myCalendar     myBudget     myGuestlist     myFriends     myGroups     myPhotos     myVideos     myBlog     downloads     Chat
Rss Facebook Google+ Twitter Youtube

Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Μείνετε ενημερωμένοι
με Rss Feed. Τι είναι Rss;

Τώρα είναι Σάβ Νοέμ 01, 2014 2:48 pm
Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 36 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση 1, 2, 3  Επόμ.
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: υλικο για τα ντουλαπια κουζινας???
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Δεκ 28, 2009 5:00 pm 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
kouneli

Ειμαι νεα στην παρεα και ακομα δεν εχς αντιληφθει πςσ δουλευει ακριβως, οποτε συγχςρεστε με αν κανω λαθη στην αναρτηση του θεματος!
Να μην πολυλογω τι υλικο προτεινετε για τα ντουλαπια της κουζινας?
Εμαθα για το βακελιτη οτι ειναι φτηνη επιλογη αλλα δεν καθαριζει μετα σε λακκα αλλα ειναι αρκετα ξεπερασμενη πια το μασιφ ξυλο ειναι πολυ ακριβο....
Εσεις εχετε να προτεινετε???
Συγνωμη και παλι αν κανω λαθος αναρτηση ....

Κορυφή
  Προφίλ Αποστολή προσωπικού μηνύματος  

Θέμα δημοσίευσης: Re: υλικο για τα ντουλαπια κουζινας???
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Δεκ 28, 2009 6:24 pm 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
LM2009

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΕΓΩ ΕΒΑΛΑ ΒΑΚΕΛΙΤΗ ΑΛΛΑ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΞΙ ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΤΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟ.ΣΙΓΟΥΡΑΒ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΟ ΑΤΟΦΙΟ ΞΥΛΟ ΑΛΛΑ ΑΜΑ ΠΕΡΙΟΡΙΖΕΣΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΛΥΣΗ.ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΠΟΙΚΙΛΙΑ ΣΕ ΧΡΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΧΕΔΙΑ

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Δεκ 29, 2009 1:53 am 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
kouneli

Το απογευμα ηρθε ενασ απο το σπιτι να μας δωσει προσφορα για την κουζινα και η τιμη του βακελιτη δεν το κρυβω ηταν δελεαστικοτατη!!
Η μιση σχεδον από το ξυλο... Για την αντοχη του μαλιστα προσπαθησε να με πεισει σβηνοντας το τσιγαρο πανω στο δειγμα που ειχε επιλεξει!!!!
΄΄Οταν του ανέφερα πως δεν καθαριζει και οι δαχτυλιεσ επανερχονται μου ειπε πως αυτο σθνεβαινε στους παλιους...
Έχω προβληματιστει...
Το σπιτι θέλει πληρη ανακαινιση και θα μας ωφελουσε αρκετα το ποσο της διαφορας μεταξυ ξυλου και βακελιτη αλλα δε θελω και να το μετανιωσουμε....

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Δεκ 29, 2009 8:16 am 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
MARRIAM

Καλημερα. εγω για τα πορτακια εβαλα μασιφ ξυλο, που οπωσ κ να το κανουμε ειναι καλυτερο κ ποιοτικα κ αισθητικα. ο βακελιτησ, αν κ πολυ πιο φθηνος,δεν ταιριαζε με το υφοσ του σπιτιου, που ηταν κλασικο. τα κουτια ηταν απο εγχρωμο mdf σε σκουρο χρωμα.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Δεκ 29, 2009 9:30 am 
Χωρίς σύνδεση
Fairy
Fairy
JOANNITA

εγώ βακελίτη έβαλα , μόνο που είναι σαγρέ κάπως , αν θυμάμαι καλά microline λέγεται......καθαρίζει πανεύκολα και δεν φαίνονται καθόλου οι δακτυλιές.......όντως πάντως , σε άλλους βακελίτες οι δακτυλιές κάνουν μπαμ και δεν καθαρίζουν με τίποτα....έτσι την έχω ψιλοπατήσει με το ντουλάπι του μπάνιου.....

