myCalendar     myBudget     myGuestlist     myFriends     myGroups     myPhotos     myVideos     myBlog     downloads     Chat
Rss Facebook Google+ Twitter Youtube

Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Μείνετε ενημερωμένοι
με Rss Feed. Τι είναι Rss;

Τώρα είναι Σάβ Οκτ 25, 2014 10:02 pm
Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 218 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση Πρ.  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Επόμ.
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αποτρίχωση: διάφορα σημεία σώματος/κατάλληλη μέθοδος
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 14, 2011 7:31 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
EFIADONIS

ioannakale έγραψε:
καλησπέρα σε ολες σας! να ζησετε καταρχην και να χαιρεστε την καθε σας στιγμη στον γαμο με υγεια! :)
δυστυχως εκανα μια γκαφιτσα κι επειδη δεν ενημερωθηκα σωστα,το ποστ μου κλειδωθηκε... ευχαριστω πολυ παντως για τις χρησιμες πληροφοριες. στο θεμα μας τωρα. :P
κι εγω ψαχνω μεθοδους αποτριχωσης (καθ' οτι μελαχρινη :evil: ) και για να ειμαι ακριβης, ψαχνω για κατι αξιοπιστο σε καλλιθεα, νεα σμυρνη που να εφαρμοζουν εζυμικη αποτριχωση και ριζικη με βελονα. ψαχνω, ψαχνω,αλλα αν δεν υπαρχει καποια εμπειρια,κατι, πως να εμπιστευτεις το χ ψ μερος; κι αφηστε που ειναι και το οικονομικο στη μεση...αμαν πια με τις τριχες και τα προτυπα ομορφιας! :x οποια βοηθεια πολυτιμη! :)
παντως μεχρι στιγμης ξυραφακι χρησιμοποιω και δυστυχως,ναι ναι το εκανα κι αυτο, χησιμοποιουσα για 4 χρονια ξανθυστικη...τι το ηθελα;;; cussingblack

κι εγω στις ιδιεσ περιοχεσ ψαχνω και θα ηθελα δερματολογο.....πολλεσ φορεσ μαλιστα στο γραφει και στο βιβλιαριο(την επισκεψη)το εκαναν φιλεσ στη θεσσαλονικη.....μακαρι να εβρισκα κι εγω Καλλιθεα Νεα Σμυρνη.....ααα και εγω ξυραφι και κερι χρησιμοποιω(πολυσ πονοσ το κερι ρε κοριτσια)Μονο στη μασχαλη δεν βαζω κερι...μου εχει πει η γυναικολογοσ μου οτι καλο ειναι να μην ερεθιζουμε την περιοχη τησ μασχαλησ με τραβηγματα καθωσ απο κατω ειναι οι αδενεσ του στηθουσ κι ειναι καλυτερο το ξυραφι....ενα αγχοσ ομωσ για την ημερα του γαμου το χω...ειμαι μελαχροινη και φοβαμαι οτι θα φαινονται σκιεσ....

Κορυφή
  Προφίλ Αποστολή προσωπικού μηνύματος  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Φεβ 15, 2011 11:36 pm 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
ioannakale

τι εννοεις με τον ορο σκιες;;; :?
κι οταν λες οτι ο δερματολογος σου γραφει; icon_e_confused
τελικα βρηκα κατι συνοικιακα κι ο θεος βοηθος! ωρα για πονο κοριτσια!!! :shock:
μακαρι να υπηρχε ενα μηχανημα να μπαιναμε μεσα και μετα να βγαιναμε χωρις τριχες!!! τι κανουν κι αυτοι οι επιστημονες;

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 21, 2011 3:29 pm 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
marilou_ts

