myCalendar     myBudget     myGuestlist     myFriends     myGroups     myPhotos     myVideos     myBlog     downloads     Chat
Rss Facebook Google+ Twitter Youtube

Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Μείνετε ενημερωμένοι
με Rss Feed. Τι είναι Rss;

Τώρα είναι Δευτ Σεπ 01, 2014 9:52 am
Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 34 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση 1, 2, 3  Επόμ.
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Ιδέες για πάρτυ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 04, 2010 8:37 am 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
empneusi

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

Ετοιμαζόμαστε και με αφορμή τα γεννέθλια μου το σάββατο για ένα μεγάλο πάρτυ στο καινούριο μας σπίτι και θα ήθελα βοήθεια από τους ειδικούς δηλαδή από εσας!

Σας παρουσιάζω τη λίστα και όπου έχετε καμιά ιδέα συμπληρώνετε!

1. Ποτά: Θα έχουμε ουίσκι, βοτκα, τζιν, μαρτίνι, χυμούς, αναψυκτικά. Λέγαμε να φτιαξούμε και κανά κοκταιλ αλλά φαντάζομαι θα είναι ταλαιπώρια για 60 άτομα... συνέχεια με το σεικερ θα είμαστε. Ίσως ετοιμάζαμε σαγκρία, τι λέτε?

2. Φαγητό: Παρήγγειλα μπόμπες με προσιούτο & σολώμο, μπριος με ζαμπον τυρι, σουβλάκια μικρα με κοτόπουλο & πιπεριά, μικρα κεμπαπάκια, θα συνοδεύονται και με ένα ντιπ γιαουρτιού, κρουασίνια με φιλαδέλφια, πιτσάκια και κανα 2 σφολιατοειδή ακόμα, θα φτιάξουμε και 3 πλατό με τυριά αλλαντικά και λαχανικά, καλά είναι?

3. Τούρτα ψάχνομαι ακόμα, τρελλές διαφορές στην τιμή στο p.f 28E/κιλό και στον Στεργίου 9.90!! είναι δυνατόν?

4.Μουσική θα το αναλάβουν κάτι φίλοι.

5. Διασκόσμηση: Προς το παρών έχω παραγγείλει μία συνθεση μπάλονια σε χρώμα ασημί & 2 απόχρώσεις του μώβ. Ήθελα να στολίσω και τα βάζα αλλά και την τούρτα με πασχαλία που είναι το αγαπήμενο φυτό αλλά δεν πρόλαβα μας μαράθηκε :( Υπάρχει άλλό μωβ φυτό? :roll:
Και όσον αφορά τα τραπέζια σκέφτομαι στη νησίδα της κουζίνας να βάλω τα πότα και στην τραπεζαρία γλυκά φαγητά μαζί με λουλούδια. Πήγα και στο εντός και πήρα δάδες για τον κήπο καθώς και τέλεια πλαστικά ποτήρια και πιάτα σε σκούρο μαύρο ασημί χρώμα!
Απο κεράκια και κονφετί είμαι οκ, πάντα σε μωβ χρώμα :D

Καμιά άλλη ιδέα για τον στολίσμο των τραπεζίων και ή κάποια έκπληξη για τους καλεσμένους...?

Σεφτόμουν μήπως παίξω στο στολίμο και με το έτος γέννησης, τί έγινε εκείνη τη χρονιά, να πάιζουν Video clip εκείνης της χρονιάς να βάλω φωτογραφιές από παιδική ηλικία.... τι λέτε?

Τελευταία επεξεργασία από empneusi και Τρί Μάιος 04, 2010 9:37 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή
  Προφίλ Αποστολή προσωπικού μηνύματος  

Θέμα δημοσίευσης: Re: ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΠΑΡΤΥ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 04, 2010 8:48 am 
Χωρίς σύνδεση
Goddess
Goddess
agap

empneusi έχεις ανοίξει 2 φορές το τόπικ...σου κλείδωσα το άλλο για να μην μπερδευτούμε
χρόνια πολλά για το Σάββατο (έχεις την ίδια μέρα με την μαμά μου :wink: γενέθλια) και ελπίζω να περάσετε ΤΕΛΕΙΑ :D

