myCalendar     myBudget     myGuestlist     myFriends     myGroups     myPhotos     myVideos     myBlog     downloads     Chat
Rss Facebook Google+ Twitter Youtube

Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Μείνετε ενημερωμένοι
με Rss Feed. Τι είναι Rss;

Τώρα είναι Τετ Νοέμ 26, 2014 9:43 am
Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 137 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Επόμ.
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Με έχει τσαντίσει η κουνιάδα μου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 12, 2010 11:12 am 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
Senda990

Πόσο μου σπάει τα νεύρα αυτή η κοπέλα! Πως μου χαλάει τη διάθεση κάθε φορά που τη βλέπω, δε λέγεται!
Δεν έχω αδέρφια και πάντα ήλπιζα ότι τα αδέρφια που θα είχε ο σύζυγός μου θα γίνονταν και δικά μου. Όμως...
Εδώ κι ένα χρόνο και βάλε που είμαστε αρραβωνιασμένοι η κοπελιά είναι στην κοσμάρα της. Ενώ είχαμε κάποιες σχέσεις και βρισκόμασταν, τότε που ήταν με τον πρώην της, μιλούσαμε και στο τηλέφωνο κτλ κτλ. με το που χωρίζει μαζί του ξεσάλωσε! Με έγραψε εντελώς και παντελώς και ποτέ μα ποτέ δεν με πήρε ένα τηλέφωνο να ρωτήσει τι κάνω, πως τα πάω με τις ετοιμασίες κι αν χρειάζομαι βοήθεια με το σπίτι. Γιατί το σπίτι το ανακαινήσαμε και κάναμε πολλά μερεμέτια, με λίγα λόγια μας βγήκε η ψυχή να το φτιάξουμε. Σε όλη αυτή τη περίοδο (1 έτος) δεν ήρθε ποτέ να μας δει. Και δεν μένουμε και μακριά. Δεν είπε ποτέ παιδιά να σας βοηθήσω κι εγώ. Βρήκε άλλο αμόρε κι έπεσε με τα μούτρα στον έρωτά του. Αλλά αυτό δεν την δικαιολογεί.
Έναν αδερφό έχει, ο οποίος παντρεύεται και αυτό θα γίνει μόνο μια φορά! Κι εκείνη το έχασε, μιας και πλέον ένας μήνας έμεινε cussingblack
Ακόμη να πατήσει στο σπίτι μας, έστω και από περιέργεια να το δει.
Τις προάλλες, βγήκαμε με κάτι φίλους και ξαδέρφια του δικού μου κι εκείνη μας είχε γυρίσει την πλάτη και συζητούσε με άλλους. Δεν μου μίλησε σχεδόν καθόλου. Εχθές την πήραμε από το σπίτι να πάμε σε μια γιορτή κι ήταν τόσο ψυχρή, που σχεδόν μόνο ένα γεια είπε. Στην γιορτή όλοι μα όλοι μας ρωτούσαν πως πάνε οι διαδικασίες, πως πάει το σπίτι κι έδειχναν πραγματικό ενδιαφέρον. Ακόμη και φίλες δικές της, που σχεδόν δεν τις γνωριζα. Εκείνη στην κοσμάρα της. Ούτε που μου έδινε σημασία.
Ο καλός μου της είπε να έρθει να μας βοηθήσει με τις μπομπονιέρες, αλλά η μαντάμ αρνήθηκε γιατί θα φύγει για διακοπές. Της την λέει πολλές φορές και φαίνεται όσο της την λέει, τόσο πεισμώνει και αντιδράει έτσι.
Της ζήτησε να έρθει να μας βοηθήσει. ΅Και τι να κάνω;΅ ήταν η απάντηση.
Πόσο μου σπάει τα νεύρα Θεέ μου!
Έρχονται κάποιες στιγμές στην ζωή, που αν της χάσεις μετά δεν μπορείς να επανορθώσεις. Ακόμη και να έρθει να δει τώρα το σπίτι, για εμένα θα είναι αργά. Για εμένα έχει μπει στην μπλακ λιστ και δεν βγαίνει πλέον ό,τι κι αν κάνει.

