myCalendar     myBudget     myGuestlist     myFriends     myGroups     myPhotos     myVideos     myBlog     downloads     Chat
Rss Facebook Google+ Twitter Youtube

Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Μείνετε ενημερωμένοι
με Rss Feed. Τι είναι Rss;

Τώρα είναι Παρ Οκτ 31, 2014 3:51 pm
Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 16 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση 1, 2  Επόμ.
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Ισιωμα μαλλιων ....
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Φεβ 20, 2010 6:30 pm 
Χωρίς σύνδεση
Fairy
Fairy
aristavr

Παντα ημουν απο τις σγουρομαλλες που θελανε ισια μαλλια ...
Μικρη ηθελα να ξυρισω τα μεσα μαλλια για να μην ειμαι τοσο αφανα ... :lol:
Πιο παλια τα ισιωνα συνεχεια, ειχα κανει και 2 φορες ισιωτικη ... πολυ δυνατο φαρμακο... δεν το συνιστω ....
Τελευταιως, τα αφηνω σγουρα, τα τελευταια χρονια δηλαδη ...
Αλλα θελω αλλαγη ... Και τωρα με την υγρασια αποκλειεται να κρατησουν αν τα ισιωσω ....
Βαριεμαι ομως να ειμαι με τα σεσουαρ ολη την ωρα και τις πρεσες ... δεν βοηθα και η ατμοσφαιρα με την υγρασια και βροχες ...
Κομμωτηριο ... μεσοβδομαδα δεν προλαβαινω, μιας και σχολαω αργα .... μονο Σαββατο....
Εσεις οι μπουκλωτες πως ισιωνετε μαλλια? μηπως δεν ξερω καμια καλυτερη μεθοδο??

Κορυφή
  Προφίλ Αποστολή προσωπικού μηνύματος  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Ισιωμα μαλλιων ....
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Φεβ 20, 2010 9:13 pm 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
_Maire_

ίσιωμα, ίσιωμα και πάλι ίσιωμα. Είμαι κι εγώ από τις σγουρομάλλες που παλεύουν με την μπούκλα. Εγώ το καλοκαίρι τα αφήνω σγουρά κι αυτό γιατί κάνω κα΄θε μέρα μπάνιο οπότε να τα ισιωνω καθε μερα αποκλειεται. Εγώ χεησιμοποιώ πιστολάκι και μετά πρέσα με κεραμικές πλάκες κι έτσι αντέχουν πιο πολύ και μειώνεται ο όγκος :wink:

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Φεβ 20, 2010 10:47 pm 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
fofie

Κι εμένα με ταλαιπωρουσαν τα σγουρά μαλλιά μου. Μου πήρε πολύ χρόνο να τα αποδεχτώ. Πάντως με την κατάλληλη φροντίδα δείχνουν πολύ ωραία. Απλώς παρά το γεγονός ότι πολλές κοπέλες είναι σγουρομάλλες, ως ωραίο μαλλί θεωρείται το ίσιο. Σε αυτό πιστεύω ότι φταίνε και οι κομμώτριες που δεν ξέρουν ΤΙΠΟΤΑ απο σγουρό μαλλί οπότε δεν μπορούν να μας προτείνουν κάτι.
Για να μην τα πολυλογώ, συνήθως τα αφήνω σγουρά και αν θέλω να τα ισιώσω εμπιστευομαι μια φίλη κομμώτρια που ξέρει να τα ισιώνει πολύ καλά χωρίς να τα καίει.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Φεβ 21, 2010 10:09 am 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
margaritta

Και γω πρώτα πιστολάκι και μετά με την ισιωτική με τις κεραμικές πλάκες...Δεν σας έχει καεί όμως το μαλλί με τόσο ίσιωμα?Το δικό μου έχει αρχίσει να τα παίζει..Στο γάμο πώς θα τα έχετε?Σγουρά ή ίσια?Ελεύθερα ή μαζεμένα?

