myCalendar     myBudget     myGuestlist     myFriends     myGroups     myPhotos     myVideos     myBlog     downloads     Chat
Rss Facebook Google+ Twitter Youtube

Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Μείνετε ενημερωμένοι
με Rss Feed. Τι είναι Rss;

Τώρα είναι Σάβ Νοέμ 01, 2014 12:32 pm
Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 290 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση Πρ.  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Επόμ.
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αρραβωνες...ιδεες για ενα... 'διαφορετικο' παρτυ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 01, 2010 2:30 pm 
Χωρίς σύνδεση
Banned
Banned
AliceCullen

Γεια σου Μπελ wave Καλως ηρθες στο τοπικ της παραφροσυνης, θα πρεπει να εχεις κι εσυ μεγαλη τρελα για να διαβασεις τοσο πραμα και να στεκεσαι ακομα ορθια :lol: Οι αλλες τουλαχιστον με ξερουν οποτε ηταν προετοιμασμενες icon_e_biggrin Ευχαριστω για την ιδεα σου, εχεις δικιο για τα μαγαζια αυτα με τις μινιατουρες ηρωων κομιξ, το αγορι μου ειναι συνδρομητης σε πολλα τετοια και καθε χρονο του παιρνω δωρα απο εκει.

Για το παρτυ το σκεφτηκαμε φυσικα στην αρχη να βαλουμε μινιατουρες τετοιες αλλωστε εχει ηδη εκεινος αρκετες στο δωματιο του :mrgreen: Αλλα τελιικα αποφασισαμε να μην το κανουμε τοσο εμφανες ποιος ειναι ο ηρωας του καθε τραπεζιου, να βαλουμε δηλαδη μονο τα συμβολα για να το μαντεψει απο εκει οποιος το προσεξει, αν καταλαβαινεις τι εννοω. Αλλιως μπορουσαμε να βαλουμε και αφισες που ειναι πολυ εντυπωσιακες και καθολου ακριβες.

Παντως πολυ χαιρομαι που σου αρεσει η ιδεα μας, και περνα να μας λες και ο,τι αλλο σκεφτεις, θελω να ακουω νεες προτασεις :mrgreen:

Μανκατ πανε τα μωβ-κοκκινα λουλουδακια μου χαντακωθηκανε βλεπω :lol: Καλα λοιπον αν ειναι θα κοιταξω για ασπρα με πρασιναδα.... Αν και αφου δεν θα υπαρχει τιποτε αλλο ασπρο στο χωρο εισαι σιγουρη οτι θα ταιριαζουν? Θα μπορουσα βεβαια να παρω μπουκετακια στα χρωματα των τραπεζιων, πχ ασπρα για το ασπρομαυρο με μαυρη κορδελα, μπλε για τον πιγκουινο, μωβ για το τζοκερ, κοκκινα γαι τη χαρλεη, και οι κορδελες το ιδιο... Αυτο πως σας ακουγεται?

Εικόνα

Κορυφή
  Προφίλ Αποστολή προσωπικού μηνύματος  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 01, 2010 2:37 pm 
Χωρίς σύνδεση
Goddess
Goddess
ZANTE

Πολύ ωραίες ιδέες! Τέλειο θα βγει το πάρτυ σας!
Βρε τον Ιαν! Κρυφό ταλέντο!
Άσχετο, Alice, θυμάσαι την ταινία "Γάμος αλλά ελληνικά" (my big fat grrek wedding) που τον αλλοδαπό γαμπρό τον λέγαν κι εκείνον Ιαν? :lol: Δεν πιστεύω να έχεις καμιά θεία σαν τη θεία Βούλα της ταινίας, να αρπάξει τον γαμπρό και να αρχίσει να του θωπεύει το μαλλί :lol:

Έκοψα το τσιγάρο στις 8/5/2009
Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 01, 2010 2:40 pm 
Χωρίς σύνδεση
Wedding Angels 2010
Wedding Angels 2010
mankat

Κοίτα κι αυτή η επιλογή καλή ακούγεται αλλά πάντα να έχεις και το πρακτικό στο μυαλό σου. Δηλαδή το λευκό πάει με όλα και ενδεχομένως να φωτίσει λίγο το χώρο. Δευτερον κάποια λουλουδια σε συγκεκριμένα χρώματα ίσως είναι δυσευρετα, εποχικά και ίσως πιο ακριβά...Τρίτον λευκά λουλουδια θα βρεις σε μεγάλη γκάμα, θα πάρεις περισσότερη ποσότητα και άρα θα έχεις περιθώρια επιλογής οικονομικών!

