myCalendar     myBudget     myGuestlist     myFriends     myGroups     myPhotos     myVideos     myBlog     downloads     Chat
Rss Facebook Google+ Twitter Youtube

Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Μείνετε ενημερωμένοι
με Rss Feed. Τι είναι Rss;

Τώρα είναι Σάβ Αύγ 02, 2014 10:55 am
Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Δημιουργία νέου θέματος Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 307 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση Πρ.  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 21  Επόμ.
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Υποχρεώσεις νονάς
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Απρ 01, 2010 3:23 pm 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
vassokon

Αγαπημένες μου συμπαθούσες!!!! χι! χι! :lol:
Φεύγω για το χωριού του αγαπημένου μου και επαφή με την τεχνολογία θα έχω πάλι από Τρίτη...

Να περάσετε πολύ πολύ όμορφα και να παραφάτε μόνο την Κυριακή του Πάσχα!!!!.... έχουμε και νυφικά να φορέσουμε!
:wink:

Φιλάκια!!!!!
β

Κορυφή
  Προφίλ Αποστολή προσωπικού μηνύματος  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Απρ 01, 2010 5:25 pm 
Χωρίς σύνδεση
Goddess
Goddess
tatis

Καλή Ανάσταση κ καλό Πάσχα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Απρ 03, 2010 2:00 pm 
Χωρίς σύνδεση
Goddess
Goddess
evaggelia

Μπελαντόνα 700 ευρω για τα ρουχαλάκια μόνο είναι πολλά λεφτα! και ήδη για τον σταυρό δίνεται πολλά χρήματα. Και οκ για τον σταυρό που θα τον έχει μια ζωή λες χαλάλι αλλά τα ρύχα που θα φορεθούν ελάχιστα απαπαπαπα...Μην ντραπείς καθόλου. εξηγησε της την κατάσταση. Κανονικά θα έπρεπε από μόνη της να ντραπέι να σου πει ότι πήγε και είδε κάτι, αλλά προφανώς δεν την απασχολει.

Εγώ την κουπάρα μου θα την αφήσω να διαλέξει ότι θέλει μόνη της, σύμφωνα με την τσέπη της. Αν θέλει να πάμε παρέα οκ, αλλά δεν θα της πω τίποτα γιατί δεν θέλω να την φέρω σε δύσκολη θέση. Και στον κουμπάρο μας για τον γάμο, δεν θα ζητήσω υπερβολές, καράφες και διάφορα τέτοια. Μόνο τα βασικά,

Οσο για τις ταρίφες ταχω πάρει όσο δεν πάει. εμείς που θα έχουμε διπλό μυστήριο δηλαδή θα πρέπει να υποχρεώσουμε τους κουμπάρους να σκασουν ένα σκασμό λεφτά για βλακείες???ελεος δηλαδή. και καλά που είναι 2 οι κουμπάροι. αν ήταν ο ίδιος??? Απαράδεκτο...

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 07, 2010 11:44 am 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
tzia

κοριτσακια μου οποια μπορει ας μου στειλει ενα πμ με τα μαγαζια με τα βαφτηστικά....εχουμε καιρό βεβαια ακόμη, αλλα ας ξερω απο τωρα....
στο πρόγραμμα ειναι ενα βαφτήσι τον οκτωβρη κ μια γαμο-βαφτηση το Δεκέμβρη....
οποτε καταλαβαίνετε....

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 07, 2010 11:51 am 
Χωρίς σύνδεση
Wedding Angels 2010
Wedding Angels 2010
mankat

Tzia σου στέλνω πμ!

Δεν έκοψα το τσιγάρο...ακόμη!

Έλα έλα εδώ οι καλές πληροφορίες....όσο όσο.....έλα έλα!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 07, 2010 12:17 pm 
Χωρίς σύνδεση
Fairy
Fairy
belladonna

Σου έστειλα και εγώ!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 07, 2010 12:32 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
mirtoula

Τωρα πήρα χαμπάρι το θεματακι εγω.
Μάλλον ανηκω σε μια σπάνια κατηγορια....η νονά επιμένει να παω μαζι τους όταν διαλέξουν τα ρουχαλάκια κ να πω ξεκαθαρα την γνωμη μου.
Ηδη όταν πηγα να κλεισω μπομπο κ προσκλητηρια ηταν μαζι κ ειδαμε κ βαφτιστικα σετ κ καταληξαμε σε 2 πολυ ωραια φουστανακια.
το σετ φουστανακι, παπουτσια, λαμπαδα, λαδοπανα, μπουκαλακι, σαπουνακι, καλτσακια, μπαουλο δερματινο μεγαλο κ ασορτι πιο μικρο για μαρτυρικα κ βιβλιο ευχων (ηθελε να το βαλεο στο πακετο της) πανε καπου 700Ε ειναι όλα όμως ασορτι κ με προσωπικη εργασια κ απο την κοπελα που εχει το μαγαζι....ααα κ θα ειναι μεσα στο πακετο δωρο στεφανακι για τα μαλλια κ ιδιο βραχιολακι. ολα εχουν πανω μια συγκεκριμενη νεραιδουλα (κουτια, λαμπαδα, μπουκαλι, σαπουνι, βιβλιο κ τα κουτια κ το βιβλιο το ονομα της μπεμπας γραμμενο με στρασακια)
της φανηκαν καλη τιμη. το σαββατο θα πανε μαζι με τον κουμπαρο (ασχετοι μεταξυ τους) να δουνε κ σε κανενα ακομα μαγαζι για να δουν τι παιζει κ μετα θα πανε παλι εκει μαλλον να τα κλεισουν (με μια επιφυλαξη για το φουστανακι γιατι μου ειπε η κοπελα οταν μου παρεδωσε μπομπο κ προσκλησεις οτι εχει φερει κ πολλα αλλα οποτε μπορει να αλλαξουν γνωμη)

