myCalendar     myBudget     myGuestlist     myFriends     myGroups     myPhotos     myVideos     myBlog     downloads     Chat
Rss Facebook Google+ Twitter Youtube

Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Μείνετε ενημερωμένοι
με Rss Feed. Τι είναι Rss;

Τώρα είναι Παρ Σεπ 19, 2014 10:08 am
Δ Ι Α Φ Η Μ Ι Σ Η

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 151 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση Πρ.  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Επόμ.
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: στολισμος δεξιωσης εως 10ευρω ανα τραπεζι παιζει?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Φεβ 24, 2012 6:34 pm 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
EFIADONIS

marylab έγραψε:
Καλά εν τω μεταξύ τώρα το σκεφτόμουν!
Πχ.υπάρχουν φωτογράφοι που για να κλείσεις
κάνεις ένα δοκιμαστικό πριν ας το πούμε,
και βγάζετε φωτογραφίες κάπου για να δείτε
πως τα πάτε.Ε μια τέτοια όμορφη συλλογή
θα πήγαινε τρελά!

ειχα κανει κατι παρομοιο...ειχα παρει απο τα Τζ... πλεγματα ασπρα( αυτα που ειναι για να χωριζεις την κουζινα απο το σαλονι..αν καταλαβατε τι λεω)εβαλα πανω γυρλαντες λουλουδιων και κρεμασα κορνιζες με φωτο μας απο μωρα ωσ τωρα....

Κορυφή
  Προφίλ Αποστολή προσωπικού μηνύματος  

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Φεβ 28, 2012 6:23 pm 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
apla

EFIADONIS έγραψε:
marylab έγραψε:
Καλά εν τω μεταξύ τώρα το σκεφτόμουν!
Πχ.υπάρχουν φωτογράφοι που για να κλείσεις
κάνεις ένα δοκιμαστικό πριν ας το πούμε,
και βγάζετε φωτογραφίες κάπου για να δείτε
πως τα πάτε.Ε μια τέτοια όμορφη συλλογή
θα πήγαινε τρελά!

ειχα κανει κατι παρομοιο...ειχα παρει απο τα Τζ... πλεγματα ασπρα( αυτα που ειναι για να χωριζεις την κουζινα απο το σαλονι..αν καταλαβατε τι λεω)εβαλα πανω γυρλαντες λουλουδιων και κρεμασα κορνιζες με φωτο μας απο μωρα ωσ τωρα....

πολυ χαριτωμένο!!!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 08, 2012 12:37 am 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
missy-d

Παρα πολυ ωραιες ιδεες, ειδικα στις φωτογραφιες απο σελιδα 2. κατι τετοιο με γλαστρα σκεφτομαι να κανω και εγω... πραγματικα αυτοι οι στολισμοι ειναι τζαμπα λεφτα. αλλα και κατι τετοιες ιδεες ειναι καλη λυση και εντυπωσιακες... να΄στε καλα κοριστσια!

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 08, 2012 2:30 pm 
Χωρίς σύνδεση
Princess
Princess
fotinilitsa

αυτα που εχω σκεφτει εγω σαν φθηνεσ λυσεισ ειναι:
1) γλαστρακι σιδερενιο(απο τζ... 1ευρω) με βασιλικο (0,50)
2)ξερω χοντρο κλαδί ή θαλασσοξυλο με πλεγμενα λουλουδακια κ κολλημενα ποτηρακια μικρα για ρεσώ.
3)ψηλο κυλινδρικο βαζο (τζ.... 5,99€) με ψυλα ξερα κλαδια βαμμενα που να κρεμονται με κορδελιτσεσ διαφορα πραγματακια π.χ. αν ειναι καλοκαιρι αστεριεσ και κοχύλια, χριστουγεννα μπαλιτσεσ, πασχα αυγουλακι κ.α.
4) απλεσ στρογγυλεσ γυάλεσ (4€) με βυθυσμενα ασπρα βοτσαλα κ κοχυλια και να επιπλεουν ρεσω.
5) στεφανακι λιγαριασ (3-4 €) με ψηλο κερακι μεσα.
6) γλαστρακι-κασπώ πηλινο (3€) γεμισμενο με αμμο κ μεσα ενα κλαδακι ελιας

Δε μου ερχεται κατι αλλο στο μυαλο.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 08, 2012 3:40 pm 
Χωρίς σύνδεση
Princess
Princess
ka8y

Τα ψώνισα σχεδόν όλα! Γυάλες μεσαίες 4 ευρώ απο το γνωστό παιχνιδάδικο και κερί απο το Σουηδικό με 1,30. Μένει το ράνερ. Κοχύλια απο την παραλία και άμμο... οπότε φαντάζομαι γύρω στα 7 ευρώ θα βγεί το κάθε τραπέζι μαζί με το ράνερ. Κέφι και όρεξη να υπάρχει!

Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 08, 2012 4:15 pm 
Χωρίς σύνδεση
Princess
Princess
fotinilitsa

στο παιχνιδαδικο το καλοκαιρι βγαζει κατι τελεια κοχυλια 3€ ολοκληρο κουτι κ με μεγαλα κοχυλια.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 11, 2012 7:03 pm 
Χωρίς σύνδεση
Queen
Queen
SOFJIM

μα τι ωραια πραγματα!!λοιπον μου δωσατε ωραια πασα μηπως τελικα δεν κανω το βιντεακι με τις φωτος αλλα κανω κατι σαν κι αυτο που λέτε παραπανω..να τις κρεμασω καπου καπως....ποιο λεπτομερεις σκεψεις?? αχ να μην πιανουν πολυ τα χερια μου :(

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιούλ 21, 2012 1:39 am 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
mauragualia

B_i_a_n_c_a έγραψε:
Κορίτσια... καλησπέρα!!!

Ξέρει καμιά κοπέλα που μπορώ να αγοράσω λουλούδια κομμένα σε τιμές πιο οικονομικές απο ανθοπωλείου???

Έχει ακούσει καποια για το Agrinvest Deco? Πουλάει κομμένα λουλούδια σε ιδιώτες? Κι από τιμές λέει τίποτα?

Στα Ανω Πατήσια στο δρόμο του σταθμού απο την κάτω πλευρά ( όχι απο την πάνω που είναι η εκκλησία της Αγ.Βαρβάρας), έχει κάποια μέρη που πουλάνε λουλούδια διαφόρων ειδών, χρυσάνθεμα, τριαντάφυλλα σε οτι χρώμα θες, πρασινάδες, μαργαρίτες, λίλιουμ σε τιμές χονδρικής, εγώ το ξέρω σαν έκθεση ανθοκομίας (είναι ένα μεγάλο μέρος με φύλακα απέξω κιόλας) αλλα υπάρχουν κ' αλλα μαγαζάκια ακόμα μικρότερα με 1 ή 2 ευρώ ακριβότερα! Νομίζω οτι ειναι απο πολύ νωρίς το πρωι ανοιχτά μέχρι τις 12 το μεσημέρι συνήθως. Παίρνεις ένα μπουκέτο με 20 περίπου τριαντάφυλλα γύρω στα 5 ή 6 ευρώ. Σε τραπεζώματα στο σπιτι μου πάω και παίρνω με ενα 15ευρω διαφορες πρασινάδες κ' λουλούδια και κάθομαι μόνη μου και φτιάχνω θαύματα. Επίσης στα δρομάκια αμα περπατήσετε εκει γύρω απο το σταθμό υπάρχουν πολλά μαγαζιά με τα υλικά των ανθοπωλείων, μπάλες, κασπό, φανάρια, κλωνάρια μακριά, υφάσματα ή εποχιακά (ειδικά για Χριστούγεννα έχει απιστευτα πράματα)...δυστυχώς δεν ξέρω λεπτομέρειες αν μπορεις να τα νοικιάσεις ή να αγοράσεις κάποια σε χαμηλή τιμή κ' αν συμφέρει γενικά, αλλά οποια ενδιαφέρεται μπορεί να ρωτήσει. Ειναι προσβάσιμο απο το σταθμό του ησαπ Α.Πατήσια πάντως με τα πόδια

Αν έχετε άτομα που πιάνει το χέρι τους και έχουν χρόνο να ασχοληθούν και δεν ειναι τα πολύ κοντινά σας άτομα (το λέω γιατι τα πιο κοντινά, έχουν άλλα τρεξίματα εκεινη την ημέρα) αξίζει να κάνετε κάτι μόνοι σας, πιστεύω οτι για μια μέρα δεν παθαίνουν τπτ τα λουλούδια...