Επίσης προσπάθησε να οραματιστείς λίγο το χώρο, κάντο σαν φωτο στο μυαλό σου από ψηλά..τι θα σ αρεσε κάθε τραπέζι+καρέκλες μέσα στο χρώμα του ή κάθε τραπέζι στο χρώμα του και καρέκλες με άσπρα λουλουδάκια και κορδέλες ανα τραπέζι? Γιατί μην ξεχνάς ότι μπορεί και οι μπομπο σου να είναι κοινές...που νομίζω ότι θα είναι καλύτερα έτσι γιατί θα χρειαστουμε πολλές ποσότητες από τα ίδια υλικά και άρα πάλι καλύτερες τιμές!
Ετσι κι αλλιώς οι μπομπο είναι του αρραβώνα και είναι ωραίο να είναι κοινές ή εστω με μικρές παραλλαγές...!
Θα δούμε...

Δεν έκοψα το τσιγάρο...ακόμη!

Έλα έλα εδώ οι καλές πληροφορίες....όσο όσο.....έλα έλα!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 01, 2010 3:09 pm 
Χωρίς σύνδεση
Banned
Banned
AliceCullen

Μανκατ κανω αυτο που λες, προσπαθω να το φανταστω στο μυαλο μου. Νομιζω τελικα το πως θα ειναι οι καρεκλες εχει να κανει με τις μπομπονιερες. Δηλαδη η οι καρεκλες και οι μπομπο θα ειναι του ιδιου στυλ, ασπρες κατα πασα πιθανοτητα για να ειναι ουδετερες, η οι καρεκλες θα ταιριαζουν με το χρωμα του τραπεζιου τους και οι μπομπο θα ειναι εντελως ξεχωριστες.

Επισης οι μπομπο θα πρεπει να ταιριαζουν και με την τουρτα.

Οποτε να πω κατι. Αν βαλω λευκη τουρτα με λουλουδια κλασσικο στυλ αρραβωνα, και μπομπο κατι παρομοιο, και καρεκλες επισης, τοτε ξαφνικα στην αιθουσα θα υπαρχουν 2 θεματα.

1. Αρραβωνας, οπου το χρωμα του ειναι ασπρο με λουλουδια και φαινεται σε μπομπο καρεκλες και τουρτα, και
2. Κομιξ, πουθα ειναι πανω στα τραπεζια.

Σαν ιδεα ομολογω οτι δε με τραβαει πολυ, επειδη μου φαινεται σανα προσπαθω να τα κανω ολα... Δηλαδη και υφος αρραβωνα και μπλακ χιουμορ. Νομιζω δεθα με χαλαγε να θυσιαστουν ολα στο βωμο του επιλεγμενου θεματος και να ενταχθουν ολα στο θεμα....

Πως σας ακουγεται?

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 01, 2010 3:14 pm 
Χωρίς σύνδεση
Wedding Angels 2010
Wedding Angels 2010
mankat

Μα δεν πρόκεται για θυσία και εννοείται ότι αυτό θα ακολουθήσουμε ...για τα λευκά λουλουδια εγώ στο είπα από άποψη πρακτικότητας και οικονομίας. Δεν θα με χάλαγε να βάζαμε λουλουδια ανάλογα με το χρώμα του κάθε τραπεζιού.

Και απαπαπαπα λευκη τούρτα με λουλουδια!!!! :shock: Τι λες παιδί μου? Στήνουμε όλοκληρη υπερπαραγωγη με κόμικς και θα βάλουμε τέτοια τούρτα???? ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!
Λοιπόν στις μπομπο και στις τούρτες θα φτάσουμε όταν έρθει η ώρα!
Καρέκλες αποφασίζει εσύ είτε λευκά λουλουδια είτε ταιριαστά χρώματα με το τραπέζι! :wink:

Λοιπόν πάμε στο επόμενο τραπέζι?

