙΜΕΝΑ!!!
λοιπόν εγώ χρυσό μου είχα πάει σε 16 μαγαζία!!! :shock:
Τα γύρισα σχεδό ΟΛΑ....ήθελα να δώ τι έχουν και φυσικά να συγκρίνω και τιμές....επίσης και εμείς θέλαμε να τα κλείσουμε όλα σε έναν (για τον ίδιο λόγο) αλλά επειδή με την τραπεζαρία (που μας παίδεψε) είχαμε πρόβλημα τελικά μόνο αυτήν την πήραμε από αλλού, όλα τα άλλα σε έναν...
Τώρα λέω ότι από την αρχή ήξερα ότι μου είχε κάνει καλή εντύπωση το συγκεκριμένο κατάστημα και τελικά ΔΕΝ έπρεπε να παω σε τόσα...νομίζω πήγαινε σε 1-2 γνωστά έτσι να σου φύγει η περιέργεια και μετά αν δεν βρείς κάτι άλλο τότε πας σε αυτό που σε ικανοποιεί...αυτο με το ξύλο είναι πολύ καλό και θα έχεις μια ομοιομορφία :wink: :D
Άντε καλή συνέχεια....ο μπογιατζής ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ :lol: :lol: :lol:

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιουν 19, 2009 11:28 am 
Χωρίς σύνδεση
Banned
Banned
Firfiroula

Ασε και χθες γυρισα σπιτι και το εχει στοκαρει σχεδον ολο!Ευτυχως θα το περασει και 2ο χερι και μετα τριψιμο οποτε εχω λιγο χρονο ακομα. :lol: Βλεπεις και ο καλος μου δεν βοηθαει,βαριεται και αυτος να κοιταει για επιπλα.Στο τελος θα τα διαλεξω μονη μου και μετα θα μου λεει πως δεν του αρεσουν! :evil:

Εικόνα

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιουν 19, 2009 11:30 am 
Χωρίς σύνδεση
Goddess
Goddess
agap

ρε τι μου θυμίζει..τι μου θυμίζει
αλλά εγώ τελικά τον έπεισα και ήρθε σε ΟΛΑ...το ξέκανα τον άνθρωπο :lol: :lol:

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιουν 19, 2009 11:36 am 
Χωρίς σύνδεση
Goddess
Goddess
NIKI78

εγω γυρισα ολα τα νοτια ...ολα τα βορεια προαστεια και γενικα διαβαζα περιοδικα για 2 χρονια με επιπλα κτλ γιατι μου αρεσαν κιολας!!! :lol: :lol:
ωραια ηταν απο φωτογραφιες κτλ αλλα οταν τα εβλεπα απο κοντα σε μερικα οι τιμες ηταν απαγορευτικες !! :D
ειχα καταληξει τουλαχιστον στους χρωματικους συνδυασμους !!!
και ρε γαμωτο πεταξα και ολοκληρη κουτα με τα περιοδικα να στα εστελνα !!! :lol: :lol:
και εγω θα συμφωνησω να πας σε κανα 2 ακομα αν και η λυση που σου προτεινε η κοπελα απο το μαγαζι την θεωρω πάρα πολυ καλή και ετσι πρεπει να γινεται ! μην αγχωνεσαι τα επιπλα αλλαζουν ανα πασα στιγμη και το σπιτι ξαναβαφεται !!! :lol: :lol:

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιουν 19, 2009 11:41 am 
Χωρίς σύνδεση
Banned
Banned
Firfiroula

Δεν νομιζω να ερθει ξανα μαζι μου. :lol: Τα βαριεται αυτα τα πραγματα.
Οσο για τα περιοδικα,προτιμω να μην τα βλεπω πια γιατι εχουν μονιμως κατι επιπλα πανακριβα που δεν μπορω να αγορασω και στεναχωριεμαι.Και ειναι ωραια τα ατιμα!

Εικόνα

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιουν 19, 2009 11:42 am 
Χωρίς σύνδεση
Banned
Banned
Firfiroula

Ηθελα να σας δειξω φωτο απο την τραπεζαρια που μου αρεσει αλλα δεν ξερω πως να την βαλω εδω απο τον υπολογιστη μου που την εχω.Μηπως ξερετε να μου πειτε;

Εικόνα

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιουν 19, 2009 12:57 pm 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
Xionati

Καλή συνέχεια στο ψάξιμο. Και εμείς πήγαμε σε 10 περίπου μαγαζιά πριν καταλήξουμε στην Casamania. Φαντάζομαι ότι η Ρόδος δεν έχει τις άπειρες και χαωτικές επιλογές της Αθήνας, οπότε θα έλεγα να τις εξαντλήσεις πριν καταλήξεις οπουδήποτε. Αν θέλεις κάποια πληροφορία για Casamania, μου λες...

