myCalendar     myBudget     myGuestlist     myFriends     myGroups     myPhotos     myVideos     myBlog     downloads     Chat
Rss Facebook Google+ Twitter Youtube

Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Μείνετε ενημερωμένοι
με Rss Feed. Τι είναι Rss;

Τώρα είναι Σάβ Δεκ 20, 2014 8:17 pm
Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 101 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Επόμ.
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: "Θεμα" γαμου για τον Ιουλιο...help me!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Οκτ 11, 2009 7:22 pm 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
Peanut

Κοριτσια θελω τη βοηθεια και τη γνωμη σας...εχω μπερδευτει παρα πολυ!!!
Ξαχνω "θεμα" για το γαμο μου που θα γινει τον Ιουλιο του 2010 σε ενα beach bar!!!
Δεν θελω τα κλασσικα καλοκαιρινα θεματα...δλδ αγκυρες, αστεριες, διχτυα και τα σχετικα (λες και ειμαι η κορη του ψαρα)
Ο αρραβωνιαστικοςμου θελει να εχουμε βασικο θεμα την ελια,δεν εχω μεγαλη αντιρηση αλλα παρολα αυτα θεωρω οτι το θεμα ελια εινα αρκετα κλασικο (αν και δοκιμασμενο)
Θελω να μου πειτε κι εσεις τις ιδεες μπας και καταληξω πουθενα...η αγχωμενη!!!!
Ευχαριστω εκ των προτερων ολες σας!!!

Κορυφή
  Προφίλ Αποστολή προσωπικού μηνύματος  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Οκτ 11, 2009 7:30 pm 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
ZGIA

Έχουμε ακριβώς τον ίδιο προβληματισμό.
Παντρεύομαι 03-10-2010 και θέλω να έχω ένα θέμα αλλά όταν ρωτάς όλοι λένε αστερίες κτλ. λόγω καλοκαιριού ή την ελιά. Και τα δύο είναι πολύ ωραία αλλά έχουν χρησιμοποιηθεί πολύ.
Μία φίλη μου πρότεινε αρωματικά φυτά, Δεν ενθουσιάστηκα αλλά στο λέω μήπως σου αρέσει.

Κορυφή
  Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Οκτ 11, 2009 7:52 pm 
Χωρίς σύνδεση
Banned
Banned
Miriam

Οταν λετε θεμα τι εννοειτε? Εμενα ο γαμος ειναι 3 Ιουλιου κ θα εχει χρωμα το οποιο θα υπαρχει σε στολισμο, μπομπονερες κ προσκλητηρια. δλδ το θεμα ειναι αλλο απο τα χρωματα του γαμου?

Το θεμα θα μπορουσε να ειναι το "Παρτυ" αφου ειναι κ σε beach bar. Δλδ να εχετε μπαλονια, καπελακια, πολυχρωμη τουρτα κ διαφορα χαρουμενα πραγματα σα παρτυ. Η θα μπορουσαν οι καλεσμενοι σας να ρθουν ντυμενοι casual με παρεω, μαγιο κ τετοια, οι νεοι τουλαχιστον κ να βουτατε κ στη θαλασσα να αναψετε κ φωτιες ισως να ψηνετε κ διαφορα κρεατα.

Αυτο με την ελια που λες σα θεμα εμενα μου κανει κατι παρομοιο με το χρωμα ενος γαμου κ οχι τοσο το θεμα.

Κορυφή
  Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Οκτ 11, 2009 8:16 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
flowerdub

παίξε με χρώματα που σου αρέσουν αρχικά και μετά θα βρείς ''θέμα''...εμένα που ήταν δίπλα στη θάλασσα, είχα χρώματα γαλάζιο και καφέ,στα τραπέζια υ[ήρχαν σκορπισμένες γαλάζιες παγιέτες,οι μπομπό (που τισ έφτιαξα εγώ) είχαν επάνω χταποδάκια μεταλλικά,κοχυλάκια και ιππόκαμπους (ήταν σαν γουράκια) και λουλούδια είχα γαλάζιες ορτανσίες με καφέ κορδέλες...στα λέω έτσι σκόρπια μπας και βρείς κάτι :wink:

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Οκτ 12, 2009 12:30 am 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
PEARL

Koρίστια εμείς 10-7 παντρευόμαστε, δίπλα σε θάλασσα.Τι είναι αυτό με το "θέμα" γάμου; Εγώ νομίζω ότι πρέπει απλά όλα να δένουν μεταξύ τους κυρίως τα χρώματα δηλ. στολισμός και μπομπονιέρες.Τι άλλο;

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Οκτ 12, 2009 7:38 am 
Χωρίς σύνδεση
Goddess
Goddess
tatis

Τα χρώματα τα έχεις βρει? Αν ξεκινήσεις από εκεί, μπορεί να βοηθηθείς κ να βρεις το θέμα. Βέβαια όλα αυτά που ΔΝ θέλεις περιορίζουν αρκετά τις επιλογές σου. Πάντως η ελιά σε beach bar δν μου αρέσει καθόλου.