Για τον σταυρο ο μπαμπας της νονας ηταν χρυσοχοος οποτε εχει ακρες κ θα τον παρουν στο κοστος, δεν εχουν δει αλλα θα ειναι λευκοχρυσος (σιχαινομαι το χρυσο σε παιδικο σταυρο) με μπριγιαν...

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Απρ 12, 2010 12:56 pm 
Χωρίς σύνδεση
Fairy
Fairy
belladonna

Έκλεισα τα βαφτιστικά!!!! Ω ναι ω ναι!
Λοιπόν, ενώ ειχα βρει ενα σετ του Τσέλιου καπου στα 560 €, με βαλιτσούλα και απλή λαμπάδα στολισμένη, περνούσα απ'εξω από ενα κατάστημα στη Ν. Ιωνία και είδα ενα τέλειο κουτί- καναπεδάκι με την πλάτη όλη κορώνα - το θέμα της βάπτισης ειναι η πριγκήπισσα αλλα μέχρι στιγμής όλα εχουν κορώνες, προσκλητήρια μπομπό κτλ.- Μπήκα, πήρα τιμή μαζί με λαμπάδα καλόγερο (κορώνα κ αυτή), μαρτυρικό σταυρο από φίλντισι ροζ, λαδόπανα κεντημένα με στρας που γράφουν Princess, παπουτσια μπαλαρίνες με στρας κ φορεματάκι Τσέλιος... κρατηθείτε.... 480!!!! Είμαι πάρα πάρα πολυ ενθουσιασμένη γιατι βρήκα ακριβώς το θέμα κ εννοείται έγραψα την κουμπάρα μου που κοιτούσε βαλίτσες κ πηρα το ωραιότατο καναπεδάκι με την κορώνα κ το καταευχαριστήθηκα. Και χωρίς να δώσω μια περιουσία. Αχχχ ειμαι μια ενθουσιασμένη νονά :D :D :D

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Απρ 12, 2010 1:01 pm 
Χωρίς σύνδεση
Goddess
Goddess
ZANTE

Γεια σου, βρε Belladona, νονά αηδόνι, που έκλεισες τα τέλεια βαφτιστικά και δεν σου πήγε και ο κούκος αηδόνι! :lol:
Το παρακολούθησα το θεματάκι κι έχω να πω ότι η στάση της κουμπάρας σου, ΗΔΗ από τον γάμο τους, ήταν "κάπως" και με ψιλοχάλασε.... οπότε, καλά έκανες και πήρες πράγματα τα οποία δεν υπερβαίνουν το μπάτζετ σου. Ε, όχι και να χρεωκοπήσουμε και για μια βάφτιση :roll:

Έκοψα το τσιγάρο στις 8/5/2009
Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Απρ 12, 2010 1:13 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
mirtoula

Μια χαρα Belladonna!!!
Εμας τελικα αλλαξε λιγο το προγραμμα μια κ ο νονος δεν μπορουσε το σαββατο κ πηγα εγω με την νονα σε αλλο μαγαζι στον Κορυδαλλο. Βρηκαμε πιο μεγαλη ποικιλια κ τελεια φορεματακια δλδ σχεδον σε ολα καναμε αααααααααα αυτο μεχρι που τελικα βρηκαμε το πιο τελειο. ΑΥριο θα δωσει προκαταβολη να το κλεισει κ μενει ο σταυρος απο την αλη βδομαδα (αυτη την βδομαδα θα εκδρομιαστουμε απο τεταρτη με νονα οποτε δεν την μετραμε)

Αλλα κ παλι αν κ σε γενικες γραμμες το γουστο μας ειναι ιδιο στο τελος ειχαμε κρατησει 3 φορεματακια κ τελικα επιλεξαμε αυτο που σε εμενα αρεσε καλυτερα, κ σε βαλιτσα επιλεξαμε αυτο που σε εκεινη αρεσε πιο καλα, ασχετα αν αυτο που προτιμουσα εγω ηταν ενα απλο κουτι κ σχεδον μιση απο την βαλιτσα που διαλεξε η νονα.

παω στο θεμα μου να τα περιγραψω λεπτομερως!

