myCalendar     myBudget     myGuestlist     myFriends     myGroups     myPhotos     myVideos     myBlog     downloads     Chat
Rss Facebook Google+ Twitter Youtube

Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Μείνετε ενημερωμένοι
με Rss Feed. Τι είναι Rss;

Τώρα είναι Τετ Οκτ 01, 2014 10:33 am
Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 10 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΠΙΚΑΜΕ- ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 16, 2009 9:54 am 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
NIKOLI

Κοριτσια καλημερα!
Εχω μπει στο καινουργιο σπιτι εδω και μια εβδομαδα, εχω αδιασει ολες τις κουτες και γενικα τα παραγματα τακοποιθηκαν.
Αλλα ολο και κατι λειπει!
Τωρα ειναι η ωρα για διακοσμηση, το πιο ωραιο κομματι, που περιμενα πως και πως!
Τοσες ιδεες υπαρχουν και εχω μπερδευτει. Εσεις κοριτσια τι κανεται? Τι λετε να πουμε πως διακοσμησαμε το σπιτακι μας?
Θελω να δωσω εμφαση στο σαλονι και στη κρεββατοκαμερα.
Για πειτε κοριτσια, τι προτοτηπω κανεται εσεις??

Κορυφή
  Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΠΙΚΑΜΕ- ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 16, 2009 10:14 am 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
_Xrifry Fryne_

καλημερα και καλη εβομαδα....
λοιπόν να ξεκινήσω απο την κρεββατοκαμαρα.....
το δωμάτιο είναι σε χρώμα εκρού σκουρό δεν θυμάμαι πως ακριβως το λένε το χρώμα για να σου δωσω να καταλάβεις....

Λοιπόν ξεκινάω το κρεββάτι είναι σε χρώμα λευκο ειναι σιδερένια παρα μα παρα πολυ ρομαντικη και χαλαρή όπως όλοι μου λένε...εχω μπαμπου φωτιστικό μπαμπου καλαθια κάτω απο το κρεββάτι ....1 λευκο κομοδινο στιλ παλιο και απο την άλλη ενα τραπεζακι παλι στιλ παλιο στρογγυλο περιπου σαν και αυτα του καφενειου....στους τοιχους απο την μια πλευρα έχω στο χρωμα του μπαμπου μικρα σε μεγεθος και μεσσαιου μεγεθους καδρακια με φωτο μας και πάνω απο το κρεββατι μας έχω βάλει ενα τελειο στεφανι μπαμπου παλι με λουλουδια σε φυσκα παλι χρωματα οπου πεφτει λευκο υφασμα...αυτο ειναι τελειο ....!!!
τωρα οι χρωματισμοι αλλαζουν αναλογα με το τι παπλωμα βαζω πχ τωρα έχω ασπρόμαυρο αποτε εχω βαλει μια πολυ ωραια και απλη κουρτινα διπλη λευκηπιανει απο την μια πλευρα με το ιδιο το υφασμα της στον τοιχο και το εσωτερικο υφασμα του κουρτινας ειναι λιγο πιο λεπτο απο το εξωτερικο...αααα ξεχασα να πω για το φωτιστικο δαπεδου μου το οποιο ειναι και αυτο μπαμπου με λευκο οικολογικο χαρτι...τελειο επισης ....το οποιο το εχω βαλει διπλα ακριβώς απο την ντουλαπα οπου εκει ξεκινα η μπαλκονοπορτα...αυτα με την κρεβατοκαμαρα....συνεχιζω με το σαλονι σε αλλο ποστ

Εικόνα

ακόμα να χάσω τα 5 μου κιλά!!!!

Κορυφή
  Προφίλ Αποστολή προσωπικού μηνύματος  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 16, 2009 10:33 am 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
NIKOLI

Παρα πολυ ωραιο μου ακουγεται! Μπραβο σου! Το μπαμπου το λατρευω και λεω να βαλω μερικες πινελιες. Το δικο μου δωματιο ειναι λιλα- ο τοιχος πισω απο το κρεββατι σκουρο λιλα και το δυπλα και απεναντι τοιχο πιο ανοιχτο λιλα. Ελεγα να βαλω πινελιες απο πρασινο ανοιχτο ( μεντα) και αντικοιμενα μπαμπου.
Αν βρω καλος, γιατι εδω στη Λαμια δεν βρισκω τα παντα!

Κορυφή
  Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΠΙΚΑΜΕ- ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 16, 2009 10:33 am 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
_Xrifry Fryne_

το σαλονι μου είναι μικρο σχετικα σε μεγεθος αλλα παρα πολυ χουχουλιαρικο και φιλικο εχει στη μια γωνια μπαλκονοπορτα και διπλα εχει ενα παραθυρακι....
απο κατω ακριβως εχω βαλει τον τριθεσιο καναπε μου ο οποις ειναι σε χρωμα γκρι καφε παντως καπως ετσι μπορω να το μεταφρασω αυτο που βλεπω... :lol: στο πρεβαζι του παραθυρου εχω βαλει ενα πυλινο γλαστρακι λευκο με γκρι ζωγραφιστα λουλουδια και μεσα εχω βαλει ενα λουλουδι...
μπροστα εχω το τραπεζι του σαλονιου μου το οποιο ειναι σε σκουρο καφε σε στιλ παλιο ελπιζω να καταλαβαινεται τι εννοω....οπου πανω τωρα εχω ενα σουπλα γκρι με γκρι σκουρο ια μωβ γυαλα και εχω μεσα κερια και 2 τασακια...απο κατω εχω απλμουμ και τα σουβερ για τα ποτηρια...απεναντι και στο πλαι εχω την τραπεζαρια οπου ειναι και αυτο στο ιδιο στιλ με ψηλες καρεκλες παλιοκο οπως λεω εγω αλλα με με μοντερνες γραμμες...επανω στο τραπεζι εχω ενα μωβ ωαζο κοστα μποντα με 2 κορνιζες ενα τασακι σετ με το βαζο και ενα μπωλ στο ιδιο στιλ και αυτο οπου εχω μεσα παντα καραμελες γαλακτος :lol: :roll: :lol: :roll: :roll: :lol: :roll:

