myCalendar     myBudget     myGuestlist     myFriends     myGroups     myPhotos     myVideos     myBlog     downloads     Chat
Rss Facebook Google+ Twitter Youtube

Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Μείνετε ενημερωμένοι
με Rss Feed. Τι είναι Rss;

Τώρα είναι Σάβ Ιούλ 26, 2014 9:28 am
Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 58 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση Πρ.  1, 2, 3, 4  Επόμ.
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 28, 2009 9:33 am 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
coco

bettyboo, θέλεις να ψάχνουμε μαζί??εμένα κανένας δε με βοηθάει...δε συμμερίζεται κανείς το γούστο μου...και ο καλός μου βαριέται και όλο τσακωνόμαστε γιατί γκρινιάζει στα μαγαζιά..
από πού τον πήρες τον καναπέ??όλο δέρμα??
εμένα μου αρέσουν κάποιοι με δερμάτινες λεπτομέρειες...
πού αλλού έχεις δει??
εγώ κρεββατοκάμαρα δυστυχώς "κληρονόμησα"από το εργένικο σπίτι του καλού μου και λόγω οικονομικών δε θα την αλλάξουμε προς το παρόν (ελπίζω) - είναι σκούρο ξύλο (κοκκινωπό) μοντέρνα, ίσια γραμμή αλλά ευτυχώς έχει αρκετό αποθηκευτικό χώρο με μεγάλα συρτάρια!!εργένικο γούστο βλέπεις...μόνο στρώμα θα αλλάξουμε.

Κορυφή
  Προφίλ Αποστολή προσωπικού μηνύματος  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Αύγ 29, 2009 9:58 pm 
Χωρίς σύνδεση
Princess
Princess
souza

μόλις επέστρεψα από διακοπές και βλέπω πως επιτέλους βρήκα νύφες με γούστα σαν τα δικά μου!!

ευτυχώς γιατί όλοι με κοιτάνε σαν να είμαι ούφο όταν ζητάω συγκεκριμένα σχέδια!!

κορίτσια, έπιπλα με πατίνες και τα λοιπά όσο και αν σας φαίνεται πε΄ρίεργο έχουν βάλει τον τελευταίο μήνα (αφού βρήκα εγώ τραπεζαρία και σαλόνι!!!) και στα 120!! στο κρυονέρι

αξίζει να πάτε δεδομένου ότι έχει μια προσφορά με σετ νεομπαρόκ, τραπέζι, 6 καρέκλες, μπουφές, καθρέφτης και βιτρίνα μόνο 4.450!! κάθε περίπτερο είναι υποχρεωμένο να βάλει μια προσφορά και αυτοί διάλεξαν ένα κομμάτι που εμένα μου αρέσει πολύ!!

αλλά όταν έψαχνα εγώ κανένα περίπτερο δεν είχε τίποτα....

πηγαίνετε να δείτε αν σας αρέσει. η τιμή του είναι σούπερ. αρχική είχε 7.700 νομίζω.

εμείς τελικά σαρώσαμε όλες τις αντικέ σε μοναστηράκι και πειραιά. για να ταιριάξουμε με τα παλιά έπιπλα που είχαμε βρει από τον παππού του γ. που ήταν ναυτικός και είχε φέρει διάφορα.

τα πήγα όλα σε λουστραδόρο και μου τα έκανε σε βαθύ καφέ (όχι βέγκε) φαίνονται τα νερά του ξύλου και κάποιες λεπτομέρειες με ασημί πατίνα!!

μόλις μπορέσω θα βάλω τις φώτο από το κινητό μου να μου πείτε γνώμες!!!!

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Αύγ 30, 2009 5:03 pm 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
bettyboo

δεν είσαι η μόνη κι εμένα κανείς δε με βοήθησε.. :( όσο για τους άντρες όλο γκρίνια είναι και δε βοηθάνε ουσιαστικά! άσε που ούτε γούστο έχουνε ούτε ξέρουνε από τιμές και τους φαίνονται όλα πανάκριβα.. :)

ο καναπές είναι όλος δέρμα και σε μοντέρνα γραμμή αλλά θα βάλω τα υπόλοιπα κομμάτια κλασσικά και πιστεύω να δέσει ωραία..
γενικά οι δερμάτινοι είναι αρκετά ακριβοί αλλά αυτόν τον βρήκα σε πολύ καλή τιμή, αν ενδιαφέρεσαι πες μου να σου πω..

