myCalendar     myBudget     myGuestlist     myFriends     myGroups     myPhotos     myVideos     myBlog     downloads     Chat
Rss Facebook Google+ Twitter Youtube

Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Μείνετε ενημερωμένοι
με Rss Feed. Τι είναι Rss;

Τώρα είναι Παρ Ιούλ 25, 2014 2:56 am
Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 94 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση Πρ.  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Επόμ.
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προτάσεις διακόσμησης της κρεβατοκάμαρας!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιουν 07, 2010 9:31 am 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
danae_pan

Touristrioula, φοβερη η κρεβατοκαμαρα σας, μου αρεσε πολυ ετσι οπως τα συνδυασες.
Δεν την ειχα σκεφτει αυτη την ιδεα και οντως και το jumbo και τα leroy-praktiker εχουν φερει τωρα πια αρκετα σχεδια.

Κορυφή
  Προφίλ Αποστολή προσωπικού μηνύματος  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιουν 07, 2010 10:45 am 
Χωρίς σύνδεση
Banned
Banned
Touristria

Ε το εκανα μοδα βλέπεις !! :lol: :lol: :lol:
Κοιταξε .. εγω ηθελα ταπετσαρια.. ο αντρας μου την φοβηθηκε.. επομενως αρκεστηκαμε στα αυτοκολητα... ιεναι πολυευχκολα στο κολα ξεκολα... δεν αφηνουν σταμπες και ειναι ευκολη λυση διακόσμισης.. τωρα θα τα αλλαξω κι εγω.. leroy που πηγα δεν μαρεσαν τα σχεδια και συγκριτικά με το jumbo ειναι πανακριβα
εγω τα λουλουδια τα πηρα 5 ευρω και το μεσαιο 7 .. πολυ φτηνα ετσι?

Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δε τα περιμένεις ....

Special edition συνάντηση Θεσσαλονίκης εδω:
http://www.teleiosgamos.gr/forum/viewtopic.php?f=33&t=9314:

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιουν 07, 2010 10:57 am 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
danae_pan

Ποια Σισσυ Φειδα, ποιος Νικος Σουλης, Τουριστριουλα the best ever!
Δεν ειχα κοιταξει τιμες αλλα 5 ευρω και 7 ειναι φθηνα. Για ταπετσαρια δεν το συζητω, βαλαμε σε ενα τοιχο στο σαλονι και μας πηγε μαζι με την τοποθετηση 350 ευρω, ο κουκος αηδονι δηλαδη.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιουν 07, 2010 11:19 am 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
joanna!

πολλά λεφτά η ταπετσαρία κορίτσια..!! θα αρκεστώ μάλλον στα αυτοκόλλητα..ποια είναι η γνώμη σας για κρυφό φωτισμό-σποτάκια ή παραδοσιακό φωτιστικό στο δωμάτιο??

"Κόψε και μοίρασε στα δύο πάντα η αγάπη θέλει δύο, δυο να γελούν στο ίδιο αστείο δυο να ζεσταίνουνε το κρύο δυο να μοιράζονται αμαρτία και Θεό"

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιουν 07, 2010 11:26 am 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
danae_pan

Ναι, κοστιζει αρκετα λεφτα μια καλη ταπετσαρια, δεν τα κλαιω τωρα απλα στη κρεβατοκαμαρα ειπα να μην βαλω αλλο στο σαλονι που θα το βλεπουν και οι καλεσμενοι.
Εμενα μου αρεσει η ιδεα κρυφος φωτισμος-σποτακια πισω απο το κεφαλαρι του κρεβατιου.
Στο ταβανι το κρυφο φωτισμο τον εχω συνδυασει πιο πολυ με σαλονι-τραπεζαρια.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιουν 07, 2010 11:35 am 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
vasilikilamp

Εμείς την ταπετσαρία την βάλαμε μόνοι μας.... :roll:
Πήραμε ρολό από το πράκτικερ και κόλλα σε σκόνη και την τοποθετήσαμε με την βοήθεια της κουμπάρας.
Οι δύο έβαζαν κόλλα στο ρολό (αφού το είχαμε κόψει στο ύψος που θέλαμε) για να μην στεγνώνει και αφού τελειώναμε την σηκώναμε ψηλά και την έπαιρνε ο τρίτος που με την βοήθεια υφάσματος στο χέρι την κολλούσε ενώ εμείς δεν την αφήναμε μέχρι να φτάσει χαμηλά.... ολόκληρη αποστολή αλλά τα καταφέραμε σε ελάχιστο χρόνο και με ελάχιστα χρήματα icon_e_biggrin

Εικόνα Εικόνα Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιουν 07, 2010 11:39 am 
Χωρίς σύνδεση
Banned
Banned
Touristria

Μπορεις να παρεις ομορφα φωτιστικά... ουτε δηλαδη παραδοσιακο φωτιστικό ουτε σποτάκια κατι ενδιαμεσο.
Εγω τα δικα μουτ απηρα επισης 5 € εκαστον (!!!!) απο το ΙΚΕΑ και οταν τα βαρεθω θα βαλω τα αλλα μου που ειχα παρει απο τα ΙΚΕΑ 7 ευρω ( τς τα καλα!!!Χαχαχ) που ειναι χρωματιστα :)

Θα σας βαλω και καμια φωτογραφια με τις νεες κουρτινες..ειναι μωβ σκουρο απο μεσα και λιλα απο εξω διαφανη! Μαρεσει πολυυυυυυυυυυυυυ !!! Αυτη η Σισσυ Φειδα πια ειναι? εκεινη η ξενερωτη που γκρεμιζει σπιτια?

