myCalendar     myBudget     myGuestlist     myFriends     myGroups     myPhotos     myVideos     myBlog     downloads     Chat
Rss Facebook Google+ Twitter Youtube

Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Μείνετε ενημερωμένοι
με Rss Feed. Τι είναι Rss;

Τώρα είναι Τετ Απρ 23, 2014 11:34 am
Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 4 Δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Τιμες για σχολες χορου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 02, 2007 9:33 am 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
tsiou-tsiou!

Θα ήθελα να μάθω από εσας που κανετε μαθηματα χορου ποσο ειναι συνολικά το κόστος για να κάνεις 2-3 παραδοσιακους και τον πρωτο χορό.

Ειμαι 1 μηνα πριν το γαμο μου, έχω αναλάβει όλες τις διαδικασιες και έχω συνεργαστει με πολλους επαγγελματιες, όπως ολες μας, χωρις κανενα απολύτως προβλημα. Αυτό που μου συμβαινει με τη σχολού χορού, που αναθεμα την ωρα που την επελεξα, είναι εξωφρενικό!!!!

Αρχικά πηρα τηλέφωνο για πληροφοριες. Η καθηγητρια μου ειπε ότι το ομαδικό προγραμμα (πανω από 3 ατομα) είναι 9 ευρώ/άτομο/ωρα ενω το ατομικό 12 ευρώ.
Πολύ καλα μεχρι εδω, ημασταν 5 ατομα κλεινουμε ραντεβου για λεπτομερειες. Μας κανει το πρωτο μαθημα ΔΩΡΕΑΝ και καλά και όταν τελειωσανε σας λέει ότι η εγγραφή είναι 45ευρώ/ατομο. Μου έρχεται μια σκοτοδίνη γιατί αυτο δεν μου το ειχε πει στο τηλέφωνο, αλλά τελοσπαντων τα σκαμε...
Δηλαδή 90 ευρώ για 10 ωρες (από 2 ωρες την εβδομαδα) και 45 η εγγραφη, 135 το ατομο.

Ξεκιναμε το πρωτο μαθημα την Τεταρτη και οι 5 και κανονιζουμε το επομενο μαθημα για το Σαββατο αλλα για τον πρωτο χορο, αρα εγω και ο αρραβωνιαστικός μου μονο. Και της ειχα πει της δασκαλας να αφαιρουσαμε την ωρα αυτη και από τους αλλους.

Παμε το Σαββατο ωραια και καλά και αφου τελειωνουμε το μάθημα μας σκαει το παραμύθι.
Το προγραμμα των 10 ωρων ειναι μονο για τους παραδοσιακους χορους και θελει αλλα 60 το ατομο για 5 παραπάνω ωρες για τον πρωτο χορό!!!!
Στην αρχή της ειχα ξεκαθαρίσει ότι έχουμε 5 εβδομαδες με 2 μαθηματα την εβδομαδα αρα 10 ωρες και μεσα στις 10 ωρες θελουμε τα παντα. Την διαφορα του ομαδικου με του ατομικου να της την πληρωσουμε δε λεω όχι, ή να την αφαιρεσουμε από τους αλλους 3.
Αλλά να φορτωθώ με ωρες που δεν θα μπορω να καλύψω μεχρι τον γαμο δεν το θελω.

Και στην τελική δεν καταλαβα, θέλει 135 ευρώ για να μας μαθει 4 χορους παραδοσιακους και αλλα 60 ευρώ για μια ρουμπα? Αν ειναι ποτε δυνατόν!!!!! Αυτή νομιζει ότι παμε για να διαγωνιστουμε, ότι παμε για να γινουμε χορευτες!!!! θα χορεψουμε για 4 λεπτα τον πρωτο χορο και πρεπει να πληρωσουμε 120 ευρω και οι δυο!!!!!!! Εχουμε παλαβώσει τελειως?????
Το τη εκμετάλευση υπάρχει δεν λέγεται. Οταν απευθυνεσαι σε εναν επαγγελματια δεν εισαι υποχρεωμενος να γνωριζεις την πολιτική που ακολουθει. Του λες τι θελεις και εκεινος σου λεει αν μπορει ή όχι να το αναλάβει.