Κορυφή
  Προφίλ Αποστολή προσωπικού μηνύματος  

Θέμα δημοσίευσης: Re: Με έχει τσαντίσει η κουνιάδα μου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 12, 2010 11:43 am 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
titina bride

Γιατί πρέπει να σας βοηθήσει έτσι καταναγκαστικα; Εγω συγνώμη, αλλά αυτό που λες δεν το καταλαβαίνω.
Ναι, φυσικά θα χαρεί με το γάμο του αδερφού της, αλλά αν γενικά είναι ένας άνθρωπος που δε θέλει να κάνει δουλειές και γενικά δεν την ενθουσιάζει η ιδέα της προετοιμασίας του γάμου γιατί να πρέπει να το κάνει;
Μου φαίνεται λίγο παράλογη η απαίτηση σου...

Να'σαι καλά και η ώρα η καλή!

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 12, 2010 11:47 am 
Χωρίς σύνδεση
Fairy
Fairy
nano

για το θεμα βοηθεια θα συμφωνησω οτι δεν ειναι υποχρεωμενη. και ουτε και εσυ θα ηθελες να σας βοηθησει με το ζορι...
για το κατα ποσο κοντα σου ειναι... ναι εδω σε καταλαβαινω... αλλα ουτε και αυτο μπορεις να το απαιτησεις... και μια συμβουλη (συμφωνα με αυτα που ζω) αδελφη σου δεν θα γινει ποτε... οσοσ σκληρο κι αν ακουγεται ετσι ειναι. και εγω ειχα αυτη τη ψευδαισθηση αλλα λιγο πριν το γαμο επεσα απο το ροζ συννεφακι και προσγειωθηκα ανωμαλα. φερομαι οπως μου φερονται και κανεις δεν εχει απαιτησεις απο κανεναν...

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 12, 2010 11:53 am 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
Senda990

Δεν είναι υποχρεωμένη. Αλλά ούτε καν προσφέρθηκε, την στιγμή που προσφέρθηκαν πόσοι άλλοι άσχετοι. Για εμένα αυτό δείχνει πόσο λίγο εκτιμάει τον αδερφό της. Κι όταν λέω βοήθεια, συμπεριλαμβάνεται και το εξής: Θέλω να έρθω μαζί σου να δούμε τις μπομπονιέρες, θα μου άρεσε πολύ να σε βοηθήσω να διελέξεις παπούτσια κτλ. Αυτό θα μου αρκούσε. Αλλά...

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 12, 2010 12:01 pm 
Χωρίς σύνδεση
Fairy
Fairy
Dodi

Συμφωνώ με Νανώ και επίσης συμφωνώ με Τιτίνα ότι δεν είναι υποχρεωμένη.
Μου φαίνεταο λογικό να ενοχλείσαι που δε δείχνει ενδιαφέρον ούτε καν να ρωτήσει, αλλά βλέποντας αυτό "Πόσο μου σπάει τα νεύρα αυτή η κοπέλα! Πως μου χαλάει τη διάθεση κάθε φορά που τη βλέπω, δε λέγεται!" μήπως συμβαίνει και τίποτε άλλο μεταξύ σας; Μου φαίνεται υπερβολικό να σου χαλάει η διάθεση όταν τη βλέπεις κι ο λόγος να είναι αυτό που λες.
Στην τελική κι αυτή μπορεί να λέει ότι νιώθει πως την αντιπαθείς και γι'αυτό δε σου δίνει σημασία. Τι λες;

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 12, 2010 12:02 pm 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
nicolina

Τι χαλιεσαι βρε καλο μου??Κοιτα τι μπορεις να κανεις μονη σου και αστους τους υπολοιπους.Καλως η κακως το σοι του αντρα μας δε το διαλεξαμε...ηρθε πακετακι με το γαμπρο.Μην τρελλαινεσαι.Απο το να σου μπαστακονοταν καθε τρεις και λιγο και να ηταν μεσα στην αρνητικοτητα και τις παρατηρησεις...και παλι καλα να λες που δεν ασχολειται.