δε γίνεται να τα κάνεις όλα με τη μία..σιγά σιγά θα πάρεις και την κρεββατοκάμαρα που σου αρέσει! εγώ να φανταστείς δεν μπορώ να βρω τραπεζάκι καναπέ και βολευτήκαμε με ένα παλιό μπρούτζινο που το γυαλίσαμε μόνοι μας μέχρι να βρούμε αυτό που θέλουμε..

Κορυφή
  Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 31, 2009 1:17 am 
Χωρίς σύνδεση
Princess
Princess
souza

τους δυο καναπεδες τους εκλεισα 2500. πιστευω αν βαλω δερμα θα ανεβω ενα χιλιαρικο!!

στειλε μου ενα πμακι.

ευχαριστω!

για τραπεζακι πηγαινε μοναστηρακι και πειραια στα παλιατζιδικα.
εχω πολυ καλο λουστραδορο να στα βαψει.

θα βρεις πραγματικους θυσαυρούς!

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 31, 2009 9:29 am 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
coco

εμένα βρε κορίτσια, τα μαγαζιά στο Μοναστηράκι δε με εμπνέουν, τουλάχιστον αυτά που είναι υπαίθρια στην πλ. Αβησσυνίας, είναι που δεν έχω φαντασία να "δω" αυτά τα έπιπλα αναπαλαιωμένα καθαρά και στολισμένα...έψαχνα καρέκλες για την τραπεζαρία μου και δεν κατάφερα να εμπνευστώ!!
Σε αντικερί δεν έχω πάει πάντως...
Στα 120 πρέπει να έχει γενικά καλύτερες τιμές από Κηφισίας, δεν έχω κοιτάξει καθόλου, στο ΕΝΑ&ΕΝΑ που πήγα δε μου άρεσε τίποτα..
Μου είπε μία φίλη για κάποιο καλό μαραγκό - αν κάνω ραντεβού μαζί του θα σας πω εντυπώσεις..
Προς το παρόν περιμένω το νέο κατάλογο του ΙΚΕΑ που κυκλοφορεί αυτές τις μέρες, για τα απλά και καθημερινά, ξέρετε...

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 31, 2009 1:20 pm 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
bettyboo

δεν μπορώ να στείλω πμ είμαι καινούριαααα... :evil:

Κορυφή
  Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 02, 2009 1:03 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
nabal

Κορίτσια μόλις γύρισα από τον Ανδρέα Κρητικό που είχα προτείνει σε μία κοπέλα...

Είχε πολύ ωραία πράγματα σε έθνικ και country στυλ σε αρκετά καλές τιμές! Επίσης μου άρεσαν οι καναπέδες του και κάτι πίνακες...

Αν ενδιαφέρεται καμία για αυτό το στυλ αξίζει τον κόπο!

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 02, 2009 1:25 pm 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
coco

Εγώ είμαι η "κάποια κοπέλα" και χαίρομαι πολύ που μας κάνεις άμεση ανταπόκριση με τόσο καλά νέα!!
Πρέπει οπωσδήποτε να βρω αυτό το μαγαζί!!
Εσύ δεν το έχεις εξοπλίσει το σπιτάκι σου??Ψάχνεις σαλόνι??Νόμιζα ότι έβλεπες περισσότερο ντιζαινάτους και μίνιμαλ καναπέδες...

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 02, 2009 1:28 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
nabal

Εμένα το σπίτι έχει αυτή τη στιγμή "προσωρινά έπιπλα" γιατί περιμένω να ολοκληρωθούν κάποιες κατασκευές στο χώρο... απλά έχω πάρει διάφορα έθνικ πράγματα από ταξίδια και προσπαθώ να τα συνδυάσω...

