myCalendar     myBudget     myGuestlist     myFriends     myGroups     myPhotos     myVideos     myBlog     downloads     Chat
Rss Facebook Google+ Twitter Youtube

Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Μείνετε ενημερωμένοι
με Rss Feed. Τι είναι Rss;

Τώρα είναι Σάβ Οκτ 25, 2014 3:45 pm
Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 73 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση 1, 2, 3, 4, 5  Επόμ.
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Αγορα σπιτιου - ''Επικινδυνες'' περιοχες?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μαρ 17, 2010 12:09 pm 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
SOUKER

Καλημερα σε ολους κ ολες.Εχω το εξης ζητημα αυτο τον καιρο.Ειμαστε με τον αντρα μου στη διαδικασια που ψαχνομαστε για αγορα σπιτιου.Τωρα μενουμε σε δικο μας σπιτι στου Ζωγραφου(προικα του μπαμπα μου),το οποιο ειναι παλιο 31 ετων.Σάυτο το σπιτι μεναμε οικογενειακως (οι γονεις μου,εγω και η αδερφη μου) 31 χρονια.Οι γονεις μου μενουν επαρχια εδω και 4 χρονια,και με τον αντρα μου και πριν και μετα το γαμο μενουμε εκει.Εχει αρχισει οπως καταλαβαινετε να βγαζει διαφορες ζημιες και χριζει γενικως διαφορων επισκευων.Σκεφτομαστε λοιπον να πουλησουμε αυτο,να συμπληρωσουμε και καποια χρηματα απο οικονομιες και να παρουμε ενα καινουργιο.Κι εδω ειναι το θεμα μας.Εχουμε δει κατι πανεμορφα καινουργια σπιτια στο Ιλιον και Μενιδι.Αλλα πολλοι μας λενε οτι ειναι επικινδυνες περιοχες και υποβαθμισμενες.Οτι δεν θα μπορουμε να μεγαλωσουμε τα παιδια που θα κανουμε και να ειμαστε ησυχοι για τη γειτονια και τετοια!Και η αδερφη μου οταν πηγε να μεινει στην Παλληνη πριν 4 χρονια ερημια ητανε και με τα χρονια αναβαθμιστηκε.Ειναι και η δουλεια του αντρα μου σχετικα κοντα,και σκεφτομαι οτι αφου μπορουμε να μεινουμε σε ενα νεοδμητο διαμερισμα οπως το θελουμε,γιατι να παρουμε παλιο σπιτι παλι σε καποα αλλη περιοχη?Κι εγω θα ηθελα να μεινω πχ Παλληνη να ειμαι κοντα με την αδερφη μου η' γενικως ανατολικα προαστια αλλα για τα χρηματα που διαθετουμε εκ των πραγματων δε γινεται.Εσεις τι λετε?Καμμια αποψη για Ιλιον η' Μενιδι?

Τελευταία επεξεργασία από SOUKER και Τετ Μαρ 17, 2010 12:33 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή
  Προφίλ Αποστολή προσωπικού μηνύματος  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΓΟΡΑ ΣΠΙΤΙΟΥ - ''ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ'' ΠΕΡΙΟΧΕΣ?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μαρ 17, 2010 12:30 pm 
Χωρίς σύνδεση
Fairy
Fairy
Anta

Kαλημερα souker,θα σου πω πρωτα να γραψεις με μικρα γραμματα τον τιτλο γιατι δεν επιτρεπεται,θα σου βαλουν χερι για υτο στο λεω.
Τωρα στο θεμα μας,εγω μενω πολυ κοντα στης περιοχες που αναφερεις και δεν της βρισκω καθολου μα καθολου υποβαθμισμενες.Ισα ισα που αν αγορασω και εγω καποια στιγμη σπιτι εκει θα κοιταξω,βεβαια οι διαφορα μας ειναι οτι εγω μεγαλωσα και εμεθα εκει.Και οσο για το υποβαθμισμενες που λενε δεν το καταλαβαινω ειλικρινα.Επειδη εχουν απλετο χωρο και δεν ειναι μες την πολυκατοικια?Επειδη εχουν ολοι να παρκαρουν?Επειδη υπαρχουν ακομα αλανες?Και στην τελικη να σου πω κατι?Την τσεπη σου θα κοιταξεις που σε συμφερει να παρεις.

