myCalendar     myBudget     myGuestlist     myFriends     myGroups     myPhotos     myVideos     myBlog     downloads     Chat
Rss Facebook Google+ Twitter Youtube

Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Μείνετε ενημερωμένοι
με Rss Feed. Τι είναι Rss;

Τώρα είναι Παρ Δεκ 19, 2014 2:34 pm
Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 30 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση 1, 2  Επόμ.
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ξεκινησα αποτριχωση με φωτολυση
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 13, 2010 9:24 pm 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
katerinakeh

κοριτσια καλησπέρα. λιγο αργα τωρα που ρωταω βεβαια αλλα εχει καμια σας εμπειρια απο αποτριχωση με φωτολυση? εχω ηδη κανει μια συνεδρια κ ειμαι λιγο επιφυλακτικη για το αν πρεπει να συνεχισω. ειναι μονιμα τα αποτελεσματα η θα τραβιεμαι τσαμπα?? :?

Κορυφή
  Προφίλ Αποστολή προσωπικού μηνύματος  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ξεκινησα αποτριχωση με φωτολυση
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 14, 2010 8:37 am 
Χωρίς σύνδεση
Banned
Banned
Touristria

Χωρις να ξερω απο προσοπικη εμπειρια.. εχω ακουσει απο φιλες οτι η φωτολυση για να εχει μονιμο αποτελεσμα θελει παρα πολλες συνεδρίες και πολλα χρηματα! Σιγουρα καποια κοπελα εδω θα εχει κανει και θα ξερει περισσοτερα απο εμενα!

Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δε τα περιμένεις ....

Special edition συνάντηση Θεσσαλονίκης εδω:
http://www.teleiosgamos.gr/forum/viewtopic.php?f=33&t=9314:

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 14, 2010 10:28 am 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
dimitragiwrgos

Εγω ειχα κανει μια συνεδρια στο ανω χειλος..Στη δευτερη σηκωθηκα κι εφυγα πριν καν με ακουμπησει..Ειμαι που ειμαι φοβητσιαρα,αυτο με αποτελειωσε.Ισως οταν δεν βλεπεις το μηχανημα να ερχεται κατα πανω σου να ειναι πιο καλα,αλλα εγω δεν το αντεξα..Για 8 συνεδριες το κοστος ηταν σε ''προσφορα'' 640Ε και μου ειχαν πει οτι ειναι υπεραρκετες οι συνεδριες και στην τελευταια δεν θα εχει μεινει σχεδον τπτ..Τελικα τη δευτερη φορα μου ειπε ο γιατρος που εχουν εκει οτι δεν φτανουν οι 8 (εχω πολυκυστικες οποτε επηρεαζει)και θα χρειαστει περιπου 10,απο τις οποιες το καλοκαιρι δεν θα πηγαινω γιατι δεν και ο ηλιος ειναι αρνητικος παραγοντας αλλα το κορυφαιο ειπε οτι θα το εβαζε στη μεγιστη σκαλα και για να κανει δουλεια επρεπε να καω(σε σημειο να κανει καυκαλακι πανω).Ε,τα παρατησα..Επισης να ξερεις οτι η τριχα δεν φευγει καθολου με την πρωτη εφαρμογη αλλα ελαχιστοποιειται σιγα σιγα.Οποτε αν παντρευεσαι στα κοντα(οπως πχ εγω ΔΕΝ θα προλαβαινα)αποφυγε το καλυτερα..Αυτα απο προσωπικη εμπειρια

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 14, 2010 11:44 pm 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
katerinakeh

καλα κρασια.. εμενα μου ειπαν οτι μεχρι το γαμο θα εχουμε κανει 3 συνεδριες κ οτι θα υπαρχει διαφορα αλλα οτι θα ολοκληρωθει σε 8. το θεμα ειναι οτι απο τη μερα που πηγα ειμαι σαν τον ανδρουτσο ( εγω εχω θεμα στο πηγουνι). ο γαμος ειναι 11.9.. η αρχικη σκεψη ηταν να ξεκινησω μονο το μπικινι κ οσο παει γιατι ταλαιπωρουμαι πολυ με την χαλαουα κ η αισθητικος εκει μου ειπε να μου κανει κ το πηγουνι μεσα στην ιδια τιμη μιας κ ηταν λιγες... θα κανω αλλη μια συνεδρια κ βλεπω.. ευχαριστω πολυ παντως κοριτσια :)

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Απρ 15, 2010 11:41 am 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
alexia*