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Δεκ 29, 2009 10:35 am 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
katerina0806

Εγω νομίζω πάλι πως έχει σημασία και το χρώμα .....δηλαδή στα ανοιχτά χρώματα δεν φαίνονται οι δαχτυλιές .....ενώ στα σκούρα (όπως venge)..φαίνονται....
Επίσης όντως το ξύλο είναι πιο ωραίο....αλλά όπως μου είπαν επειδή ειναι ζωντανός οργανισμός....κι αυτό έχει τα αρνητικά του, δηλαδή με νερό ...διαστέλλεται κλπ!
Μεγάλη σημασία έχει και το στυλ της κουζίνας...πχ αν σου αρέσει το κλασσικό, κάπως βαρύ...όντως ταιριάζει το ξύλο...
Αν πάλι κοιτάς μια μοντέρνα κουζίνα, γιατί να βάλεις ξύλο?....ο βακελίτης βγαίνει σε τόσα χρώματα ..που έχεις απίστευτες επιλογές...

Κορυφή
  Προφίλ  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Δεκ 29, 2009 12:46 pm 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
kouneli

Συγνώμη πυ αργω να απαντησω αλλα όλη μέρα ψάχνω στα μαγαζια. Πλακακια κουζινες τεντες και οοοοοοολα!
Ευχαριστω πάρα πολύ για τις πληροφοριες σας είναι όντως χρήσιμες!!! Αυτό για το ξύλο που είναι ζωντανός οργανισμός μου το είπε και κάποιος μάστορας σήμερα και τα ντουλάπια διπλα στην κουζινα θέλουν ιδιαιτερη φροντιδα!
Μάλλον θα καταλήξω σε βακελίτη ανοιχτόχρωμο (έτσι κι αλλιώς για ανοιχτό χρώμα μίλαγα) απλά θα κάνω παραπάνω έρευνα για το ποιοι καθαρίζουν και πως!
Αντε τώρα να δουμε και για τα πλακακια του μπανιου.... :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? :?

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Δεκ 29, 2009 1:37 pm 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
kouneli

test

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 30, 2009 8:40 am 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
MARRIAM

ΣΕ ΠΟΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΕΙΣΑΙ;ΕΓΩ ΒΡΗΚΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΠΟΙΚΙΛΙΑ ΣΕ ΠΛΑΚΑΚΙΑ ΜΠΑΝΙΟΥ ΣΤΗΝ ΚΟΡΙΝΘΟ. ΣΥΝΟΛΟ ΠΛΑΚΑΚΙΑ ΓΙΑ 4 ΜΠΑΝΙΑ Κ ΤΑ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΕΙΔΗ ΥΓΙΕΙΝΗΣ ΤΟΥΣ ΜΟΥ ΣΤΟΙΧΙΣΑΝ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΟΥ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑΚΙΑ ΧΩΡΙΣ ΜΠΟΡΝΤΟΥΡΕΣ Κ ΧΩΡΙΣ ΕΙΔΗ ΥΓΙΕΝΗΣ. ΑΝ ΘΕΣ ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΠΜ

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 30, 2009 11:44 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
alexia*

katerina0806 έγραψε:
Εγω νομίζω πάλι πως έχει σημασία και το χρώμα .....δηλαδή στα ανοιχτά χρώματα δεν φαίνονται οι δαχτυλιές .....ενώ στα σκούρα (όπως venge)..φαίνονται....
Επίσης όντως το ξύλο είναι πιο ωραίο....αλλά όπως μου είπαν επειδή ειναι ζωντανός οργανισμός....κι αυτό έχει τα αρνητικά του, δηλαδή με νερό ...διαστέλλεται κλπ!
Μεγάλη σημασία έχει και το στυλ της κουζίνας...πχ αν σου αρέσει το κλασσικό, κάπως βαρύ...όντως ταιριάζει το ξύλο...
Αν πάλι κοιτάς μια μοντέρνα κουζίνα, γιατί να βάλεις ξύλο?....ο βακελίτης βγαίνει σε τόσα χρώματα ..που έχεις απίστευτες επιλογές...