Κορυφή

Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορα σπιτιου - ''Επικινδυνες'' περιοχες?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μαρ 17, 2010 12:42 pm 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
SOUKER

Καλημερα Anta και ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση σου (και τη διορθωση-το εφτιαξα)!Αυτο λεω κι εγω!Δηλαδη να δωσω τοσα χρηματα για να μενω μεσα στην πολη παλι?Εμενα μου αρεσει που ειναι ανοιχτα εκει και θα ευχαριστηθω απλα,ετσι δεν ειναι?Ασε που ειναι και η δουλεια του αντρα μου σχετικα κοντα!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μαρ 17, 2010 12:51 pm 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
xridesk

Για Ιλιον δε ξέρω,αλλά για Μενίδι πλέον έχει πήξει στις εξαοροφες πολυκατοικίες και δεν έχει τόση άπλα όπως παλιά...
Μένουν συγγενείς κ ξαδέρφια του άντρα μου εκεί σε μονοκατοικια κ έχουν ξενερώσει γιατί πλεόν το σπίτι τους δε το βλέπει ο ήλιος!
τώρα για υποβαθμισμένες δε θα το λεγα,ισα-ισα μετά το σεισμό του ΄99 έχουν φτιάξει πολύ!
Οσο αναφορά την εγκληματικότητα ίσως έχει λίγο παραπάνω αλλά οπου και πας πλέον κινδυνεύεις-όπως όλοι μας άλλωστε :roll: :roll:
Καλό ψαξιμο!

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μαρ 17, 2010 12:56 pm 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
SOUKER

Ευχαριστω πολυ xridesk,λεμε να παμε σημερα μια βολτα προς τα εκει να δουμε και απο κοντα τι παιζει.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μαρ 17, 2010 1:03 pm 
Χωρίς σύνδεση
Fairy
Fairy
Anta

Και συνεχιζω...
Να σου πω επισης οτι στις περιοχες ,Ανω λιοσια-Μενιδι ειναι ακομα πολυ φτηνα τα σπιτια.Στο Καματερο και το Ιλιον ανεβαινουν λιγο οι τιμες.
Πχ στα Ανω λιοσια μπορεις να βρεις σπιτι 85-90τμ με 130,000,00-140.000,00ευρω. καινουργιο ετσι?Να σου πω και ποια ειναι τα μειον ομως:Στα Ανω λιοσια-Μενιδι υπαρχουν γυφτοι,αλλα δεν ειναι σε ολη την περιοχη,ειναι μαζεμενοι.Στα λεω ολα αυτα γιατι το εχω ψαξει πολυ το θεμα,και φυσικα μενω εκει και ξερω πως ειναι.
Επισης να σου πω οτι στο μενιδι εχει πολλες πολυκατοικιες οπως κ στο ιλιον.Στα Ανω λιοσια εχει πολυ λιγες μιας και ο νεος νομος δεν αφηνει να χτιζουν πανω απο 2-3 οροφους

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μαρ 17, 2010 1:06 pm 
Χωρίς σύνδεση
Fairy
Fairy
Anta

Ξεχασα να σου πω οτι επισης μια πολυ ωραια περιοχη ειναι και η ζωφρια-Ανω λιοσια.Ειναι πανω σε πλαγια και ειναι παρα πολυ ωραια.Για οτι χρειαστεις προς τα κει ρωτησε με.Τα πμ σου δεν τα εχεις ενεργοποιημενα.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μαρ 17, 2010 1:07 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
vassilia_gr

Είναι το πατρικό του άντρα μου στο Ίλιον προς το βουνό. Είναι ωραία περιοχή, όχι πολύ καινούργια και δεν θα έλεγα οτι έχει εγκληματικότητα (τουλάχιστον όχι παραπάνω απο άλλες περιοχές). Προς Καματερό είναι καινούργια περιοχή με πάρα πολύ ωραία σπίτια. Έχει σχετική άπλα στο παρκάρισμα και είναι 10- 15 λεπτά με το αυτοκίνητο απο το μετρό, το οποίο θα ανέβει και πιο κοντά.
Δεν θα σου πρότεινα να πάρεις κάτω απο τη Θηβών σπίτι, και κοντά στο μπουρνάζι (ανοίκει εν μέρη στο Ιλιον) γιατί είνα πιο πηγμένα. Για Μενίδι δεν μπορώ να σου πω, αλλά το Ίλιον είναι μια πολύ αξιοπρεπείς περιοχή και ήσυχη γενικώς. Αν έχεις βρει κάτι θα σου έλεγα να το προχωρήσεις.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μαρ 17, 2010 1:14 pm 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
xridesk

Να σημειώσω κ γω όταν λέω παραπάνω εγκληματικότητα σε σχεση μ΄άλλες περιοχές,εννοώ τους τσιγγάνους που είναι μαζεμένοι εκεί.. αυτό είναι το μειον,αλλά όπως πολύ σωστά είπε η αντα,τα νεοδμητα διαμερίσματα έχουν πολύ καλές τιμές απότι έχω ακούσει!