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Οκτ 12, 2009 9:56 am 
Χωρίς σύνδεση
Wedding Angels 2010
Wedding Angels 2010
mankat

Σχετικά με τα αρωματικά φυτά που είπε και κάποια κοπέλα πριν, θα σε βοηθούσαν αρκετά και στο θέμα κουνουπιών, μην το γελάς είναι αλήθεια! Με έναν βασιλικό ξεμπερδεύεις και θα χαρίσει άρωμα & χρώμα διαφορετικό από το μπλε.
Ακόμα για να αποφύγεις τα αναμενόμενα δηλ. κοχύλια, αστερίες κλπ, θα μπορουσες να κάνεις κάτι πιο απλό & λιτό.
1. Ένα γυάλινο δοχείο σχετικά μεγάλο στο κέντρο με άσπρα βότσαλα και κεράκια ή πχ έναν βασιλικό
2. Να πάρεις τις σίτες που χρησιμοποιούσαν παλιά οι γιαγιάδες, αυτές τις στρογγυλές με το ξύλο γύρω γυρω και να βάλεις μέσα σφηνοπότηρα, ένα μπουκαλάκι μαστίχα ή ρακί και κεράκια

Τι άλλο???Χμμμ Θα επανέλθω

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Οκτ 12, 2009 10:19 am 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
Kyriaki14

Σε ένα γάμο που πήγα τον Ιούνιο δίπλα σε θάλασσα είχαν τη λεβάντα σαν θέμα. Δεν το είχαμε ξαναδεί και ήταν πολύ όμορφο. Είχαν δηλαδή λιλά χρώμα και στο στολισμό υφασμάτινα λουλούδια λεβάντας κι άλλα που ταίριαζαν. Μόνο η ανθοδέσμη είχε και αληθινή λεβάντα. Στα καλαθάκια με το ρύζι είχνα ρίξει επίσης λεβάντα αποξηραμένη και μύριζε υπέροχα. Το καλό με τα υφασμάτινα λουλούδια, που ήταν όμως πολύ καλής ποιότητας, είναι ότι τους έμειναν μετά πολλά πράγματα και τα παιδιά έφτιαξαν ωραίες συνθέσεις για το σπίτι τους.

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Οκτ 12, 2009 8:41 pm 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
Peanut

tatis έγραψε:
Τα χρώματα τα έχεις βρει? Αν ξεκινήσεις από εκεί, μπορεί να βοηθηθείς κ να βρεις το θέμα. Βέβαια όλα αυτά που ΔΝ θέλεις περιορίζουν αρκετά τις επιλογές σου. Πάντως η ελιά σε beach bar δν μου αρέσει καθόλου.

Η αληθεια ειναι οτι εχω ψιλοκαταληξει στα χρωματα...σκεφτομαι εκτος απο το ασπρο(που θα υπαρχεισιγουρα) να συνδιασω κιτρινοπρασινο(μια ιδιαιτερη αποχρωση που βρηκα-δεν μπορω να την περιγραψω ακριβως) και ανοιχτο γκρι!!!
Το ειδα σε γαμο σε beach bar και ταιριαζε παρα πολυ το πρασινοκιτρινο με το πρασινο των δεντρων και το ανοικτο γκρι με το ασπρο και το γαλαζιο της θαλασσας!!!

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Οκτ 12, 2009 8:43 pm 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
Peanut

Αν μαθω πως μπορω να ανεβασω φωτο - θα ανεβασω μια με τα χρωματα που διαλεξα!!!

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Οκτ 12, 2009 8:45 pm 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
Peanut

flowerdub έγραψε:
παίξε με χρώματα που σου αρέσουν αρχικά και μετά θα βρείς ''θέμα''...εμένα που ήταν δίπλα στη θάλασσα, είχα χρώματα γαλάζιο και καφέ,στα τραπέζια υ[ήρχαν σκορπισμένες γαλάζιες παγιέτες,οι μπομπό (που τισ έφτιαξα εγώ) είχαν επάνω χταποδάκια μεταλλικά,κοχυλάκια και ιππόκαμπους (ήταν σαν γουράκια) και λουλούδια είχα γαλάζιες ορτανσίες με καφέ κορδέλες...στα λέω έτσι σκόρπια μπας και βρείς κάτι :wink:

Η αληθεια ειναι οτι κι εγω θελω να χρησιμοποιησω τις ορτανσιες σαν βασικο λουλουδι των συνθεσεων...ειναι απο τα αγαπημενα μου λουλουδια!!!