Βασιλικουλα ποσο σας βγηκε; Και αν γινονταν καμμια μαλακια διορθωνονταν ??

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιουν 07, 2010 11:46 am 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
vasilikilamp

Δεν θυμάμαι τιμή να σου πω την αλήθεια αλλά δεν νομίζω πως έχει πάνω από 20 Ευρώ το ρολό στο συγκεκριμένο κατάστημα.
Αν κάνεις βλακεία τύπου κόλλησε στραβά την ξεκολάς επί τόπου και ξαναδοκιμάζεις όσο είναι υγρή.
Διαφορετικά αν σου σκιστεί .... who cares :mrgreen: την πετάς και βάζεις άλλο ρολό icon_e_biggrin
Εμείς την βάλαμε πίσω από το κρεβάτι μας μόνο και είχε και γράμματα όπου έπρεπε να προσέξουμε τα δύο ρολά να ενώνονται και να φτιάχνουν το γράμμα και όχι όπου να ναι. Δες στο bb αν θέλεις :wink:

Εικόνα Εικόνα Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιουν 07, 2010 11:47 am 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
danae_pan

Εγω ειχα αγχος μη βρεθω κολλημενη γυρω απο το ρολο της ταπετσαριας αντι να τη βαλω στο τοιχο :lol: . Ετσι καλεσα τεχνιτη, εχει και ενα περιεργο σχεδιο η ταπετσαρια και ηθελε αρκετο μετρημα για να ερθει και να δειξει. Αν προσπαθουσα εγω και ο καλος μου, αντι για νυφικο, το ρολο θα ειχα ακομη τυλιγμενο γυρω μου :lol: :lol:
Joanna ειδα τη φωτο απο τη κρεβατοκαμαρα, δεξια οπως βλεπω τη φωτο εχετε ενα αναποδο δοκαρι ετσι δεν ειναι? Φοβαμαι οτι αν βαλεις κρυφο φωτισμο στο ταβανι, ο γυψοσανιδας θα κατεβασει μεχρι εκεινο το υψος το ταβανι, μηπως κοντυνει πολυ ο χωρος?
Απο την αλλη αριστερα στη φωτο εχεις μια κολονιτσα, θα μπορουσες οσο ειναι το παχος της να κανεις μια μικρη κατασκευη με γυψοσανιδα και να βαλεις σποτακια πανω απο το κρεβατι. Επισης σε αυτη τη κατασκευη μπορεις να περασεις και ραγες για τις κουρτινες των παραθυρων. Εγω μαλλον δεν θα εβαζα ρομαν αλλα ισια (να μην κανουν πτυχες οπως οι κανονικες κουρτινες) κομματια υφασμα που θα πηγαιναν μεχρι το πατωμα. Α!και μπορεις να βαλεις και τα αυτοκολλητα που προτεινε η Τουριστριουλα, αναμεσα στα παραθυρα.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιουν 07, 2010 11:52 am 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
joanna!

danae_pan έγραψε:
Ναι, κοστιζει αρκετα λεφτα μια καλη ταπετσαρια, δεν τα κλαιω τωρα απλα στη κρεβατοκαμαρα ειπα να μην βαλω αλλο στο σαλονι που θα το βλεπουν και οι καλεσμενοι.
Εμενα μου αρεσει η ιδεα κρυφος φωτισμος-σποτακια πισω απο το κεφαλαρι του κρεβατιου.
Στο ταβανι το κρυφο φωτισμο τον εχω συνδυασει πιο πολυ με σαλονι-τραπεζαρια.

έχεις δίκιο..το συζήτησα τον Δ. και μου είπε το ίδιο πράγμα! οπότε καταλήγω σε σποτάκια πάνω από το κεφαλάρι όχι κρυφό φωτισμό..

Touristria έγραψε:
Μπορεις να παρεις ομορφα φωτιστικά... ουτε δηλαδη παραδοσιακο φωτιστικό ουτε σποτάκια κατι ενδιαμεσο.
Εγω τα δικα μουτ απηρα επισης 5 € εκαστον (!!!!) απο το ΙΚΕΑ και οταν τα βαρεθω θα βαλω τα αλλα μου που ειχα παρει απο τα ΙΚΕΑ 7 ευρω ( τς τα καλα!!!Χαχαχ) που ειναι χρωματιστα :).