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιούλ 21, 2012 3:05 am 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
mauragualia

Επίσης αν κάποια βρει είτε απο προμηθευτές χονδρικής λουλούδια και φτιάξει μικρά μπουκετάκια ή κόψει τα λουλουδάκια στο ύψος που τα θέλει μια μέρα πριν μπορείς να κάνεις αριστουργήματα, πάντα βοηθάνε χέρια που "πιάνουν" και επίσης άτομα εμπιστοσύνης που θα τρέξουν νωρίτερα να τα στήσουν κτλ...

Το παν ειναι να πάρετε γυάλες μόνοι σας και να πειραματιστείτε νωρίτερα έτσι ώστε τελευταία στιγμή να ελαχιστοποιήσετε τον παράγοντα τύχη (ή μάλλον κακοτυχία), δεν μου φτάνουν τα λουλούδια, έκοψα κοντό το ένα κ' πάει λέγοντας.
Απο ίντερνετ έχω βρει τα παρακάτω σαν ιδέες:
Εικόνα
πολύ πρωτότυπο να μοιράζεις τη γυάλα μετά στον κόσμο ή στα παιδιά μαζί με τροφή και αντι για σύνθεση γύρω του, στεφάνια απο φύλλα ελιάς ή οτι μπορεί κάποιος να βρει στη φύση κ' κανένα λουλουδάκι πάνω τους ή κορδελίτσες κτλ
Εικόνα
Τα κεριά τα βρίσκεις ευκολα, τα μπιλάκια του ζελε απο το γνωστό παιχνιδοκατάστημα, μένει μόνο να έχετε μαζέψει κλωνάρια μπόλικα κ' να τα περάσετε με σπρει ασημι ή ότι χρώμα θέλετε και να βάλετε ή λουλουδάκια ή κορδελίτσες ή κ' έτσι μόνα τους
Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιούλ 21, 2012 3:19 am 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
mauragualia

Να συνεχίσω? (εύχομαι να μην υπάρχει πρόβλημα να βάζω εικόνες, οι ιστοσελίδες παραπέμπουν σίγουρα σε σάιτ και σε 'διαφημίσεις' γενικότερα)
Τριανταφυλλάκια κομμένα και τοποθετημένα κάθετα με βοτσαλάκι, πολύ σικάτο το βρίσκω...
Εικόνα

Για πιο απαιτητικούς: Ακόμα και αυτό που δείχνει τοσο επαγγελματικό, άν έχετε πάρει τα κατάλληλα λουλούδια, όχι απαραίτητα τόσο ακριβά κ' καθήσουν είτε οι φίλες σας είτε εσεις μαζί τους και φτιάξετε μπουκετάκια όμορφα κ' τα βάλετε σε μια γυάλα έχετε πολύ επαγγελματικό αποτέλεσμα
Εικόνα
Εικόνα

Εχω την εντύπωση οτι τα παρακάτω λουλούδια μέσα στο νερό ειναι ψεύτικα, αν οχι καλό θα ναι να έχετε συννενοηθεί με ανθοπώλη αν διατηρούνται μέσα στο νερό, αν ειναι ψευτικά και δείχνουν σαν αληθινά πάντως ακόμα καλύτερα γιατι μπορείς να τα ετοιμάσεις και μια βδομάδα πριν και απλα προσθέτει κάποιος το νερο και τα κεράκια σε μια γυάλα
Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιούλ 21, 2012 3:29 am 
Χωρίς σύνδεση
Girl
Girl
mauragualia

Καποιος το προτεινε αν δεν κάνω λάθος με κοχυλάκια και πραγματικά δείχνει πολύ όμορφο
Εικόνα

Ροδοπέταλα μ'ενα κερί στη μέση σε γυάλα πάλι πιο απλή δε χρειάζεται πολύ μεγάλη και μπορείτε να ρίξετε και γύρω απο τη γυάλα μερικά πανω στο τραπεζομάντηλο
Εικόνα

Ακόμα και αυτό μ'αρέσει με την κορδέλα τα πιο σκούρα βοτσαλάκια και ένα λουλουδάκι να επιπλέει. Αν έχετε συννενοηθεί με καμμια ανθοκομική έκθεση να πάρετε 40 ζερμπερες ας πούμε κ' έχετε έτοιμες τις γυάλες προσθέτετε ένα μεγάλο λουλούδι στο καθένα και είστε κομπλε
Εικόνα