Οι καναπέδες του Κρητικού που είδα ήταν λευκοί σε πολύ απλή μοντέρνα γραμμή που ταιριάζουν με διάφορα είδη σπιτιών, αλλά είχε και πιο country αλλά δεν τους κοίταξα πολύ αυτούς...

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 02, 2009 1:34 pm 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
coco

ωραία!!
και εγώ κάπως έτσι είμαι...
αλλά..περιμένω τη μεγάλη μέρα που θα τελειώσω με τα του γάμου και θα ασχοληθώ πλήρως με την "επένδυση" των δώρων του γάμου μου στο σπιτάκι μου!!!

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Σεπ 13, 2009 1:26 am 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
evvou

souza έγραψε:
sofia πως τα διαλεξες όλα αυτά χωρίς να φοβηθείς τους συνδυασμούς?

εμένα μου αρέσει το βαρύ ξύλο οπότε θα το γυρίσω στο νεομπαρόκ αλλά σε κάποια σημεία θα βάλω λευκή πατίνα έτσι για το γαμώτο!

http://www.tzikas.com.gr/notomobili/col ... hp?catid=4

:D εχω βαλει αυτη τη συνθεση στο καθημερινο σαλονι...αλλα στην μεγαλη του εκδοχη που ακουμπαει στο πατωμα (δεν ηθελα να το στηριξω ολο αυτο στον τοιχο) με ταπετσαρια απο πισω (ριγε σε μαυρο κ ενα περιεργο σαμπανιζοχρυσομπεζ :shock: εγω κ η Μιραρακη :lol: ) και εναν τεραστιο γωνιακο μαυρο καναπε :D

μεχρι να ερθουν τα πραγματα στο σπιτι ειχα τρελο πανικο οτι θα ειναι μια μπουρδα κ πολυ βαρυ...αλλα εχει βγει αυτη η γωνια του σπιτιου τοσο μοντερνα κ τοσο ομορφη που οποιος το βλεπει παθαινει ερωτα!!! σαν να εχει βγει απο περιοδικο ειναι κ ειναι κατι που δεν το βλεπεις σε πολλα σπιτι γιατι (οπως κ εγω στην αρχη) το φοβουντε :wink:

τολμηστε να κανετε το κατι διαφορετικο στο σπιτακι σας!!! θα παθετε πλακα με το αποτελεσμα! :wink:

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Σεπ 13, 2009 9:59 am 
Χωρίς σύνδεση
Banned
Banned
Firfiroula

evvou θελουμε φωτος απο το σπιτι!Πολυ ωραια η συνθεση!Εγω ειμαι του πιο μοντερνου και μινιμαλ,τα θελω ολα λιτα αλλα καμαρωνω να βλεπω ωραια σπιτια σε διαφορετικο στυλ.Αμα δεν ειναι βαρυ,μου αρεσει πολυ το συγκεκριμενο στυλ!Το βρισκω κομψο και χλιδατο!

Εικόνα

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Σεπ 13, 2009 11:41 am 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
fofoula

evvou έγραψε:
souza έγραψε:
sofia πως τα διαλεξες όλα αυτά χωρίς να φοβηθείς τους συνδυασμούς?

εμένα μου αρέσει το βαρύ ξύλο οπότε θα το γυρίσω στο νεομπαρόκ αλλά σε κάποια σημεία θα βάλω λευκή πατίνα έτσι για το γαμώτο!

http://www.tzikas.com.gr/notomobili/col ... hp?catid=4

:D εχω βαλει αυτη τη συνθεση στο καθημερινο σαλονι...αλλα στην μεγαλη του εκδοχη που ακουμπαει στο πατωμα (δεν ηθελα να το στηριξω ολο αυτο στον τοιχο) με ταπετσαρια απο πισω (ριγε σε μαυρο κ ενα περιεργο σαμπανιζοχρυσομπεζ :shock: εγω κ η Μιραρακη :lol: ) και εναν τεραστιο γωνιακο μαυρο καναπε :D