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 12, 2010 12:41 pm 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
Senda990

Βρε κορίτσια δεν είπα ότι έχω την απαίτηση-απαίτηση να βοηθήσει. Ίσως να φάνηκε κάτι τέτοιο από τα λεγόμενά μου, αλλά δεν ισχύει. Αλλά προς Θεού έναν αδερφό τον έχει. Μία προσφορά μπορούσε να την κάνει έστω και προφορικά. Η αδιαφορία δείχνει άσχημο χαρακτήρα.
Δηλαδή εσείς στον αδερφό σας, ή στην αδερφή σας δεν θα λέγατε: αν χρειαστείς κάτι πες μου. Κι ας μην το κάνατε ποτέ. Μας το είπαν φίλοι και ξαδέρφια, άσχετα αν τις περισσότερες φορές θέλαμε να τα κάνουμε μόνοι μας.
Ξέρω κοπέλες που είναι κολλητές με τις νύφες τους και τις κουνιάδες τους και μαζί πήγαν για νυφικό κι ένα σωρό άλλα.
Δεν την αντιπαθούσα πριν. Τίποτα δεν συμβαίνει μεταξύ μας. Κι εγώ απορώ.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 12, 2010 12:49 pm 
Χωρίς σύνδεση
Fairy
Fairy
nano

εγω τι να πω που δεν ηξεραν καν την ημερομηνια του γαμου? και ενω δεν ασχοληθηκαν ποτε με τιποτα (οχι να προσφερθουν να βοηθησουν, ουτε καν ρωτησαν το οτιδηποτε για το γαμο) 1 μηνα πριν το γαμο μονο απαιτησεις και ασχημα σχολια ακουγα... (και να σημειωσω οτι ο τεο συνεχεια τρεχει για αυτους και εκεινοι ποτε δεν εκαναν τιποτα...)
αν θελει να ασχοληθει καλως, αν οχι παλι καλως... ναι θα ηταν ωραια να προσφεροταν τουλαχιστον, αλλα αφου δεν το κανει με το να σκας δεν κερδιζεις τιποτα... απλα οταν θα ερθει η δικια της στιγμη να το θυμασαι... κακια αυτο που λεω αλλα εγω αυτο θα κανω με τη πρωτη ευκαιρια...

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 12, 2010 12:50 pm 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
nicolina

Κοιτα παντως με αυτα που λες οτι σχεδον σε αγνοει ..και δε σε ρωταει τπτ απολυτως πολυ φοβαμαι οτι με κατι εχει ενοχληθει.μηπως εγινε κατι και δεν το εχεις παρει χαμπαρι?

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 12, 2010 12:52 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
ginni

στο χωριό μου ξέρεις τι λένε?
μόνος σου χόρευε κ όσο θέλεις πήδα!!!!!!!!!! κάτι θα ξέρουν που το λένε!!!!!!!!
κάνε οτι είναι να κάνεις μόνη σου κ κάντο όπως το θέλεις χωρίς να έχεις πασάδες στο κεφάλι σου!!!!!!

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 12, 2010 1:00 pm 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
sophie jolie

Senda μου θα συμφωνησω μαζι σου....γιατι και εγω στην ιδια φαση βρεθηκα...Παντρευτηκαμε κ τα αδελφια του ουτε που ρωτουσαν....και ειναι ακριβως αυτο που λες...δειχνουν με αυτον τον τροπο την εκτιμηση που εχουν στα αδελφια τους...Βεβαια να μην εχεις ψευδαισθησεις ποτε η κουνιαδα δεν μπορει να γινει αδελφη. Αυτο που θα σου συμβουλευα ειναι να την ξεγραψεις εντελως..κανε πως δεν υπαρχει κ μην σε ενοχλει τιποτα. Το ιδιο προσπαθω να κανω κ εγω αλλα οπως λες τους εχω διαγραψει εντελως κ παντελως ...Να σου πω κ το θειικο που εκανε ο αδελφος του αντρα μου..Ηρθε στο κρεβατι μας κ ουτε να ζησουμε δεν ειπε.. κ εφυγε την ωρα που στρωναμε το κρεβατι .Τετοια γαιδουρια δεν την περιμενα απο αυτον που του ειχαμε κανει τα παντα στο γαμο του..
Μερικοι κ μερικες θα σπευσουν να πουν οτι δεν ειναι αναγκασμενος να σε βοηθησει κανεις αλλα αυτα ειναι αηδιες!!!
Αυτοι που δεν βοηθουν κ δεν νοιαζονται ουτε να ρωτησουν κανονικα πρεπει να μεινουν κ μονοι τους!!!Γιατι ετσι τους αξιζει κοπελα μου...
Να μην ανησυχεις για κανεναν κ να ζησετε!!!Η ωρα η καλη!!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 12, 2010 1:05 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
titina bride