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 01, 2010 3:17 pm 
Χωρίς σύνδεση
Banned
Banned
AliceCullen

Κατσε Μανκατ εγραψα στη Ζαντε μισο---

Ζαντε μας! Καλως μας ηρθες :mrgreen: Με το δεξι! :lol:

Ειδες ειδες ο Ιαν δημιουργικοτητα... Και τρεχει τωρα η καημενη Μανκατ να τα συνδοιασει ολα icon_e_biggrin Μερικες φορες σκεφοτμαι μηπως πρεπει να της κοβω ημερομισθιο αυτοης της κοπελας....

Το MyBigFatGReek Wedding το ξερω πολυ καλα, με το που με γνωρισαν στην οικογενια του Ιαν προ πενταετιας το αγορασαν ολοι και το ειδαν και μας δουλευανε μετα για κανα δυο χρονια..... Ευτυχως που η οικογενια μου δεν ειναι καθολου ετσι. Τους εχει γνωρισει και εχει καθησυχαστει :lol: Αλλα ουτε και οι δικοι του ειναι οπως οι αμερικανοι πεθεροι της ταινιας, εκεινος εχει μια μεγαλη φασαριοζικη σκωτσεζικη οικογενια.... πολυ ελληνικων δεδομενων να σου πω την αλληθεια! icon_e_biggrin

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 01, 2010 3:21 pm 
Χωρίς σύνδεση
Banned
Banned
AliceCullen

Ωραια Κατερινακι αυτο θα κανουμε- ας εχουμε ενα το κρατουμενο γιατα λουλουδια στις καρεκλες και να σου πω θα παω να ρωτησω τιμες σε ανθοπωλεια και θα αποφασισω ετσι. Αν ειναι πολυ οικονομικοτερο το λευκο λουλουδακι θα το κανουμε ετσι, αν ομως μου δωσουν λογικες τιμες για 7 μπουκετα σε 7 χρωματα τοτε θα στολισω και τις καρεκλες στις αποχρωσεις των τραπεζιων τους :mrgreen:

Για παμε επομενο τραπεζι flying flying flying flying flying flying

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 01, 2010 3:29 pm 
Χωρίς σύνδεση
Wedding Angels 2010
Wedding Angels 2010
mankat

Απλά να σου πω ότι δεν θες 7 μπουκέτα αλλά πολλά περισσότερα όσα θα είναι οι καρέκλες.... :wink:
Δευτερο Τραπέζι
Poison Ivy

Βελούδινο λαδί τραπεζομάντιλο και ράνερ είτε ελάχιστα πιο σκούρο είτε χαλκοκόκκινο όπως το μαλλί της....αν ταιριάζει....
Θα πάρεις κισσό, θα τον πετάξεις πάνω στο τραπέζι σαν 2 γιρλάντες που να κάνουν σαν Χ αλλά ατημέλητο όπως κάτσει...Μετά πάλι θα παίξουμε με κεράκια

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 01, 2010 3:51 pm 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
Belle

καλέ τρελάθηκα με την ιδέα τι λέες τώρα....!!!!
ΣΥμφωνώ με τα άσπρα λουλούδια θα φωτίσουν τον χώρο...
σκέφτηκά να τυπώσετε και το μενού πάνω στο ταπέζι με τα εξώφυλλα των αντίστοιχων κόμικ....
και σκέφτηκα και κάτι άλλο λίγο υπερβολικό αλλά θα σου το γράψω... στην είσοδο να φτιάξετε ένα μεγάλο ταμπλό με ζωγραφισμένους ή τυπωμέους τους ήρωες των κόμικ και στην θέση των κεφαλιών να έχει τρύπα για να βάζουν το κεφάλι και να βγάζουν φωτογραφίες οι καλεσμένοι και πάνω να λέει τα ονόματά σας και την ημερομηνία του αρραβώνα... (το παράκανα ;;;;)

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 01, 2010 3:56 pm 
Χωρίς σύνδεση
Wedding Angels 2010
Wedding Angels 2010
mankat

Μου ρθε άλλη μια ιδέα για το Poison Ivy τραπέζι λίγο πιο υπερπαραγωγή και πιο μπελαλίδικο...αλλα εσυ είσαι νέα αντοχές έχεις....