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Φεβ 21, 2010 10:14 am 
Χωρίς σύνδεση
Goddess
Goddess
elsir

εγώ είχα το πρόβλημα με το πιστολάκι και τη φυσούνα πολλά χρόνια, το μαλλί μου δε το λες ούτε πολύ σγουρό αλλά όχι και ίσιο... :roll:
έτσι πήγα έκανα ένα κούρεμα με πολύ καλό φιλάρισμα και έκοψα και μια μικρή φράτζα! :wink: από τότε δεν τα κάνω τίποτα! αφού κάνω μπάνιο τα αφήνω να στεγνώσουν μόνα τους, χωρίς αφρούς, ζελέ και μιστολάκι! οκ δεν είναι ΤΕΛΕΙΑ αλλά ΔΕΝ είναι και άσχημα! όσες με είδατε ξέρετε! έχω βρει την υγειά μου! και τα μαλλιά μου το ίδιο! wave

Εικόνα

Ούτε εγώ έκοψα το τσιγάρο ακόμη!
http://www.facebook.com/pages/wwwteleiosgamosgr/26602391148

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Φεβ 21, 2010 12:07 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
claudine

Ισιωτική δεν θα πρότεινα και εγώ με τίποτα γιατί είμαι και εγώ παθούσα,είναι δυνατό το φάρμακο και σου καταστρέφει το μαλλί.Εγω παλιότερα καθόμουνα και τα ίσιωνα αλλα τώρα ούτε για πλάκα δεν έχω κουράγιο για κάτι τέτοιο,εχω δυο πελάτισσες που έχουν κομμωτήριο και πηγαίνω .Για το σπίτι πιο εύκολη είναι η πρέσα,εάν είναι καλή τότε ισιώνει καλά το μαλλί.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Φεβ 21, 2010 2:00 pm 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
fofie

margaritta έγραψε:
Και γω πρώτα πιστολάκι και μετά με την ισιωτική με τις κεραμικές πλάκες...Δεν σας έχει καεί όμως το μαλλί με τόσο ίσιωμα?Το δικό μου έχει αρχίσει να τα παίζει..Στο γάμο πώς θα τα έχετε?Σγουρά ή ίσια?Ελεύθερα ή μαζεμένα?

Αν υπήρχε κάποια κομμώτρια να μου προτείνει κάτι ωραίο σε σγουρό, πολύ ευχαρίστως θα το δοκίμαζα. Αλλα επειδή δεν υπάρχει τέτοιο ενδεχόμενο θα τα ισιώσω και στις άκρες θα κάνω χοντρη μπουκλα (μάλλον με ρολά). Και κατά πάσα πιθανότητα θα τα αφήσω όλα κάτω.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Φεβ 21, 2010 2:24 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
alexia*

σγουρομαλλούσες μην με βρίσετε....
εμένα το μαλλί είναι ίσιο..πρόκα από τότε που γεννήθηκα!!!
έχω δοκιμάσει πολλά (εκτός από περμαναντ, δεν θέλω να χρησιμοποιώ φάρμακο στα μαλλιά μου) κ το μαλλί μου δεν κάθεται σγουρό ούτε για μια ώρα!
θεωρώ ότι το σγουρό μαλλί φαίνεται πάντα "χτενισμένο", ενώ το ίσιο για να δείξει θέλει φορμάρισμα με πιστολάκι, πράγμα που βαριέμαι ελεείνα κ δεν πιάνει το χέρι μου..
βλέπω κ την αδερφή μου που έχει σγουρό μαλλί κ όταν το είχε μακρύ έβγαινε από το μπάνιο, έβαζε αφρό, λίγο πιστολάκι με τη φισούνα και έτοιμο!!!τι καλά!!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Φεβ 21, 2010 4:21 pm 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
gold

alexia με τον πόνο μας παίζεις!!!!είμαι και εγώ σγουρομάλλα και υποφέρω.όταν ήμουν μικρή ήμουν αφάνα,δεν έβαζα καθόλου αφρό ζελέ.Μεγαλώνοντας κάπως τα καταφέρνω αλλά ώρες ώρες με εκνευρίζουν γιατί ποτέ δεν είναι το ίδιο κατσαρό,μια θα είμαι λες και φοράω περούκα μια θα είναι φουσκωτά από την μία και γενικά αυτό που με εκνευρίζει περισσότερο, για να καταλάβετε εσείς με τα ωραία σας ίσια προκέ μαλλάκια που τα λατρεύω,είναι ότι εμείς μόλις λουστούμε βάζουμε ένα κάρο αφρό και ζελέ για να γίνουν ας πούμε σωστά.ενώ εσείς δεν χρησιμοποιείτε σε καθημερινή χρήση.Το άλλο που ξυπνάς το πρωί και δεν χτενίζεσαι γιατί αν τα χτενίσουμε θα φουντώσουν παραπάνω άσε που δεν μπαίνει και η χτένα μέσα και να θέλαμε!!!! :lol: Λατρεύω όταν τα ισιώνω είμαι όλη την ώρα με μια χτένα με αποτέλεσμα να μου χαλάνε γρήγορα,ειδικά αν έχει υγρασία!!όταν έμενα στο νησί,είχε πολύ υγρασία,πάω να ισιώσω τα μαλλιά μου πρώτη φορά και μόλις βγαίνω από το κομμωτήριο δεν προλαβαίνω να πάω στο αυτοκίνητο κοιτάω στον καθρέφτη και είχαν φριζάρει,μέχρι να πάω σπίτι είχαν κατσαρώσει!!! :twisted: αυτά τα καλά έχουν τα κατσαρά μαλλιά!!!όσο για τον γάμο μου ήθελα κάτι σε προκέ αλλά ο κομμωτής επέμενε ότι θα με πιάνει ο ένας και ο άλλος και θα χαλούσαν,έτσι τα έκανε κυματιστά με ρολλει-ρολά δεν ξέρω πως λέγονται κιόλας!!!!sorry για το σεντόνι!!αλλά ο καημός μιας κατσαρομάλλας είναι μεγάλος!!!! :lol: :lol:

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Φεβ 21, 2010 5:01 pm 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
fofie

gold έγραψε:
alexia με τον πόνο μας παίζεις!!!!είμαι και εγώ σγουρομάλλα και υποφέρω.όταν ήμουν μικρή ήμουν αφάνα,δεν έβαζα καθόλου αφρό ζελέ.Μεγαλώνοντας κάπως τα καταφέρνω αλλά ώρες ώρες με εκνευρίζουν γιατί ποτέ δεν είναι το ίδιο κατσαρό,μια θα είμαι λες και φοράω περούκα μια θα είναι φουσκωτά από την μία και γενικά αυτό που με εκνευρίζει περισσότερο, για να καταλάβετε εσείς με τα ωραία σας ίσια προκέ μαλλάκια που τα λατρεύω,είναι ότι εμείς μόλις λουστούμε βάζουμε ένα κάρο αφρό και ζελέ για να γίνουν ας πούμε σωστά.ενώ εσείς δεν χρησιμοποιείτε σε καθημερινή χρήση.Το άλλο που ξυπνάς το πρωί και δεν χτενίζεσαι γιατί αν τα χτενίσουμε θα φουντώσουν παραπάνω άσε που δεν μπαίνει και η χτένα μέσα και να θέλαμε!!!! Λατρεύω όταν τα ισιώνω είμαι όλη την ώρα με μια χτένα με αποτέλεσμα να μου χαλάνε γρήγορα,ειδικά αν έχει υγρασία!!όταν έμενα στο νησί,είχε πολύ υγρασία,πάω να ισιώσω τα μαλλιά μου πρώτη φορά και μόλις βγαίνω από το κομμωτήριο δεν προλαβαίνω να πάω στο αυτοκίνητο κοιτάω στον καθρέφτη και είχαν φριζάρει,μέχρι να πάω σπίτι είχαν κατσαρώσει!!! αυτά τα καλά έχουν τα κατσαρά μαλλιά!!!όσο για τον γάμο μου ήθελα κάτι σε προκέ αλλά ο κομμωτής επέμενε ότι θα με πιάνει ο ένας και ο άλλος και θα χαλούσαν,έτσι τα έκανε κυματιστά με ρολλει-ρολά δεν ξέρω πως λέγονται κιόλας!!!!sorry για το σεντόνι!!αλλά ο καημός μιας κατσαρομάλλας είναι μεγάλος!!!!

Δεν θα μπορούσα να συμφωνω περισσότερο. Μόνο αν έχεις σγουρό μαλλί, το καταλαβαίνεις. Κι εγώ νευρίαζα πολύ στο παρελθον με το χάλι των μαλλιών μου. Τώρα πλέον συμβιβαστηκα!!!!!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Φεβ 21, 2010 5:33 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
Zagi

Τα δικά μου πάλι δεν είναι ούτε ίσια, ούτε σγουρά...Περισσότερο κυματιστά είναι, αλλά ούτε σπαστά, σπαστικά θα έλεγα! :x :mrgreen:
Μόνη μου δεν μπορώ με τίποτα να τα ισιώσω, γιατί είναι χοντρή η τρίχα και δεν ισιώνει εύκολα, είναι και πολλά και δεν πιάνει και το χέρι μου... :(
Όταν τα ισιώνω στο κομμωτήριο είναι άψογα με όγκο και κρατάνε, σπάνια να μου χαλάσουν, θα πρέπει να έχει απίστευτη υγρασία!
Το θέμα είναι ότι δεν γίνεται να πηγαίνω κάθε τρεις και λίγο στο κομμωτήριο....βαριέμαι κιόλας! :mrgreen:
Εσείς που τα ισιώνετε με τα ισιωτικά με τις κεραμικές πλάκες δεν σας καίγονται οι άκρες???? :roll: Για πείτε........