κορίτσια εκπέμπω sos!!!!έχω πρόβλημα έντονης τριχοφυίας στις μασχάλες.βασικά χρησιμοποιώ ξυράφι αλλα επειδή δεν μπορείς να καθορίσεις ακριβώς το μέρος που θα ξυρίσεις πλεον οι τρίχες έχουν επεκταθεί λίγο πιο πάνω προσ το μπράτσο αλλά και λίγο πιο κάτω προσ το στήθος.σκεφτόμουν για laser αλλα επειδη ακούγονται διάφορα για αυτη την περιόχη φοβάμαι λιγο.μήπως έχει κάποια απο εσάς κάτι αντιστοιχο?έχει κάνει καμία laser στην μασχάλη?πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω.έχω βαρεθεί με αυτο το θέμα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 21, 2011 3:34 pm 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
Koumparoula!

marilou_ts έγραψε:
κορίτσια εκπέμπω sos!!!!έχω πρόβλημα έντονης τριχοφυίας στις μασχάλες.βασικά χρησιμοποιώ ξυράφι αλλα επειδή δεν μπορείς να καθορίσεις ακριβώς το μέρος που θα ξυρίσεις πλεον οι τρίχες έχουν επεκταθεί λίγο πιο πάνω προσ το μπράτσο αλλά και λίγο πιο κάτω προσ το στήθος.σκεφτόμουν για laser αλλα επειδη ακούγονται διάφορα για αυτη την περιόχη φοβάμαι λιγο.μήπως έχει κάποια απο εσάς κάτι αντιστοιχο?έχει κάνει καμία laser στην μασχάλη?πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω.έχω βαρεθεί με αυτο το θέμα

Laser θα σου πρότεινα γιατί είναι και ανώδυνο αλλά έχει και αποτελέσματα.
Δεν ξέρω βέβαια για μασχάλη είναι ευαίσθητη περιοχή όμως εφόσον είναι κατάλληλη μεθοδος και για μπικινι δεν νομιζω οτι εχει διαφορά.
Το μόνο πρόβλημα είναι οτι με το λειζερ όταν αρχίσουν να ξαναβγαίνουν δεν πρέπει να τις πειράξεις αλλά να τις αφήσεις μέχρι την επόμενη επίσκεψη....
Όσο ακόμα φοράς μακριμάνικα ακόμα μου κάνει οκ αλλά αμα ετοιμάζεσαι για νυφούλα σύντομα να ξέρεις ότι το λέιζερ θα πάρει πολύ χρόνο..

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 21, 2011 11:09 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
alexia*

Απο οτι ξερω το laser στη μασχαλη θελει 4 με 5 επισκεψεις για μονιμα αποτελεσματα αλλα η εφαρμογη γινεται ανα διμηνο. Δλδ μπορει να σου παρει συνολικα ενα χρονο περιπου. Μετα κανεις μια ανα εξαμηνο περιπου κ αν χρειαζεται.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Φεβ 22, 2011 8:37 am 
Χωρίς σύνδεση
Princess
Princess
coco1

κορίτσια όμορφα (και άτριχα!)
έχω κλείσει ραντεβού μέσα στην εβδομάδα για το ΥΓΕΙΑ που μου είπαν ότι έχει το καλύτερο μηχάνημα για λέηζερ...Ενδιαφέρομαι για μουστάκι και full bikini.
Αυτή τη στιγμή το μουστάκι το έχω κάνει με κερί πολύ πρόσφατα οπότε δεν μπορούμε να βγάλουμε συμπέρασμα. Αλλά το μπικίνι θα το δείξω!!!Το έχω αφήσει χωρίς ξυραφάκι σχεδόν ένα μήνα!!!!
Έχετε ακούσει για το ΥΓΕΙΑ?
Τί τιμές παίζουν γενικά για μπικίνι?
Τί να ρωτήσω?Τί να προσέξω?