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Οκτ 15, 2009 6:35 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
flowerdub

Peanut έγραψε:
flowerdub έγραψε:

Η αληθεια ειναι οτι κι εγω θελω να χρησιμοποιησω τις ορτανσιες σαν βασικο λουλουδι των συνθεσεων...ειναι απο τα αγαπημενα μου λουλουδια!!!

όταν καταλήξεις με τις αποχρώσεις που σου αρέσουν,κοιτα και για ορτανσίες γιατί υπάρχουν σε πολλάαα χρώματα,αμα θες πες μου να σου δώσω και το τηλ του ανθοπωλείου που πήγα,γιατί στο μπλέ π.χ. μου έδειξε 5 διαφορετικές αποχρώσεις,και είχε ολόκληρη παλέτα με τα χρώματα που υπάρχουν :wink:

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Οκτ 16, 2009 8:27 am 
Χωρίς σύνδεση
Banned
Banned
Miriam

Οι ορτνανσιες δε μου πολυ αρεσαν εμενα αλλα εκτος αυτου δε θα τις εβαζα γιατι κοστιζουν 50 ευρω η μια.. :(

Κορυφή
  Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: "Θεμα" γαμου για τον Ιουλιο...help me!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 16, 2010 3:59 pm 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
brasslady

Κορίτσια εγώ παντρεύομαι 17 Ιουλίου στην επαρχία. Ο γάμος θα γίνει σε ένα ξωκλήσι μέσα στα δέντρα. Γενικώς θέλω τα πάντα να είναι όσο το δυνατόν πιο φυσικά, οπότε το θέμα διαμορφώνεται σε rustic-vintage...Δηλαδή χρώματα λουλουδιών ιβουάρ και ανοιχτό πράσινο και μερικούς καφέ καρπούς. Οι μπομπο θα έχουν πάνω κανέλα, αστεροειδή γλυκάνισο, και ένα στάχυ....Θα τις έχω σε καλάθια παλιά χωριάτικα (κανίστρες τα λέμε στη Θεσσαλία) και το προαύλιο θα είναι στολισμένο με ξαπλωμένα πυθάρια απ'οπου θα βγαίνουν λουλούδια στα χρώματα που ανέφερα. Θα προσθέσω και καλάθια με φρούτα, κανέλες, σταχυα κτλ. Τα στέφανα θα είναι του παππού και της γιαγιάς, και αντί για την κρυστάλλινη καράφα-ποτήρι θα βρώ κανένα κανάτι πήλινο και ποτήρι....

Δεν ξέρω αν κάτι τέτοιο ταιριάζει σε γάμο δίπλα στη θάλασσα, αλλά πιστεύω ότι μπορείς να διαμορφώσεις κάτι αντίστοιχο...

Επίσης, και εμένα μου αρέσει πολύ η ορτανσία. Είναι αρκετά ακριβή, οπότε θα είναι ένα από τα λουλούδια, αλλά θα χρησιμοποιήθεί με μέτρο...

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης: Re: "Θεμα" γαμου για τον Ιουλιο...help me!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Απρ 18, 2010 1:33 pm 
Χωρίς σύνδεση
Wedding Angels 2011
Wedding Angels 2011
victorias

Αν εκανα γαμο καλοκαιρι σιγουρα σαν κεντρικο θεμα θα ειχα τον βασιλικο. Τοσο μυρωδατος τοσο καλοκαιρινος.

Κορυφή

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 101 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Επόμ.

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], joanna19, Kolkyriaki, sophiaminnie, Yahoo [Bot]

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Παρακαλούμε πολύ να μην διαφημίζετε υπηρεσίες και προϊόντα στα post του Forum.
Όποιο post εμπεριέχει διαφήμιση θα διαγράφεται αμέσως.
Εάν θέλετε να διαφημιστείτε στο teleiosgamos.gr παρακαλούμε επικοινωνήστε στο : sales@qwerty.gr ή τηλεφωνήστε στο 2106180171
Έδρα εταιρείας: Επταλόφου 1, Μαρούσι 151 24