Ημουν πολύ ξεκαθαρη απεναντι της και της ειπα ότι θελω 10 ωρες παραδοσιακου και τον πρωτο χορο μαζί. Τωρα αν ειναι ομαδικό ή ατομικό, αν έχει μινιμουμ 10 ωρες το καθε πακετο χορου, δεν ειμαι υποχρεωμενη να το ξερω, αλλά είναι υποχρεωμενη εκεινη να με ενημερώσει και όχι να μου κρυψει εσκεμμένα πραγματα και μετα να με βγαζει και τρελη!!!!!!

Σημερα έχουμε παλι μαθημα και οι 5 και μας βλεπω να παιζουμε ξυλο και αντε μετα να πηγαινεις με όρεξη να κανεις χορο κατω από αυτες τις συνθηκες!!!
Ειναι ικανή να κανω τις 10 ωρες παραδοσιακου επειδή τα έχω πληρώσει και να παρω αλλον δασκαλο να μας κανει 2 ωρες ρουμπα, μονο και μονο για να μη τα δωσω σε εκεινη.

Sorry για το μεγαλο post αλλα ειμαι εξαλλη!!!!

Κορυφή
  Προφίλ Αποστολή προσωπικού μηνύματος  

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μάιος 03, 2007 9:38 am 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
irida

Κουκλίτσα,δε ξέρω καθόλου από τιμές αλλά μου φαίνονται υπερβολικά πολλά τα λεφτά για αυτά που θέλετε να κάνετε...Και ο τρόπος που σας το έφεραν....απαράδεκτοι!!! :evil: Γιατί δε κοιτάξατε και πουθενά αλλού???Σίγουρα θα βρείτε κάτι πιο οικονομικό για αυτά που ζητάτε...Τα βρίσκω πολλά ρε συ για 4 χορούς....εγώ προσωπικά δε θα τα έδινα,θα προτιμούσα να τα χρησιμοποιήσω κάπου αλλού... :roll:

Εικόνα

Έλενα

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μάιος 03, 2007 11:43 am 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
tsiou-tsiou!

Εχεις δίκιο, αλλά ελα που μας αναγκασε να δωσουμε το 50% του ποσού σύμφωνα πάντα με το συμβόλαιο που υπογραψαμε. Τοσες υπογραφες ουτε σπίτι να αγοραζαμε, τη φοβηθηκε το ματι μου! Δηλαδή πληρωσαμε κατι που δεν το ειχαμε κανει....

Τελοσπαντων πηγαμε χθες για χορο και δεν το ευχαριστηθηκα γιατί ημουν στην τσιτα. Στο τελος φωναζει τον αρραβωνιαστικό μου και του λεει οτι οκ θα δεχτει (τρομαρα της, μας κανει χαρη), να μας κανει και τη ρουμπα και θα πληρωσουμε τη διαφορα στη τιμή απο το ομαδικο δηλαδή 24 ευρώ. Τα πληρώσαμε και τελειωσε το θεμα εκει.

Δυστυχώς αυτο γινεται με τους περισσοτερους επαγγελματιες, εκμεταλευονται τη χαρα σου και το γεγονος ότι είναι ο ΓΑΜΟΣ ΣΟΥ και θες να ειναι ολα τελεια με αποτελεσμα να τα σκασεις χοντρα.

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μάιος 03, 2007 2:08 pm 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
irida

Σας την έφερε δηλαδή.... :x Τι να πεις...όλοι εκμεταλεύονται τη χαρά μας δυστυχώς... :roll: Δεν πειράζει,εσύ μη σκας άλλο..Σκέψου οτι τώρα τα έδωσες που τα έδωσες τα λεφτά...οπότε χαλάρωσε και συγκεντρώσου στα μαθήματα που θα σας κάνει..Τουλάχιστον να αξίζει το κόπο,θα πρέπει να πετάτε στην πίστα,εεε!!! :wink: :D :D

Εικόνα

Έλενα

Κορυφή

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 4 Δημοσιεύσεις ] 

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: agvou, anna_st, annalig, beni, Bing [Bot], bm*, Google [Bot], Google Adsense [Bot], kasia, marim, Mary30300, marymarymary, MSNbot Media, nouli81

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Παρακαλούμε πολύ να μην διαφημίζετε υπηρεσίες και προϊόντα στα post του Forum.
Όποιο post εμπεριέχει διαφήμιση θα διαγράφεται αμέσως.
Εάν θέλετε να διαφημιστείτε στο teleiosgamos.gr παρακαλούμε επικοινωνήστε στο : sales@qwerty.gr ή τηλεφωνήστε στο 2106180171
Έδρα εταιρείας: Επταλόφου 1, Μαρούσι 151 24