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Φεβ 23, 2011 12:05 am 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
marilou_ts

τελικά αποφάσισα να κάνω laser.είναι η μοναδική λύση για να ξεμπερδέψεις οριστικά(η σχεδόν).απλα θα ήθελα αν γνωρίζει κάποια απο εσάς να μου πει πληροφορίες για τα μηχανήματα laser.τι θα πρέπει να ρωτήσω τον γιατρό πριν ξεκινήσω?νομίζω τα καινούρια μηχανήματα ονομάζονται αλεξανδρίτης(ή κάπως έτσι)και κάτι ακόμα,απο τιμές τι παίζει περίπου?για μασχάλες μονο ενδιαφέρομαι.σας ευχαριστώ

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Φεβ 26, 2011 5:06 pm 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
Irianna

Καλησπέρα κι από μένα! Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια από εσάς έχει κάνει αποτρίχωση με λέιζερ στο υγεία ή στο μητέρα και τι εντυπώσεις είχε. Ενδιαφέρομαι για αποτρίχωση στα χέρια και στο μπικίνι.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Φεβ 27, 2011 4:05 am 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
Koumparoula!

marilou_ts έγραψε:
τελικά αποφάσισα να κάνω laser.είναι η μοναδική λύση για να ξεμπερδέψεις οριστικά(η σχεδόν).απλα θα ήθελα αν γνωρίζει κάποια απο εσάς να μου πει πληροφορίες για τα μηχανήματα laser.τι θα πρέπει να ρωτήσω τον γιατρό πριν ξεκινήσω?νομίζω τα καινούρια μηχανήματα ονομάζονται αλεξανδρίτης(ή κάπως έτσι)και κάτι ακόμα,απο τιμές τι παίζει περίπου?για μασχάλες μονο ενδιαφέρομαι.σας ευχαριστώ

Η αποτριχωση με λέιζερ είναι οριστική! Απλά ίσως χρειαστεί καιρό. Και μάλιστε ίσως παραπανω απ ότι σου πουν γιατί εγώ την πάτησα με αυτό. (Συνήθως σου λένε ότι θα πάρει λιγότερο χρόνο για να σε πείσουν)
Για τα μηχανήματα δεν ξέρω κάτι σχετικά με ονομασία. Αυτό που ξέρω μόνο είναι ότι τα καινούρια παγώνουν πρώτα πάνω στο δέρμα σου και έτσι δεν νιωθεις κάψιμο.
Τώρα για τιμές...εξαρτάται πολύ από το που θα πας. Φαντάσου ότι εμένα μου έπερνε 40 μόνο για το μουστάκι. Σε άλλη κοπέλα, σε δερματολόγο που μου σύστισε ( όχι αισθητικό που πήγα εγώ) έπερνε πολύ λιγότερα από 40 για μουστακι και φρύδι μαζί!!
Οι τιμές παίζουν πολύ γενικά και δεν έχει σημασία η ποιότητα αλλά το τι πάει να βγάλει ο καθένας. Οπότε θέλει λίγο ψάξιμο στο να βρείς κάποιον καλό που δεν θα πάει όμως να τα βγάλει και από σενα....

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 17, 2011 2:53 pm 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
ne11y

και εγω εχω κανει λειζερ.το μπικινι,μασχαλες γινεται τελειο αλλα σε περιοχες που δεν ειναι τοσο σκουρες οι τριχες δεν τις πιανει και πολυ ευκολα και χρειαζονται πιο πολλες φορες.

μακρια απο ipl γιατι πολλες φορες το αναφερουν σαν ipl laser αλλα δεν ειναι λειζερ.ειναι παλμικο φως με διαφορα μηκη κυματος σε αντιθεση με το λειζερ που εχει μονοχρωματικό μήκος κύματος και μεσα σε μερικες συνεδριες εχει τελειο αποτελεσμα.ασε που απο τιμες που εχω ακουσει ειναι πολυ ακριβοτερο το ipl.

