myCalendar     myBudget     myGuestlist     myFriends     myGroups     myPhotos     myVideos     myBlog     downloads     Chat
Rss Facebook Google+ Twitter Youtube

Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Μείνετε ενημερωμένοι
με Rss Feed. Τι είναι Rss;

Τώρα είναι Πέμ Ιούλ 31, 2014 9:56 pm
Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 20 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση Πρ.  1, 2
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: γνωμη για τουρτα γαμου στεργιου, τιμες;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 05, 2010 3:36 pm 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
aprilia

Sta έγραψε:
aprilia έγραψε:
aprilia έγραψε:
ευχαριστω πολυ κοριτσακια!!!!

τελικα κοριτσια εκλεισα την τουρτα μου με γευση black forest γιατι αγαπω τα κερασακια και δεν λιγωνει καθολου.
νομιζω πως η τιμη τελικα ειναι καλη σε σχεση με αλλες. δεν εκλεισα βεβαια την πρωτη αυτη που θα κοψουμε εμεις γιατι ειναι πεταμενα λεφτα 100 με 150 ευρω για μια ψευτικη τουρτα απο φελιζολ και ενα κομματακι πανω αληθινη
την δικη μας θα δοκιμασω να την φτιαξω μονη μου, εχω βρει κατι ιδεες σε καποια site και ετσι αυτες τις μερες θα κανω μια προβα τουρτας να δω αν πετυχαινει και ποσο χρονο μου παιρνει
φυσικα θα την φτιαξω την προηγουμενη μερα!!!

Σε ποια site έχεις κοιτάξει aprilia; Είχα δει συνταγές για πολυόροφες τούρτες και ιδέες για στόλισμα στο marthastewart.com. Το έχεις κοιτάξει; Έχεις υπόψη σου κανένα άλλο site;

στο marthastewart εχω μπει αλλα και στο συνταγες της παρεας. αν πατησεις στην αναζητηση google συνταγες της παρεας τουρτες με ζαχαροπαστα θα δεις και ιδεες και συνταγη για ζαχαροπαστα η οποια αυτη ειναι που κανει ολο το εφε στις τουρτες. εχουν και video για το πως την φτιαχνεις, εχει και φωτο για ιδεες. ακομη μπορεις να πατησεις στην αναζητηση γαμηλια τουρτα και να δεις φωτο απο διαφορες τουρτες ωστε να παρεις ιδεες.ουσιαστικα μια τουρτα σε οτι αφορα το παντεσπανι και την κρεμα και την σαντιγυ ειναι απλη η διαδικασια το θεμα ολο ειναι στο απο πανω γλσο η ζαχαροπαστα που κανει την τουρτα να δειχνει εμποριου. οσο για τον στολισμο μπορεις να βαλεις απο δαντελιτσες περλες πετρες οτι φιγουρες βρεις στο εμποριο ακομη και σε παιχνιδαδικα ή σε δωραδικα ή να φτιαξεις λουλουδια απο ζαχαροπαστα υπαρχουν πολλα video το ιντερνετ.
ελπιζω να βοηθησα

Κορυφή
  Προφίλ Αποστολή προσωπικού μηνύματος  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 05, 2010 4:31 pm 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
Sta

aprilia, σε ευχαριστώ πολύ ! Θα ήθελα να φτιάξω και εγώ μια τέτοια τούρτα, όχι για το γάμο, αλλά πχ για το κρεβάτι. Πάντα θαύμαζα τις πολυόροφες τούρτες και θα ήθελα να δοκιμάσω να κάνω και εγώ κάτι τέτοιο !Ελπίζω να μην μου γίνει σαν τον πύργο της Πίζας !!!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μάιος 05, 2010 5:25 pm 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
danae_pan

aprilia έγραψε:
danae_pan έγραψε:
Πολυ ωραια γευση η black forest, εχει και λιγο ποτο βεβαια μεσα και δινει αλλη νοστιμια με τα κερασακια!
Οσο για τη δικη σας, για να μην εχεις πολυ αγχος μπορεις να φτιαξεις το παντεσπανι που θα χρειαστεις 4-5 μερες πριν και να το φυλαξεις στο ψυγειο, αφου πρωτα το εχεις καλυψει με μια ζελατινα για την υγρασια. Η κρεμα παλι αν εχει φτιαχτει και 2 μερες πριν, δεν παθαινει τιποτα. Στα λεω αυτα γιατι σιγουρα εκεινες τις μερες θα εχεις πολλες εκκρεμοτητες και λιγο χρονο, ειδικα αν περνανε ολα απο τα χερια σου.

σ ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου ομολογω δεν ειχα σκεφτει να τα φτιαξω λιγες μερες νωριτερα.
για το παντεσπανι που λες σε μεμβρανη ψημενο εννοεις;

Ναι ψημενο απλα αφησε το να κρυωσει πριν το τυλιξεις με τη μεμβρανη. Μου το εχει πει ο κουμπαρος μου που ειναι ζαχαροπλαστης, ετσι κανουν και οι επαγγελματιες :wink:

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μάιος 06, 2010 1:53 am 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
aprilia

υπεροχα σ ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!!!!!!!!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 27, 2011 8:27 pm 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
casper

Eγώ πάντως που παίρνω χρόνια γλυκά και τουρτες απο εκει είμαι πολύ ευχαριστημένη.
Την τουρτα του αρραβωνα μας εκει την παραγγείλαμε και ήταν πολύ νόστιμη. Εκεί θα κάνω και του γάμου.
Αυτό παντως που λετε οτι η τουρτα είναι ψευτικη δεν το ηξερα και παντα αναρωτιομουνα και αν πεσει τι γινετε ? αχαχαχα :mrgreen: :mrgreen:
να και κατι που μαθαινουμε τελικα... wave

:D :D

Κορυφή

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 20 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση Πρ.  1, 2

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: angela66, Bing [Bot], Blackberry, christie_rk, dwrap, effie.k., Google [Bot], Google Adsense [Bot], Marolia

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Παρακαλούμε πολύ να μην διαφημίζετε υπηρεσίες και προϊόντα στα post του Forum.
Όποιο post εμπεριέχει διαφήμιση θα διαγράφεται αμέσως.
Εάν θέλετε να διαφημιστείτε στο teleiosgamos.gr παρακαλούμε επικοινωνήστε στο : sales@qwerty.gr ή τηλεφωνήστε στο 2106180171
Έδρα εταιρείας: Επταλόφου 1, Μαρούσι 151 24