για την σαγκρία εγκρίνω...μεγάλο μπωλ και φρουτάκια μεσα...κουτάλα και ο καθένας βάζει όσο θέλει :wink: ... πάρτε και καμία ούρσους ή νορθ που πίνετε αρκετα σαν ποτά :wink:
φαγητά και διακόσμηση μου ακούγονται οκ...γενικά στα φαγητά να κινηθείς σε μεζεδάκια που τα τσιμπάνε εύκολα οι άλλοι
για γλυκο θα βρεις κάτι...γιατι δεν παίρνεις και παγωτό ... τωρά που καλοκαιριάζει είναι ωραίο :wink:

Τελευταία επεξεργασία από agap και Τρί Μάιος 04, 2010 9:11 am, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 04, 2010 8:55 am 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
empneusi

ευχαριστώ γιατί πρσπάθησα να το σβήσω και εγώ και δεν τα κατάφερνα!

Ωραιά ιδέα για το παγωτό ίσως πάρω και τα μικρά τα ξυλάκια σε διάφορες γεύσεις για περισσότερη ευκολία. Συμπλήρωσα και τα ποτά που πρότεινες στη λίστα μου!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 04, 2010 9:10 am 
Χωρίς σύνδεση
Goddess
Goddess
agap

μπορείς να φτιάξεις (εύκολα)γρανίτες για τους φίλους σας...τα βάζεις σε πλαστικά ποτηράκια στην κατάψυξη και όποιος θέλει παίρνει....στο λέω γιατι εχθές έφτιαξα γρανίτα φράουλα και μοσχομύρισε το σπίτι...άσε που οι φίλοι μας γλύφανε και το καλαμάκι :lol: :lol: :lol:
η συνταγή είναι απλή...
φράουλες...ζάχαρη...παγάκια...(αν θες βάλε και λίγο κονιακ μέσα αλλιως κάντες "παιδικές") και τα χτυπας το μπλέντερ ή σε μίξερ με λεπίδες αν έχεις :wink: (αν δεν έχεις βρες καμία φίλη σου να σου φέρει :wink: )

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 04, 2010 10:19 am 
Χωρίς σύνδεση
Princess
Princess
coco1

πάντως empneusi, για τους χαλεπούς καιρούς που περνάμε πολύ "ανεβασμένη" σε βλέπω από διάθεση και από ετοιμασίες!!!
Εγώ έχω στο μυαλό μου πάρτυ για τον καλό μου τον Ιούνιο και μου έδωσες πολύ ωραίες ιδέες. Σε αντιστοιχη -αλλά μικρότερη γιορτή που έκανα τα Χριστούγεννα είχα παραγγείλει μπόμπες και ήταν απαίσιες. Πόσο θα σου στοιχήσει το catering?? Το έχεις ξαναδοκιμάσει?? Θα ήθελα αν μπορείς να μου δώσεις στοιχεία.
Επίσης είχα κάνει (μόνη μου) μπιφτεκάκια, μία πίτα μαμάς, στικς με προσιούτο, καναπεδάκια με σολομό-μπρικ-αγγουράκι - σαλάμι - κατίκι - philadelphia (ας είναι καλά η φαντασία του καλού μου), πλατώ τυριών (έχει ο ΑΒ ένα φαντασικό γαλλικό με σκόρδο που δεν μπορώ να θυμηθώ πώς το λένε), ένα μπώλ με ντοματίνια. Απλά πραγματάκια δηλαδή.
Η σαγκρία είναι πολύ ωραία ιδέα, την έχω δει σε πάρτυ και νομίζω ότι θα την κάνω και εγώ.
Να προσθέσεις κρασί για όποιους δεν πίνουν "βαριά" ποτά.
Εγώ τα ποτά θα τα βάλω στο τραπέζι της βεράντας (για να μην έχουμε ατυχήματα)-εξάλλου για να χορέσουμε όλοι πρέπει να αξιοποιήσουμε και τη βεράντα!
Τα πλαστικά ποτήρια-πιάτα που πήρες είναι μίας χρήσης???
Κονφετί που θα βάλεις??Θα τα σκουπίζεις μετά....
Εγώ από στολισμό θα μπορούσα να αρκεστώ στα κεριά, δεν ξέρω βέβαια πόσο μεγάλο χώρο έχεις αλλά στη δική μου περίπτωση οτιδήποτε άλλο θα "βάρυνε" φοβάμαι.
Για τις άλλες σου ιδέες σχετικά με τα βίντεο, νομίζω ότι αν και πρωτότυπες, είναι ίσως λίγο τραβηγμένες για για το μέσο όρο των καλεσμένων, όχι?? Εγώ ως καλεσμένη σε ένα πάρτυ θα προτιμούσα να έχει καλή παρέα, καλή μουσική, καλό ποτό και καλά μεζεδάκια και χορό-γιατί όχι???-παρά να βλέπω ένα βίντεο της οικοδέσποινας...sorry...
Ένα άλλο θέμα είναι ο φωτισμός...Εμένα με προβληματίζει πολύ το πώς θα πετύχω την κατάλληλη ατμόσφαιρα, ούτε σκοτεινά, ούτε πολύ φωτεινά...θα έχεις μόνο κεριά??θα έχεις επιδαπέδια??