Εικόνα

ΕικόναMake a pregnancy ticker

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Φεβ 21, 2010 5:38 pm 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
gold

ούτε εγώ μπορώ, δεν πιάνει το χέρι μου καθόλου!στο κομμωτήριο μου τα κάνουν με πιστολάκι, τώρα τελευταία μου τα περνάνε στο τέλος με κεραμική πλάκα.Είχα αγοράσει όταν είχαν πρωτοβγεί οι κεραμικές πλάκες μία που έβαζες και νερό μέσα για να ζεσταθεί, παμπάλαιη,τα κατάφερα ύστερα από δέκα ώρες αλλά ήμουν αφάνα μάλλον χρειαζόταν πιστολάκι πρώτα.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Φεβ 21, 2010 8:36 pm 
Χωρίς σύνδεση
Fairy
Fairy
aristavr

ρε κοριτσια, και γω θυμαμαι οταν ειχαν πρωτοβγει οι πρεσες, ετρεξα να αγορασω, αλλα θεωρω οτι το μαλλι το ισιωνει χωρις ογκο και ειναι σαν γλυμμενο ... :shock:
το πιστολακι θεωρω οτι ειναι το καλυτερο, γιατι δινει ογκο ... και κακα τα ψεματα, το ισιο μαλλι ειναι ωραιο μονο οταν εχει ογκο ... σωστα?

οταν τα ισιωνετε, τι κανετε με την υγρασια?
μια φορα τα ειχα ισιωσει και γω, στο κμμωτηριο .... επιασε βροχη .. ανοιγω ομπρελα, το σπιτι μου ηταν 3 τετραγωνα πιο πανω ... ε, μεχρι να παω σπιτι, εγινε σγουρο, εσπασε... :(

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Φεβ 21, 2010 10:04 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
Zagi

Και 'γω την ίδια εντύπωση έχω aristavr για τις πλάκες....ότι το κάνει καρφί χωρίς όγκο.
Εγώ όταν τα ισιώνω στο κομμωτήριο τα ζητάω ίσια σαν φυσικά, να έχουν όγκο δλδ, και μου κρατάει πάντα, ίσως επειδή η τρίχα μου είναι χοντρή... :roll:
Πάντως το ίσιο καρφί δίχως όγκο δεν μου πάει καθόλου, άσε που την άλλη μέρα μου φαίνονται σαν άλουστα...

Εικόνα

ΕικόναMake a pregnancy ticker

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Φεβ 21, 2010 11:41 pm 
Χωρίς σύνδεση
Fairy
Fairy
aristavr

Zagi έγραψε:
Και 'γω την ίδια εντύπωση έχω aristavr για τις πλάκες....ότι το κάνει καρφί χωρίς όγκο.
Εγώ όταν τα ισιώνω στο κομμωτήριο τα ζητάω ίσια σαν φυσικά, να έχουν όγκο δλδ, και μου κρατάει πάντα, ίσως επειδή η τρίχα μου είναι χοντρή...
Πάντως το ίσιο καρφί δίχως όγκο δεν μου πάει καθόλου, άσε που την άλλη μέρα μου φαίνονται σαν άλουστα...

συν τοις αλλοις βρε zagi, δεν φαινονται σαν λαδωμενα??

αρα, εχετε υποψη σας κανα καλο πιστολακι?? ποσα watt??

Κορυφή

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 16 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση 1, 2  Επόμ.

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot], elenitsa83, Google [Bot], Google Adsense [Bot], lenaki2001, Mar Kat, renaki23, Yahoo [Bot]

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Παρακαλούμε πολύ να μην διαφημίζετε υπηρεσίες και προϊόντα στα post του Forum.
Όποιο post εμπεριέχει διαφήμιση θα διαγράφεται αμέσως.
Εάν θέλετε να διαφημιστείτε στο teleiosgamos.gr παρακαλούμε επικοινωνήστε στο : sales@qwerty.gr ή τηλεφωνήστε στο 2106180171
Έδρα εταιρείας: Επταλόφου 1, Μαρούσι 151 24