Πάλι θα διαφωνίσω (δεν είμαι κακιά... Και σίγουρα δεν ξέρω τι κοπέλα, απλά από τη δική μου οτπική γωνία τα βλέπω λίγο διαφορετικά)...
Δεν θεωρώ πως το ότι δε θέλει να ασχοληθεί με το γάμο σημαίνει πως δεν εκτιμά τον αδερφό της και εσένα. Μήπως σαν άνθρωπος είναι λίγο διαφορετική? Μήπως γενικότερα το θέμα γάμος την αφήνει αδιάφορη?
Εννοώ, πως αν γενικά το θεωρεί πολύ βαρετό το να πάει να δει νυφικά ή μπομπονιέρες, και θα το σκεφτόταν να το κα΄νει ακόμα και για τον δικό της γάμο, τότε δικαιολογεί την όλη στάση της.

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 12, 2010 1:22 pm 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
Senda990

Νicolina ρωτάω τον Sendo να μου πει αν ξέρει κάτι, αλλά δεν ξέρει τίποτα.
Ίσως, λέω ίσως κάτι να ζηλεύει. Κι αυτό πάλι δεν το λέω με σιγουριά.
Ναι μωρέ, το ξέρω ότι δεν χρειάζεται να έχω ανάγκη από κανέναν. Λίγο μας βοήθησαν (πιο πολύ η μανούλα μου, να ναι καλά κι ας μαλώνουμε όλη την ώρα) και τα περισσότερα τα κάναμε μόνοι μας κι είμαι επρήφανη γι αυτό.
Είναι το γαμώτο, γιατί ήθελα να έχω σχέσεις μαζί της. Ήταν κοντά στην κολλητή της που παντρεύτηκε πριν ένα μήνα και στον αδερφό της όχι. Είναι η στεναχώρια και η απογοήτευση που έχουν μετατραπεί σε οργή, με την μορφή άμυνας. Θα μου περάσει, το ξέρω. Απλά τώρα τα βλέπω κι είναι φρέσκα.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 12, 2010 1:26 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
titina bride

Senda990 έγραψε:
. Ήταν κοντά στην κολλητή της που παντρεύτηκε πριν ένα μήνα και στον αδερφό της όχι. .

Ααααα! Τότε είναι δικαιολογημένη η πικρία σου... Δεν πειράζει κοριτσάκι! Εσύ κι ο άντρας σου να είσαστε καλά!

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 12, 2010 1:29 pm 
Χωρίς σύνδεση
Lady
Lady
Senda990

sophie jolie χαίρομαι που με καταλαβαίνεις, αλλά δε χαίρομαι για την συμπεριφορά του κουνιάδου σου. Άντε να δούμε κι εμείς στο κρεβάτι τι θα γίνει. Όχι, δεν περιμένω με τίποτα η κουνιάδα μου να γίνει σαν αδερφή μου. Κι ούτε το θέλω!
Τώρα αν είναι στο χαρακτήρα της να μην της αρέσουν οι γάμοι και οι διαδικασίες, θα το διαπιστώσουμε όταν έρθει η ώρα της. Γιατί από όσο ξέρω από παλιά που τα λέγαμε, θέλει να παντρευτεί.

Κορυφή

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 137 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Επόμ.

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: Bing [Bot], enitron, Google [Bot], Google Adsense [Bot], s_shamrock, Yahoo [Bot]

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Παρακαλούμε πολύ να μην διαφημίζετε υπηρεσίες και προϊόντα στα post του Forum.
Όποιο post εμπεριέχει διαφήμιση θα διαγράφεται αμέσως.
Εάν θέλετε να διαφημιστείτε στο teleiosgamos.gr παρακαλούμε επικοινωνήστε στο : sales@qwerty.gr ή τηλεφωνήστε στο 2106180171
Έδρα εταιρείας: Επταλόφου 1, Μαρούσι 151 24