δεν έχω εμπειρία από φωτόλυση αλλά κάνω laser στο άνω χείλος κ στα φρύδια ανάμεσα κ από πάνω...
τα αποτελέσματα είναι εξαιρετικά παρ'ότι έχω πολυκυστικές.
οι συνεδρίες είναι 1 κάθε μήνα κ τα φρύδια μου πλέον (μετά από 6 εφαρμογές) χρειάζονται κάθε 2 μήνες.
το άνω χείλος είναι πιο δύσκολη περιοχή κ θέλει πάνω από 12 συνεδρίες.
το καλό είναι ότι η τρίχα φεύγει αμέσως με την εφαρμογή κ για 25 μέρες περίπου το δέρμα είναι πεντακάθαρο. κοκκινίζει ελάχιστα για λίγες ώρες μετά την εφαρμογή αλλά σου δίνει μια κρέμα κ ηρεμεί.
κ το κόστος δεν είναι μεγάλο...

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Απρ 15, 2010 1:25 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
dimitragiwrgos

Αυτη ειναι κι η διαφορα με το λειζερ..εκει φευγει αμεσως η τριχα κ απλα ξαναβγαινει μεχρι να τελειωσουν οι συνεδριες..Στη φωτολυση ομως δεν ισχυει,γιατι οι τριχες πεφτουν σιγα σιγα και δεν επιτρεπεται να ξαναβαλεις κερι η τσιμπιδακι(μονο να τις κοβεις με ψαλιδι,αλλα εμενα σε 2 μερες ξαναγινονταν χαλια..αφου ο καλος μου με δουλευε)..Κατερινα δες το μηπως τις κανεις καλυτερα μετα το γαμο γιατι οση διαφορα και να χει παλι θα χεις αρκετες τριχουλες κ δεν θα μπορεις να τις κανεις τπτ

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Απρ 15, 2010 2:29 pm 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
katerinakeh

dimitragiwrgos έγραψε:
Αυτη ειναι κι η διαφορα με το λειζερ..εκει φευγει αμεσως η τριχα κ απλα ξαναβγαινει μεχρι να τελειωσουν οι συνεδριες..Στη φωτολυση ομως δεν ισχυει,γιατι οι τριχες πεφτουν σιγα σιγα και δεν επιτρεπεται να ξαναβαλεις κερι η τσιμπιδακι(μονο να τις κοβεις με ψαλιδι,αλλα εμενα σε 2 μερες ξαναγινονταν χαλια..αφου ο καλος μου με δουλευε)..Κατερινα δες το μηπως τις κανεις καλυτερα μετα το γαμο γιατι οση διαφορα και να χει παλι θα χεις αρκετες τριχουλες κ δεν θα μπορεις να τις κανεις τπτ

αρα μαλλον μ@@@ εκανα. δεν ηξερα ποια ειναι η διαφορα να πω την αληθεια. εγω πηγα κ της ειπα οτι θελω να κανω laser γιατι εχω θεμα κ εκεινη μου εκανε φωτολυση. πωπω θα παω 27.4 για ενα καθαρισμο κ θα το δω με την αισθητικο. ειναι πιο εξελιγμενη η φωτολυση κ επελεξε αυτη τη μεθοδο η δεν κανουν ολοι laser? ευχαριστω παντως κοριτσια

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Απρ 15, 2010 2:42 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
dimitragiwrgos

Κι εγω ακριβως ετσι την πατησα,αυτη που μιλησα στην αρχη ειπε οτι στις πρωτες 10 μερες θα πεφτουν μονες τους,αυτο φυσικα δεν εγινε και ρωτησα το γιατρο που ειναι εκει και ειπε οοοχι,δεν θα πεσουν αμεσως,μετα απο καποιες συνεδριες θα αρχισουν να φευγουν.Αφου ειναι μεσα στην τιμη ομως καλυτερα κρατα τις συνεδριες για μετα το γαμο(γενικα λενε να μην επειχηρουμε μεγαλες αλλαγες λιγο καιρο πριν γιατι δεν ξερουμε τι θα μας βγει στο τελος).Το λειζερ(εκανε ο αδερφουλης μου στη μεση στα φρυδια γιατι εμοιαζε λεει με κουκουβαγια-μεταξυ μας,δικιο ειχε)εχει αποτελεσματα αμεσως,βγαινουν οι τριχες και η κοκκινιλα υποχωρει σχεδον αμεσως..Παντως για να λεμε και την αληθεια,και μενα μου ειπαν οτι η φωτολυση ειναι πιο εξελιγμενη

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Απρ 15, 2010 2:55 pm 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
katerinakeh