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Σεπ 04, 2012 8:42 am 
Χωρίς σύνδεση
Empress
Empress
Love@distance

Καλέ τι τελειες ιδεες και εικόνες έχει αυτο το τόπικ?! Εμεις εχθες ειδαμε τελικα τις γυαλες του κτηματος και ξενερωσα, γιατί ηταν μικρες (κυλινδρικες ή τετραγωνες 15εκ.) ενω οταν κλεισαμε ειχα δει γυαλες σφαιρικες γυρω στα 25εκ. (που εμεινα με την ενυπωση οτι ηταν του κτηματος αλλα τελικα απ' ότι φαίνεται ηταν του ζευγαριου). Η προσφορα που πηραμε απο το ανθοπωλειο για γυαλα σφαρικη 22εκ. με κερακι μεσα και λευκο χαλικακι και τριανταφυλλα ή αλλα ανθη είναι γυρω στα 13 ευρω.. Αλλα το σκεφτοματσε ακομα μηπως αγορασουμε κατι μονοι μας.. Απλα να δουμε αν μπορει μετα να αναλαβει το στολισμο/τοποθετηση τους το κτημα(και αν θα μας το χρεωσει) ή πρεπει να στείλω καποιον εκει τη μερα του γαμου.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Σεπ 04, 2012 8:08 pm 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
tipota

mauragualia έγραψε:
B_i_a_n_c_a έγραψε:
Κορίτσια... καλησπέρα!!!

Ξέρει καμιά κοπέλα που μπορώ να αγοράσω λουλούδια κομμένα σε τιμές πιο οικονομικές απο ανθοπωλείου???

Έχει ακούσει καποια για το Agrinvest Deco? Πουλάει κομμένα λουλούδια σε ιδιώτες? Κι από τιμές λέει τίποτα?

Στα Ανω Πατήσια στο δρόμο του σταθμού απο την κάτω πλευρά ( όχι απο την πάνω που είναι η εκκλησία της Αγ.Βαρβάρας), έχει κάποια μέρη που πουλάνε λουλούδια διαφόρων ειδών, χρυσάνθεμα, τριαντάφυλλα σε οτι χρώμα θες, πρασινάδες, μαργαρίτες, λίλιουμ σε τιμές χονδρικής, εγώ το ξέρω σαν έκθεση ανθοκομίας (είναι ένα μεγάλο μέρος με φύλακα απέξω κιόλας) αλλα υπάρχουν κ' αλλα μαγαζάκια ακόμα μικρότερα με 1 ή 2 ευρώ ακριβότερα! Νομίζω οτι ειναι απο πολύ νωρίς το πρωι ανοιχτά μέχρι τις 12 το μεσημέρι συνήθως. Παίρνεις ένα μπουκέτο με 20 περίπου τριαντάφυλλα γύρω στα 5 ή 6 ευρώ. Σε τραπεζώματα στο σπιτι μου πάω και παίρνω με ενα 15ευρω διαφορες πρασινάδες κ' λουλούδια και κάθομαι μόνη μου και φτιάχνω θαύματα. Επίσης στα δρομάκια αμα περπατήσετε εκει γύρω απο το σταθμό υπάρχουν πολλά μαγαζιά με τα υλικά των ανθοπωλείων, μπάλες, κασπό, φανάρια, κλωνάρια μακριά, υφάσματα ή εποχιακά (ειδικά για Χριστούγεννα έχει απιστευτα πράματα)...δυστυχώς δεν ξέρω λεπτομέρειες αν μπορεις να τα νοικιάσεις ή να αγοράσεις κάποια σε χαμηλή τιμή κ' αν συμφέρει γενικά, αλλά οποια ενδιαφέρεται μπορεί να ρωτήσει. Ειναι προσβάσιμο απο το σταθμό του ησαπ Α.Πατήσια πάντως με τα πόδια

Αν έχετε άτομα που πιάνει το χέρι τους και έχουν χρόνο να ασχοληθούν και δεν ειναι τα πολύ κοντινά σας άτομα (το λέω γιατι τα πιο κοντινά, έχουν άλλα τρεξίματα εκεινη την ημέρα) αξίζει να κάνετε κάτι μόνοι σας, πιστεύω οτι για μια μέρα δεν παθαίνουν τπτ τα λουλούδια...