Λοιπόν τραπεζομάντιλο χαλκοκόκκινο χωρίς ράνερ...θα το πάρεις που λες και είτε θα κάνεις χάρτινα φυλλαράκια κισσού και θα τα κολλήσεις / ράψεις πάνω...είτε φρέσκα! Αν τα κάνεις φρέσκα όμως θα πρέπει να το κάνεις τελευταία στιγμή!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 01, 2010 4:05 pm 
Χωρίς σύνδεση
Fairy
Fairy
Anta

Αυτο στο τελος δεν θα ειναι αρραβωνας,θα ειναι κινουμενα σχεδια και θα φωναξουμε και εναν σκηνοθετη να γραψει ταινια.Αληθεια ρε ζαντε πως το λεγανε αυτο που ριχνανε για τις πληγες?Αζαχ?Δεν θυμαμαι ρε γαμωτο.
Αννουλα μου για παρτυ σου:
http://www.youtube.com/watch?v=8K4pHC8uPho

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 01, 2010 4:37 pm 
Χωρίς σύνδεση
Banned
Banned
AliceCullen

Ρανερ στο χρωμα των μαλλιων της Poison Ivy! Καλοοοοοοοοοοο....!

Μου αρεσει πολυ καλυτερα απο τα ραμμενα φυλλαρακια. Αλλωστε ο κισσος πρεπει να ειναι καπως χυμα γιατι υποτιθεται οτι τα κινει εκεινη με τη θεληση της, οποτε το φανταζομαι καπως ριγμενο στριφογυριστο και χαωδες αναμεσα στο ρανερ και τα κερια :P

Και τωρα μου ηρθε και η απολυτη ιδεα και κατσε να σας τη γραψω...

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 01, 2010 4:41 pm 
Χωρίς σύνδεση
Fairy
Fairy
Anta

Δεν πιστευω να μου παρεξηγηθηκες ε???Αφου ξερεις ποσο σαγαπαω μικρη μου αννουλα.Σε φιλω τωρα φευγω.Ματς μουτς flying flying flying flying

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 01, 2010 4:52 pm 
Χωρίς σύνδεση
Banned
Banned
AliceCullen

Σκεφτηκα πρωτα μεγαλο κυλινδρικο βαζο πολυ ψηλο και μεσα αμμος, πετρες και κισσος να στροβυλιζεται ως την κορυφη και να χυνεται κι εξω και πανω στο ρανερ.... Τοβαζο ετσι ας πουμε

Εικόνα

ειτε με νερο η χωρις.

Αλλα μετα σκεφτηκα και το αλλο, δηλαδη το ιδιο στυλ βαζο αλλα με κλαδια σε αμμο,
Εικόνα
και ο κισσος να σκαρφαλωνει στα κλαδια!

Και σαν να μην ειχα αρκετες εικονες στο μυαλο μου, εκει που σας εψαχνα και φωτογραφιουλα βρηκα και αυτο και με αποτελειωσε

Εικόνα

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 01, 2010 4:54 pm 
Χωρίς σύνδεση
Wedding Angels 2010
Wedding Angels 2010
mankat

Μ αρέσει το πρώτο σαν σκέψη αλλά νομίζω το τελευταίο θα ταιριάζει και πολύ με το ύφος του χώρου σου!

Λοιπόν το βράδυ ή αύριο τα υπόλοιπα τραπέζια....θέλω υπομονή όμως γιατί αύριο έχω 3 ραντεβού και δεν ξέρω πότε θα μπω!
Εντάξει Αλισάκι μου??? :mrgreen:

Κορυφή

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 290 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση Πρ.  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Επόμ.

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot], feb15, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Google Feedfetcher, marymarymary, mayam, Paramythenia, tokoritsitoumai, xaritini

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Παρακαλούμε πολύ να μην διαφημίζετε υπηρεσίες και προϊόντα στα post του Forum.
Όποιο post εμπεριέχει διαφήμιση θα διαγράφεται αμέσως.
Εάν θέλετε να διαφημιστείτε στο teleiosgamos.gr παρακαλούμε επικοινωνήστε στο : sales@qwerty.gr ή τηλεφωνήστε στο 2106180171
Έδρα εταιρείας: Επταλόφου 1, Μαρούσι 151 24