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 04, 2010 11:20 am 
Χωρίς σύνδεση
Goddess
Goddess
tatis

agap έγραψε:
ή νορθ που πίνετε αρκετα σαν ποτά :wink:

Ποιο είναι αυτό? Εμπλουτίζω την κάβα μας κ μου έδωσες ιδέες! :wink:

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 04, 2010 11:22 am 
Χωρίς σύνδεση
Goddess
Goddess
agap

Εικόνα
Εικόνα
smirnoff north
αυτή είναι...είναι ελαφρύ ποτό και σχετικά γλυκό...με μπόλικο πάγο το καλοκαιράκι πάειιιιιι το άτιμο κάτωωωωωωωω αχχχχχχχ :lol: :lol: :lol: :lol:

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 04, 2010 11:28 am 
Χωρίς σύνδεση
Goddess
Goddess
tatis

:wink: thnxs :D :D

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 04, 2010 11:31 am 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
jojefin

Πράγματι το άτιμο κατεβαίνει ευχάριστα...!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 04, 2010 12:21 pm 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
LUCIA

Τελεια μου ακουγονται ολα, λεω μηπως να βαλεις μια δροσερη σαλατα ή και φρουτοσαλατα, μην ξεχασεις και ξηρους καρπους. Εγω στις 27/6 που εχω επετειο γαμο (πολιτικο) θα κανω μπαρμπεκιου παρτι μου παει πιο πολυ και εννοειτε μετα απο τρελο κεφι θα παιξουμε κανενα μπουγελο, ετσι κατεληξε την προηγουμενη φορα, παλι καλα φοραγαμε ολα σορτς και πεδιλα.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 04, 2010 12:39 pm 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
xridesk

empneusi καλοριζικο το καινουργιο σας σπιτακι και χρονια πολλα προκαταβολικα!!!
Λοιπον απο ποτά σιγουρα χρειαζεσαι αυτα που ανεφεραν τα κοριτσια,
τραβιουνται πολύ..
Απο φαγητά καμια σαλάτα επιπλεον,απλα οχι με πολλα ντρεσινγκ για να μη λερώσουν..
Τώρα για το στολισμο κ το βιντεακι αν εχεις χρονο κ χρημα να διαθεσεις γιατι οχι,απλα το βιντεακι προσεχε μη κουρασει γιατι ειχα βρεθει σε παρομοιο παρτυ κ τελικα βαρεθηκαμε τη ζωη μας απο καποια στιγμη κ μετα.. γενικά τα παρτυ θεωρω ειναι πιο πολυ για μπλα μπλα κ χορο!
Τωρα το να παιζουν βιντεοκλιπ της εποχης που γεννηθηκες ακουγεται πρωτοτυπο κ ενδιαφερον!

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 04, 2010 1:12 pm 
Χωρίς σύνδεση
Banned
Banned
Touristria

Χαρα στο κουραγιο σου να τα ετοιμασ3εις ολα αυτα..
Εγω δεν εχω να σου προτεινω κατι αλλο για τα φαγητα μιας που οτι εχω σκεφτει ειναι πιο οικογενειακό με την εννοια οτι το ετοιμάζετε απο εμας τις ιδιες!
Μπορεις αφου ουτως η αλλως θα ξοδ3εψεις χρηματα αρκετα να παρεις ενα μικρο μικρο αναμνηστικο για τον κοσμο που θα ρθει στο παρτυ σας και να σχετιζετε με την ημ/ γεννησης.

Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δε τα περιμένεις ....