Πολύ ενδοαφέροντα και χρήσιμα όλα αυτα!! Να είσαι καλά κοπέλα μου!
Αλλά δεν κατάλαβα αυτο που ειπες για την ανθοκομικη εκθεση και τα φθηνα λουλουδια, περπατουσα σημερα στην ανθέων και είδα κυρίως μαγαζια με υλικά για μπομπονιερες και στολισμο. Σε ενα με λουλουδια που μπήκα πιο παλιά, οι τιμές ήταν ανθοπωλείου.

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Σεπ 08, 2012 10:40 am 
Χωρίς σύνδεση
Newbie
Newbie
ChrSker

tipota γεια σου και η ωρα η καλη...!!!!
εγω επειδη ρωτησα στο ενα μαγαζι που θα γινει το τραπεζι μου ειπαν οτι θα μου χρεωσουν τις οργαντζες για τα τραπεζια 100€ γιατι εχουν σε φουξ χρωμα ενω εγω θελω σε λιλα και μπορω να χρησιμοποιησω τις γυαλες τους ως εχει ομως...και σε ενα αλλο οτι το τραπεζι θα'ναι σκετο η διακοσμηση δικη μου και η γυαλα σκετη να την κανω παλι εγω χωρις χρεωση αυτα..οποτε εκανα μια ερευνα θα τα κανω μονη μου συμφωνησα να παω δυο μερες πριν να τα στησω που θα'ναι κλειστο το μαγαζι γιανα γεμισω τις γυαλες οπως μου αρεσει εμενα..ειδα και τζαμπο για τετοιες γυαλες βγαινουν πιο φτηνα αλλα μετα τι να τις κανω τοσες πολλες...νομιζω ομως ειναι θεμα του επιχειρηματια και ποσα θελει να βγαλει...ρωτα πρωτα δες και ebay wedding favors ή decoration σαν search εγω απο κει θα παραγγειλω σχεδον τα περισσοτερα ηδη εχω παρει δειγματα και εμεινα ευχαριστημενη πολυ...βγαινουν το 1/4 τις τιμης..(σσ.μπομπονιερα μου βγαινει 0,14€/τμ και σε ελληνικο site το ιδιο ακριβως 1,10€!). οσο αφορα την εκκλησια παλι μονη μου θα τα αγορασω γιατι νοικιασμα απο ειδικο μαγαζι θελει 300€ το λιγοτερο συνεννοηθηκα με το ανθοπωλειο αφου θα φερουν λουλουδια κτλ. θα μου τα στησουν εκεινη οπως τους δειξω με 50€ παραπανω (ειναι γνωστοι δεν ξερω αν το κανουν ολοι) .

Κορυφή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Σεπ 09, 2012 3:00 pm 
Χωρίς σύνδεση
Miss
Miss
tipota

Εμείς τελικά κλείσαμε σε ενα ανθοπωλειο, στην εκκλησία δεν θελαμε τίποτα, μόνο τις λαμπάδες μέσα στην εκκλησια θα εχουμε. Στο κέντρο θα εχουμε γλαστρακια με κυκλάμινα!

Πάντως, μπορεί καποιος να βρει οικονομικες επιλογές, βαζοντας γλαστρουλες με λουλουδια εποχης ακι αποι κατω πουγκάκια απο υφασμα, γιατι τα κασπω βγαινουν πολύ πιο ακριβά.

Κορυφή

Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 151 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση Πρ.  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Επόμ.

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες

Μέλη σε σύνδεση

Εγγεγραμμένα μέλη: aneleni, Bing [Bot], felicia87, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Google Feedfetcher, Nicol., renia123, TaniaMarinos, Yahoo [Bot]

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  

Παρακαλούμε πολύ να μην διαφημίζετε υπηρεσίες και προϊόντα στα post του Forum.
Όποιο post εμπεριέχει διαφήμιση θα διαγράφεται αμέσως.
Εάν θέλετε να διαφημιστείτε στο teleiosgamos.gr παρακαλούμε επικοινωνήστε στο : sales@qwerty.gr ή τηλεφωνήστε στο 2106180171
Έδρα εταιρείας: Επταλόφου 1, Μαρούσι 151 24