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Απρ 12, 2010 6:54 pm 
Χωρίς σύνδεση
Fairy
Fairy
belladonna

Μπράβο βρε Μυρτούλα άντε τα τακτοποιούμε σιγά σιγά!!!

Ευχαριστώ για τη συμπαράσταση Ζάντε μου, ναι μαζί το συζητούσαμε και τότε που τους παντρεύαμε το θυμαμαι.. Ευτυχώς βρηκα μια καλή λύση και αξιοπρεπέστατη. Πριν 10 μέρες που της περιεγραφα αυτά που ειχα βρει στην πρώτη βιοτεχνια (ολομεταξο φόρεμα, ολα τσελιος κλπ κλπ) και η πρώτη της ατάκα ήταν κορώνες εχει???? Οπότε κ εγω συμπάρανα ότι πιο πολύ την ενδιαφέρει το εφε με τα κουτιά κλπ. και έκλεισα ενα πανέμορφο φορεματάκι αλλά αρκετά φθηνότερο και πολύ εντυπωσιακά τα υπόλοιπα. Βρήκα κ ενα φόρεμα για μένα κ τώρα μένει να ντύσω τον νονό. :)

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Απρ 12, 2010 10:35 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
mirtoula

Τελικα ειναι που δινει βάση ο καθενας!
Κ για μενα ιδανικα θα ηταν τα κουτια κλπ που ειχαμε δει στο πρωτο μαγαζι, αλλα προτιμησαμε να βρουμε πιο ωραιο φορεμα παρα πιο ωραια "υπολοιπα", απλα θεωρω οτι στα κουτια δεν θα δωσει κ κανεις σημασια, το φορεμα ολοι θα το δουν, θα φανει στο βιντεο, θα ειναι στις πιο πολλες φωτο κλπ....

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Απρ 12, 2010 10:39 pm 
Χωρίς σύνδεση
Goddess
Goddess
NIKI78

belladonna έγραψε:
Έκλεισα τα βαφτιστικά!!!! Ω ναι ω ναι!
Λοιπόν, ενώ ειχα βρει ενα σετ του Τσέλιου καπου στα 560 €, με βαλιτσούλα και απλή λαμπάδα στολισμένη, περνούσα απ'εξω από ενα κατάστημα στη Ν. Ιωνία και είδα ενα τέλειο κουτί- καναπεδάκι με την πλάτη όλη κορώνα - το θέμα της βάπτισης ειναι η πριγκήπισσα αλλα μέχρι στιγμής όλα εχουν κορώνες, προσκλητήρια μπομπό κτλ.- Μπήκα, πήρα τιμή μαζί με λαμπάδα καλόγερο (κορώνα κ αυτή), μαρτυρικό σταυρο από φίλντισι ροζ, λαδόπανα κεντημένα με στρας που γράφουν Princess, παπουτσια μπαλαρίνες με στρας κ φορεματάκι Τσέλιος... κρατηθείτε.... 480!!!! Είμαι πάρα πάρα πολυ ενθουσιασμένη γιατι βρήκα ακριβώς το θέμα κ εννοείται έγραψα την κουμπάρα μου που κοιτούσε βαλίτσες κ πηρα το ωραιότατο καναπεδάκι με την κορώνα κ το καταευχαριστήθηκα. Και χωρίς να δώσω μια περιουσία. Αχχχ ειμαι μια ενθουσιασμένη νονά :D :D :D

μια χαρά λοιπον belladona μας!!!! άντε με το καλό !!!
μαλλον κατάλαβα ποιο μαγαζι λες...ειχα δει και εγω τις κορωνες :mrgreen:

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 13, 2010 8:15 am 
Χωρίς σύνδεση
Goddess
Goddess
elsir

μπράβο belladonna, με το καλό να γίνει η βάπτιση τώρα!

Εικόνα

Ούτε εγώ έκοψα το τσιγάρο ακόμη!
http://www.facebook.com/pages/wwwteleiosgamosgr/26602391148

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 13, 2010 8:38 am 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
pitsipop

Δε μου προτείνετε και μενα κανενα μαγαζί με βαφτιστικά σε καλες τιμές, για να το προτείνω με τη σειρα μου στη νονα μας? Και όταν λέω καλές τιμές, εννοώ πολυ καλες τιμές......... Η κοπέλα είναι άνεργη, φτιάχνει το σπιτακι της τωρα, ετοιμαζεται να παντρευτεί και... το τελευταιο που θελω είναι να ξεπαραδιαστεί........

Κορυφή

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 307 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση Πρ.  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 21  Επόμ.

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot], dwrap, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Google Feedfetcher, kasia, Marolia, pharmacy

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Παρακαλούμε πολύ να μην διαφημίζετε υπηρεσίες και προϊόντα στα post του Forum.
Όποιο post εμπεριέχει διαφήμιση θα διαγράφεται αμέσως.
Εάν θέλετε να διαφημιστείτε στο teleiosgamos.gr παρακαλούμε επικοινωνήστε στο : sales@qwerty.gr ή τηλεφωνήστε στο 2106180171
Έδρα εταιρείας: Επταλόφου 1, Μαρούσι 151 24