ξέρεις θέλω κάτι ενδοιάμεσο κι εγώ..δε θέλω κάτι πρόχειρο, όπως το φωτιστικό μπάλα από χαρτί που είχα φοιτήτρια..! όσο για τα ΙΚΕΑ έχω ακούσει τα καλύτερα αλλά θα πρέπει να ανέβω Αθήνα.. icon_e_confused

"Κόψε και μοίρασε στα δύο πάντα η αγάπη θέλει δύο, δυο να γελούν στο ίδιο αστείο δυο να ζεσταίνουνε το κρύο δυο να μοιράζονται αμαρτία και Θεό"

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιουν 07, 2010 12:00 pm 
Χωρίς σύνδεση
Banned
Banned
Touristria

E oxi δεν ειπα να βαλεις και χαρτινο αν και στην κρεββατοκαμαρα εγω πανω εχω βαλει χαρτινο προσωρινά γιατι θελω να βαλψ κατι με ανεμηστιρα οροφης αλλα μοντέρνο!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιουν 07, 2010 12:05 pm 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
danae_pan

Ξεχασα να πω οτι το ικεα εχει και κατι φυλλα κουρτινας ισια με ζωγραφια λουλουδια ή γεωμετρικα σχεδια (τα εχω σταμπαρει εδω και καιρο και ψαχνω το καταλληλο χωρο για να τα βαλω icon_e_biggrin ), μπορεις να τα συνδυασεις χρωματικα και με τα αυτοκολλητα και θα γινει πολυ εντυπωσιακη η κρεβατοκαμαρα.
Προσπαθω να σου ανεβασω φωτο αλλα δεν γινεται, οποτε δες το καταλογο του ικεα στις σελιδες με τις κουρτινες (218 και 224 φωτο 1) για να καταλαβεις ποιες λεω.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιουν 07, 2010 12:15 pm 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
joanna!

danae_pan έγραψε:
Εγω ειχα αγχος μη βρεθω κολλημενη γυρω απο το ρολο της ταπετσαριας αντι να τη βαλω στο τοιχο :lol: .

:lol: :lol: :lol:
danae_pan έγραψε:
Φοβαμαι οτι αν βαλεις κρυφο φωτισμο στο ταβανι, ο γυψοσανιδας θα κατεβασει μεχρι εκεινο το υψος το ταβανι, μηπως κοντυνει πολυ ο χωρος? Απο την αλλη αριστερα στη φωτο εχεις μια κολονιτσα, θα μπορουσες οσο ειναι το παχος της να κανεις μια μικρη κατασκευη με γυψοσανιδα και να βαλεις σποτακια πανω απο το κρεβατι. Επισης σε αυτη τη κατασκευη μπορεις να περασεις και ραγες για τις κουρτινες των παραθυρων. Εγω μαλλον δεν θα εβαζα ρομαν αλλα ισια (να μην κανουν πτυχες οπως οι κανονικες κουρτινες) κομματια υφασμα που θα πηγαιναν μεχρι το πατωμα. Α!και μπορεις να βαλεις και τα αυτοκολλητα που προτεινε η Τουριστριουλα, αναμεσα στα παραθυρα.

απορρίπτω την ιδέα του κρυφού φωτισμού τελικά..θα προτιμήσω σποτάκια στι κεφαλάρι.. όσα για κουρτινάκια σκεφτόμουν τα ρόμαν καλύτερα γιατί οι κουρτίνες με τα κομοδίνα από κάτω θα είναι πρόβλημα..ε??

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιουν 07, 2010 12:17 pm 
Χωρίς σύνδεση
Banned
Banned
Touristria

Κουρτινες ειναι χαζομαρα να βαλεις γιατι θα διπλωνουν πισω απο τα κομωδινα
η κονντη κουρτινα δε μαρεσει σαν ιδεα..
Καλυτερα αυτο με το στορι και χοντρο χρωματιστο πανι ειναι οτι πρέπει :)

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιουν 07, 2010 12:21 pm 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
joanna!

Touristria έγραψε:
E oxi δεν ειπα να βαλεις και χαρτινο αν και στην κρεββατοκαμαρα εγω πανω εχω βαλει χαρτινο προσωρινά γιατι θελω να βαλψ κατι με ανεμηστιρα οροφης αλλα μοντέρνο!

πολύ καλό! θα πρέπει να ανέβω προς ΙΚΕΑ! αχ κορίτσια εδώ Κρήτη παίρνουμε ότι μας πασάρουν-και σε άπιαστες τιμές! παρήγγειλα τις προάλλες από Θεσαλλονίκη τις μπαταρίες των μπάνιων και κέρδισα πάνω άπό 500€ ΚΑΘΑΡΑ!! Απίστευτο? τις ίδιες ακριβώς και με τιμές που εδώ μας τις πρόσφεραν ως προσφορά.. cussingblack

Κορυφή

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 94 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση Πρ.  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Επόμ.

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], mariakrml

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Παρακαλούμε πολύ να μην διαφημίζετε υπηρεσίες και προϊόντα στα post του Forum.
Όποιο post εμπεριέχει διαφήμιση θα διαγράφεται αμέσως.
Εάν θέλετε να διαφημιστείτε στο teleiosgamos.gr παρακαλούμε επικοινωνήστε στο : sales@qwerty.gr ή τηλεφωνήστε στο 2106180171
Έδρα εταιρείας: Επταλόφου 1, Μαρούσι 151 24