Special edition συνάντηση Θεσσαλονίκης εδω:
http://www.teleiosgamos.gr/forum/viewtopic.php?f=33&t=9314:

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 04, 2010 1:14 pm 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
Sapphire

κοριτσακια μου εγω να σας πω την αληθεια πιστευω πως για το ιδανικο παρτυ το σημαντικοτερο ρολο παιζει η μουσικη!!!!προτιμω κ προτεινω να διαθεσω τα χρηματα σε ενα καλο κ ενημερο dj που θα ξεσηκωσει την παρεα ,παρα σε οτιδηποτε αλλο, ασε που η διακοσμηση μολις αναψουν τα αιματα με τους χορους κ τα φαγητα ειναι εντελως περιττη!!
κ εμεις στο νεο μας σπιτι καναμε παρτυ με 35 ατομα , τα οποια αρχικα μου φαινονταν λιγα, αλλα τελικα ηταν πολλα κ ολοι συμφωνησαμε οτι διασκαδασαμε τρομερα λογω της μουσικη επενδυσης!!!!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 04, 2010 4:23 pm 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
empneusi

ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις και τις ιδέες! Το ξέρω ότι οι καιροί είναι δύσκολοι και επειδή με το θέμα του γάμου είμαστε αρκετα πιεσμένοι οικονομικά και ακόμα να αποφασίσουμε πως θα το κάνουμε...είπαμε να κάνουμε ένα πάρτυ τουλάχιστον να το ευχαριστηθούμε μέχρι να δούμε τι θα κάνουμε με το γάμο μας!

Σχετικά με το catering η ποιότητα είναι εγγυημένη. Είναι μία κοπέλα που έχει ένα μικρό φούρνο στο μαρούσι και θα τα φτιάξει μόνη της, την είχαμε δοκίμασει και στο πατρικό μου. Η τιμή γιαυτα που σας είπα θα πάει 250ευρώ. Πως σας φαίνεται?

Όσον αφορά το βίντεο δεν έλεγα να είναι η αφεντιά μου αλλά απλά να παίζουν στην τηλεόραση μας που συνδέεται και με το Internet videoclip της επόχης που γεννήθηκα. Και στο τραπέζι που θα έχω τα γλυκά και τα φαγητά σαν διακόσμηση εκτός από λουλούδια έλεγα να έβαζα καμιά παιδική φωτογραφία .... Χμμ λες να βάλω και ένα βιβλίο για ευχές??? Λες να κάνω και λίστα δώρων?? πλάκα κάνω :lol: θα βγάλω το άχτι του γάμου στο πάρτυ :lol: :lol:

Τώρα για τη μουσική συμφωνώ απόλυτα ότι είναι από τα πιο σημαντικά αλλά εχω 2 φίλους dj οπότε είμαι ήρεμη σε αυτο το θέμα. Και όσον αφορά το φωτισμό θα έχω το φως του αγαπημένου μου απορροφητήρα ο οποίος γυρω γυρω έχει τζάμια φωτιζόμενα, 2 σποτάκια δαπέδου, κεριά στο τζάκι, και στην εσοχή που θα έχω το τραπέζι με τα φαγητά επειδή ακόμα δεν έχουμε φωτιστικά στη θέση της απλίκας να βάλω απλά μια λάμπα...ελπίζω να μην είναι χάλια.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 04, 2010 7:16 pm 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
Perperouna

Εγώ προτείνω να κεράσεις ακόμα σφηνάκια σε κάποια φάση που οι καλεσμένοι σου δε θα το περιμένουν (πχ να βγεις με δίσκο με σφηνάκι μαστίχα ή νορθ που θα την έχεις αγοράσει έτσι κι αλλιώς). Αν δε φοβάσαι το καθάρισμα, πάρε κι αυτά τα "βεγγαλικά" που πετάνε πολύχρωμα χαρτάκια, είναι φανταστικά!!! Καλά να περάσετε!

Κορυφή

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 34 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση 1, 2, 3  Επόμ.

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: barboula, Bing [Bot], Evataf, Google [Bot], Google Adsense [Bot], ioanna_kat, Stefaki, Vintrocks, Yahoo [Bot], πεταλούδα

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Παρακαλούμε πολύ να μην διαφημίζετε υπηρεσίες και προϊόντα στα post του Forum.
Όποιο post εμπεριέχει διαφήμιση θα διαγράφεται αμέσως.
Εάν θέλετε να διαφημιστείτε στο teleiosgamos.gr παρακαλούμε επικοινωνήστε στο : sales@qwerty.gr ή τηλεφωνήστε στο 2106180171
Έδρα εταιρείας: Επταλόφου 1, Μαρούσι 151 24