Θα συμφωνήσω...Εμείς καταλήξαμε σε βακελίτη βανίλια-κερασί τα χρώματα με πλαίσιο inox. Από τα δείγματα παρατήρησα ότι μόνο στο μαύρο φαίνονταν οι δαχτυλιές.
Καλό ψάξιμο σου εύχομαι γιατί πραγματικά είναι τρελό μπέρδεμα αυτά τα πράγματα!!!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Δεκ 31, 2009 4:39 pm 
Χωρίς σύνδεση
Banned
Banned
Firfiroula

Εγω εβαλα βακελιτη στο φυσικο χρωμα,δρυς δηλαδη,και δεν φαινεται τιποτα απο δαχτυλιες,βρωμια κλπ.Το ιδιο χρωμα εχω και στις πορτες.Με εχει σωσει!Ενω τα επιπλα που εχω ειναι βεγκε και καθε μερα θελουν ξεσκονισμα...Ασε που οι δαχτυλιες κανουν μπαμ! :wink:
Παντως μην φοβασαι να βαλεις βακελιτη,ειναι πολυ ανθεκτικο υλικο!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιαν 02, 2010 8:26 pm 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
kouneli

Ευχαριστω πολυυυυυυυυυ για τισ απαντησεισ και το ενδιαφερν σας!! Αργω να απαντησω γιατι δυστυχως μπαινω με ενα stickaki δεν υπαρχει πια η συνδεση μου μιας και θα παμε στο νεο σπιτι επρεπε να γινει μεταφορα!
Τη Δευτερα θε ερθει ο μαραγκος που τελικα θα μας φτιαξει την κουζινα, βακελιτης θα ειναι τελικα και οτι θελει ας γινει :D
Θα ειναι ανοιχτοχρωμη σημυδα σε αποχρωση με κοκκινο πλακακι στον τοιχο για να δειχνει σαν τουβλο και inox τελειωμα σε παγκο και κατω.
Οσο για τα πλακακια δυστυχως ειμαι Αθηνα! Δε νομιζω οτι θα μπορεσουμε να μας τα στειλουν απο Κορινθο.... :( :( :( :(
Δεν εχω προβλημα να παω μεχρ εκει εχουμε και εξοχικο εκει κοντα! Αλλα θα μας τα στειλουν???? Στειλε μου πμ σε παρακαλω και αν ειναι θα δω τι μπορω να κανω..... Ευχαριστω πολυ και παλι!!!!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 03, 2010 12:31 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
spirtoula

Ο βακελίτης είναι πιό ακριβος απο τα κεραμικά πλακάκια? Επειδη ψάχνομαστε για πλακάκια αυτην την περίοδο θα ήθελα να μου πέιτε την γνώμη σας...

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 03, 2010 12:45 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
alexia*

Ο βακελίτης είναι επίστρωση που μπαίνει στο ξύλο κ χρησιμοποιείται για ντουλάπια, ντουλάπες κλπ. Δεν έχει κάποια σχέση με τα πλακάκια.
Μήπως κάτι δεν κατάλαβες καλά;

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 03, 2010 12:50 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
spirtoula

alexia* έγραψε:
Ο βακελίτης είναι επίστρωση που μπαίνει στο ξύλο κ χρησιμοποιείται για ντουλάπια, ντουλάπες κλπ. Δεν έχει κάποια σχέση με τα πλακάκια.
Μήπως κάτι δεν κατάλαβες καλά;

ευχαριστώ για την διευκρίνηση. Παρανόησα! Μπαίνει δηλαδή σαν επίστρωση και κοστίζει περισσοτερο απο το απλό ξύ΄λο?

Κορυφή

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 36 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση 1, 2, 3  Επόμ.

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], Google Feedfetcher, klonkat, renaki23, Yahoo [Bot]

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Παρακαλούμε πολύ να μην διαφημίζετε υπηρεσίες και προϊόντα στα post του Forum.
Όποιο post εμπεριέχει διαφήμιση θα διαγράφεται αμέσως.
Εάν θέλετε να διαφημιστείτε στο teleiosgamos.gr παρακαλούμε επικοινωνήστε στο : sales@qwerty.gr ή τηλεφωνήστε στο 2106180171
Έδρα εταιρείας: Επταλόφου 1, Μαρούσι 151 24