ουφφφ. εκανα τη προηγουμενη παρασκευη τη πρωτη συνεδρια κ στο πηγουνι εχουν ηδη βγει. σαν τον μποτσαρη ειμαι. τι σκατα. κοτσιδα θα πλεξω??? απο ολες τις τριχες εχθες το βραδυ εφυγε μια με το που τη τραβηξα. πωπω απελπισια μ εχει πιασει. αμα ειναι μεχρι το γαμο να με βλεπει ο καλος μου σα μαιμου τι να το κανω?? δηλαδη κερι τωρα δεν μπορω να κανω εκει??? δεν τη ρωτησα γιατι φανταστηκα οτι θα ειχε αμεσο αποτελεσμα... τι ζωον χριστε μου που ειμαι. :x :x

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Απρ 15, 2010 3:00 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
dimitragiwrgos

Εμενα μου ειχαν πει οτι δεν επιτρεπεται κερι η τσιμπιδακι,μονο ψαλιδι αν θελω,αλλιως ειναι σαν να μην εκανες τιποτα.Ρωτα και την κοπελα που στο εκανε ομως!

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Απρ 15, 2010 8:17 pm 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
katerinakeh

dimitragiwrgos έγραψε:
Εμενα μου ειχαν πει οτι δεν επιτρεπεται κερι η τσιμπιδακι,μονο ψαλιδι αν θελω,αλλιως ειναι σαν να μην εκανες τιποτα.Ρωτα και την κοπελα που στο εκανε ομως!

ευχαριστω πολυ δημητρουλα μου. θα τη ρωτησω κ βλεπουμε

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Απρ 18, 2010 11:10 am 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
dimitragiwrgos

Τιποτα κοπελα μου,μακαρι να σε βοηθησα!Αν σου πει κατι αλλο,πες μου και μενα να ξερω,γιατι τελικα μαλλον εκανα τη χειροτερη επιλογη που πηγα σε εκεινο το μαγαζι να την κανω!

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Απρ 19, 2010 2:47 pm 
Χωρίς σύνδεση
Goddess
Goddess
ZANTE

Δήμητρα μου, μήπως να έκανες ριζική καλύτερα, μέχρι το γάμο και μετά να ξεκινούσες τη φωτόλυση? Η ριζική είναι πιο απλή μέθοδος κι έχει αποτελέσματα, αρκεί να πηγαίνεις με το που βγαίνει η τριχούλα να στην "χτυπάει".
Στη θεωρία, κι εγώ είμαι καλή....πριν το γάμο μου, είχα πάει πολλές φορές κι έκανα ριζική και το πηγουνάκι- σαγονάκι μου, ήταν άτριχο. Μετά το γάμο και μέχρι τώρα, το έχω χ....σει δεν πάω και πολύ τακτικά και τις βγάζω με κερί μόνη μου, που δεν ενδείκνυται.

Έκοψα το τσιγάρο στις 8/5/2009
Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Απρ 19, 2010 3:20 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
dimitragiwrgos

Ναι βρε Ζαντε αλλα δεν ποναει πολυ η ριζικη?Και ειδικα μια μια τριχα.Το κερι ειναι 3 τραβηγματακια στο ανω χειλος.Εδω ριζικη εκανα μια τριχουλα στο λαιμο που ειχα και πονουσε φαντασου εκατο που εχω εκει..

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 20, 2010 9:06 am 
Χωρίς σύνδεση
Goddess
Goddess
ZANTE

Εμένα δεν με πονάει ιδιαίτερα, αλλά από την άλλη, δεν θα σου πω ψέμματα: είναι πολύ ενευριστική διαδικασία. Σαν να ερχόμουν εγώ π.χ. με μία βελόνα και να σε τσιμπούσα συνέχεια :evil: Τι να κάνεις όμως, που έχει αρκετά καλά αποτελέσματα, εγώ έχω δει μεγάλη βελτίωση.

Έκοψα το τσιγάρο στις 8/5/2009
Εικόνα

Κορυφή

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 30 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση 1, 2  Επόμ.

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot], eleni_87, Exabot [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], Kolkyriaki, lary, maraki_89, pany, sophiaminnie, VIOLET, xaral, Yahoo [Bot]

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Παρακαλούμε πολύ να μην διαφημίζετε υπηρεσίες και προϊόντα στα post του Forum.
Όποιο post εμπεριέχει διαφήμιση θα διαγράφεται αμέσως.
Εάν θέλετε να διαφημιστείτε στο teleiosgamos.gr παρακαλούμε επικοινωνήστε στο : sales@qwerty.gr ή τηλεφωνήστε στο 2106180171
Έδρα εταιρείας: Επταλόφου 1, Μαρούσι 151 24