μεχρι να ερθουν τα πραγματα στο σπιτι ειχα τρελο πανικο οτι θα ειναι μια μπουρδα κ πολυ βαρυ...αλλα εχει βγει αυτη η γωνια του σπιτιου τοσο μοντερνα κ τοσο ομορφη που οποιος το βλεπει παθαινει ερωτα!!! σαν να εχει βγει απο περιοδικο ειναι κ ειναι κατι που δεν το βλεπεις σε πολλα σπιτι γιατι (οπως κ εγω στην αρχη) το φοβουντε :wink:

τολμηστε να κανετε το κατι διαφορετικο στο σπιτακι σας!!! θα παθετε πλακα με το αποτελεσμα! :wink:

evvou κι εγω έχω πάρει αυτη τη σύνθεση αλλά την κρεμαστή... με διαβεβαίωσαν πως και να σκαρφαλώσω πάνω της δεν πρόκειται να πάθει τίποτα.... εγω δεν έβαλα ταπετσαρία αλλά έβαψα τον τοιχο σκούρο καφε... Το άτιμο το επιπλάκι έχει κλέψει την παράσταση... Χαλάλι τα λεφτά της!!!! Όσο για τον πανικό σου...δεν είσαι η μόνη... κι εγώ μια από τα ίδια... ενώ ήμουν σίγουρη οτι το κάθε έπιπλο ξεχωριστα μου άρεσε φοβήθηκα πολύ για το πως θα δείχνουν όλα μαζι... τελικά το αποτέλεσμα ήταν υπέροχο!!!!

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Σεπ 13, 2009 2:46 pm 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
evvou

Firfiroula έγραψε:
evvou θελουμε φωτος απο το σπιτι!Πολυ ωραια η συνθεση!Εγω ειμαι του πιο μοντερνου και μινιμαλ,τα θελω ολα λιτα αλλα καμαρωνω να βλεπω ωραια σπιτια σε διαφορετικο στυλ.Αμα δεν ειναι βαρυ,μου αρεσει πολυ το συγκεκριμενο στυλ!Το βρισκω κομψο και χλιδατο!

κ εγω ελεγα πως το σπιτι μου θα το φτιαξω μινιμαλ...ελα ομως που σε οτι σπιτια εχω παει πανω-κατω εχουν τα ιδια επιπλα :shock:

στην αρχη ειχα κλεισει και εγω αλλη συνθεση...αλλα επειδη ειχα γυρισει ολα τα μαγαζια με επιπλα της Αθηνας...και ειδα πως παντου εβλεπα το ιδιο πραγμα, εκλεισα αυτο και βγηκε πολυ μοντερνο και προτοτυπο...η αληθεια ειναι οτι το χρυσοπληρωσαμε..αλλα τα αξιζει τα λεφτα του οπως λεει και η fofoula

ακομα δε μπορω να πιστεψω πως τελειωσε το σπιτι και βγηκε τοσο ομορφο :D

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Σεπ 13, 2009 3:27 pm 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
fofoula

Aπό τον tzika εγώ πήρα ακόμα μια ωραία ιδέα...
Η τραπεζαρια μου απο την μια μερια έχει 3 καρέκλες και από τη άλλη εναν τεραστιο ταμπουρε που μπορούν να καθίσουν άλλα 3-4 άτομα....
Και μένα μου αρέσουν οι minimal γραμμές και τις έχω επιλέξει ....αλλα φρόντισα να μπλέξω μερικα νεομπαρόκ στοιχεία και το αποτέλεσμα ήταν καλύτερο απο ότι το φανταζόμουν!!!!

Κορυφή

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 58 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση Πρ.  1, 2, 3, 4  Επόμ.

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot], felicia87, Google [Bot], Google Adsense [Bot], romeo5

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Παρακαλούμε πολύ να μην διαφημίζετε υπηρεσίες και προϊόντα στα post του Forum.
Όποιο post εμπεριέχει διαφήμιση θα διαγράφεται αμέσως.
Εάν θέλετε να διαφημιστείτε στο teleiosgamos.gr παρακαλούμε επικοινωνήστε στο : sales@qwerty.gr ή τηλεφωνήστε στο 2106180171
Έδρα εταιρείας: Επταλόφου 1, Μαρούσι 151 24