Εικόνα

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιουν 19, 2009 1:04 pm 
Χωρίς σύνδεση
Goddess
Goddess
agap

Firfiroula έγραψε:
Ηθελα να σας δειξω φωτο απο την τραπεζαρια που μου αρεσει αλλα δεν ξερω πως να την βαλω εδω απο τον υπολογιστη μου που την εχω.Μηπως ξερετε να μου πειτε;

φόρτωσε την στο photobucket αν δεν έχεις λογαριασμό τότε άνοιξε...αφού την φορτώσεις αντέγραψε το λινκ και βάλτο εδώ
(εγώ ανοίγω τον λάκο μου :? , αφού από τη δουλειά δεν θα μπορώ να το δω και θα με φάει η αγωνία :lol: )

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιουν 19, 2009 1:22 pm 
Χωρίς σύνδεση
Banned
Banned
linakon

:cry: :cry:

παιδιά κι εγώ σε αυτή τη διαδικασία είμαι και τη ΜΙΣΩ!! Θα θελα να έχω πάρα πολλά λεφτά και να μπω στο πρώτο μαγαζί καιοτι μου αρέσει να το πάρω. Τώρα έχω πάει σε ΙΚΕΑ, ΣΑΤΟ, Second, Εντος, και 2-3 άλλα και δεν έχουμε καταλήξει σε τίποτα. Βρήκαμε μόνο ένα καναπέ τεράστιο γωνία σε πάρα πολύ καλή τιμή και μάλλον θα τον κλείσουμε. Αλλά γενικά.....ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ νέυρα!

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιουν 19, 2009 1:40 pm 
Χωρίς σύνδεση
Banned
Banned
Firfiroula

Xionati έγραψε:
Καλή συνέχεια στο ψάξιμο. Και εμείς πήγαμε σε 10 περίπου μαγαζιά πριν καταλήξουμε στην Casamania. Φαντάζομαι ότι η Ρόδος δεν έχει τις άπειρες και χαωτικές επιλογές της Αθήνας, οπότε θα έλεγα να τις εξαντλήσεις πριν καταλήξεις οπουδήποτε. Αν θέλεις κάποια πληροφορία για Casamania, μου λες...

Χιονατη αν θελεις στειλε μου ενα πμ να μου πεις ποσο σου στοιχισαν και τι πηρες αν δεν σου κανει κοπο.Η ποιοτητα μου φανηκε αρκετα καλη.Εσυ τι λες;
Αγγελικουλα θα τις βαλω το απογευμα τις φωτο οποτε μην αγωνιας! :wink:

Εικόνα

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιουν 19, 2009 1:53 pm 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
Xionati

Firfiroula έγραψε:
Xionati έγραψε:

Χιονατη αν θελεις στειλε μου ενα πμ να μου πεις ποσο σου στοιχισαν και τι πηρες αν δεν σου κανει κοπο.Η ποιοτητα μου φανηκε αρκετα καλη.Εσυ τι λες;

Πήραμε τα πάντα από εκεί, κρεβατοκάμαρα, τραπεζαρία, μπουφέ, τραπέζι σαλονιού και 2 καναπέδες. Ακριβές ποσό δε θυμάμαι να σου πω αυτή τη στιγμή, θα πρέπει να βρω τα χαρτιά το βράδυ στο σπίτι. Θυμάμαι όμως ότι μας έκαναν γεναία έκπτωση επειδή τα πήραμε όλα από εκεί και τα πληρώσαμε με μετρητά. Η ποιότητα και σας μας φαίνεται καλή. Τα έχουμε από τα τέλη Νοεμβρίου, που θεωρώ ότι είναι μικρό διάστημα για να τσεκάρεις αντοχές κλπ, αλλά μέχρι στιγμής δεν έχουμε κάποιο πρόβλημα. Αν θες στείλε μου με πμ κ το email σου για να σου στείλω φωτογραφίες και θα σου απαντήσω το βραδάκι με τιμές.

Εικόνα

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Ιουν 19, 2009 2:09 pm 
Χωρίς σύνδεση
Banned
Banned
Firfiroula

Xionati thanks!Σου εστειλα πμ.
Ζουζουνα τωρα ειδα το πμ σου και σου απαντησα.

Εικόνα

Κορυφή

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 217 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Επόμ.

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot], EVRYDIKI, Google [Bot], Google Adsense [Bot], monaliza, Yahoo [Bot]

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Παρακαλούμε πολύ να μην διαφημίζετε υπηρεσίες και προϊόντα στα post του Forum.
Όποιο post εμπεριέχει διαφήμιση θα διαγράφεται αμέσως.
Εάν θέλετε να διαφημιστείτε στο teleiosgamos.gr παρακαλούμε επικοινωνήστε στο : sales@qwerty.gr ή τηλεφωνήστε στο 2106180171
Έδρα εταιρείας: Επταλόφου 1, Μαρούσι 151 24