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μαρ 17, 2010 1:21 pm 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
SOUKER

Τις καλυτερες και πιο συμφερουσες εκδοχες τις εχω βρει στα Ανω Λιοσια.Ο αντρας μου ειναι λιγο επιφυλακτικος για την συγκεκριμενη περιοχη λογω γυφτων.90 τμ νοδμητο σπιτι με 130.000 δεν βρισκω με τιποτα πουθενα αλλου.Πως ενεργοποιω τα πμ?

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μαρ 17, 2010 1:22 pm 
Χωρίς σύνδεση
Fairy
Fairy
Anta

SOUKER έγραψε:
Τις καλυτερες και πιο συμφερουσες εκδοχες τις εχω βρει στα Ανω Λιοσια.Ο αντρας μου ειναι λιγο επιφυλακτικος για την συγκεκριμενη περιοχη λογω γυφτων.90 τμ νοδμητο σπιτι με 130.000 δεν βρισκω με τιποτα πουθενα αλλου.Πως ενεργοποιω τα πμ?

Για πηγαινε εκει που λεει μηνυματα,και ψαξτο.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μαρ 17, 2010 1:24 pm 
Χωρίς σύνδεση
Fairy
Fairy
Anta

SOUKER έγραψε:

Οταν τα ενεργοποιησεις θα σου στειλω πμ να σου πω που πρεπει να κοιταξεις στα λιοσια,γιατι οντως μερικες περιοχες εκει ειναι οντως απαγορευμενες κατε εμε.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μαρ 17, 2010 1:31 pm 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
SOUKER

Δεν βρισκω πως ενεργοποιω τα πμ.Κατι γραφει καπου οτι μπορω να τα ενεργοποιησω μετα τις 50 δημοσιευσεις.Θα το ξαναψαξω.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μαρ 17, 2010 1:34 pm 
Χωρίς σύνδεση
Fairy
Fairy
Anta

SOUKER έγραψε:
Δεν βρισκω πως ενεργοποιω τα πμ.Κατι γραφει καπου οτι μπορω να τα ενεργοποιησω μετα τις 50 δημοσιευσεις.Θα το ξαναψαξω.

Εσυ δεν μπορεις να στειλεις παρα μονο μετα τις 50 δημοσιευσεις.Εγω σου λεω για αυτα που μπορουμε να σου στειλουμε εμεις.Για κατσε παω να ρωτησω τα κοριτσια και ερχομαι.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μαρ 17, 2010 1:51 pm 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
maria_1981

Στο Καματερό μένουν οι κουμπάροι μου και είναι πολύ καλά. Τα σπίτια είναι καινούρια, οι πολυκατοικίες είναι ελάχιστες και είναι ανθρώπινα να ζεις. Τώρα στο Μενίδι και στα Λιόσια νομίζω ότι λόγω των τσιγγάνων είναι σαφώς χειρότερα. Όσο για τα ανατολικά προάστια όπου μένω εδώ και 2 χρόνια είναι καλύτερα κατά τη γνώμη μου αλλά οι τιμές είναι αρκετά πιο τσουχτερές. Πάντως τώρα που η οικοδομή περνάει κρίση έχουν πέσει οι τιμές και μπορεί να πετύχετε καμιά ευκαιρία αν το ψάξετε.

Κορυφή

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 73 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση 1, 2, 3, 4, 5  Επόμ.

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot], EVRYDIKI, Google [Bot], Google Adsense [Bot], lenouka, pharmacy, Yahoo [Bot]

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Παρακαλούμε πολύ να μην διαφημίζετε υπηρεσίες και προϊόντα στα post του Forum.
Όποιο post εμπεριέχει διαφήμιση θα διαγράφεται αμέσως.
Εάν θέλετε να διαφημιστείτε στο teleiosgamos.gr παρακαλούμε επικοινωνήστε στο : sales@qwerty.gr ή τηλεφωνήστε στο 2106180171
Έδρα εταιρείας: Επταλόφου 1, Μαρούσι 151 24