το λειζερ αλεξανδριτη ειναι το καλυτερο.τωρα απο πονο κατα το λειζερ οσο πιο σκουρα ειαι η τριχα τοσο πιο πολυ νιωθεις το τσιμπημα αλλα συνηθως εχουν καποιο ειδος ψυξης και δεν το πολυκαταλαβαινεις.
εγω πχ στο μπικινι που ειχα κανει και κερι πιο πολυ με φοβιζει το κερι ,νομιζω θα φυγει και το δερμα μαζι :o

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μαρ 18, 2011 11:13 am 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
joanna79

Κορίτσια, θέλω τη βοήθειά σας. Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με επαγγελματική αποτρίχωση. Όλη η μου εμπειρία τελειώνει στην αποτριχωτική των ποδιών στο σπίτι, ξυραφάκι για τις μασχάλες και κερί αυτοκόλλητο για το μουστάκι. Τώρα όμως ενόψει του γάμου, θέλω να είμαι όσο πιο άψογη μπορώ! Για τριχούλες στο πηγούνι και στο μουστάκι, τί μπορώ να κάνω; Αν το είχα σκεφτεί νωρίτερα θα ξεκίναγα λέιζερ. Προλαβαίνω τώρα να κάνω κάτι άλλο;;; Ίσα-ίσα για το γάμο και μετά κάνω και λέιζερ αν είναι!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μαρ 18, 2011 11:33 am 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
alexia*

Κ τωρα μπορεις να κανεις laser.
Καθε εφαρμογη κραταει περιπου ενα μηνα, οποτε αν το υπολογισεις καλα κ κανεις laser 4-5 μερες πριν το γαμο θα εισαι οκ.
Αν αρχισεις τωρα, προλαβαινεις να κανεις δυο εφαρμογες.
Ετσι στην πρωτη θα τσεκαρεις πως αντιδρα το δερμα σου για να μην εχεις κανενα απροοπτο.
Αλλιως κανεις κλασικα κερι 2-3 μερες πριν το γαμο.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μαρ 18, 2011 2:30 pm 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
joanna79

alexia* έγραψε:
Καθε εφαρμογη κραταει περιπου ενα μηνα, οποτε αν το υπολογισεις καλα κ κανεις laser 4-5 μερες πριν το γαμο θα εισαι οκ.
Ετσι στην πρωτη θα τσεκαρεις πως αντιδρα το δερμα σου για να μην εχεις κανενα απροοπτο.

Ξέρεις πού μπορώ να απευθυνθώ για laser; Βλέπω στο ίντερνετ διάφορα, το "μητέρα", κλινικές, ινστιτούτα κτλ...
Δεν θέλω όμως να πάω στην τύχη.
Αν κάποια κοπέλα ξέρει κάτι σε Νέα Ιωνία και γύρω;;;

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μαρ 18, 2011 2:46 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
alexia*

joanna79 έγραψε:
alexia* έγραψε:

Ξέρεις πού μπορώ να απευθυνθώ για laser; Βλέπω στο ίντερνετ διάφορα, το "μητέρα", κλινικές, ινστιτούτα κτλ...

εχεις πμ!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μαρ 18, 2011 2:52 pm 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
joanna79

alexia* έγραψε:
joanna79 έγραψε:
alexia* έγραψε:

εχεις πμ!

σ' ευχαριστώ!
(έχεις κι εσύ πμ!)

Κορυφή

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 218 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση Πρ.  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Επόμ.

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot], ellend_gr, Google [Bot], Google Adsense [Bot], kiki1982, Kolkyriaki, lalaith, maraki_89, marymarymary, monaliza, Stefaki, Yahoo [Bot]

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Παρακαλούμε πολύ να μην διαφημίζετε υπηρεσίες και προϊόντα στα post του Forum.
Όποιο post εμπεριέχει διαφήμιση θα διαγράφεται αμέσως.
Εάν θέλετε να διαφημιστείτε στο teleiosgamos.gr παρακαλούμε επικοινωνήστε στο : sales@qwerty.gr ή τηλεφωνήστε στο 2106180171
Έδρα εταιρείας: Επταλόφου 1, Μαρούσι 151 24