απενατι απο τον καναπε εχω την τηλεοραση μου σε ενα επιπλο μακρυ και χαμηλο με ραφια οπου απο κατω εχω βιβλια playstation nova kai dvdστα παλινα του επιπλου εχει και εκει ραφια οπου εχωμικρες αντικες μηχανες αυτοκινητακια και αεροπλανα...οπου διπλα απο την τηλεοραση τα εχω και σε πιο μεγαλα...τωρα τα υφασματα: οι κουρτινες μου ειναι 2πλες λευκες οπου δενονται με λεπτομεριες γκρι και στο παραθυρο εχω ρομαν 2 το ενα παντα πιο χαμηλα και το αλλο πιο ψηλα...ριχταρι στους καναπεδες εχω γκρι δεν μπορω να σας το περιγραψω ειναι απεριγραπτο 8) πραγματικα.... και τωρα πηρα μαυρο χαλι σε με τετραγωνα οπου καθε τετραγωνο εχει διαφορεικο τριχωμα ζωου καταπληκτικο....αυτα...θεωρω οτι δεν ξεχασα κατι.....ελπιζω να σας αρεσει

Εικόνα

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 16, 2009 10:41 am 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
_Xrifry Fryne_

ααα ξεχασα να πω οτι επανω απο τον καναπε εχω καδρακια κατι σαν γκραβουρες με μαυτο ψηλο ξυλαρακι γυρω γυρω ....και εναν πινακα οπου εχει μια καρδια κατι σαν μουτζουρωμανη.... :lol: :lol: πως αλλιως να το πω.... αααα εχω και ενα μικρο πολυ μικρο μπαουλακι με ποτα ....και διπλα απο τους καναπεδες 2 σκαμπο στο ιδιο χρωμα με τον καναπε....ουφφφφφφφφφφφφφ τα πα

Εικόνα

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 16, 2009 11:16 am 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
NIKOLI

Παρα πολυ ωραιο φαινεται! Μου εχεις δωσει πολλες ιδεες.

Εχεις χρησημοποιησει ποτε stencils? Σκευτομαι να το βαλω σαν μπορντουρα στο δωματιο.

Κορυφή
  Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 16, 2009 11:22 am 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
_Xrifry Fryne_

NIKOLI έγραψε:
Παρα πολυ ωραιο φαινεται! Μου εχεις δωσει πολλες ιδεες.

Εχεις χρησημοποιησει ποτε stencils? Σκευτομαι να το βαλω σαν μπορντουρα στο δωματιο.

TI EINAI AYTO???? :?: :?: :?: :roll:

Εικόνα

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 16, 2009 11:38 am 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
NIKOLI

Τα stencils ειναι ενα τροπο να κανουμε ενα δωματιο πιο ομορφο, μπουρδουρα ειναι, αλλα το ζωγραφηζεις, δεν ειναι ταπεσταρια. Κοιτα εδω να δεις-

http://www.artwall.gr/category.php?c=36&l=1

Κορυφή
  Προφίλ  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 16, 2009 11:39 am 
Χωρίς σύνδεση
Princess
Princess
coco1

βρε Φρίνυ, δε βάζεις καμία φώτο??Πόλύ όμορφο και ατμοσφαιρικό ακούγεται το σπιτάκι σου..

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 16, 2009 11:45 am 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
_Xrifry Fryne_

coco1 έγραψε:
βρε Φρίνυ, δε βάζεις καμία φώτο??Πόλύ όμορφο και ατμοσφαιρικό ακούγεται το σπιτάκι σου..

αχ σας ευχαριστώ πάρα πολύ....θα βάλω θα βάλω.....
ειναι πραγματι πολυ ατμοσφαιρικο ηρεμο χαλαρο και χουχουλιαρικο οπως λενε οι κολλητες μου.... :lol: :lol: :lol:
NIKOLI καταλαβα τι λες για τα stencils....αλλά δεν θέλω προς το παρον ....είχα σκεφτει πανω απο το κρεββατι αλλα οταν ειδα το στεφανι τρελλαθηκα...
ισως με το καλο οταν θα φτιαξω και το παιδικο

Εικόνα

Κορυφή

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 10 Δημοσιεύσεις ] 

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: agvou, Argiro B., ΑΝΝ, Bing [Bot], ChristinaD, effie.k., eleni_87, felicia87, giadikiaroglou, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Google Feedfetcher, Mamounaki, maria0779, Mariannouli, padonel, stella_85, Xrisaniou, Yahoo [Bot]

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Παρακαλούμε πολύ να μην διαφημίζετε υπηρεσίες και προϊόντα στα post του Forum.
Όποιο post εμπεριέχει διαφήμιση θα διαγράφεται αμέσως.
Εάν θέλετε να διαφημιστείτε στο teleiosgamos.gr παρακαλούμε επικοινωνήστε στο : sales@qwerty.gr ή τηλεφωνήστε στο 2106180171
Έδρα εταιρείας: Επταλόφου 1, Μαρούσι 151 24